Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари


plameni

Recommended Posts

От сигурно половин година плащам само с телефона с NFC с приложението на Фибанк (което всъщност си е е-банкирането им, има бутон за безконтактни плащания) на всички (обикновени безконтактни) ПОС терминали. Няма засечка, стотици пъти съм го ползвал. Доколкото знам вече всички терминали в Бг са безконтактни.

Има някои особености, не съм ги хванал точно, кога точно иска потвърждение на самия телефон за плащане. Явно не е на всеки 5-6 транзакции или за суми над 100 лв. Плащал съм над 1000 лв единично, без потвърждение, а ми искало такова и за суми под 8 лв. Вероятно е на всеки N на брой транзакции. Потвърждението е ПИН-а на телефона за отключване или пръстовия отпечатък или каквото там има активирано.

И iCard съм ползвал за проба, и то работеше, но го махнах по разни причини, не ми е изгодно да го ползвам, особено таксите за зареждане.

Карти не нося вече, плащането с телефон има няколко секюрити предимства. Примерно никога не въвеждам пин-ове на терминала, потвърждение когато е нужно, само от моя телефон. Малко неудобство е, че всеки път отключвам телефона и след това приложението (това е опционално, от самия телефон съм заключил самото приложение като допълнителна сигурност), докато с карта я вадиш и поднасяш директно - но там за суми над 100 лв и на всеки 5-6 плащания (мисля) ще иска пин код така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малко в страни от темата,възможно ли е в ипей да се ползва Револют карта?Не намирам нищо по въпроса,с виртуал виза на Дск ударих на камък,не се поддържа....

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, tedy said:

Преди (2-3 месеца) ги питах това, във връзка с карти от iCard.

Ето какво ми отговориха:....

 

Тамън се засилих да регистрирам Револют карта и видях,че таксата им е 2,9 процента С карти Visa/ Visa Electron/ MasterCard/ Maestro и други, издадени от чужда банка, от небанкова институция....

 

Мда,ще пропусна да ги тествам...

Link to comment
Share on other sites

Да, револют става май само за ползване за разплащания в чужбина, не и като някаква основна в Бг. Е, и за разни щуротии когато в ресторант няколко души си разделят сметката :Р (което много често се дава за пример и ми става смешно).

В ипей си регистрираш някаква българска карта и това е. При плащания чрез ипей, какви са таксите има значение и коя е банката. Примерно като плащам нещо си или зареждам микросметка, от карта на ПИБ излиза малко по-скъпо отколкото беше с карта на Уникредит примерно. Но аз от някакво време плащам повечето неща през е-банкирането, а в ипей оставих само данъци и някои неща, които не мога през банкирането.

 

По темата - днес платих вече данъците на 2 коли в общината. Видях и новите партидни номера. Но дали защото вече са платени, опитах да видя в ипей дали ще излезе нещо с тези партидни номера (които не включват вече номера на колата), но отново същите грешки ми излизат. Някой който си е платил данъка, дали му излиза в epay.bg грешка при опит да види инфо за данъка? Дава ми нещо като Няма информация за този ЕГН/ЕИК и партиден номер. Веднъж ми даде Няма връзка с търговеца.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, tedy said:

Да, револют става май само за ползване за разплащания в чужбина, не и като някаква основна в Бг.

Всъщност става за основна за бг,аз я ползвам точно като такава.Зареждам я от основната ми сметка в Уникредит,плащам само и единствено с нея на всякъде,супер доволен съм даже ако се налага и кеш се тегли без такса до 450 кинта.Таксите са от страна на ипей при това безумни,имам две карти на револют едната е с бг Бин,другата с английски,няма логика да има такса на българската ама...както и да е.Не желая да регистрирам реална карта при тях.

Link to comment
Share on other sites

HEMO можеш да правиш нещо друго, но е малко играчка. Можеш да правиш банков трансфер от Revolut към микросметката си в epay. После няма да имаш такси при плащането на сметки. Така обаче ще имаш забавяне докато се извърши трансфера.

