Jump to content
BulForum.com

Raspberry Pi


Recommended Posts

Мерси, ще погледна. Колегата ми каза, че намерил неговото 1B. Тия седмици ще го взема и ще видя какви ще ги измайсторя. :) 

Ще се допитам до тук със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Реших да видя що за животно е това PiHole, че ми се търкаля едно распбери, 1b+ model. За сега е добре. Като му вкарaх и 1-2 български домейна в блок листата и изчезнаха разни боклуци по страниците. Комбинирано с ublock origin за още по. Ако можеше и рекламите от телефона да се махнат от приложенията.... ще ше да е супер

Link to comment
Share on other sites

Хопалянка.  Опреснило е кешовете и на телефона на една  игра, дето нон стоп излизат реклами сега няма :) Доволен съм. Направил съм си и VPN към вкъщи на телефона, дори на вън ще мога да го ползвам без реклами мисля.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mIRCata said:

Хопалянка.  Опреснило е кешовете и на телефона на една  игра, дето нон стоп излизат реклами сега няма :) Доволен съм. Направил съм си и VPN към вкъщи на телефона, дори на вън ще мога да го ползвам без реклами мисля.

Ще можеш и навън ;).

Иначе за телефоните имаш и следните решения:

За root-нат телефон: https://adaway.org/

За не root-нат: https://blokada.org/

Link to comment
Share on other sites

Ииии заби. Цялото распбери. Не знам защо - но всичко изчезна, нямаше пинг, нямаше никой. Трябваше да го ресетна през тока, че да запали.... Ако зачестят такива проблеми - или ще си го пусна като контехнер на компа, че така или иначе работи или ще мисля нещо друго. Защото идеята на PiHole ми харесва

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mIRCata said:

Ииии заби. Цялото распбери. Не знам защо - но всичко изчезна, нямаше пинг, нямаше никой. Трябваше да го ресетна през тока, че да запали.... Ако зачестят такива проблеми - или ще си го пусна като контехнер на компа, че така или иначе работи или ще мисля нещо друго. Защото идеята на PiHole ми харесва

 

С какво захранване е? ОС?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Захранването е 2А зарядно, ОС Raspberry Pi OS

2A не е достатъчно (особено ако си закачил нещо на USB, което иска тоци) и най-вероятно това ти е проблема. Поне 2.5А трябва да ти е, но най-добре 3А, за да може спокойно да закачаш USB устройства, които черпят ток.

Link to comment
Share on other sites

Никакви допълнителни устройства няма. Само распебирто и кабела към рутера. Платката е 1B, която едно време и даваха, че 2 ампера са напълно достатъчни. За новите не знам как е.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Никакви допълнителни устройства няма. Само распебирто и кабела към рутера. Платката е 1B, която едно време и даваха, че 2 ампера са напълно достатъчни. За новите не знам как е.

Значи ако е стабилно захранване с 2А трябва да върви 1В, но все пак пробвай с някакво друго, което да има аванс, най-добре 3А и виж дали пак ще ти забива. Много често ми се е случвало със старите 1В, просто някои захранвания не са стабилни, когато работят близо до горната граница на натоварването си, а малинките са чувствителни. Почти съм сигурен, че това трябва да ти е проблема. Иначе може и SD картата да прави номера, но тогава машината изобщо не трябва да ти буутва, та затова най-вероятно проблема е със захранването.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да нова SD карта. Взех една 32 гб и с нея работи вече няколко седмици. Макар че имаше някакви прекъсвания когато жената включи прахосмукачка вместо пи-то и успя активно да спре нета в нас :) :)

За проблеми със страници не съм забелязал. За рекламите в ЮТ нямам идея. Аз от години съм с приставка за блокиране на рекламите и не съм виждал такива с години. А на телефона съм с youtube vanced и пак не виждам реклами там. Преди време бях го отворил с хром-а и направо ми стана лошо каква кочина е станало, а чета, че сега ще стане още повече, че ще слагат реклами на всякъде. С ublock origin на Firefox нямам проблеми с реклами.  Аз това го сложих основно уж за мобилните реклами, но сега голямата щерка казва, че има на някакви игри където играе. Предполагам, че поне на компютрите е облекчило трафика, понеже въобще не зарежда реклами, които да се блокират после. За мобилните реклами четох, че зависи как се предоставят. Дали се зареждат директно от места в блок листата или през "валидни" адреси.

