Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тая картинка я виждам за 3-ти път и не мога да разбера каква е тая икона.. Можеби, защото първо прочетох текста и видях серящото човече. Сега не виждам нищо друго. :D

Някой ще ми каже ли?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Минус 4 градуса бе - нямаш ли пространствено виждане? :laughing:

 

Явно не. Дизайнера на тоя интерфейс да вземе да се преориентира.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не са малко онези, които не признават друга музика, освен джазовата. Такива младежи и девойки с часове стоят пред радиоапаратите, за да чуят и запишат изпълнението на изтъкнати западни естрадни певци и музиканти, стремят се да се сдобият с техни грамофонни плочи или магнетофонни записи[5]. Тези младежи бурно аплодират сладникавите мелодии, които някои чуждестранни певци и инструменталисти изпълняват на концертите си у нас[6].

 

Проблемът не е в джаза като стил, а конкретно в чуждестранния джаз, защото джазът е бил широко разпространен в Съюза далеч преди това (филмът "Веселите момчета" дори е от '34-та година)...ама когато си е наше или идва от страната на Партията Майка - става, но когато е прогнил капиталистически джаз - никогиш! :grin:

Link to comment
Share on other sites

...хората незапознати с онова време, ще си помислят, че на музика джаз се танцува туист.

 

Няма да забравя как веднъж Томата ми обясняваше как най-лесно може да научиш пушач да танцува туист - "Изпушваш си цигарата, хвърляш фаса на земята и с въртеливи движения на обувката го гасиш...". :grin:

 

Off/ А иначе пропагандата е страшна работа и всеки строй я е ползвал като едно от най-силните си оръжия - нацисти, комунисти, капиталисти, северно-корейци и кой ли още не. Тия дето сме живели и в двата строя е достатъчно да се сетим как отляво имаше Дядо Коледа, а отдясно Дядо Мраз с лека разлика в датите - първият беше обвързан с Рождеството, а вторият с Новата година. Даже не знам дали знаеш, че малко след революцията болшевиките забраняват всяк'ви подобни "дядовци", че дори стигат и дотам, че забраняват коледните подаръци и елхата! Прости хора (от народа) получили власт, какво да ги правиш...чак към края на 30-те години решават да внесат малко цвят в сивото ежедневие на хората и отново разрешават новогодишните елхи, а дядо ти Коледа става дядо Мраз, който няма нищо общо с гнилите коледни празници, а само с настъпването на поредната нова година. ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма да забравя как веднъж Томата ми обясняваше как най-лесно може да научиш пушач да танцува туист - "Изпушваш си цигарата, хвърляш фаса на земята и с въртеливи движения на обувката го гасиш...". :grin:

 

Точно го видях в пощата одеве комшията...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ако си имате приказка, предай му здраве и поздрави от мен - това е един от най-позитивните и готини хора, които познавам, а в областта на музиката е човекът-енциклопедия! :)

 

А по въпроса за пропагандата и забранените коледни елхи - в уикито дори има една съветска пропагандна карикатура от 1930-та със заглавие, което не смятам да превеждам, понеже и на български изглежда почти по същия начин с разлика някоя и друга буква ;) :

 

Ёлка — приманка для простачков

 

 

%D0%81%D0%BB%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D0%BD%D1

Link to comment
Share on other sites

Друго си е да научиш жена ти да пазарува по хасковски :lol:

 

 

На тая снимка Никол ми е едно към едно със софи Маринова...няма майтап.

 

 

АБСОЛЮТНО!!! Аз първо я помислих за нея! То няма и особена разлика де...  :laughing:

@_@ Сигурни ли сте, че това не е Софи? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...