Jump to content
BulForum.com

Media Players / Media Servers / Android TV / Serviio / Plex / KODI и д.р. ( мнения, препоръки, съвети)


Recommended Posts

Не искам да сваля субтитри автоматично!

И без това осемдесет процента от субтитрите, които свалям аз (заради жената), ги редактирам. Било като тайминг, било заради това, че някой си е помагал с гугъл преводача. Или, било защото този някой мисли по-добре на английски да речем, от колкото на български. На тия пък последните с най-голям кеф бих им извил пилешките вратлета и изпотрошил кокалестите пръстчета!

Да, Плекс-а не ми вади никакви субтитри. Да, прегледал съм всичко по отношение на тях в настройките (без да влизам в платения му вариант, понеже не бих дал пари за нещо, дето не знам дали ще ми свърши работа). И да, това нещо дори и в контейнера не се опитва да рови.

 

За ЕН-ТИ път повтарям - НЕ ИСКАМ ДА ИЗПОЛЗВАМ ВГРАДЕНИЯ В ТЕЛЕВИЗОРА МИ ПЛЕЪР  (болдвам и подчертавам! А следващия път ще го напиша и с червено!)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да бе човек, разбрах те, че не искаш да ползваш вградения плейър в телевизора. Нали затова изключихме Serviio като опция и разглеждаме Plex и Kodi? :)

 

За безплатните настройки говорим, да.

 

Това със субтитрите е странно. Поне тези, които са в контейнера трябва да се покажат ако отвориш настройките на клиента през телевизора. До колкото си спомням, трябва да се зададе от настройките на сървъра, дали да търси в контейнера за embedded субтитри или да търси само външни. Или и двете.

Аз нямам проблем със субтитрите на Plex на единия телевизор. На още няколко души съм го инсталирал и нямат абсолютно никакъв проблем. Като пуснеш файла да върви, отвориш клиента на телевизора и отидеш в настройките долу под линията с прогреса, ти пише, че "субтитри - няма", така ли? Защото може да ти пише, че има, но да не ги показва по някаква причина.

На този екран, още преди да се пусне файла, също се вижда дали PLEX намира някакви субтитри. None ли пише на всичките ти файлове?

 

movie-preplay.png

Link to comment
Share on other sites

Ами, разрови се и виж дали не пропускаш нещо. От разстояние не мога да помогна с повече. :)

Ако оправиш субтитрите мисля, че PLEX е най-добрият, евтин и безпроблемен вариант. Това е и причината да го слагам за други хора. Най-лесно се работи с него, а и изглежда достатъчно добре, за да не е проблем липсата на промяна на визията.


KODI винаги остава още един вариант. Със скинове може да изглежда доста добре, но трябва да му се отдели време за настройка. Главно на скина. Другите настройки са си ясни. Коди обаче е за използване с по-големи библиотеки. Малко е досаден за хора, които просто свалят един филм, качват го на флашка и го гледат на телевизора.

 

Моето Коди изглежда ето така:

 

YrfIOHJ.jpg

NN5of8H.jpg

QTfUTxy.jpg

 

Скинът е Arctic Zephyr 2.

 

Трети вариант са ти боксовете, но те ще са същото нещо, но на отделно устройство.

Пак ще ползваш или Коди или Плекс.

При наличието на Андроид телевизор няма смисъл да се купува отделен бокс, освен ако по някаква причина телевизорът не се дъни в хардуерен/кодек аспект.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам проблеми с Плекса и субтитрите. Единствният, ако може да се нарече проблем е, че не мога да ги оразмерявам както искам.

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2020 at 5:03 PM, netrootbg said:

От години ползвам raspberry с качен LibreElec. Бетон е. Размерите на устройството са смешни. Даже съм направил субтитрите автоматично да се свалят.

 

@netrootbg може ли да споделиш повече за тази конфигурация. От къде се купува raspberry pi, коя версия ти е, външен хард на usb 3 ли използваш и от кой сайт сваля субтитрите?

Emby, който ползвам аз, също има възможност да сваля субтитри, но не съм намерил начин да му посоча да сваля от български сайтове, само opensubtitles поддържа.

Също така имаш ли кутийка за него или си го монтирал в шкаф гол по платка :D

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на Ангел за правилния акъл в точното време. Шаоми боксчето се справя перфектно. Направо се родих!

Единственият ми мрън за него е, че музиките и звуците изобщо излизат малко по-тихи, но не е болка за умиралка. Като набохам и домашното аудио, тогава ще му търся колая.

 

П.п. Проблемът ми е решен, закривайте форОма!

Link to comment
Share on other sites

Ето това. Пуснах го, настройването протече като за ламери в областта, какъвто съм аз. Ъпдейтна си се до Андроид 9 само. А маркетите му са богати и пре богати....

Към момента съм му дръпнал само Плекс клиент, че да се свършва вече с тия мои радини вълнения. Филмите ми 'фръкнаха с все субтитри. Музиките си вървят в лузлес формат (или аз поне не мога да усетя момента с прекодирането). Кеф!

Ама тия дни ще си поиграя и с гугъл асистента и няколко приложения в маркета, дето ми хванаха окото.

 

П.п. При мен проблемите тръгнаха от марката на телевизора ми. По някаква причина Филипс или може би разработчиците на приложения, са решили да се правят на мно'о големи, та... 

