Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари


plameni

Recommended Posts

Just now, HEMO said:

Банка Дск вече взима за трансфер към Револют 1лв плюс 1%  от сумата...С  коя карта или банка е все още фрии зареждането? Някой с опит в Уникредит?

Преди 2-3 прехвърлях и нямаше такса. За Уникредит става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, netrootbg said:

Преди 2-3 прехвърлях и нямаше такса. За Уникредит става въпрос.

Това е добре,тия от дск са изнагляли рязко с таксите явно се опитват да компенсират падането на таксите при международните трансфери...

Link to comment
Share on other sites

Според мен просто използват това като извинение за да вдигнат печалбите си заради ниските лихви в момента. Ние бяхме с безумни такси, най - скъпите в Европа. А и колко превода са минавали на ден. Според мен тези такси които повишиха, многократно надвишават "загубите" им от преводите в ЕС. Така или иначе не правех преводи в ЕС през банката. Използвах преди TransferWise, а сега основно Revolut и Paysera. Големият ми бонус е, че вече няма такса за получаване на превод във валута. Преди беше по 7 евро на всеки трансфер. А аз на 2 седмици си получавах заплатата. Плащах 182 евро на година само за входящи трансфери. Това е извън всички други безумни такси.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

По някое време в следващите месеци вече ще има български IBAN в Револют...

Много клиенти ще могат да се отърват от българските банки.

Link to comment
Share on other sites

Не бих си махнал парите от Българската банка, за да си ги набутам в някаква произволна, която в един момент просто може да изчезне. :) Да си го ползвам само за разплащания ми е идеално в момента.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

С оглед на създалата се ситуация предлага ли се в момента 

някъде опция за издаване на карта-виртуалка, която да се зареди със

средства през каса в банката.

Преди няколко години такава услуга предоставяше ЦКБ в 

сътрудничество с ЕаsyPay.bg - издаваха такава виртуална карта

след попълване на заявление, без да е нужно да си (бил) техен клиент.

Картата имаше валидност от 6 месеца.

 

В момента има може би 2-3 банки, които предлагат нещо подобно, но

с условието да си клиент на банката и да имаш електронно банкиране,

защото зареждането на картата става единствено по електронен път.

Edited by torbalan
Link to comment
Share on other sites

При всяка банка можеш да заредиш пари на каса. Вече зависи за какво точно ти е 6-месечна "виртуална" карта.

iCard ги пробвах наскоро покрай NFC плащанията. За моя начин на ползване не ми допаднаха, има доста негативи (за мен), едно от които е зареждането в кеш, което може да става на 2 техни банкомата в Пловдив или на (някои) OMV бензиностанции, които са ми далеч, можело да има някакви такси, а и по принцип имат такса над 99 лв зареждане, после над 1000 е 10 лв. Лоши превалутиращи курсове, защитата на парите и сметките ти е само един 6-цифрен ПИН код, а при загубване или проблем с телефона, нямаш достъп до акаунта си докато не минеш процедура по "доказване" с нов тел. номер или докато не си вземеш нова сим карта. Влизането през браузър минава през сканиране на код с телефона. Приложението често плюе досадни нотификации за глупости, като редовно спамене за дарения за коронавируса, и т.н. Аз ги изключих централно нотификациите му, и вече ползвам приложението само за loyalty cards, ама скоро и за тва няма да ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

Частично отговаря на условието и Paysera, защото автоматично получаваш сметка с IBAN в Пощенска банка, без да си клиент на банката.

Зареждането, обаче, става с превод към тази сметка.

Картата е реална (пластика) и ще трябва да изчакаш доставката ѝ, преди да започнеш да плащаш.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2020 at 1:43 PM, plameni said:

Частично отговаря на условието и Paysera, защото автоматично получаваш сметка с IBAN в Пощенска банка, без да си клиент на банката.

Зареждането, обаче, става с превод към тази сметка.

Картата е реална (пластика) и ще трябва да изчакаш доставката ѝ, преди да започнеш да плащаш.

 

Поразгледах ги. Определено са доста по-добре от Икард. Доколкото видях, зареждането на картата може да стане и на каса в банката, не е задължително да е с превод по сметката. Като недостатък отчитам невъзможността за комунални разплащания, иначе за пазаруване в интернет става.

Не разбрах добре каква е разликата между издавания IBAN и възможността за последващо издаване на VIsa с разплащателна сметка.

Този IBAN не означава ли, че вече такава сметка е създадена ?

