Jump to content
BulForum.com

Българите са неспособни да създадат работеща държава


Recommended Posts

jjjjjk, моята специалност е ужасно екзотична за България и ако гледам да работя по нея и само в София, ще получавам около 500лв. на месец. Но не я работя само в България, освен това работя и други неща, които малко мои колеги българи биха приели да работят. Да не говорим за колегите ми по света.

Та искам да ти кажа, че няма срамна работа, има само от т.нар. ненадвили си над масрафа и с окончателното мнение: Ще работя на бюро!

Относно Турция - според техни данни за 2010г. минималната работна заплата там е 211 евро, средната варира между 340 и 600 евро. Ако сравниш Официалните статистики с България, ще видиш, че минималната работна заплата при нас за същата година е била 120 евро, а средната варира от 230 до 400 евро.

Но и погледни продукцията на Турция? Виж колко произвеждат? Та те са 73 милиона души! И към момента:

 

"Турската икономика е петнадесетата най- голяма в света по паритет на покупателната способност и седемнадесета най-голяма в света по номинална стойност на БВП."

 

Искам и още нещо да ти напиша, при това съвсем добронамерено, във връзка с болднатата ти мисъл:

 

Много интересно защо когато някой почне да говори нещо, което явно не отърва на всички и изразява гледна точка, която изглежда не ви харесва и почне да говори за реални проблеми и положение в държавата, 4 човека скокнахте и ме изядохте барабар с кубинките...

Уверявам ви, драги ми читатели и съфорумници. Това не е поредният "ефирен шум" генериран от потребителя с име jjjjjk, както и да се класифицира. Това е мнение на човек, чиито розови очила се счупиха преди години...

 

Тук не говорим кое кому отърва, опитвам се лично аз да погледна на бедността в България с един трезв поглед, а и да сравня с други държави, които имат сходно на нашето производство и дори мислене. Такива страни са именно ЮАР, Зимбабве, Замбия и дори Египет - да, те не са в ЕС, по ред причини. А това, че ние сме в ЕС, според мен, изобщо не означава, че мястото ни е там.

 

За гледната ти точка - напълно си в правото си да я изразиш и не виждам някой да ти пречи за което, още по-малко някой да скоква и да те изяжда с кубинките. Напротив, съзирам поне в мое лице, съвсем добронамерено отношение и старание да ти прочета и разбера постовете. Същото отношение виждам към теб и от другите в тази тема.

Не разбирам какво те кара да се усещаш "изяден", неоценен, подритнат... или там както се чувстваш. Уточни поне кое точно отношение приемаш като агресивно?

 

Също е хубаво да си дадеш и ти сметка, че освен твоето мнение, съществуват и други мнения, на други хора, които имат различен опит от твоя; и вероятно имат и те право да имат свое мнение, без да съзираш нарочност спрямо теб в изказванията им. Пък кой знае... може взаимно да се научите на нещо... стига да не се смяташ за вездесъщ де. ;)

 

Пък за линка на mordeath и аз смятам, че ако един българин днес е едновременно умен и работлив, ще намери начин да не е беден. А ако този един човек е българин и все пак е беден, то значи или не е умен, или не е работлив. Дано не ви прозвучи много крайно...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

 

 

Пък за линка на mordeath и аз смятам, че ако един българин днес е едновременно умен и работлив, ще намери начин да не е беден. А ако този един човек е българин и все пак е беден, то значи или не е умен, или не е работлив. Дано не ви прозвучи много крайно...

 

Значи който е беден е тъп,прост и мързелив ,гениална мисъл.

А бедните пенсионери те какви са ?

А с теб ако стане нещо и обеднееш как ще се наречеш ?

 

 

Не е! Фирмата, в която работя дава доста повече, при това ЧИСТО (с трудов договор и всичко както си трябва, няма скрито покрито) и ПАК НЕ МОЖЕМ ДА НАМЕРИМ кадри. Хайде обясни ми ти този парадокс. Как така заплатите са ниски, специалисти има а когато тръгнеш да търсиш намираш... един голям х*й намираш.

