Jump to content
BulForum.com

Електронни книги


Recommended Posts

Вие не сте пробвали, но мнението ви е категорично - странно. :) Аз не налагам мнение - казвам, каквото аз мисля на базата на малкия опит, който имам. Всеки сам да си преценя. Според мен обаче, това най-добре може да се прецени, ако човека има възможност да пробва на място двата модела. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

В някой от големите магазини за техника - имат по няколко вида, повече от 10-на даже включително Киндъл с подсветката. Та на място може да се прецени. Аз тази коледа  си поиграх малко с на колегата и с подсветката ми изглежда добре.

Link to comment
Share on other sites

Вие не сте пробвали, но мнението ви е категорично - странно. :) Аз не налагам мнение - казвам, каквото аз мисля на базата на малкия опит, който имам. Всеки сам да си преценя. Според мен обаче, това най-добре може да се прецени, ако човека има възможност да пробва на място двата модела. :)

Пробвали сме бе човек. Аз имам и Кобо Гло. Въпреки всичко пак ти казвам, че 100 лв. от горе не си заслужават.

Link to comment
Share on other sites

Ами за някои си заслужават, за други не. В случая разликата е 80лв, а като сложиш и лампичката, става и по-малка. Но не е само това разликата - дори през светлата част на деня, разликата между двете устройства е голяма. Ето едно сравнение, най-елементарното:

kindle-paperwhite-vs-kindle-5.jpg compare.jpg


А удобството да не се разкарвам с лампи (конкретно за тия допълнителните се отнася с голяма сила), е също от значение. :)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на мнението на Runner - подсветката си заслужава всяко левче. Каквото и да си говорим, хиляда пъти по-удобно е с нея, от колкото с каквото и да е друго осветление. Същото важи и за през деня - усещането е за чисто нова офсетова хартия, от онея дето ги слагат по луксозните книжки. Пейпъруайта ми, както каза едно време Killerincho, е една от най-добрите ми инвестиции и си заслужава парите отгоре! Бих го заменил само за Kindle Voyage или Кобо Aura. 

 

Докато се чудих какво да си взема, разгледах различни видове - от Дива до Киндъл и Кобо; с подсветка и без; с мр3, без мр3 и т.н. След като осъзнах, че това ще го ползвам само за четене, реших че трябва да е с подсветка и така... Киндъла просто ми хареса как стои в ръката ми, без излишни украси и т.н. Честно казано, предпочетох него пред Кобо, основно заради дизайна и сглобката. Кобото Glo ми седеше малко пластмасов и някак си не го почувствах достатъчно здрав.

Колкото до опциите, които предлагат - аз чета на него, при това книги на Кирилица. Всичките му там екстри важат най-вече за "хАмерикански" език, та няма особена полза от тях. Единственото кофти на Киндъла е, че трябва да се конвертират книгите през компа, за да ги чете, но това изоооообщо не ме бърка. Зареждаш 3 броя и има доволно много четене, преди да се замислиш какво да си свалиш.

 

Накратко - силно препоръчвам електронните книги с подсветка!

Link to comment
Share on other sites

Следващата ми книга (не че съм хукнал да си купувам) определено ще е с подсветка.

И тъй като от книгите с подсветки се сещам само за Kindle, който не бих си купил (най-малкото защото не чете .epub) и Nook - може ли някой да сподели впечатления от друга книга с подсветка?

 

P.S. Иначе ползвам това и съм супер доволен:

51fdJApaUML._SY355_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Че какво му е на Nook?

Следващата ми книга (не че съм хукнал да си купувам) определено ще е с подсветка.

И тъй като от книгите с подсветки се сещам само за Kindle, който не бих си купил (най-малкото защото не чете .epub) и Nook - може ли някой да сподели впечатления от друга книга с подсветка?

 

P.S. Иначе ползвам това и съм супер доволен:

51fdJApaUML._SY355_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Следващата ми книга (не че съм хукнал да си купувам) определено ще е с подсветка.

И тъй като от книгите с подсветки се сещам само за Kindle, който не бих си купил (най-малкото защото не чете .epub) и Nook - може ли някой да сподели впечатления от друга книга с подсветка?

 

P.S. Иначе ползвам това и съм супер доволен:

51fdJApaUML._SY355_.jpg

Ми то остава само Кобо и Покетбук. Мисля, че която и от двете да си вземеш ще останеш доволен.

Link to comment
Share on other sites

Че какво му е на Nook?

 

Nook-a май е ОК - имам опит само със Simple Touch, от който съм доволен. За glowlight версията знам, че няма слот за memory карта.

 

 

Ми то остава само Кобо и Покетбук. Мисля, че която и от двете да си вземеш ще останеш доволен.

 

 

Kobo не съм виждал на живо. При тях не ми харесва, че магазинът не работи в България. Sony си затвориха собствения магазин и преминаха към Kobo и сега не мога да си купувам книги през вградената апликация :(

 

За PocketBook чух преди няколко седмици - гледам, че имат 20 модела и изобщо не успявам да се ориентирам из тях.

