Jump to content
BulForum.com

Електронни книги


Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Момци, някой с Paperwhite или Glowlight? Чудя се на един paperwhite дали има смисъл и дали става за нещо тая подсветка или обикновен четец ще свърши работа?

Link to comment
Share on other sites

Ами виж сега...разликата между двете е определена сума пари. Ако това не ти е проблем си купи такава с вградена лампа. Ако смяташ, че е излишно си купи нормална. Не чак толкова голяма дилемата.  :))

Link to comment
Share on other sites

Момци, някой с Paperwhite или Glowlight? Чудя се на един paperwhite дали има смисъл и дали става за нещо тая подсветка или обикновен четец ще свърши работа?

Аз съм с Paperwhite 2 и откровено мога да заявя, че е най-доброто средство за четене, бил съм с други книги, пробвал съм други. Просветката не е толкова за да четеш в тъмна стая на изгасена лампа, а по-скоро за да създаде усещането за хартиена белота при осветено помещение. Разликата е голяма.

Link to comment
Share on other sites

В тази тема пък е изказвано мнение,че Kobo Aura HD е най-добрия четец пред вид на големината на дисплея и резолюцията.

Link to comment
Share on other sites

Просветката не е толкова за да четеш в тъмна стая на изгасена лампа, а по-скоро за да създаде усещането за хартиена белота при осветено помещение.

 

На мен пък точно за тъмна стая ми трябва подсветка :) Ако не върши работа то ще продължа да си чета на телефона - 4.7" джам и свети в степени от "подай фенерчето" до "баси мамата, окьоровях" :lol: Но нямам опцията да чета навън или при силна дневна светлина в стаята (но пък мога да си видя брадясалата мутра, при това - много добре :D )

 

charmock ме светна, че в МОЛ Галерия са отворили магазин за електронни книги и аксесоари, та ще го посетя тея дни да видя за какво става въпрос на живо. Сведох избора до Kobo Glo и Kindle Paperwhite. Nook въобще не можа да ме грабне, но това са впечатления от клипчета в youtube. На живо е друго :)

Link to comment
Share on other sites

В тази тема пък е изказвано мнение,че Kobo Aura HD е най-добрия четец пред вид на големината на дисплея и резолюцията.

 

Гъстотата на пикселите при Kobo Aura HD е  265 DPI, при Paperwhite 2 е 212 PPI, което е повече от достатъчно за четене на книги. Буквите са съвършено гладки от каквото и разстояние да ги погледнеш. По-големият размер на устройството не винаги е предимство, въпрос на вкус и удобство. Аз например имам 13.3 инчов таблет, който е ултра НЕмобилен :))  Освен това Aura HD е лимитирана серия и в България на практика не можеш да си го купиш, поне до момента на излизането на Paperwhite 2 беше невъзможно.

 

На мен пък точно за тъмна стая ми трябва подсветка :) Ако не върши работа то ще продължа да си чета на телефона - 4.7" джам и свети в степени от "подай фенерчето" до "баси мамата, окьоровях" :lol: Но нямам опцията да чета навън или при силна дневна светлина в стаята (но пък мога да си видя брадясалата мутра, при това - много добре :D )

 

Разбира се, че върши работа при четене на тъмно, при това несравнимо по-добре от телефон или четец с външна лампичка  :))

Link to comment
Share on other sites

  Освен това Aura HD е лимитирана серия и в България на практика не можеш да си го купиш, поне до момента на излизането на Paperwhite 2 беше невъзможно.

 

 

 

Абе продава се вече и в България, ама на доста солена цена. Предполагам, че до една година цената ще падне, но сега...

 

http://biblio.bg/Kobo-Aura-HD/Kobo/100-01-1775

 

http://shop.myebook.bg/product_info.php/cPath/22_420/products_id/3811

Link to comment
Share on other sites

Аз скоро ще се хвърля на това:

http://www.amazon.co.uk/Kobo-eReader-Touch-Edition-black/dp/B005QNR9CI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1392023314&sr=8-1&keywords=kobo

 

Мисля, че към момента е най-добрия избор.