 

Не ми говорете глупости от селски вечеринки, защото съм се наслушал на подобни.

 

Нормално да не намерите кадри всички ако бяха програмисти нямаше да има кой да ти изхвърля боклука.

Link to comment
Share on other sites

Нали искахте мнение от някой дето има деца?

 

Едно ше ви кажа БЕГАЙТЕ! Ама бегайте преди да сте се изпоженили/омъжели, камо ли пък да сте натворили и деца. Тази държава не е за раждане на деца. В тази държава ако индивида няма летящ старт в живота обикновено се изправя първоначално пред дилемата дали да изплаща 20-30 години жилище (ако е рекъл господ да има съответният доход през това време) или да прави и отглежда дете. Ако все пак индивидът се е подчинил на волята на природата и е създал потомство, изведнъж започва да се сблъсква с едни абсурди, дето са меко казано нелогични, а всъщност нещата стигат до чиста (годна за анализ) форма на цинизъм. Първо се сблъсква с така нареченото - безплатно детско здравеопазване. Ако е рекъл господ де се мине "само" със сополивене и кихавици... бива горе-долу, понася се. Става страшно обаче когато изскочи някой специфичен здравен проблем. Тук вече индивида започва сериозно да се пита дали това което се случва с него и детето му не е съвсем целенасочен геноцид или просто така му се струва. Следва забавната част с майчинствата, помощите и пр. "социални" благинки от които би трябвало да се ползва, но в най-честият случай - не би. Особено отрезвително действа гледката на безкрайната върволица мазни, смръдливи, нахални и гнусни мангалки и мангали, които минават като на парад през учрежденията и за броени минути си тръгват с прилежно оформени, подписани и подпечатани бумаги, които им обезпечават правото да се ползват от облаги за които не са допринесли с нищо. Тук вече индивида започва да се святка, че нещото което е усещал съвсем смътно преди, изведнъж изкристализира в твърдото убеждение, че той е жертва на геноцид. Изведнъж започва да разбира къде са потънали средствата които са му одържани под формата на какви ли не такси, данъци и осигуровки. Започва да усеща и едно такова странно усещане в аналната област - като да му е бил вкаран яко и после рязко изкаран, демек да се чувства здраво наебан, че е плащал, плаща и ще продължава да плаща за да се плодят паразитите и да си ползват благата и придобивките от които той не може да се възползва, защото видиш ли - месечният доход на глава от семейството му надхвърля с 4-5 лева някакъв си измислен праг. За сметка на това, гнусните паразити които не са платили и една стотинка от всичките тези такси, налози и осигуровки, охотно харчат НЕГОВИТЕ пари и се плодят с ускорени темпове, защото са под този праг. Идва още по-забавният момент с намирането на детски ясли и градини. Сега освен онова особено усещане в аналната област, индивида достига до стряскащото откритие, че портфейлът му изведнъж е придобил една особено обезпокоителна способност, демек от него да излизат повече пари от колкото влизат. В тези заведения в които би трябвало да се грижат за потомството му (за да може индивида да генерира средствата нужни за собственото му оцеляване, а и за да имат възможност да се плодят паразитите), детето/цата са системно необгрижвани, разболявани и на тях се гледа като на едни самоходни касички, но пък за сметка на това отрано се облъчват с чалга, американски анимационни филмчета и турски сериали. Следва момента с началното училище... Беден ми е речникът и не мога да намеря подходящия епитет. Тук вече индивида вижда машината в действие, вижда как в главата на отрочето му се набива чудовищен по обем абсолютно ненужна и доста често противоречива информация, което от своя страна води до ненужно затормозяване на детето и съответно до загубата на всякакво желание за учене. Ако в семейството липсва някой който да превежда на прост език и да помага с материала на детето (а такива са голямата част от съвременните семейства), тогава бъдещето на детето започва да се изяснява от рано, тоест то няма такова. Мога и още много да пиша и за гимназията/средното, но нещата не стават по розови, ами дори се сгомнясват повече. На фона на цялата тази идилия висшите учебни заведения не спират да бълват на конвейер зле образовани (такъв е мат'ряла) и в голямата си част никому не нужни и безполезни кадри, които в последствие започват да мрънкат как в България хората с виШу работят за по четири-пестин леа и как нямало а се опраим... Да де, ама в нашата татковина единствените хора които имат право да получават пари които не са заслужили са мангалите и политиците..., а обикновените простосмъртни трябва да бачкат, при това яко... и евентуално ако има някакъв вътък в тях, след време да започнат да получават и съответното възнаграждение.