Link to comment
Share on other sites

А каква е причината и логиката да ползваш нея за основна за плащания в Бг (предполага се на ПОС терминали и т.н.) вместо Бг карта към сметка, която така и така имаш в българска банка? Зареждането на 3rd party портфейл най-вероятно коства поне 1 лв, макар че някои май при зареждане с карта са безплатни вече..

А това нежелание да регистрираш реална карта в epay няма да го коментирам, многократно съм водил спорове за това недоверие :) и някак не ми се ще и тук.

@netrootbg, микросметката за съжаление има ограничения за сума, която може на месец да се зарежда и разрежда. За малки сметки става, но не и да се ползва за някакви други цели.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Just now, tedy said:

 

Приложението им е в пъти по - добро от това на което и да е Бг банка(поне тези които съм виждал, а те не са малко). Много удобни уведомления, статистика и какво ли още не. Блокиране на разни неща по картата и отблокирането им за секунди. Виртуални карти за еднократна употреба. Някои от моите колеги минаха изцяло към Revolut и вече там си получават заплатата.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, netrootbg said:

Приложението им е в пъти по - добро от това на което и да е Бг банка(поне тези които съм виждал, а те не са малко). Много удобни уведомления, статистика и какво ли още не. Блокиране на разни неща по картата и отблокирането им за секунди. Виртуални карти за еднократна употреба. Някои от моите колеги минаха изцяло към Revolut и вече там си получават заплатата.

Говорим за основна за плащания по терминали и т.н. Ако ти зареждат заплатата там, е малко по-друго положението вече. Уведомления и всички базови неща си ги имам и аз с ПИБ апликацията. Да не говорим че аз поне ползвам вече само NFC плащания, дори не нося карта. С Револют нямаше да мога, освен ако ползвах айфон, там с apple pay мисля, че вече се поддържа.

Това с виртуалните карти понякога е удобно, но за моя начин, където ползвам карта в десетки сайтове, доста от които са вид директен дебит, не мога постоянно да блокирам и отблокирам неща, защото дърпането на средства става по техен режим. Единственото, което ползвам, е две сметки, като тази, която ползвам за онлайн плащания (и такива в магазини) се зарежда чат пат чрез вътрешен безплатен превод, с малки суми. За толкова години и десетилетия, не е имало издънки и кражба на пари, но не я ползвам на случайни места, а от cloudlfare, facebook, google и тем подобни и не очаквам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tedy said:

А каква е причината и логиката да ползваш нея за основна за плащания в Бг (предполага се на ПОС терминали и т.н.) вместо Бг карта към сметка, която така и така имаш в българска банка? Зареждането на 3rd party портфейл най-вероятно коства поне 1 лв, макар че някои май при зареждане с карта са безплатни вече..

А това нежелание да регистрираш реална карта в epay няма да го коментирам, многократно съм водил спорове за това недоверие :) и някак не ми се ще и тук.

Причината е че са в порядъци по-добре като приложение от коя да е бг банка.Мигновенни известия,статистики,бюджети и тн. възможности за изйлючване на магнитна лента,безконтакно плащане,плащане през интернет пращане и получаване на секундата на пари от други револют потребители и тн.Получавам от чужбина пари в различни валути,евро датски и шведски крони,превалутиране в самото приложение,на курсове по-добри от на родните ни банки,дето освен дърварски курсове имат и скрити такси доста често.Работят безгрижно с Епъл пей и с малко гимнастика и със Самсунг пей(смяна на адрес временно)При нужда теглене на кеш от банкомат на коя да е бг банка без такса.Зареждане на пари към револют от Уникредит и Дск ми е безплатно,даже от втората зареждам чрез виртуална виза.В момента в който пуснат и сметка с бг номер приключвам с бг банките(освен с уникредит като резерва).

Причината да не искам да регистрирам реална карта в ипей е друга,не е свързана с доверие.Като доставчик на платежни услуги са надеждни (като за бг компания де).

То и аз се чудя как може да си държите парите във фибанк ама...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, netrootbg said:

HEMO можеш да правиш нещо друго, но е малко играчка. Можеш да правиш банков трансфер от Revolut към микросметката си в epay. После няма да имаш такси при плащането на сметки. Така обаче ще имаш забавяне докато се извърши трансфера.