 

Единия ми четец е точно такова Кобо и от към функци, смятам, че напълно бие Нук и Киндъл. Нук-а в последно време взе да ме разочарова от към някви дребни недостатъци. Ако мога да направя обективно оценка, в момента Кобо ми са абсолютни фаворити, следвани от Покет Бук, Киндъл и накрая Нук.

Link to comment
Share on other sites

Ониз магазин в МОЛ Галерия се оказа слаба работа. Имаха само едно сони, Nook и Киндъл 4, нищо друго. В техномаркет е доста по-голям изборът, но пък бяха с изхабени батерии всичките и не можах да ги разгледам. Кобо Гло не успях да видя, обаче.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам че дори и с доставката ще ти излезе по-евтино от amazon.co.uk

 

Мне, на равно са. Но никакъв шанс да си го купя от технополис, при положение, че ми предлагат paperwhite 1 за 300лв, като по много други места може да се намери paperwhite 2 пак за толкова :)

Link to comment
Share on other sites

Ониз магазин в МОЛ Галерия се оказа слаба работа. Имаха само едно сони, Nook и Киндъл 4, нищо друго. В техномаркет е доста по-голям изборът, но пък бяха с изхабени батерии всичките и не можах да ги разгледам. Кобо Гло не успях да видя, обаче.

Днес минах от там, Кобото им е било свършило, но днес са докарали пак. Ето ти линк към сайта им. Препоръчвам ти ги, заради сериозната им гаранционна поддръжка и факта, че това е първата фирма в България, която се занимава сериозно с този вид техника. Магазин имат от скоро, но на тях основния им начин търговия е онлайн.

 

http://www.dbtechnics.com/bg/6--

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Какво не ви харесва на Nook Simple Touch?

Не че не ни харесва, просто сравнявайки го с конкурентите, отстъпва от към функции.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ползвам четец от няколко месеца и това е Kobo Touch много съм доволен от него има всичко нужно да бъде един перфектен четец.През Wifi безпроблемно си свалям книги от читанка.Батерията е прилична спрямо моето четене и дизайна на четеца е супер!

Благодарности към колегата charmock ,който ми даде съвет за избора!

Link to comment
Share on other sites

Kobo Touch няма подсвтка на дисплея. Ако се купува в момента четец, това задължително трябва да го има според мен. Аз поне вече не бих се върнал на такъв без подсветка. Ползвал съм Киндъл 3 в продължение на няколко години, а от половин година съм с Kindle Paperwhite и мога да кажа, че разликата е огромна!

Link to comment
Share on other sites

Подсветката е приятна екстра. Вкъщи също имаме Кобо тъч, и не съм доволен от батерията му в стендбай, я издаяни седмица-10 дни без да го пипам, я не. Пък баш да ти се дочете и да е умряла батерията, не е кеф, но това е персонален проблем по-скоро, защото има вариант да го включвам докато не чета или да не го оставям на стендбай, а да го гася.

Link to comment
Share on other sites

Ъхъм...и баба цял живот без подсветка на книгата не ходеше в кенефа. 

 

Една лампичка от 10 кинта, нарълно замества 100-те кинта от горе за книга с подсветка. Батериите на въпросната лампичка струват по 0.50 стинки т.е двете 1 лв. и се сменят веднъж годишно. 

Link to comment
Share on other sites

Баба надали някога си е представяла, че някой ден ще има електронни книги, но това е друга тема...

Като вече има книги с тази екстра, не виждам, защо тепърва насочващите се към електронните книги да не се възползват от нея. От личен опит казвам, че такава подсветка е огромно предимство. Четенето е много по-лесно и не натоварва очите, както лапичките от 10лв. Аз имам скъпия кожен калъф с вградената лампа на Киндъл 3 и мога да кажа, че се родих с новия Киндъл.

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям мнението на charmock.От къде на на къде лампичката ще натоварва зрението?!?!?!Имам nook simple touch и го ползвам точно със специално проектирана за модела лампичка.Та мога да си я наглася така както ми е удобно.Имам и точно Киндъл 3 с хардуерната клавиатура -също съм супер доволен.Бих ги сменил единствено за нещо като Kobo Aura HD - четец,предлагащ по-голямо удобство за работа с PDF файлове.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...