 

Така, че бягайте! Ама го правете докато имате възможност.

 

П.п. Дъщеря ми още от сега е предупредена, че ако не си хване пътя когато и дойде времето, то аз лично, ако трябва и насила ще я натоваря в самолета.

Link to comment
Share on other sites

^Доста апокалиптично мнение. Но не мисля, че на този етап и навън нещата са много розови. Абсолютно си прав за ситуацията тук, но според мен все още има надежда да се подобри живота тук.

Link to comment
Share on other sites

^Доста апокалиптично мнение. Но не мисля, че на този етап и навън нещата са много розови. Абсолютно си прав за ситуацията тук, но според мен все още има надежда да се подобри живота тук.

Ще се оправят, ама с бачкане, при това не проформа ами истинско. Проблемът е, че всичко живо иска да бачка цар само на база на това, че имало виШу. Имаше такъв случай, когато предлагах една меко казано атрактивна заплата за хора които тепърва щях да обучавам, но.... мераклии нямаше защото работата беше свързана с доста цапане, а и се искаше сериозно бачкане....

Link to comment
Share on other sites

Ще се оправят, ама с бачкане, при това не проформа ами истинско. Проблемът е, че всичко живо иска да бачка цар само на база на това, че имало виШу. Имаше такъв случай, когато предлагах една меко казано атрактивна заплата за хора които тепърва щях да обучавам, но.... мераклии нямаше защото работата беше свързана с доста цапане, а и се искаше сериозно бачкане....

Много точно казано. Напълно подкрепям това мнение.

Link to comment
Share on other sites

Пък за линка на mordeath и аз смятам, че ако един българин днес е едновременно умен и работлив, ще намери начин да не е беден. А ако този един човек е българин и все пак е беден, то значи или не е умен, или не е работлив. Дано не ви прозвучи много крайно...

Въпросът е, че когато аз написах нещо, поне 5 човека се изредиха да ме оборват един след друг. За това казах, че "направо ме изядохте барабар с кубинките", което трябваше да бъде нещо подобно на..шега...

В момента не ме занимава коя работа е срамна, а дали е адекватно заплащането и дали е нормално човек с висше образование да рови по кофите.

Не смятам, че е редно да се сравнява България със Зимбабве, а е правилно да се сравнява със западните държави. Защото за да сравняваме адекватно, трябва да се запитаме не просто какви са заплатите, но и какви са цените, а бас хващам че там са по-ниски на доста стоки.

Дадох и пример как в Англия купуваш едни продукти за 22,3лв, а тук за 28,9лв. Тук не просто заплатите са ниски, а има крайна несиметричност между цени и доходи, които поставят средностатистическият български гражданин на колене и не му позволяват да си позволи нещо друго извън нещата от първа необходимост.

Бих казал, че това е целенасочена политика, защото човек който се бори за оцеляването си няма време да се развива, нито да обръща внимание на това, което правят политиците и правителството, т.е на същите тези им е по-изгодно човек да е прост и да няма условия за развитие. Невежи хора по-лесно се контролират.

