Jump to content
BulForum.com

Електронни книги


Recommended Posts

Има ли сайт подобен на Читанка, в който книгите да са Български и безплатни ,но да го няма ограничението за качване на нови книги издадени и след 2010. В общи линий има ли къде да се намират нови книги безплатни и на Български ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Има ли сайт подобен на Читанка, в който книгите да са Български и безплатни ,но да го няма ограничението за качване на нови книги издадени и след 2010. В общи линий има ли къде да се намират нови книги безплатни и на Български ?

http://www.rulit.net/books/bg/1/popular

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Така-а-а,в ръцете ми са вече NOOK Simple Touch и Amazon Kindle Keyboard  :))  :punk

Взех ги и двата,защото като правих проучване и двата са конкурентни-единия има собствени предимства,другия пък надделява с почти безгранично съдържание и прецизно разработена система за четене.Да видим кой ще си оставя  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

имам следното питане и се извинявам, ако някой преди мен е разисквал(не съм прилистил цялата тема) ... става въпрос за iriver cover story четеца. брат'чедката си е взела такъв, но със фабричния софтуер(не знам кой/какво ползва) не излизат бележките под линия. каза ми, че cool reader 3 ги показвал, но не знае как се инсталирва ... гледам, че става въпрос за линукс. някой може ли да разясни как се "инсталирва" различен от фабричния софтуер за четене на книги.

 

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Интересува ме, има ли смисъл да взимам e-reader, ако ще пиратя книги, тоест повечето ще са от нета, но не от читанка, a pdf книти и т.н. Не е изключено и да купувам, но процентното съотношение ще е 80:20 в полза на книги от нета.

При това положение, заслужава ли си някой от Kindle вариантите, Pocketbook, Nook?

Моля за насоки.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Kobo touch е райдера който поддържа най-добре PDF. А от тези които си изброил Pocketbook-а поддържа най-много формати за четене, включително и FB2.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! А дали е добра идея да се купи с мисълта, че може да се намират повечето книги в нета "безплатно" както филмите в торент сайтовете например...?

Или ако ще се взима е препоръчително съдържанието да е платено?

 

Благодаря!

Kobo touch е райдера който поддържа най-добре PDF. А от тези които си изброил Pocketbook-а поддържа най-много формати за четене, включително и FB2.

Link to comment
Share on other sites

В нета има много свободна литература, още повече, че има и руски сайтове като Флибуста и Рулит, в които качват доволно количество книги на български. Все пак не забравяй, че все повече електронните варианти изместват хартиените издания. Бих ти препоръчал да си вземеш райдър с свободен браузер, като Кобо или Покетбук, с които можеш да теглиш свободно книгите директно върху четеца. Нук е ограничен само до собствената им книжарница Барнс и Нобъл, а Киндъл към Амазон. В смисъл, на тях също можеш да има качваш книги свалени от български сайтове, но чрез кабел или СД карта.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Интересува ме, има ли смисъл да взимам e-reader, ако ще пиратя книги, тоест повечето ще са от нета, но не от читанка, a pdf книти и т.н. ......

 

 За *.pdf файлове 6" екран е малък. Ако файла е с вградени шрифтове няма да допусне смяна на големината на буквите и става почти нечетим на малкото екранче - пробвал съм го. Някой рийдъри допускат zoom-ване , но тогава се вижда само част от страницата и трябва постоянно да се скролва. Може би е по добре да се насочиш или към 8-9" екран, но те са доста скъпи, или към таблет.

Link to comment
Share on other sites

Така си е...пдф-а е гадничко..но пък за това има и останалите формати, които са много удобни.Всичките ми книги са в epub.Идеално за четене.Не виждам защо трябва да си създава човек проблеми с този пдф..

Link to comment
Share on other sites

А не са ли повечето книги в нета, които са пиратски - именно в pdf?

Така си е...пдф-а е гадничко..но пък за това има и останалите формати, които са много удобни.Всичките ми книги са в epub.Идеално за четене.Не виждам защо трябва да си създава човек проблеми с този пдф..

Link to comment
Share on other sites

Не. В специализираните сайтове, няма книги на PDF. Това не е формат за четене. Най-разпространения е epub, следват останалите mobi, FB2 и TXT.

Link to comment
Share on other sites

От това се опасявам.

charmock е казал.Щом ще се чете, формата е epub.Аз се мъчих с една-две книги на pdf, поради простата причина, че не ги намерих в друг формат.

Link to comment
Share on other sites

Няма от какво да се опасяваш. Има достатъчно конвертори в нета, които могат да ти конвертират всякакъв формат в какъвто искаш. Аз също няколко книги съм ги намирал само в PDF и след това съм си ги конвертирал в epub. Ето ти един онлайн конвертор.

 

http://ebook.online-convert.com/convert-to-epub

 

Convert your PDF files, ebooks from other readers or just plain text to the ePub format. This format is known by most ebook readers. Upload a file or provide a URL and click on "Convert file". Optionally you can select the target reader to allow our ebook converter a better accuracy.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, обмислям да си взема E-book reader, но за съжаление бюджетът ми е ограничен (150–180лв)! Въпросът ми е дали ще се намери нещо прилично в този ценови диапазон, или не? Ако може да препоръчате нещо конкретно ще е добре :)

Link to comment
Share on other sites

Ми ако не бързаш мога да ти донеса един от Германия.Киндъла е 70 евро,някво китайско зарядно и китайска корица и ще се вместиш в тези пари.Нук не знам какви пари върви,но май пак е на сходна цена.

Link to comment
Share on other sites

Не бързам, но предпочитам да си го взема от БГ заради гаранцията. Иначе имам възможност да го поръчам и от амазон, но както казах предпочитам от БГ, защото имам невероятен "късмет" какъвто и хардуер да взема :lol:

Link to comment
Share on other sites

Поръчваш един PocketBook за 180лв.

 

http://www.pocketbook-int.com/bg/products/pocketbook-basic-new

Здравейте, обмислям да си взема E-book reader, но за съжаление бюджетът ми е ограничен (150–180лв)! Въпросът ми е дали ще се намери нещо прилично в този ценови диапазон, или не? Ако може да препоръчате нещо конкретно ще е добре :)

Link to comment
Share on other sites

Този го гледах още вчера в "Зора" за 169лв. Като ти видях поста и направо отидох да го взема. Благодаря!

 

Честито, после сподели как се държи, че и аз смятам в скоро време да се огледам за някой четец. :)

 

 

Off/  А иначе тоя, дето е "шарил" сайта на Покет бук-а е за бой - уж продават четец на книги, а описанието им е пълно с правописни грешки - "Упаковка.....подържани формати.....екрана може да се настрой.....", а за тоталното непознаване кое е подлог или пък за недогледаните грешки от рода на "пермиум....да четата комфортно....теази....Харкатеристики...и т.н." изобщо не искам да споменавам. В замяна на това обаче, в "харкатеристиките" на четеца не е пропусната типично българската дума "Контент", оформяща цял раздел. :thumbsdown:

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...