Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Бриаторе с доживотен БАН от Ф1 и от всичко, с което ФИА се занимава, а Саймъндс само с 5 години.

Да видим дали ще ги превикат в Сингапур за как беше....опит за непредумшлино убийство. Абе нещо такова пишеха. :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прекрасно :) Поредно доказателство, че който прави гадории го назаказват. Фалавио от години не мога да го гледам с тъпото му и надуто бай Ганьовско поведение. Е, вече няма да го има.

Link to comment
Share on other sites

А Рено с условна две годинки отсраняване

 

демек нищо, понеже те си бяха с условна още от Унгария ;). Пълен фарс и цирк

 

Прекрасно :) Поредно доказателство, че който прави гадории го назаказват. Фалавио от години не мога да го гледам с тъпото му и надуто бай Ганьовско поведение. Е, вече няма да го има.

Би ли дефинирал наказание?

 

Мкл ги хванаха по бели гащи в кражба и в лъжа - НИЩО.

Рено ги хванаха да уреждат състезание, състезание, в което Маса като нищо можеше да спечели, а от там и титлата. За тая наредба Нелсън Пикет старши е казал на Макс още в Бразилия 08. Това ако са наказания....та те ги потупват по рамото. Само, че ако ги бяха изхвърлили дори за 3, 4 състезания ....много кинти щяха да загубят.

 

Още когато казаха, че каквото и да стане с Рено и Бриаторе - резултатите от миналата година няма да се променят => и на мен вече ми е през оная работа

Просто имаме един нареден черен шампион....благодарение на Нелсиньо и Флавио. А също така и една Ф1, която е на смъртно легло. Просто последния пирон се чака.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

След като Mutua Madrileña, се е отказа днес да бъде спонсор на рено, същото е направил и другия спонсор ING direct, но ще следва Алонсо където отиде! Става много сложно за рено и много добре за Алонсо. Няма друг пилот с толкова спонсори май.

 

Не съм чел новини и не знам за ING, но първите пичове са прекратили договора с Рено. Горното мнение е на човек живеещ в Мадрид.

 

Та мисля, че скоро ще има оттегляне на отбора след като и главния спонсор си отива.

Link to comment
Share on other sites

Еми няма начин след такъв скандал да не се махнат половината и повече инвеститори и рекламодатели в отбора. Аз когато следях за случая и четях за наказанията на замесените, се питах" Ся прав ли съм да мисля, че половината от спонсорите на отбора ще се махнат след тая случка, и аджеба кога точно ?"

Link to comment
Share on other sites

Еми няма начин след такъв скандал да не се махнат половината и повече инвеститори и рекламодатели в отбора. Аз когато следях за случая и четях за наказанията на замесените, се питах" Ся прав ли съм да мисля, че половината от спонсорите на отбора ще се махнат след тая случка, и аджеба кога точно ?"

 

Чесно казано през оная работа ми е защото заради това и заради хавата с Глок сега Маса е с 1 титла по-малко. Отбора ще го купи някой или ще си намери основен спонсор(може би).

 

А и все още Бриаторе и Пад не са екстрадирани за обвиненията в Сингапур. Да видим и там какво ще стане

Link to comment
Share on other sites

Бъдете готови за неделя. Ако времето е добро ще закрием сезона подобаващо. Говоря за сезон "Гледане на Ф1 на открито 2009". Нямам никакво време, така че използвайте ефективно телефоните си и ме уведомете утре кой ще идва.

Link to comment
Share on other sites

Вече уважавам много по-малко отбора на Ферари.

 

Алонсо подписва 5 годишен договор на стойност 36 милиона долара с тях.

http://jalopnik.com/5370251/report-fernand...al-with-ferrari

 

На друго място пишат 3+3 години за 150 млн долара. Че е подписал - факт, но как и за колко.

Кофти се получава разтрогването на договора с Кими.....дейба и неустойките.

Тойота са с единия крак към отказване след като са прекратили договора на Глок, по-точно не са му го подновили за 2010, както и на Трули също. Да видим кво ще стане и там.

 

От друга страна щом Ферари искат да разкарат Кими на всяка цена.....не знам. Дано Алонсо разбере, че с новия си отбор стига върха, черешката на тортата, Евереста във Ф1. Не трябва да мрънка, че може последния му отбор да се окаже това

Link to comment
Share on other sites

Маса направи тест с картинг

 

 

Фелипе Маса се завърна на пистата за пръв път от злополучния уикенд в Унгария през юли.