И не, аз познавам работливи и знаещи хора, които обаче не могат да си намерят работа, просто няма работа по специалността и работят общаци, което според мен е нередно. Разбираш ли, не всеки може да подема бизнес, знаещ не значи богат. Не всеки има летящ старт в живота и начални капитали. И така стигаме до положението в което човек знае много, може много, но нито може да се развие, нито нищо, защото работи на нископлатена безперспективна работа, защото трябва да оцелее, няма избор. Дори и лекарите често са поставени в подобно положение. За това негодувам.

И не, не съм всезнаещ, просто защитавам една определена позиция/и политически убеждения/ и смятам, че нещата не са такива, каквито трябва да са и че това, че някой е успял въпреки условията и положението не значи че нещата трябва да са така или че всичко е наред.

Искам генерална промяна, но няма много хора, които реално да мислят като мен и да го желаят...на всяка цена.

И още веднъж да подчертая-В Англия едни продукти струват под 10лири(22,3лв), а в България същите струват 28,9лв, като вземем не най-скъпите а възможно по-евтини продукти, като ги вадим/цените/ от по-известни вериги хранителни магазини. Една "частна" статистика за определени видове храни в 2-те държави, която показва нелогичният феномен-високи цени, ниски заплати.

Значи който е беден е тъп,прост и мързелив ,гениална мисъл.

А бедните пенсионери те какви са ?

А с теб ако стане нещо и обеднееш как ще се наречеш ?

Нормално да не намерите кадри всички ако бяха програмисти нямаше да има кой да ти изхвърля боклука.

Абе ако искат от програмиста да има 5 годишен стаж в областта, предвид неголемият пазар тук, много ясно че няма как да намерят програмист толкова лесно. Бедните не са прости или мързеливи, бедните са хора без начален тласък, капитали и т.н, които просто са поставени в много лошо положение, от което и самите те понякога трудно могат да се измъкнат, дори и да искат.

Link to comment
Share on other sites

Болшинството от младите хора са безполезна и мързелива сган. Във фирмата, в която работя през седмица две идват нови кадри, които се задържат за по няколкото дена, един само изкара месец, а работата не е тежка и се работи в среда, спазваща абсолютно всички европейски разпоредби. Като виждам млади момчета на 20 и кусур години, които ми казват, че за първи път почват работа, незнам какво да си мисля. За мен повечето българи са мързеливи тарикати, които предпочитат да стоят без работа, но не и да работят нещо, което смятат, че е под достойнтството им, което е нереално завишено от самите тях и си мислят, че заслужават много пари заради уменията им да ходят и говорят членоразделно. Работил съм на доста места и с дребни изключения, навсякъде към проявеното усърдие и отговорност към работата ми се отвръщало подобаващо. Всеки нормален началник търси да се обгради със сериозни и отговорни хора, но заради множеството лекета на трудовата борса, сериозните хора страдат. От друга страна при мен това положение е изцяло в моя полза защото шефът като вижда какво текучество се създава във фирмата, при все че дава постоянно шанс на всякакви индиви да работят, ме цени все повече с всеки изминал месец и прави така ме да продължавам да работя при него, повече пари, повече отговорности и възможности за израстване във фирмата.

Link to comment
Share on other sites

.. мераклии нямаше защото работата беше свързана с доста цапане, а и се искаше сериозно бачкане....

 

Предложи ми на мен такова бачкане бе!

Link to comment
Share on other sites

Болшинството от младите хора са безполезна и мързелива сган. Във фирмата, в която работя през седмица две идват нови кадри, които се задържат за по няколкото дена, един само изкара месец, а работата не е тежка и се работи в среда, спазваща абсолютно всички европейски разпоредби. Като виждам млади момчета на 20 и кусур години, които ми казват, че за първи път почват работа, незнам какво да си мисля. За мен повечето българи са мързеливи тарикати, които предпочитат да стоят без работа, но не и да работят нещо, което смятат, че е под достойнтството им, което е нереално завишено от самите тях и си мислят, че заслужават много пари заради уменията им да ходят и говорят членоразделно. Работил съм на доста места и с дребни изключения, навсякъде към проявеното усърдие и отговорност към работата ми се отвръщало подобаващо. Всеки нормален началник търси да се обгради със сериозни и отговорни хора, но заради множеството лекета на трудовата борса, сериозните хора страдат. От друга страна при мен това положение е изцяло в моя полза защото шефът като вижда какво текучество се създава във фирмата, при все че дава постоянно шанс на всякакви индиви да работят, ме цени все повече с всеки изминал месец и прави така ме да продължавам да работя при него, повече пари, повече отговорности и възможности за израстване във фирмата.

