Jump to content
BulForum.com

Електронни книги


Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Без да притежавам такъв четец, поне от това което съм гледал в youtube, мисля че на повече страници е по-добре, понеже не присветва толкова често...

Каква е разликата дали ще се рефрешва на една, или на повече страници?

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата дали ще се рефрешва на една, или на повече страници?

Основната разлика е, че ако се рефрешва по често, ще хаби повече енергия и съответно ще се отрази на издържливостта на батерията. Аз лично предпочитам да ми се рефрешва малко по често.

Link to comment
Share on other sites

Дисплеите тип 'електронно мастило' оставят 'призраци' от старото изображение. Особенно е забележимо при по студено време когато екрана става съвсем мързелив. Затова и в момента всичките елекронни четци от този тип преди да покажат новата картинка минават през черен екран за да изтрият изцяло старата. Напоследък обаче някои производители за да увеличат времето за работа с едно зареждане предлгат възможност черното опресняване да е на няколко прелиствания, а между тях екраните се сменят без него. E-ink екрана харчи ток само когато сменя нивото на сивото, и разхода  отива само за участъците които се променят. Статичното изображение не разходва никава енергия от батерията.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че това животинче Kobo Aura HD вече го има в наличност във веригата книжарници на Chapters/Indigo при нас и днес направо си взех един екземпляр, след като останах буквално очарован от възможностите на машината. Това наистина е Поршето на електронните книги и директно отвява всичката налична конкуренция. Екранът е невероятен с тези размери, резолюция и просветка. Просто останалите са все едно от друга епоха. Просветката е много по-равномерна, ярка, констрастна и не синее толкова, колкото при най-доброто от конкуренцията в лицето на Kindle Paperwhite (който също взех наскоро). На всичкото отгоре, благодарение на зверската резолюция и по-голям размер, четецът става и за PDF-и. Още едно предимство спрямо конкуренцията от Амазон - софтуера показва текущата и броя оставащи до края страници, както и други статистики. Едно от големите хардуерни предимства според мен е наличието на СПЕЦИАЛЕН БУТОН, който включва и изключва просветката. Това беше едно от нещата, които безкрайно много ме дразнеше при Kindle Paperwhite - невъзможността да изключиш изцяло осветлението, можеш само да го намалиш до някакъв минимум, но мизерното осветление винаги си остава, дори и да четеш вън на яркото слънце.

Та това е определено машината за маниаци! При нас се продава за $169 пари и определено мога да кажа, че си струва всеки цент!  :punk

 

20130503231352.jpg

 

ПП, Снимката по-горе е правена на тъмно без светкавица от телефона, използвайки около 50% стойност на просветката на четеца.

 

ПП2. Забравих да спомена и за други важни предимства, като няколкото вградени игри: шах, судоку и цяла сериа пасианси. :)

Link to comment
Share on other sites

Честито кръстник, благородно ти завиждам за придобивката. При цена от 169 долара при вас, тук сигурно ще дойде тройно. В моето Кобо също има шах и судоку, както и sketch pad да си рисуваш с пръст. Хубавото на Кобото е перфектната поддръжка на epub, благодарение на което можеш да дърпаш книги директно от Читанка. 

Link to comment
Share on other sites

Явно това ще ми е втората книга.Но ще трябва да пазарувам някъде навън, че тук вероятно ще е към 400 лева и нагоре...'щото сме много богати и можем да кихаме яко...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че има интерес...вече трудно се вреждам да чета..И аз ще трябва да купувам втори...Така че, чакам ревюто..

След 10-на дена яко ползване, батерията е с две паднали чертички, като доста често ползвам и WI-FI - то. Директно си дърпам книгите на четеца от съответните сайтове. Изключително лесно настройване и ползване на WI-FI-я, Кобото си има собствен браузер. Тъча е уникален, на принципа на инврачервената технология. Има две игри, шах и судоку, както и приложение с което да си пишеш с пръст на екрана (sketch pad). Четеца поддържа перфектно epub файлове и няма нужда от ползването на разни програми за конвертиране. Има 7 различни шрифта, като 3 от тях поддържат кирилица. Може да се шерват различни пасажи от книгата която четете в момента директно във фейсбук, както и да си водите бележки. За мен единствения недостатък е, че няма възможност за папки, където да се подредят книгите по автори и жанрове. Опресняването е на всеки 6 страници, но аз съм си го направил да ми рефрешва на 4 страници. Книгата е с изключително приятен дизайн, благодарение на тънкия си корпус, с лекота се борави само с едната ръка. Дисплея е стандартен Pearl E-ink, изключително контрастен и приятен за четене. Четеца си за мен си струва всеки лев от 250-те които дадох за него, въпреки, че в белите държави е доста по евтин.