 

Пилотът на Ферари претърпя страшен инцидент в квалификацията за Гран при на Унгария, след който му се наложи да претърпи няколко операции. Наскоро той започна физическата си подготовка за завръщане във Формула 1.

 

Тази седмица бразилецът кара каргинг в родния си Сао Пауло, но спря по-рано, след като заваля дъжд.

 

„Той направи шест обиколки и се чувстваше нормално след това" - коментира Тиаго Камило, близък приятел на пилота на Ферари.

 

Следващата стъпка за Маса вероятно ще бъде симулаторът на Фиат. От тима на Ферари не изключват възможността бразилецът да се завърне за някое от последните състезания в тазгодишния календар.

 

Браво

Link to comment
Share on other sites

Вече уважавам много по-малко отбора на Ферари.

 

Алонсо подписва 5 годишен договор на стойност 36 милиона долара с тях.

http://jalopnik.com/5370251/report-fernand...al-with-ferrari

Правилно, аз съм объркал валутите :rolleyes:

 

Преминаване на Алонсо е най-лошо пазената тайна от Формула 1 и дори след като завърши трети в Гран При на Сингапур, той каза: "Това не променя нищо. Направих решение вече ... и скоро ще знаем. "

Испанското радио "Cadena Ser" в своята програма "Ел Larguero" съобщиха, че договорът между Ферари и Фернандо Алонсо е вече факт. Всички необходими документи са подадени на FIA. Шест годишният договор е на стойност 25 млн. евро за сезон (36 млн. долара), с опция 3+2+1 години (три години гарантирани, плюс две автоматично подновяване, и шеста на договаряне между двете страни). От радиото казаха, че официално контрактът ще бъде обявен утре от Лука ди Монтедземоло и Стефано Доменикали. Испанския спортен всекидневник "As" в своя сайт пише, че подписът на Алонсо върху договора е трябвало да се появи още преди Монца, но по негово искане сделката е била отложена за тази седмица. Формализирането идва след преговорите, които бяха започнати от италианския отбор с Фернандо, с подписването на предварително споразумение през 2008 година. Водеше ги Стефано Доменикали, под надзора на Лука Ди Монтедземоло. Флавио Бриаторе е дал съгласието си да не се пречи на Алонсо за преминаването му във Ферари на 24 юли тази година, по време на ГП на Унгария. Испанецът вече е имал няколко срещи, състояли се в максимална тайна с екипа от Маранело, за планиране на работата за следващия сезон. Алонсо призова за включване в техническия екип по свой избор на инженери от Ред Бул, Макларън и Рено. Финансовата страна по сделката плюс неустойката на Кими Райконен поемат изцяло партньорите на Ферари, "Филип Морис" и Банка Сантандер.

 

Въпреки, че все пак НЕ е обявен за пилот, мисля че на 99,9 % всичко е ясно. Дано наследника на Ф60 е готов за победи

Link to comment
Share on other sites

Чудно! Като изключим цирка Алонсо във Ферари, който ако върнем форумните архиви на тази тема назад и видим какво се приказваше от червните фанатици за него доскоро е направо за филмиране, може да сте сигурни, че сега вече Фелипе Маса ще е вечният номер 2 в стил Ковалайнен при сивите и никога няма да види титла освен ако не смени отбора. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съвсем отговорно - вече след потвърждаване новината за Алонсо - мога да заявя, че личният ми интерес към спорта Формула 1 в сегашният му вид, и с бъдещия състав от пилоти на Скудерия Ферари граничи с нула. Колкото и да хресвам Ферари и Формулата, имам си граници на търпението. Прецакаха колите, путенските изпълнения при пилотите вече са нещо нормално, колкото си по мазен и лигав - толкова си по-успешен... Това не е спорта който аз помня. Имаше интриги, имаше загорвори, но имаше мъже в този спорт.

 

Сега има ревящи бразилци, които са вечно втори във всеки отбор, на подиума; британски пилотчета, които ги е страх да афишират амбиции за титла; негри, за които е по-важно как е сингъла на гаджето в Билборд; отбори, които не се борят за точки, а за спонсори... това не мисля да продължавам да го гледам.