Link to comment
Share on other sites

Отделна IBAN картова сметка
 

Quote

При издаване на Paysera карта се открива допълнителна IBAN сметка за картови плащания. Тя е отделена от главната Paysera сметка и по този начин е удобно да управлявате средствата си, като съхранявате само суми, предназначени за картови плащания.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако остана само с основната Paysera сметка, ще мога да извършвам плащания към онлайн търговци или да превеждам средства към Пайпал, 

така да разбирам ?

Link to comment
Share on other sites

Ще можеш, но трябва да си изкараш и карта от тях. Иначе нямаш никакви проблеми. Ако ще прекарваш по - големи суми, може да се наложи допълнително потвърждение на самоличността. Отнема 1 минута, ако се наложи.

Link to comment
Share on other sites

Някой поръчвал ли е физическа Револют карта до Бг?Втора заявявам,даже платена и нищо за момента...Чудя се дали да не поръчам до английския адрес на Габиели че да вземе да дойде :-/

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, HEMO said:

Някой поръчвал ли е физическа Револют карта до Бг?Втора заявявам,даже платена и нищо за момента...Чудя се дали да не поръчам до английския адрес на Габиели че да вземе да дойде :-/

 

Да, дойде ми в пощата във входа, за има няма 7 дни. И беше безплатния вариант.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, HEMO said:

Някой поръчвал ли е физическа Револют карта до Бг?Втора заявявам,даже платена и нищо за момента...Чудя се дали да не поръчам до английския адрес на Габиели че да вземе да дойде :-/

Работата е 50/50. 
2 поръчах и нито едната не дойде. На колега по същия начин не дойде. На други 2ма дойдоха за няма и седмица. Всички бяхме дали служебния адрес. 
 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, HEMO said:

Някой поръчвал ли е физическа Револют карта до Бг?Втора заявявам,даже платена и нищо за момента...Чудя се дали да не поръчам до английския адрес на Габиели че да вземе да дойде :-/

 

Аз когато си поръчах първата карта дойде след 3 седмици и се наложи да проверя в пощата (аз на 2-та седмица, като не дойде си поръчах нова и спрях първата). Според мен изчакай 2-3 дена след срока, който да си дали и може да дойде. Ако имаш път към пощата може и там да провериш :) На всички мои приятели/познати им дойдоха картите :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEMO said:

 

Цялото семейство + няколко приятели си поръчаха. На всичките си им дойдоха. Вярно беше миналата година, но нямаше проблеми.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HEMO said:

Ясно,ще чакам...

И да не те притеснява, че може да ти я откраднат. Нищо не могат да направя с нея. Докато не се активира, онлайн плащанията не работят, магнитната лента не работи и т.н. Да не говорим, че за онлайн плащане трябва да потвърдиш и през приложението. Нещо което е супер, стига да имаш достъп до телефона си през цялото време.

Link to comment
Share on other sites

@HEMO на теб конкретно ли ти трябва пластика? Винаги може да си активираш виртуална карта и да плащаш на безконтактните пос терминали.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

И да не те притеснява, че може да ти я откраднат. Нищо не могат да направя с нея. Докато не се активира, онлайн плащанията не работят, магнитната лента не работи и т.н. Да не говорим, че за онлайн плащане трябва да потвърдиш и през приложението. Нещо което е супер, стига да имаш достъп до телефона си през цялото време.

Всичко това го знам и отчасти затова се насочих към револют. Аз с картата си плащам онлайн и без да съм я получил. Пластиката ми трябва за да мога да плащам на пос терминали и при необходимост да тегля кеш, пак на пос терминал. Получавам от време на време преводи в датски крони от приятели и се разплащам в България от тяхно име на места където не може да се плаща онлайн. За момента другата опция е Apple pay но нямам iPhone... Иначе телефон имам 24 часа под ръка, работя с него...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEMO said:

 

Значи към отличен вариант си се насочил. Така няма да има и излишни такси. Имай превдид лимитите за теглене без такса. 400 лева са на месец. А за онлайн имат и много яка услуга. Всеки път може да ти генерират нова карта за еднократно плащане. Адски удобно за разни сайтове.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Значи към отличен вариант си се насочил. Така няма да има и излишни такси. Имай превдид лимитите за теглене без такса. 400 лева са на месец. А за онлайн имат и много яка услуга. Всеки път може да ти генерират нова карта за еднократно плащане. Адски удобно за разни сайтове.

 

400 кинта  но от банкомат, на пос терминал няма.Плащам на един приятел в магазина 1000 лв той ми дава кеш от оборота и воала :-) Револют-а е страхотна идея като замисъл, поръчвам оня ден риба на един приятел, няма ме в къщи минава покрай нас мята я в двора, парите му ги пращам на секундата през револют без изобщо да се виждаме:-)

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...