Jump to content
BulForum.com

Media Players / Media Servers / Android TV / Serviio / Plex / KODI и д.р. ( мнения, препоръки, съвети)


Recommended Posts

33 minutes ago, netrootbg said:

Галине, според мен направи ресет на настройките на кутията. Вероятно прави някаква синхронизация с компютъра и в момента се чуди какво става защото разни ключове не съвпадат.

Другото е защо си сложил 7-ца? Вече е прекалено стара, няма обновявания. 10-ката не е по - тежка от 7-цата.

Иване, 10ка няма да сложа, защото адски се вбесявам, когато някой си мисли, че IQ то ми е някъде около телесната температура! Микроскопичните меки стронгли ми рекоменднаха да си купя нова машина, че да съм нямал ядове с последното им творение. При това, забележи, сегашната ми конфигурация е с i7 на 2.8Гх, 8 гиги рам и прочее.

Та в този ред на мисли имам подозрението, че чрез 10ката, съвсем скоро ще започнат да изнудват потребителите да купуват нови компоненти и конфигурации. А едва ли за някой вече е тайна, че Майкрософт яко инвестират в хардуеър.

Като гламав техничар, мога да ти кажа, че Сура 1ва в Корана на техничаря гласи - Щом едно нещо работи, не го барай!

А аз съм достатъчно правоверен, че да не криввам от подобно Свето откровение.

Колкото до кутията, нямам абсолютно никакви проблеми с другите приложения в нея. Освен това настройките и по отношение на свързаност с мрежата са до толкова, че да и посочиш към коя мрежа да се свържи (свързва се единствено чрез УайФай) и нищо повече.

Пък и, както по-горе казах. нямам проблем да видя библиотеката си през нея. Нямам проблем и да заредя конкретно заглавие. Нямам проблем и да настройвам субтитри или звукови пътеки за конкретното заглавие. Преблемът се явява няколко секунди, след като съм дал команда за пускане - Грешка при свързването, моля рестартирайте сървъра и приложението.

Които рестарти естествено не помагат.

 

П.п. Понеже видях Теди да споменава, че има вероятност след преинсталацията да е сменено ИПто. Рутерът ми е настроен да раздава по DHCP и до сега не съм имал проблеми с това. Всъщност имах подобни проблеми, когато за проба бях вкарал статични IP за кутийката и компа. След 2-3 дни започна да ми прави абсолютно същият проблем, но като разкарах статичните, нещата се оправиха.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Удари един ресет на Plex-a в кутията. Няма да ти отнеме време. Ще го елиминираш като вероятност. Има голям шанс да е от него.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gado said:

Пък и, както по-горе казах. нямам проблем да видя библиотеката си през нея. Нямам проблем и да заредя конкретно заглавие. Нямам проблем и да настройвам субтитри или звукови пътеки за конкретното заглавие. Преблемът се явява няколко секунди, след като съм дал команда за пускане - Грешка при свързването, моля рестартирайте сървъра и приложението.

Които рестарти естествено не помагат.

 

П.п. Понеже видях Теди да споменава, че има вероятност след преинсталацията да е сменено ИПто. Рутерът ми е настроен да раздава по DHCP и до сега не съм имал проблеми с това. Всъщност имах подобни проблеми, когато за проба бях вкарал статични IP за кутийката и компа. След 2-3 дни започна да ми прави абсолютно същият проблем, но като разкарах статичните, нещата се оправиха.

 

Пробвай да махнеш устройствата и да ги добавиш на ново. Не съм сигурен каква е процедурата, но споменаваш, че са 2. Това може да създава проблем, защото галерията ти е на сървъра, но то се опитва да пусне файл, който е на друг компютър реално.
Случайно да си си сменял местоположенията на файловете след преинсталацията? Буквите на драйвовете? Папките с филмите?

Отвори Плекс сървъра и му дай да Rescan всичко. Клиента не го пипай.

Пробва ли да пуснеш файл на друго устройство? С друг клиент от същия сървър. На телефон например.

 

17 minutes ago, netrootbg said:

Удари един ресет на Plex-a в кутията. Няма да ти отнеме време. Ще го елиминираш като вероятност. Има голям шанс да е от него.

