Jump to content
BulForum.com

Media Players / Media Servers / Android TV / Serviio / Plex / KODI и д.р. ( мнения, препоръки, съвети)


Recommended Posts

Задаваш му изисквания за релийса, който искаш да свали. Минимално качество, хдр и т.н.

Търси по ключовите думи в името на торента.

 

За мен тази схема имаше значителни минуси, затова не мога да я ползвам. Свалям на ръка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, w00x said:

Задаваш му изисквания за релийса, който искаш да свали. Минимално качество, хдр и т.н.

Търси по ключовите думи в името на торента.

 

За мен тази схема имаше значителни минуси, затова не мога да я ползвам. Свалям на ръка.

И аз свалям "на ръка". Настроил съм едно raspberry с качен transmission и голям диск закачен за него. В браузъра си имам добавка и когато си харесам торент, десен клик и директно отиваме за сваляне. Не отнема много време, но трябва да следиш за нещата които са излезнали. Аз сериали не гледам преди да е излезнал цял сезон и не е толкова проблем.

Link to comment
Share on other sites

@netrootbg трябва radarr (за филми), sonarr (за сериали), bazarr (сваля автоматично субтитри) и prowlarr (алтернатива на jackett за добавяне на торент сайтове).

в моят случай radarr взема списък от imdb и го добавя в "wanted". Там (в wanter) могат да се добавят и ръчно филми. Ако става въпрос за сериали, sonarr дърпа списък wanted от trakt, но и в двата случая могат да се ползват и други сайтове или да се ползва с ръчно добавяне.

Двете приложения (sonarr и radarr) комуникират с prowlarr. Там съм добавил zelka, zamunda, arena и rarbg с най-нисък приоритет. Ако има съвпадение по описанието от w00x критерии - качество, release група и други - тогава торента се изпраща на торент клиента, qbittorrent в моя случай. От там radarr и sonarr следят прогреса и когато торента е свален, могат да подредят и организират папките. 

Link to comment
Share on other sites

За мен, причината да не ползвам нито едно от тези приложения беше, че не се справят със свалянето на повече от едно място. Имам 4 диска, всеки с папка за филми и сериали. Трябва ми всеки сериал да се сваля там, където реша, според свободното място, като след това да си остане да се сийдва.

Sonarr може да го направи това на хартия, но реално сваля на едно място, после мести файловете в папката, която си задал и оставя symlink на оригиналната локация. Не съм сигурен какво се сийдва в торент клиента и дали изобщо се сийдва.

Става тотална мазаница, която изобщо не ми е по вкуса.

 

Затова за сериали ползвам DuckieTV. Не е толкова добре изглеждащо и не е толкова автоматизирано, колкото Sonarr, но поне се справя с горния проблем.
Понякога се налага да му преглеждам даунлоудите и ръчно да добавям епизодите, които не са се свалили по една или друга причина, но не е чак такъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

ако тв-ра ти може да се инсталират приложения - слагаш Plex/jelly , на лаптопа слагаш сървъра и после пак си гледаш в спалнята, само не се занимаваш с кабели. Всичко е по локалната мрежа. Ако и двете я ползват. Не знам какъв тв ползваш :)

В спалнята съм със старичко ЛГ. Мисля беше 2018та с webOS. А в другата стая със Самсунга дето Нетруут му се чуди (забравих модела :D). Сигурно си прав, но за сега се опитвам да гледам предимно онлайн... А каквото сваля го пускам от HDMI и така. 

Link to comment
Share on other sites

Като за човек, дето иска да му лесно и да не работи повече от нужното си отваряш бая работа :) :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Като за човек, дето иска да му лесно и да не работи повече от нужното си отваряш бая работа :) :)

Не мисля, понеже лаптопа НЕ мърда. Кабела е директно включен по всяко време. А и аз основно въртя на Асето Корса. Мъча се да ставам ютюбър, че за онлифенс съм дебел :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Някой с Apple TV 2022 устройство? На една цена е с Nvidia shield pro 2019, даже малко по-евтино и се чудя дали ще върши същата работа. Става дума за ползване на стрийминг услуги + jelifin. Та точно за jeli-то ми е притеснението как ще работи, че нещо чета разни постове из нета, но не се ориентирам много. Какви форамти вървели, какви звуци ала бала.

Като допълнителна информация мога да дам, че може би напред във времето ще се взима soundbar Sonos. Как ще се държи и с него също е интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Опитвам се да пусна TrueHD/Atmos от Plex на Raspberry pi 4 с инсталирана DietPi OS. Plex-a се опитвам да транскодира TrueHD към Opus, в някои случаи това води до транскодиране и на 4K видеото. Ся, тука идва проблема.

 

На някои места пише, че nVidea Shield (не съм сигурен коя версия точно) е единствената, която поддържа TrueHD на Plex. При това аудиото трябва да премине през ТВ и да се обработи от Саундбар/Долби-система или друго аудио. На друга място пише, че след някакъв ъпдейт, TrueHD спрял да работи, ама знаели и работили върху това (това е от около 1 година). Пуснах едно видео 1080p/TrueHD, което на пръв поглед върви. Но пък приложението на sound bar-а показва, че сигнала е 2.0 LPCM ил нещо такова. Обаче нито един филм TrueHD не тръгва. Пускате ли TrueHD и как, на какво устройство.