Времето не ме бърка ще го пробвам мерси:-)

Link to comment
Share on other sites

Quote

То и аз се чудя как може да си държите парите във фибанк ама...

А къде да ги държа, в револют ли :D ... Ти там ли си държиш спестяванията...

И тривиалните обяснения как ПИБ се държала от най-омразния олигарх в България не минават, тях ги слушам от над 10 години. За мен тяхното мобилно приложение, макар с някои леки бъгове, работи добре и си има всичко, което ми трябва.

Така и така имам сметка(и) в българска банка, не виждам защо да ползвам страничен портфейл за тривиалните неща в Бг като плащане на сметки в магазини и т.н. Ако някоя от функциите на Револют приложението са ти(ви) критични да ги имате или по принцип са ви нависоко в приоритетите, Ок, ползвате каквото решите, тук само си говорим.

За мен единственото им предимство е именно превалутиранията, както каза ако получаваш често пари в различни валути или плащаш навън на терминали. Това с вътрешните мигновени преводи между потребители го има абсолютно всеки 3rd party портфейл, като iCard и т.н., въпрос на това да го ползват и другите. Ако някой ползва само iCard, ще трябва и ти да го ползваш ако искаш подобен превод. Подобно на Viber, skype.... съобщенията между потребителите са безплатни, но не и ако се обаждаш навън на обикновени телефони примерно.

Теглене от банкомат от коя да е бг банка е без такса с револют карта?! Как така, те собствените карти ги таксуват с поне 30 ст.

Ако пуснат сметки с Бг номер, ще ги разгледам пак. Ползвам все пак ипей за различни неща, важно ми е и там да имам карта регистрирана без огромни такси, важно ми е зареждане в кеш на сметка директно, а револют зареждаш само електронно, а безплатното зареждане от ПИБ стана едва отскоро, преди имаше такса. Утре може пак да има такса, а аз съм леко консервативен, нямам време постоянно да следя кога ще ми натресат поредна такса за някакви врътки с чужди карти и т.н. Револют все още не работи официално с Android/Pay, така че не мога да го ползвам с НФЦ в магазините, а това от половин година ми е топ приоритет.

Та, просто всеки си ползва което му е угодно, и всъщност се радвам като чета мнения като твоите, винаги има какво да научи човек, може пък някой ден да съм по-подготвен ако реша да ползвам револют и в Бг :) .

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, HEMO said:

В момента в който пуснат и сметка с бг номер приключвам с бг банките(освен с уникредит като резерва).

Преди време бяха споменали, че това лято ще въведат и Бг iban. Има решение в момента и за това нещо. Но тогава минавах през превалутиране. Paysera предлагат български iban. От тях към Revolut можеш да прехвърляш без такса чрез SEPA в евро.

 

1 hour ago, tedy said:

Това с виртуалните карти понякога е удобно, но за моя начин, където ползвам карта в десетки сайтове, доста от които са вид директен дебит, не мога постоянно да блокирам и отблокирам неща, защото дърпането на средства става по техен режим.

Виртуалнта карта се използва еднократно и след това се унищожава. Така е при Revolut. Едно плащане и се генерира нова. Използва се за разни сайтове в които не искаш да използваш нормалната си карта. Не е за ползване в Paypal например.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, netrootbg said:

Виртуалнта карта се използва еднократно и след това се унищожава. Така е при Revolut. Едно плащане и се генерира нова. Използва се за разни сайтове в които не искаш да използваш нормалната си карта. Не е за ползване в Paypal например.

Нали имаше и виртуални карти, които са просто без пластика.. и можеш да си създаваш от приложение. Не конкретно за револют говоря, а по принцип. Иначе досега не се сещам да ми се е налагало да пазарувам отнякъде, където да искат номер на карта - винаги минавам или през ebay/paypal, или epay.bg, или aliexpress и т.н. Затова за мен са почти безсмислени (за моя начин). А рискът от източване по принцип съм го решил принципно и универсално както много хора - със сметка, която се ползва само за "публични" плащания, и в която се държат сравнително малко пари.