 

Съмнявам се, че е от него. То използва акаунти.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, netrootbg said:

Удари един ресет на Plex-a в кутията. Няма да ти отнеме време. Ще го елиминираш като вероятност. Има голям шанс да е от него.

Не помага. Пробвах го преди да пиша тук за този проблем.

10 minutes ago, w00x said:

 

Пробвай да махнеш устройствата и да ги добавиш на ново. Не съм сигурен каква е процедурата, но споменаваш, че са 2. Това може да създава проблем, защото галерията ти е на сървъра, но то се опитва да пусне файл, който е на друг компютър реално.
Случайно да си си сменял местоположенията на файловете след преинсталацията? Буквите на драйвовете? Папките с филмите?

Отвори Плекс сървъра и му дай да Rescan всичко. Клиента не го пипай.

Пробва ли да пуснеш файл на друго устройство? С друг клиент от същия сървър. На телефон например.

 

 

Съмнявам се, че е от него. То използва акаунти.

Процедурата е проста. Влизаш в предпочитани сървъри и отчекваш всичко ненужно или не актуално. Направих и ресканване. И двете неща не помогнаха.

Но пък буквите на шернатите драйвове май наистина са различни. Според мен обаче тези букви нямат отношение към плекс клиента в кутийката. А когато след преинсталацията на компа отново ги създадох като мрежови устройства, Плекс си ги сканира и вкара като библиотека без никакви драми.

Link to comment
Share on other sites

Буквите на драйвовете нямат отношение към нищо в кутийката, но ако сървърът казва на кутийката, че имаш файл в D:/Movies, а филмът е в G:/Movies, ще ти изкара грешката, която имаш и в момента.
Това обаче е нещо, което RESCAN трябва да оправи, най-малкото махайки несъществуващите файлове.

 

Къде са шернатите драйвове? Не са ли на компютъра със сървъра или ги споделяш от трето устройство?
При Плекс няма нужда от мрежово споделяне на файловете, за да работи. Хубаво е сървърът да е на компютъра, на който са филмите/сериалите, а папките да са добавени като локални папки. Не като map-нати мрежови папки.

Link to comment
Share on other sites

Сървърът е на машината, на която са и шернатите директории. А самият сървър е сканирал именно директориите, които съм задал като мрежови устройства (задал съм ги като такива за улеснение).

Но пък като се замисля... Нямам спомен дали преди преинсталацият първоначално не ги бях посочил като обикновени папки в дяловете. А назначаването им като мрежови устройства не го направих заради експериментите ми с ВЛЦ в кутийката.

 

П.п. После ще пробвам да укажа на сървъра да сканира конкретните директории в дяловете.

Link to comment
Share on other sites

Направо ги махни тия map-нати папки. Така го затрудняваш, а и създаваш ненужни стъпки, които във всеки един момент може да сгомнясат работата.

Добави си локалните директории на дисковете и мисля, че всичко ще се оправи.

Не разбирам обаче, защо RESCAN не е изчистило липсващите файлове... Може CLEAN функцията да е отделно. Не съм запознат в детайли с Плекс.

Link to comment
Share on other sites

Няма липсващи файлове, бе!

Всичко си е, каквото и в папките.

 

Пак същата работа. Добавих в библиотеката самите папки от дяловете. Кутията ги откри, но при опит ва пускане на заглавие - Възникна грешка в опита за възпроизвеждане, моля рестартирайте сървърът и приложението.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с файл с Divx кодиране ако можеш.
И пробвай да си сложиш Plex клиента на телефона и да пусне файловете там, за да видиш дали има проблем със сървъра.

 

Отвори контролния панел на сървъра на самия компютър. Навигирай в менюто в ляво, докато стигнеш до филмите от библиотеката си. Избери си същия, който не върви на другите устройства и виж дали ще тръгне. Ако не тръгне и на самия сървър, значи нещо са ти омазани настройките за споделянето.

Link to comment
Share on other sites

Интересно... Току що добавих в сървъра и Библиотека Музика. Кутийката прави малко чалъми, ама я намери и започна да си я просвирва без никакви ядове. А филмите неще и неще да ги пуска.

 

Ангеле, всички филми от библиотеката си вървят през Плекс на компютъра ми!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Щом вървят на компютъра, значи проблемът не е в пътищата.