 

И ся, ако nVidea Shield е единствения вариант, той е с Android, a линукс в някои случаи смятам, че е по-добър. Напримве Емби за андроид е платен, докато за линкукс - не е. И като цяло мисля, че Android хавата в този случай не би била удобна. Може ли да се смени ОС? Може ли да замести Raspberry Pi в смисъл на свързаност, моята в момента е закачена до рутера в друга стая и дърпам по мрежата от ТВ с клиент на ТВ.

Edited by vikktor
ЛПЦМ добавка
Link to comment
Share on other sites

Не разбрах точно питането ти, но от това, което разбрах:

 

Не трябва да транскодираш аудиото в плейъра/сървъра. Трябва да го пуснаш директно (passthrough) от плейъра към саундбара, за да си го декодира той.

 

TrueHD върви без проблем на Шийлд (и двете Pro версии) през Плекс. Аудио сигналът в системата ми отива към външен декодер.
Имал съм проблеми с някои филми и TrueHD обаче (през Kodi, защото ползвам основно него). Аудиото ми е накъсвало. С други няма проблем.

 

Аудиото трябва отива директно към устройството. Това да минава през ТВ е някаква лудост, защото така добавяш още едно устройство по веригата, което може и да не успее да направи passthrough на сигнала.

 

Не знам да може да сложиш Линукс на Шийлд. Дори да може, не виждам и причина да го правиш.

Dolby/TrueHD е платен кодек, затова вероятността да върви на лицензирано устройство е доста по-голяма, отколкото на някакво самоделно (в това число влизат и Китайските noname кутийки с Андроид).

Link to comment
Share on other sites

А на теб каква ти е последователността на свързване, защото Bose-то има само един HDMI и преминаването през TV е задължително. С две думи ако сменя RPi с nVidea Shield, то той ще е на неговото място, при рутера и ще дърпам през ТВ по мрежата.

 

т.е. 

router >> RPi4

Android TV >> Plex app

Plex app >> RPi4

 

lol това дори и да знам какво означава не бих си го разпознал

Link to comment
Share on other sites

Сървър > Nvidia Sheild > AVR > TV в едната система

Сървър > Nvidia Shield > TV > Аудиото към усилвател през оптичен изход в другата

 

Ами щом саундбара има само един HDMI, тогава си вързан към HDMI портовете на телевизора, щеш - нещеш.

 

Philips-ът разпознава и си проиграва TrueHD през плекс без проблем, но с някои релийски има проблем. Вероятно просто не си пуснал passthrough в Plex, затова се опитва да прави транскодинг.

 

В случая използваш RPi за плекс сървър, а в ролята на плейър ти е телевизора. Nvidia Shield замества плейъра, не сървъра.

Link to comment
Share on other sites

Аз не намерих passthrough на моя plex и мисля, че няма такава възможност. Може ли screenshot?

Или да зачеркна TrueHD и да огранича до DDP 5.1 или 7.1, ако има такова.

Link to comment
Share on other sites

Това е скрийншот от Интернет. Показвах ти само първата опция за Passthrough, за да видиш къде се намира, не ги гледай другите.

Link to comment
Share on other sites

Ако настройката ти е така, значи проблемът е в устройството с паструто - телевизорът.

Имаш ли някакъв начин да видиш какъв е входящия сигнал към саундбара?

Link to comment
Share on other sites

имам приложение към саундбара, dolby digital+ го разпознава правилно, trueHD не тръгва, за да видя как го разпознава. 

На компютъра trueHD върви.

Link to comment
Share on other sites

Значи телевизорът не пуска TrueHD сигналът. Пусни звука през говорителите на телевизора само. Не ползвай изхода към саундбара. Направо го изключи от настройките или му извади HDMI кабела.

Като пуснеш филма с TrueHD  в Плекс, на телевизора изписва ли Dolby Atmos логото? Има ли звук? Ако влезеш в Playback Info, изписвал ли, че е пуснало TrueHD поток на DirectPlay?

Link to comment
Share on other sites

ей сега инсталирах Коди на ТВ и тия формати тръгват. Библиотеката е същата, която ползвам за плекс, но идеята ми беше да пробвам Коди, което инсталирах на компютъра :D

Та Коди на ТВ с библиотеката на Плекс пуска TrueHD, но отново приложението го разпознава като LPCM. 

 

Пуснах го с активирани говорители на ТВ. Върви, но не излиза Atmos.

Plex сървъра показва това:

image.png.f3b359794d057d1ee1640d040dc93c7e.png

 

Това е рилийза: 

The.Equalizer.2014.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON.mkv

 

Инфото в плейъра на Коди показва, че аудио потока е Dolby Atmos True HD 7.1 8 channels и е отбелязано Passthrough

Link to comment
Share on other sites

Форматите тръгват към саундбара или тръгват на телевизора?

 

Щом тръгват на говорителите на телевизора през Плекс, значи може да имаш проблем в eARC Passthrough-то на телевизора.

Проблемът, който имаше и с предния саундбар, и за който ти казах, че нов саундбар няма да е решение. :D 

 

Или не си настроил както трябва плейъра, за да пуска звука. Или Плекс просто не може да се справи на  тоя телевизор с passthrough на TrueHD.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...