 

П.п.2 А, да... И дистанционното на тази кутийка ми идва малко семпло, но много бързо се свиква с фукционалностите му. Въпреки, че наистина ми липсват въздушната мишка и гръбната клавиатура на Стронг-а, дето мъчих преди това.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Със здраве да си го ползваш. :)

 

Just now, gado said:

П.п.2 А, да... И дистанционното на тази кутийка ми идва малко семпло, но много бързо се свиква с фукционалностите му. Въпреки, че наистина ми липсват въздушната мишка и гръбната клавиатура на Стронг-а, дето мъчих преди това.

 

Можеш да си купиш отделно същото дистанционно като на този Strong и да си го свържеш с Xiaomi-то.

Link to comment
Share on other sites

Ще я проверя тази възможност. Щото може да е всичко, но дистанционното им беше истински трепач.

Link to comment
Share on other sites

Почти съм сигурен, че не са разработвали собствено, а са използвали някой от вече наличните дизайни. Ако ми пратиш линк към кутийката с дистанционното да видя снимка, ще ти кажа, защото преди време ги бях разглеждал и видях всичко, което е налично на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Почти съм сигурен, че не са разработвали собствено, а са използвали някой от вече наличните дизайни. Ако ми пратиш линк към кутийката с дистанционното да видя снимка, ще ти кажа, защото преди време ги бях разглеждал и видях всичко, което е налично на пазара.

Това. Но новите им модели вече не са с такова дистанционно.

Link to comment
Share on other sites

Сега в крайна сметка това дистанционно ли търсим или друго? :)
Защото това се намира. Виждал съм го на много места. Погледнах им и на другите кутийки дистанционните. И те се продават отделно. Вероятността това, което си харесал, да се продава отделно, е доста голяма.

Link to comment
Share on other sites

Не ми трябват подсветки. Само хабят батерия.

Впрочем, утре ако е удобно след работа, пак ще те попритесня. Имам тук една лека драма с възпроизвеждането на DTS.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

От къде е най-евтино да си поръчам Raspberry Pi за медия сървър? И какво още ми трябва?

Предполагам SD карта за някаква операционна система, usb 3.0 външен хард и някаква usb зарядно? Кутия с вентилаторче? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikktorpenchev said:

От къде е най-евтино да си поръчам Raspberry Pi за медия сървър? И какво още ми трябва?

Предполагам SD карта за някаква операционна система, usb 3.0 външен хард и някаква usb зарядно? Кутия с вентилаторче? 

За медия сървър и 3-ка ти върши работа. Не се мятай на 4-та версия. USB3 не се поддържа в 3-ката. Зависи колко фирми искаш да държиш вътре. Аз съм сложил една 64gb карта и вътре си копирам каквото ще гледам. Препоръчвам ти оригинално зарядно. Кутия с вентилатор не ти трябва. Не грее толкова, че да трябва активно охлаждане. Даже и без кутия може да кара.

Малко по - късно днес ще ти дам малко повече обяснения.

4 поддържа usb3. Ако искаш да имаш голям диск закачен. Не виждам обаче нуждата от 3-ка за гледане на филми. Няма нужда от толкова бърз трансфер.

Link to comment
Share on other sites

Той иска да го използва за сървър, а не за плейър. Хубаво е да има бърз трансфер на файловете, че един 4K филм през този USB 2 интерфейс няма как да тръгне. Един по-голям FULL HD филм - също.

Link to comment
Share on other sites

Да, за сървър мисля да го използвам.

Нещо такова: цък

Но програмите, които ползвам, са

Emby за media management/сървър

Radarr и Sonarr, които свалят филми и сериали по списък (и двете имат webUI)

qBittorent и ми се иска всичко това да го ползвам с Windows10, за да не питам за всяко едно нещо как става на Linux

ще ми трябва и HDMI докато се го настроя и се науча да боравя с него. Кутийката е, докато измисля къде да го завинтя :D

Цялата тая работа е, защото напоследък използвам компютъра само да гледам филми от него.

Link to comment
Share on other sites

В този случай ще трябва да вземеш 4-ката. Кой вариант обаче не мога да ти кажа. Мисля дори и този с 1gb рам ще ти стигне. Препоръчвам да си вземеш и оригинално зарядно. Друг вариант е някое китайско, но такова за което има хубави коментари.

Трябва да видиш дали има добавка за браузъра за qbittorent. Аз използвам Transmission за торент клиент. Има си мега яка добавка. Само цъкаш с десен бутон на линка(.torrent или magnet) и избираш да се добави. Нищо друго не трябва да правиш. Има си отдалечен клиент и като приложение за телефони. С Plex не съм се занимавал от 7-8 години, че и повече. Препоръчвам си след първоначалната инсталация да си настроиш VNC сървър(remote desktop) на raspberry-то. След това от твоята машина(или телефона) ще можеш да влизаш през графичен интерфейс и да правиш каквото ти трябва. Така ще ти се наложи само за 10 минути да е свързано към телевизора или монитора. Не е лошо да му купиш някоя кутия и радиатори. Чак за активно охлаждане няма да има нужда. Освен тези описани стъпки в упътването е хубаво да инсталираш и ъпдейите каквито има. Когато го вземеш ще ти кажа как да го направиш. OS на raspeberry-то се инсталира на micro SD карта. Трябва да си предвидиш такава. Дори от 8gb ще ти стигне. По - голяма е по - добре все пак. То и при тези цени които са в момента на картите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...