Именно!

И най-големият разбойник и дерибей се стреми да си пази нужните (тоест- тези които му вършат истинска работа) хора. Всеки който някога е бил или в момента е работодател знае какъв проблем е намирането на читави хора.

Link to comment
Share on other sites

Именно!

И най-големият разбойник и дерибей се стреми да си пази нужните (тоест- тези които му вършат истинска работа) хора. Всеки който някога е бил или в момента е работодател знае какъв проблем е намирането на читави хора.

Аз пък знам фирма, която не си пази кадрите, те си работят ли работят...по месеци без заплати или със забавени заплати...

Примери всякакви и най-различни, идиотията, глупостта и наглостта в света край нямат.

...

Аз познавам млади хора, които са почнали да работят на по 14-15години, понякога не от желание, а по принуда на обстоятелствата...Интересно..каква ли е била тая работа, сподели моля те...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък знам фирма, която не си пази кадрите,

Ш'мъ прощаваш..., ама дрънкаш глупости!

Освен ако не става въпрос за някоя шивашка фабрика или нещо подобно... Или пък сверата на дейност е такава, че и първата хваната от гората маймуна да може да работи слид петминутен инструктаж.

Link to comment
Share on other sites

Ш'мъ прощаваш..., ама дрънкаш глупости!

Освен ако не става въпрос за някоя шивашка фабрика или нещо подобно...

Не дрънкам глупости. Не е шивашка фабрика, а да кажем...подобно на малко етнографско комплексче...По-подробно и да искаш, не бих казал.(не че и това не скъсява списъка на възможните места многократно)

Link to comment
Share on other sites

Добре, ясно е че сме последна дупка на кавала.

Интересно ми е как виждате да се променят нещата към по-добро? Каква е липсваща съставка?

Link to comment
Share on other sites

Добре, ясно е че сме последна дупка на кавала.

Интересно ми е как виждате да се променят нещата към по-добро? Каква е липсваща съставка?

Твърдост, истинско желание за промяна, безкористност и мислене за общото благо, а не просто на парче.

Link to comment
Share on other sites

Твърдост, истинско желание за промяна, безкористност и мислене за общото благо, а не просто на парче.

Добре. Има една дума, която ги обединява всички тези неща в едно - казва се професионализъм.

Независимо какво, къде и за колко работите, стремете се да подхождате професионално и компетентно. Това е пътя за изход от блатото.

Link to comment
Share on other sites

Не дрънкам глупости. Не е шивашка фабрика, а да кажем...подобно на малко етнографско комплексче...По-подробно и да искаш, не бих казал.(не че и това не скъсява списъка на възможните места многократно)

Ха! Оказах се прав. Това "комплексче" е именно от тези неща за които казах "или е нещо подобно". Читавият персонал в тази свера, отдавна вече не е в България, а тук разни "специалисти" от този бранш - с лопата да ги ринеш.

 

Добре, ясно е че сме последна дупка на кавала.

Интересно ми е как виждате да се променят нещата към по-добро? Каква е липсваща съставка?