За пейсера, гледах я наскоро и не ми харесаха някои неща, забравих вече, дали безумните курсове за превалутиране, или нещо друго беше, а и те май са някаква литовска компания. За човек, занимаващ се основно с левове в Бг, и долари от US, доста съм гледал и тия портфейли за мен са почти безсмислени. За пътуващи често навън и занимаващи се с превалутирания, са полезни.

Темата бая се измести, мисля че имаше специална тема за онлайн разплащания..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tedy said:

Нали имаше и виртуални карти, които са просто без пластика.. и можеш да си създаваш от приложение. Не конкретно за револют говоря, а по принцип. Иначе досега не се сещам да ми се е налагало да пазарувам отнякъде, където да искат номер на карта - винаги минавам или през ebay/paypal, или epay.bg, или aliexpress и т.н.

Коли под наем,хотели,самолетни билети и тн. си трябва карта,пейпал али експрес и тн не са решение.За някои даже не става с дебитна а кредитна.Виртуална Виза имам от както Дск я въведоха у нас за първи път.Ползвах я за разплащане по сайтове,винаги е празна и непосредствено преди плащане зареждам и харча,остатъка обратно.Работи много години без засечка.Револют обаче с техните еднократни избиха рибата...

П.п верно се отдалечихме от основната тема,някой сръчен мод може да премести мненията в другата тема ако му се занимава де:-)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tedy said:

Нали имаше и виртуални карти, които са просто без пластика.. и можеш да си създаваш от приложение. Не конкретно за револют говоря, а по принцип.

При Revolut не е точно виртуална карта, а такава за еднократна употреба. Правиш едно плащане с нея и се унищожава и системата автоматично ти генерира нова такава. Удобно е за разни неща.

 

 

4 hours ago, tedy said:

За пейсера, гледах я наскоро и не ми харесаха някои неща, забравих вече, дали безумните курсове за превалутиране, или нещо друго беше, а и те май са някаква литовска компания.

Имат и българско участия. Почти целият персонал и център за разработки са в Бг. Всички стартъпи обаче се водят в балтийските страни поради по - доброто законодателство и най - вече, че са далече от всякакви неща свързани с нашата държава. Имат си и някои удобства от Paysera, но са доста различни от Revolut. Ползвам и двете услуги доста активно.

Link to comment
Share on other sites

На Револют виртуалната карта си е виртуална карта. Седи си така, докато не я махнеш. Това при безплатния акаунт. И е безплатна само за момента. К ато гледам как са тръгнали с таксите, очаквам много скоро да я направят платена за безплатните акаунти.

Виртуалната карта за еднократно плащане (която изчезва след едно плащане) я има само на платените акаунти.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

На Револют виртуалната карта си е виртуална карта. Седи си така, докато не я махнеш. Това при безплатния акаунт. И е безплатна само за момента. К ато гледам как са тръгнали с таксите, очаквам много скоро да я направят платена за безплатните акаунти.

Виртуалната карта за еднократно плащане (която изчезва след едно плащане) я има само на платените акаунти.

Аз съм с безплатен акаунт и имам виртуална карта за еднократно плащане...

Link to comment
Share on other sites

On 6/26/2020 at 12:45 PM, HEMO said:

 

Тамън се засилих да регистрирам Револют карта и видях,че таксата им е 2,9 процента С карти Visa/ Visa Electron/ MasterCard/ Maestro и други, издадени от чужда банка, от небанкова институция....

 

Мда,ще пропусна да ги тествам...

Това нещо не го разбирам... Какви 2.9%

 

Аз също имам витруална за еднократно ползване с безпплатната версия.

Ползвам Revolut с google pay и Samsung S9+, за да си плащам с телефона доста работи. Много е удобно, ако телефона ми е постоянно в ръцете като при мен.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tedy said:

А къде да ги държа, в револют ли :D ... Ти там ли си държиш спестяванията...

И тривиалните обяснения.....