 

EDIT: Забравих да напиша, че поддържа карта памет до 32 ГБ.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте електронна книга около 100-150лв. :)

169 лв. е, но пък е от България и гаранцията е както трябва. Чете и Epub, TXT и  FB2, което си е голяма екстра.

 

http://shop.myebook.bg/product_info.php/cPath/22/products_id/1734

Link to comment
Share on other sites

Специално за Ebay съм сигурен, но за Amazon не съм проверил.;-)


Не всичко от amazon се доставя до БГ. :)



За тези пари Kindle!

 

169 лв. е, но пък е от България и гаранцията е както трябва. Чете и Epub, TXT и  FB2, което си е голяма екстра.

 

http://shop.myebook.bg/product_info.php/cPath/22/products_id/1734

Link to comment
Share on other sites

Специално за Ebay съм сигурен, но за Amazon не съм проверил.;-)

 

За тези пари Kindle!

Що пък Киндъл???? Покет Бука чете повече формати и поддържа карта памет. Не виждам с кое по точно Киндъла е по добър от него.

Link to comment
Share on other sites

Защото са "царете" на електронните четци...

Що пък Киндъл???? Покет Бука чете повече формати и поддържа карта памет. Не виждам с кое по точно Киндъла е по добър от него.

Link to comment
Share on other sites

Защото са "царете" на електронните четци...

Уфффффф, хайде стига клишета, моля те!!!! Покет бук спечелиха наградата за най-добра ел. книга, да не говорим за Кобо!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Уфффффф, хайде стига клишета, моля те!!!! Покет бук спечелиха наградата за най-добра ел. книга, да не говорим за Кобо!?!?!?!?

Абе не искам да се заяждам ама те и Фиат печелят кола на годината ама можеш ли да ги сравниш с Мерцедес?Ако си отговориш на този въпрос ще разбереш защо Киндъл?

Link to comment
Share on other sites

Айде бе, аз от моя Nook също съм доволен. Не виждам нормалния Kindle с какво е по-добър. Да не говорим, че това са единствените два рийдъра, които съм държал в ръцете си и Nook-а ми беше по-удобен за държане.

Link to comment
Share on other sites

1. Аз винаги съм бил фен на японските коли и преспокойно ги слагам пред Мерцедес. 2. Кой по точно е определил, че Киндъла е "мерцедеса" на ел. четците? 3. Аз говоря от позицията, че съм имал 4 (с Кобо-то вече 5) различни четци и съм имал възможност да ги тествам, съответно и да изразявам позиция. 4. За всяка книга пиша предимства и недостатъци. 5. В нито един твой пост не прочетох някаква защита на Киндъла, а само ми повтаряш, че бил "мерцедеса", което съгласи се, че никак не е сериозно. 6. Позволи и на другите големи производители да ти покажат нещо стойностно, вярвай ми ще се изненадаш от факта, че и на другите книги се чете не по лошо от Киндъла. И забравих да спомена, че на повечето от "другите" дисплеите не се чупят и забиват както при "мерцедеса". 7. Както вече няколко пъти написах, другите книги поддържат доста формати, което значи, че автоматично можеш да си дърпаш книги от Читанка (все пак сме в България и основно се дърпа и чете от БГ сайтове). И не е нужно винаги да имаш компютър за да ги конвертираш.

 

Не приемай поста ми като заяждане, защото не е. Искам да ти покажа, че ако дадеш шанс на други марки автомобили  :))  и книги, живота ще ти стане много по весел и шарен. Успех.