Link to comment
Share on other sites

Чудно! Като изключим цирка Алонсо във Ферари, който ако върнем форумните архиви на тази тема назад и видим какво се приказваше от червните фанатици за него доскоро е направо за филмиране, може да сте сигурни, че сега вече Фелипе Маса ще е вечният номер 2 в стил Ковалайнен при сивите и никога няма да види титла освен ако не смени отбора. :laughing:

 

Вчера Маса за сефте е подкарал Карта си. Въпреки, че лявото око е леко затворено още - не е изпитвал болки. Ще се върне по-мотивиран от всякога.

 

 

Ами аз съвсем отговорно - вече след потвърждаване новината за Алонсо - мога да заявя, че личният ми интерес към спорта Формула 1 в сегашният му вид, и с бъдещия състав от пилоти на Скудерия Ферари граничи с нула. Колкото и да хресвам Ферари и Формулата, имам си граници на търпението. Прецакаха колите, путенските изпълнения при пилотите вече са нещо нормално, колкото си по мазен и лигав - толкова си по-успешен... Това не е спорта който аз помня. Имаше интриги, имаше загорвори, но имаше мъже в този спорт.

 

Сега има ревящи бразилци, които са вечно втори във всеки отбор, на подиума; британски пилотчета, които ги е страх да афишират амбиции за титла; негри, за които е по-важно как е сингъла на гаджето в Билборд; отбори, които не се борят за точки, а за спонсори... това не мисля да продължавам да го гледам.

И на мен ми е криво, но ще гледам. Все пак никой не ви е сложил ножа на гърлото, нали?

Link to comment
Share on other sites

Не, че тва е нещо ново като новина....Не ми се търси постовете ми от преди 2 години, когато казах че Алонсо ще кара за Ферари и тогва всички фераристи се кълняха, че тва било невъзможно :laughing: :laughing: :laughing: Никога нямало да го вземат, а аз надълго и нашироко обяснявах, че Лука го иска в тима и т.н. .После аз съм бил приказвал глупости.Сега като почне да печели за тима ще има такива хвалби...Ами нали вече ще кара за ферари....

Link to comment
Share on other sites

Не, че тва е нещо ново като новина....Не ми се търси постовете ми от преди 2 години, когато казах че Алонсо ще кара за Ферари и тогва всички фераристи се кълняха, че тва било невъзможно :laughing: :laughing: :laughing: Никога нямало да го вземат, а аз надълго и нашироко обяснявах, че Лука го иска в тима и т.н. .После аз съм бил приказвал глупости.Сега като почне да печели за тима ще има такива хвалби...Ами нали вече ще кара за ферари....

Знаеш ли, че Фернано е щял да премине във Ферари преди да иде в Рено, само че Флавио ги е изпреварил. Докато Шумахер беше действащ пилот наистина няма как да стане, след това обявиха Кими за 2+1 години.....Аз лично ако щеш вярвай ама не се сещам за пилот разтрогнал договора си с отбор и то два пъти и то все един и същ пилот - Алонсо. Опитвам се да се сетя до колкото спомени имам, но никой не е прекратявал договори така както Алонсо.

Link to comment
Share on other sites

Честито ФЕРАРИСТИ!

 

Честито за кое бе, момко? За поредната излагация, свързана с финанси извън спорта? Стефчо му помирисвам срама от тука както си пия Туборга хахах

 

Не, че тва е нещо ново като новина....Не ми се търси постовете ми от преди 2 години, когато казах че Алонсо ще кара за Ферари и тогва всички фераристи се кълняха, че тва било невъзможно :laughing: :laughing: :laughing: Никога нямало да го вземат, а аз надълго и нашироко обяснявах, че Лука го иска в тима и т.н. .После аз съм бил приказвал глупости.Сега като почне да печели за тима ще има такива хвалби...Ами нали вече ще кара за ферари....

 

Жоре, сега може да им дадеш на сите по шепа сини сливи - тип сушени хахахахахахахах

Link to comment
Share on other sites

Алонсо е голям пилот, ако ги поставим Кими, Маса и Алонсо един до друг..единия някак си изпъква и това са качествата на Алосно, най-мотивирания, най-опитния и най-можещия от всички. Но това си е лично мое мнение. Въобще не съжалявам за това, което са направили Ферари. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...