 

Теглене от банкомат от коя да е бг банка е без такса с револют карта?! Как така, те собствените карти ги таксуват с поне 30 ст.

 

Това е банката в България с най-много лоши кредити изобщо.Като оставим на страна и кои са собствениците,за трети път се намеси на скоро държавата да я "спасява" .Не се знае кога ще последва Ктб като сценарий.Изобщо не бих имал взимане-даване с тях.Сериозните бг банки са Уникредит на първо място и Дск.Следя много внимателно банковия пазар в бг,ползвам вътрешно инфо от УКБ,мой близък е на много висока позиция в управлението на банката.В Уникредит специално фирмата в която работя са и оперативните сметки,както и на преките ни трима конкуренти.Говорим за фирми в топ 20 в България по оборот.Толкова големи,че на шефа ми с едно телефонно обаждане му отварят произволен клон в почивен ден.

 

Колкото до теглене на кеш от банкомат,факт, тегля от банкомат на Уникредит с тяхна карта и ми взима такса.С револют от същия банкомат не.До кога ще е така не се знае но за сега е факт.Безплатен обяд няма,както знаем ,таксата е дотирана от Револют за момента.

 

Sasshko ставаше дума за такса от ипей не от револют.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Щом следиш нещата, значи нещо си пропуснал, че това сега не беше "спасяване" на ПИБ. Това е най-голямата българска частна банка. Това за КТБ и пренасянето му към ПИБ го слушам откакто фалира КТБ (6 години вече), а и отпреди това. Аз бих казал, че не се знае кога изобщо някоя банка може да последва КТБ, но според мен точно такова нещо скоро няма да се случи, още повече влизаме в предверието на еврото и банковия съюз, както и да е.

Като каза Уникредит че била сериозна... за бизнес клиенти може би, но имах и с нея взимане даване, играе същите подли номерца на обикновени клиенти, както всички останали, и там работят същите български овце и крави. И с райфайзен също, даже още по-зле.

Признавам на уникредит, че таксите в ипей са доста по-малки на техни карти.

За тегленето от банкомат не знаех, интересно. Но както каза, днес е така, утре е онака..., това с безплатния обяд е колкото да примамят хора, които при всяка стотинка промяна в някоя такса, се местят при други, където след месец-два следват същите промени на таксички, че и понякога по-зле :) . Затова съм малко по-консервативен, и не се местя заради всеки 5-10 стотинки разлика в някакви такси, че съм се нагледал на подобни игрички от всички банки, и в края на деня нещата са съвсем на кантар.

За ипей, вече дори не гледам таксите, и преди спрях да ги гледам, но вече битовите сметки ги плащам през ебанкирането, а през ипей само някакви годишни данъци. Докато револют карта се води чуждестранна в България, не бих ползвал такава, заради различните места, където се налага да я ползвам, а дори за международни плащания, ми е все едно с колко части от ст. е по-добър курса дори спрямо ПИБ, защото съм смятал, при плащане с карта на ПИБ, заради кръстосаните курсове, курса винаги ми е бил по-добър от официалния курс Продава на банката, и разликата с револют съм гледал, че е толкова нищожна, че за обемите плащания, които извършвам, загубата ми е сигурно 50 стотинки на година!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tedy said:

Щом следиш нещата, значи нещо си пропуснал, че това сега не беше "спасяване" на ПИБ. Това е най-голямата българска частна банка.

Две банки у нас не покриха стрес тестовете през 2019г.Едната се справи в последствие другата не.

 

"покриването на капиталовия недостиг в банката на Цеко Минев и Ивайло Мутафчийски беше задължително условие, поставено от Европейската централна банка. Намесата на държавата беше очаквана от много анализатори, тъй като в продължение на близо година ПИБ не успя да намери достатъчно капитал, за да покрие „дупката“ от 510 млн. лв., открита при стрес тестовете от лятото на 2019 г."

 

Колкото до "същите овце и крави" може и да си прав но надзора идва от централите на големите банки(Италия ,Австрия и тн.) а тия двамата убавци си имат дълга история назад във времето и в общи линии си правят каквото си искат.