Пробвай сега и на телефона да пуснеш филм от Plex сървъра.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Plex-a на моя комп (8 ядра, 16 нишки) му идва нанагорно да пуска 4к филми. За да използвам GPU-то ми иска абонамент.

Някакви алтернативи на Plex за гледане на филми в мрежата в къщи? От компа се пуска на 3 Android устройства.

Явно с нужда от ползване на хардуерно ускорение.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

В настройките на сървъра намерих в Settings-> Transcoder намерих отметка - Disable video stream transcoding .За нея ли става дума? Direct play не намирам за сега.

Тази отметка ако я сложа, 4к филмите въобще не тръгват.

Link to comment
Share on other sites

Direct Play е в плейъра.

 

При теб е проблема някъде.. Гледам Плекс на Android TV, който не е в същата мрежа като сървъра (гледам remotely), и няма проблем с проиграването на 4К филми с HDR. Процесорът е доста под това, което си написал.

 

Изключването на отметката трябва да свърши работа. Виж в плейърите на устройствата дали са настроени да проиграват оригиналното качество. Трябва да оправиш и кодеците в Андроид настройките, иначе нещо може да не се разбере с аудиото.

 

Според мен, най-добрия вариант (но не най-лесния за настройване) за гледане на филми в локална мрежа е споделена папка с филмите на сървър и КОДИ на всяко от устройствата. Минус е, че не можеш да правиш акаунти за различни потребители, ако искаш да го правиш.

Link to comment
Share on other sites

Нулираните настройки са с включен транскодинг. Просто по някаква причина, Плекс решава, че крайните ти устройства не поддържат аудио или видео формата, който се подава, и започва да го транскодира.

Chromecast с Android TV ли ти е крайното устройство? На всичките ли има проблем с възпроизвеждането като спреш Transcoding-а в Плекс?

Link to comment
Share on other sites

 

16 hours ago, mIRCata said:

В настройките на сървъра намерих в Settings-> Transcoder намерих отметка - Disable video stream transcoding .За нея ли става дума? Direct play не намирам за сега.

Тази отметка ако я сложа, 4к филмите въобще не тръгват.


disable transcoding е обратното на direct play. Когато ТВ не поддържа медията, която се опитваш да пуснеш, то се намесва транскодера. Той може да транскодва както аудио, така и видео. Видеото май е по-тегаво. Като пуснеш файл, в dashboard трябва да ти пише direct play. Ако не е такова, в логовете може да прочетеш защо не е поточно предаване. Не съм сигурен как, но можеш да направиш плекса да ти оптимизира и конвертира файловете, за да са подходящи за директ плей

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

След поредната тъпотия на Plex да откаже да плейва филм, който преди 5 минути вървеше и поредното му странно забиване, сега тествам Jellyfin https://jellyfin.org/  като алтернатива на Plex. Open Source и не ми иска пари за ползване на видеокартата. Петия елемент, който не ми тръгваше, сега с това запали и върви без проблем. Допада ми, че няма нужда като на Plex да му казвам да зарежда външните субтитри, а ги прихваща сам.

Има си трески за дялане - например разцепен на няколко файла филм го показва няколко пъти. Малко е особен в намирането на правилните снимки на филмите - за някои поредици, трябваше да сложа и годините на излизане, че да ги прихване. Но щом ми вървят 4к-то с видеокартата съм доволен. И е малко по-пъргав от Plex при превъртането на филм. Но ще го ползвам няколко дена, че ми е пресен, пресен и ще видя. Или ще замести Plex или ще е алтернатива за 4К и трудните за работа на Plex филми.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mIRCata said:

След поредната тъпотия на Plex да откаже да плейва филм, който преди 5 минути вървеше и поредното му странно забиване

Имай предвид, че вероятно това е проблем в клиента, а не в сървъра. И на мен понякога ми се случва с клиента на LG-то, но след рестартиране си тръгва отново. Горе-долу от 200 епизода/филми го прави този номер не повече от 3-4 пъти, което не е болка за умиране. Другото, което ако го гледаш на телевизор е хубаво Плекс клиента да е единствения зареден в паметта ап в момента, защото все пак пларформите им не са толкова мощни (аз винаги гледам да затворя всички други апове, когато пускам Плекса). Гледай също така и да си с последната версия на клиента.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...