Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

21 minutes ago, vikktorpenchev said:

Raspberry-то как работи? Върши ли всички неща които беше планирал?

Just now, netrootbg said:

Raspberry-то как работи? Върши ли всички неща които беше планирал?

Наскоро разбрах как да направя sonarr/radarr да работят с български тракери и сега работи перфектно откъм това отношение.

Има някои неща, които изискват ръчни настройки, но предвид знанията ми, се опитвам поне веднъж да спазя "if ain't broken, don't fix it". 

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

Наскоро разбрах как да направя sonarr/radarr да работят с български тракери и сега работи перфектно откъм това отношение.

Има някои неща, които изискват ръчни настройки, но предвид знанията ми, се опитвам поне веднъж да спазя "if ain't broken, don't fix it". 

Sonarr на Raspberry Pi позволява ли да избираш конкретна папка, в която да се свали сериала?

Защото на Windows не позволява и това не е окей за мен. Прави някакви symlink-ове, които са тотален боклук, но не може да се смени физическата локация за всеки сериал по отделно.

11 minutes ago, w00x said:

Sonarr на Raspberry Pi позволява ли да избираш конкретна папка, в която да се свали сериала?

Защото на Windows не позволява и това не е окей за мен. Прави някакви symlink-ове, които са тотален боклук, но не може да се смени физическата локация за всеки сериал по отделно.

И на Windows, и на Raspberry настройките са ми еднакви.

Всеки сериал е в отделна папка, всяка от тях съдържа папка по сезони.

Edit:

В общи линии единственото, което не съм направил, е да се трият файловете и сега ги имам по 2 пъти.

Но в общи линии схемата е sonarr/radarr - qbittorrent и обратно.

2021-01-05 19_05_54-Diet Pi (DietPi) - VNC Viewer.png

2021-01-05 19_05_14-Diet Pi (DietPi) - VNC Viewer.png

Edited by vikktorpenchev

Снимките са много малки и не се виждат.

Да не би причината да имаш дублиращи се файлове да е точно този Symlink, който споменавам?
Последно като тествах Sonarr не можеше да прави отделна папка за сериала. Сваляше всичко на едно и също място и после правеше линкове по папките.

Например:

Искаш да свалиш Fargo в D:/TV Series/Fargo и Taboo в G:/TV Series/Taboo.

Папката ти по подразбиране в Sonarr е D:/TV Series

Sonarr сваляше и Fargo и Taboo в D:/TV Series и правеше линкове в папките D:/TV Series/Fargo и G:/TV Series/Taboo, но физически файловете си бяха в D:/TV Series. Просто като отвориш другите две папки се виждаха линкове (не шорткъти, а файлове, които просто не са там) и можеше да си ги пускаш нормално. Ако търсиш в съответната папка с търсачката или с някоя програма, също излизаха, но реално всичко се сваляше и заемаше място на D:/TV Series.

За справка можеш да погледнеш къде ги сваля Qbittorrent-а. Преди бяха на едно и също място, а просто Sonarr си ги разпределяше. Това го правеше, защото не можеше да бърника настройките на Qbittorrent, за да сложи Download folder и трябваше да сваля всичко на едно и също място в папката по default на Qbit. Ако ги местеше след като Qbittorrent ги свали, ще чупи сийда, тъй като Qbittorrent ще търси файловете другаде. И като не ги намери, ще ги свали пак.