Link to comment
Share on other sites

Банката според всички закони и правила у нас, си е била Ок. Въпросните 140 милиона се дадоха за да "усилим" ефекта при кандидатстването за еврозоната, самите министри (не помня кой) казаха, че дори без това покриване на капиталовия "недостиг", вероятно са щели да ни приемат, но така демонстрираме още по-голяма готовност. Думи на някой от кабинета.

 

За надзора, еми да ти кажа, когато някои крави в офиса, или съпорта, или като цяло някоя политика в Условията им, ми се стори абсурдна или циганска работа, дали ми пука кой точно е причината.., щом е допуснато... като цяло просто казвам, че общо взето един дол дренки. И отново, това за ПИБ го слушам от десетилетия. КТБ от това, което знам, отдавна се е знаело, че е пирамида, и че лихвите са били доста нереални, меко казано. Като влезем в общия банков съюз, ерм2 и т.н., сам знаеш, че ще има общ централизиран банков надзор, и рисковете ще са далеч по-малки дори от сега. На мен лично банкирането на ПИБ ми харесва, удобно е, има клон до нас... не съм видял нещо по-лошо от други банки, с които съм имал взимане даване, лихви, такси и т.н., всичко е on par с останалите общо взето.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tedy said:

Банката според всички закони и правила у нас, си е била Ок. Въпросните 140 милиона се дадоха за да "усилим" ефекта

 

Въпросните 140 милиона са за да се откраднат директно половината.При борсова цена на акция 2.60 те я купуват на двойна цена това как ти звучи?Смърди та не се трае...

https://www.mediapool.bg/opitat-na-darzhavata-da-kupi-aktsii-v-pib-otiva-na-sad-news309153.html

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Аз съм с безплатен акаунт и имам виртуална карта за еднократно плащане...

 

1 hour ago, sasshko said:

Това нещо не го разбирам... Какви 2.9%

 

Аз също имам витруална за еднократно ползване с безпплатната версия.

Ползвам Revolut с google pay и Samsung S9+, за да си плащам с телефона доста работи. Много е удобно, ако телефона ми е постоянно в ръцете като при мен.

 

Прави сте. Не знам защо съм се заблудил, че Disposable card е опция само за платените акаунти, а за безплатните има само Virtual.

Може и да са го сменили на даден етап.. Може просто да съм видял грешно. :)

 

58 minutes ago, tedy said:

За тегленето от банкомат не знаех, интересно. Но както каза, днес е така, утре е онака..., това с безплатния обяд е колкото да примамят хора, които при всяка стотинка промяна в някоя такса, се местят при други, където след месец-два следват същите промени на таксички, че и понякога по-зле :) . Затова съм малко по-консервативен, и не се местя заради всеки 5-10 стотинки разлика в някакви такси, че съм се нагледал на подобни игрички от всички банки, и в края на деня нещата са съвсем на кантар.

 

Между другото, видях, че всички банки си оеднаквяват таксите за теглене от банкомат. MasterCard Debit от FiBank имаше по-висока такса (1.5лв срещу 0.80лв). от Виза-та, но нямаше никаква такса за теглене от никой банкомат (дори и на друга банка). Сега вече няма да има месечна такса за поддръжка, но и двете карти имат 1.30 такса за теглене от банкомат. От средата на Юли мисля.

 

Ако не знаеш, може да си добавиш пакет. 3.80 на месец. Включва - безплатно теглене от всеки банкомат в страната (дори и на други банки), без такса за онлайн пазаруване, безплатен токен, безплатни вътрешно-банкови преводи, безплатни 3 междубанкови превода на месец, безплатно СМС известяване (20 смс на месец, които се трупат за следващия ако не ги изразходиш) за движения по сметките.

Общо взето всички такси, които сега плащаш, изчезват, освен ако не банкираш супер много. :)

 

Ето го:

https://fibank.bg/bg/chastni-lica/bankirane/bankovi-paketi/mojat-izbor-onlajn

 

А видях, че са си затворили офиса на главната улица.. Празен е и им го няма в списъка с клонове вече. Не мисля, че правят ремонт...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...