Имат ли модели с вградена подсветка?

Link to comment
Share on other sites

Яссно, не съм разглеждал модела, аз имам Simple Touch и също съм доволен, но мисля че няма много смисъл от външен слот така или иначе при размер на една книга от 100-400kb.;-)

Nook-a май е ОК - имам опит само със Simple Touch, от който съм доволен. За glowlight версията знам, че няма слот за memory карта.

 

 

 

Kobo не съм виждал на живо. При тях не ми харесва, че магазинът не работи в България. Sony си затвориха собствения магазин и преминаха към Kobo и сега не мога да си купувам книги през вградената апликация :(

 

За PocketBook чух преди няколко седмици - гледам, че имат 20 модела и изобщо не успявам да се ориентирам из тях.

Имат ли модели с вградена подсветка?

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера, кой нормален човек ще държи колекция от няколко хиляди книги на устройството си, че да му трябва толкова пространство, че чак и слот за външна памет... Честно казано, не вярвам някой да успее да прочете и 1000 книги през живота си, пък какво остава за повече... Тая памет предполагам, че е за някакви обемни файлове, които и аз не знам, какво ще им е предназначението. Отделно не мога да си представя да разглеждам такава колекция на устройството - дори и по автори да е разделено, пак ще отнеме много време, докато само се прелисти цялата колекция... За мен една библиотека на пц-то е в пъти по-лесно да се менижира и разглежда, а конвертирането (към формат поддържан от Киндъл) и последвалото качване става само с натискането на един единствен бутон. За библиотека си ползвам Calibre.

Link to comment
Share on other sites

+1!!!

Аз не мога да разбера, кой нормален човек ще държи колекция от няколко хиляди книги на устройството си, че да му трябва толкова пространство, че чак и слот за външна памет... Честно казано, не вярвам някой да успее да прочете и 1000 книги през живота си, пък какво остава за повече... Тая памет предполагам, че е за някакви обемни файлове, които и аз не знам, какво ще им е предназначението. Отделно не мога да си представя да разглеждам такава колекция на устройството - дори и по автори да е разделено, пак ще отнеме много време, докато само се прелисти цялата колекция... За мен една библиотека на пц-то е в пъти по-лесно да се менижира и разглежда, а конвертирането (към формат поддържан от Киндъл) и последвалото качване става само с натискането на един единствен бутон. За библиотека си ползвам Calibre.

Link to comment
Share on other sites

Следващата ми книга (не че съм хукнал да си купувам) определено ще е с подсветка.

И тъй като от книгите с подсветки се сещам само за Kindle, който не бих си купил (най-малкото защото не чете .epub) и Nook - може ли някой да сподели впечатления от друга книга с подсветка?

 

P.S. Иначе ползвам това и съм супер доволен:

 

 

 

А защо държиш толкова на ePub? Питам от чисто любопитство.

 

Колкото до други книги - Nook е малко изостанал откъм технологията с подсветките. Вариантите са Kindle Paperwhite или Voyage, както и Kobo Glo и Kobo Aura. Но не виждам причина да се дават по около 100$ отгоре за Voyage или Aura. PocketBook са след Кобо и Киндъл, наред с Нуук и Сони, поне в моите виждания. А и PocketBook не намерих с подсветка, но вероятно не съм гледал достатъчно добре.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Който има четец, да каже как се справя с търсенето на книги на кирилица. Колегата ми да де да видя неговия Kindle, но търсачката е само с латиница. А аз ако си взема четец, няма да е с 10-на книги вътре, че да ги търся на ръка,

Link to comment
Share on other sites

Който има четец, да каже как се справя с търсенето на книги на кирилица. Колегата ми да де да видя неговия Kindle, но търсачката е само с латиница. А аз ако си взема четец, няма да е с 10-на книги вътре, че да ги търся на ръка,

 

Нямам идея, никога не ми се е налагало. А и не виждам смисъл да набухаш 300 книги вътре. Все пак четеш само 1 книга, а не 10 едновременно :)

Като идея, за Киндъл, можеш да си направиш нещата на групи, което сериозно ще ти намали усилята по търсенето. Също така, файловете може да си ги кръстиш на латиница и ще можеш да си тъсиш книжки :)

Link to comment
Share on other sites

Което още веднъж показва, че търсенето на заглавия не е от такова значение :)

Link to comment
Share on other sites

Абе да ви таковам всичките :angry1 :angry1 :angry1 .  Много сложно ли е да кажете - моя е еди кой си - има / няма. Кво ми развивате теории какво и как да правя!?!? И не че ви е нужно като информация, но по въпроса за четенето - имало е моменти когато чета по 4-5 книги на едно. И не само художествени ами и разни други, смесено. Но това си е моя работа. И ще набухам не 300 ми 1300. Кой както му е кеф.

:angry1 :angry1 :angry1

 

ПП. Киндъл нямам, че да рутвам. Само си играх с един. Имах нужда от информация, да не ходя да обикалям по магазините и да ровя всичките емнайсет вида. Но като гледам, явно няма да си го спестя. Щото .. нали.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...