Link to comment
Share on other sites

Извън техническата част на темата е, но как си успял да блокираш с uBlock последните тенденции в рекламите в Youtube? Напоследък с пълна сила тръгнаха отново и не знам как се спират - преди видео, по време на видео и т.н. И даже доста често някои са по 1-2 минути!!! Направо ужасяващо и вече не влизам в YT.

Дали са част от самото видео, как с uBlock (или с DNS) се спира това "нововъведение"?

Link to comment
Share on other sites

AdBlocker-а на Опера се справя задоволително. Вади ми само бял екран вместо рекламата с бутонче за Skip Ad.

AdGuard, доколкото знам, изобщо не позволява никакви реклами в YouTube.

Link to comment
Share on other sites

И аз малко да разводня темата. Аз ползвам Brave от няколко месеца и не съм срещал реклама в youtube, но аз в повечето случаи си пускам някакви по - дълги клипчета.

Link to comment
Share on other sites

Впрочем, youtube premium също е добра идея. Ако имате платен Spotify и не се чувствате прекалено привързани към него или интеграциите му, смяната с youtube premium е сравнително лесна. Няма реклами в youtube, има достъп до youtube music и дава достъп до техният видео каталог (бедна история, но го има)

Аз минах на него за да отърва детето от всякаквите реклами на таблета му

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tedy said:

Извън техническата част на темата е, но как си успял да блокираш с uBlock последните тенденции в рекламите в Youtube? Напоследък с пълна сила тръгнаха отново и не знам как се спират - преди видео, по време на видео и т.н. И даже доста често някои са по 1-2 минути!!! Направо ужасяващо и вече не влизам в YT.

Дали са част от самото видео, как с uBlock (или с DNS) се спира това "нововъведение"?

Нищо не съм правил. Скоро и не съм гледал много в тубата, но не съм видял да ми излизат реклами от нещо различно от вкараните директно в клипа обяснения за този и онзи спонсор на видеото. Дай някое видео, на което виждаш реклами и аз ще го пусна със и без dns-a и ще видим

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Впрочем, youtube premium също е добра идея. Ако имате платен Spotify и не се чувствате прекалено привързани към него или интеграциите му, смяната с youtube premium е сравнително лесна. Няма реклами в youtube, има достъп до youtube music и дава достъп до техният видео каталог (бедна история, но го има)

Аз минах на него за да отърва детето от всякаквите реклами на таблета му


Остана да кажеш и кво струва. Има и някакъв семеен ютюб пакет... 

Link to comment
Share on other sites

аз за телефоните си сложих youtube vanced и всичко заспа

даже сега с приложението manager което се грижи на кое какво да се сложи, стана още по-добре

Зора е само да си оправите асоциациите в телефона да отваря е другото приложение

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

аз за телефоните си сложих youtube vanced и всичко заспа


Начи тва ако стане при мене си почерпен!!! Ходи ли да перат соса бре?!?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Остана да кажеш и кво струва. Има и някакъв семеен ютюб пакет... 

Семейният пакет ми е 20 лева, което беше почти същото (+/- малко) като семейният Spotify пакет. Та просто смених едното за другото

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

Семейният пакет ми е 20 лева, което беше почти същото (+/- малко) като семейният Spotify пакет. Та просто смених едното за другото


Това за месец ли бре? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

Това за месец ли бре? :laughing1:

Да, за 6 човека.

Edit:

А да, има и youtube kids, което ти позволява леко да филтрираш всичко което youtube показва на детето. Та малкия браузи само м/у детски и разни деца , кученца, котки и т.н..

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...