 

Колега не мога да се съглася с теб относно Киндъл-а.За ограничените формати на четене не мисля,че е проблем при наличието на програмки като Calibre.Слот за карта не знам за какво ти е при условие,че във вградената памет може да поместиш толкова книги колкото не може да прочетеш за години напред?!!Единственото неудобство(доколкото може да се нарече такова) е наистина процентите вместо страници!Обаче Киндъл-а си е Киндъл!!Тука говорим за Мерцедеса в тази област!Ако ме рзбирате. :santa:

 

 

И кои са показателите по които го бие колега?!!И не мисля,че е само въпрос на реклама!Просто името е станало нарицателно за електрони четци!Както Ксерокс примерно за копирна техника!Просто защото са най добри в бранша!Ако ме разбирате,колега. :online2long:

 

 

Ами и аз се опитвам от карай време да им докажа,че има само една марка електрони четци ама те не ми вярват!Няма лошо нека пробват! :grin:

 

 

Защото са "царете" на електронните четци...

 

 

Абе не искам да се заяждам ама те и Фиат печелят кола на годината ама можеш ли да ги сравниш с Мерцедес?Ако си отговориш на този въпрос ще разбереш защо Киндъл?                                                                                                                                                                                                                                   

Link to comment
Share on other sites

Ами разбира се,че е въпрос на вкус!То както колегата по-горе спомена на него повече му харесва Маздичката!Нищо,че Мерцедес(както и Киндъл,и Ксерокс) са стана ли нарицателни в областта си!Няма смисъл да убеждавам някой в предимството на водещите марки!Те затова са ВОДЕЩИ!

Link to comment
Share on other sites

Аз честно казано нямам кой знае какви преки наблюдения върху електронните четци. От скоро съм с този  и съм учудващо доволен. А виждам, че никой не го е споменавал. Чете си всичко, вижда се прекрасно и като бонус има и Андроид. Единствения проблем, който срещнах, е че се опитах да му инсталирам Holo Launcher и да отворя напълно възможностите на Андроид, но се оказа, че след рестарт се бъгва и не може да го зареди. Здраве да е, заводският не е чак толкова зле. 

Link to comment
Share on other sites

Teddy-King, когато си купувах моя Престижио Дивата на същия рафт опресняваше страниците 2 пъти по бавно. Това и определи избора ми преди 2 години.Твоя четец определено е по нов модел. Ще се радвам да споделиш лични впечатления относно времето на работа с едно зареждане на батерията и удобството при четене с твоята книжка за да могат съфорумците да се ориентират при избора си.

Link to comment
Share on other sites

Относно опресняването - не изключвам, че е възможно, тъй като споменах, че нямам голям опит и база за сравнение. Като цяло обаче изработката на устройството е изключително добра. Корпусът е изработен от готин материал, който стои матов и леко гумиран. Оставя впечатление, че държиш нещо скъпо и луксозно в ръцете си, а не пластмаса. Приятно и удобно е. Относно издръжливостта на батерията, мисля че е твърде рано да говоря, тъй като го имам от две седмици само. Прави впечатление, че при включен WiFi се източва много по-бързо и ми се наложи да го презареждам, но това е напълно нормално. Мисля, че след месец ще мога да дам реална оценка за издръжливост на батерията.

Link to comment
Share on other sites

299 лв. за ел.четец?!?!?!Абе хора,Вие този интернет не го ли ползвате за нещо друго освен за сърфиране?  :))

Може да се намери на определени места за 2-3 пъти по евтино и то НОВ.Както аз направих-проучих нещата и сега чакам да ми пристигне Barnes & Noble NOOK Simple Touch w/Light & Protective Case за 130 лв.Иска се информираност и нюх  :punk

Говоря за пазруване в EBAY примерно.Сега ако нямате кредитна карта за там поне приятели/ки или познати поне трябва да имате да услужат с малко помощ  B)

П.С.Много ме сърбат ръцете да си взема за тест и един Amazon Kindle Keyboard Wi-Fi + 3G, 4GB.Някой от ползвалите продуктите на AMAZON може ли да даде мнение дали се откроява като най-стойностен от излезлите досега Киндъли?

Link to comment
Share on other sites

 

299 лв. за ел.четец?!?!?!Абе хора,Вие този интернет не го ли ползвате за нещо друго освен за сърфиране?  :))

.......

 

Че цените у нас са силно завишени е ясно на всеки, но всеки си търси каквото му трябва. Четците на Amazon  и Barnes & Noble са с по ниски цени защото истинската печалба на двете фирми е от продажбата на книги. Това обаче си има и друга цена - ограничени формати за четене, резервирана памет в устройството само за книги от съответната книжарница, реклами. А и цената на бюджетните устройства в България вече далеч не е толкова висока. Има четци за по 160-180 лева с достатъчно прилични възможности

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...