Липсващата брънка е, че никой не ебава поне за момент, ей така за разнообразие, да започне да си върши работата, ама истински! В момента всичко живо кара на принципа - Ми толкова ми плащат, толкова им бачкам. Което е абсолютно овча практика. Не искам да говоря за себе си, но с течение на времето в сферата в която работя ми тръгна доста добро име и съответно започнах да получавам едни други пари, именно защото винаги съм си вършил работата съвестно и максимално добре според възможностите ми. И не съм изолиран случай..., познавам доста подобни хора. Само, че вместо да си върши работата (а не е като да няма работа), народът предпочита да се оплаква и да очаква поредният месия и да очаква чудото да се случи, а съвсем е забравил, че това чудо ще се случи ако си го направи сам...

 

Ред. Подобни глупости като това "Общо благо" ги ручахме допреди има-няма 20 години... Сегашният резултат е, че някои се облажиха доста повече от това общо благо ;)

Правилната максима е - Прави каквото трябва, а да става квото ще! Един вид опираме пак до този пусти професионализъм...

Link to comment
Share on other sites

Убеден, че тези хора, които познаваш да работят още от 14-15 годишна възраст са доста по-израстнали, много по-зрели от преобладаващата част от мамини детенца, и се ценят и знаят как се печелят и харчат пари. Като малък съм продавал вестници и миех колите на съседите, за да събера пари да си купя BMX, после като ученик, всяко лято работех каквато работа имаше за да изкарам някой лев, я за ТВ игра, я за нещо друго. На който му се работи и има желание рано или късно попада на място където се чувства що годе добре. С мрънкане и мързел нищо не се постига.

 

 

 

 

Gado, точно така е, върши си работата и 5% отгоре само да даваш, няма да остане незабелязано.

Link to comment
Share on other sites

Персоналът е кадърен, мисля, но колко според теб се цени, след като нямат заплати с месеци? Или това, че според теб са еди какви си, значи че не трябва да им се плаща? И стига с това допреди 20години...Съвсем други цели гоня аз...А ако работиш години наред безперспективна работа, в която не те ценят, повишенията са изключения и тъпчеш на едно място, в един момент ти писва, нали знаеш?

 

Убеден, че тези хора, които познаваш да работят още от 14-15 годишна възраст са доста по-израстнали, много по-зрели от преобладаващата част от мамини детенца, и се ценят и знаят как се печелят и харчат пари. Като малък съм продавал вестници и миех колите на съседите, за да събера пари да си купя BMX, после като ученик, всяко лято работех каквато работа имаше за да изкарам някой лев, я за ТВ игра, я за нещо друго. На който му се работи и има желание рано или късно попада на място където се чувства що годе добре. С мрънкане и мързел нищо не се постига.

Работиш по принуда, братле, не по желание..Не за да си купиш игричка, iPhone и т.н, а далеч по-прозаични неща като да..оцелееш...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Работиш по принуда, братле, не по желание..Не за да си купиш игричка, iPhone и т.н, а далеч по-прозаични неща като да..оцелееш...

 

 

Тука бъркаш, работих защото ми беше по-сладко сам да си изкарам парите да си купя нещо, а и родителите ми ме насърчаваха допълнително. Това, че днес стана модерно да не се работи и да се мрънка, че няма пари е друг въпрос. А и както и да го погледнеш всеки на тоя свят работи по принуда, въпросът е какво го мотивира отвътре да работи.

Link to comment
Share on other sites

-1

Някои хора заслужават повече, отколкото получават. Но те имат "вина" за несправедливата си съдба.

Глупости на търкалета. Всеки заслужава точно толкова, колкото получава. Ако въпросния човек е мухльо и не може да си отстоява правата/цената на труда - това не го прави в никакъв случай кадърен.

 

 

С риск пак да прозвуча надменен, за да стигна до сегашното си положение съм мил посудата и пода в китайски ресторант, мъкнал съм стоки във склад на супермаркет, копал съм кабелни канали, работил съм на открито в дъждове, и к'во ли не. Работил съм с омазани до лактите в машинно масло ръце, по цял ден заврян под какви ли не ъгли по колите. И съм се прибирал с болки в кръста и ставите. И пак ще го правя, ако обстоятелствата го изискват. За мен срамна работа няма! Срамна длъжност няма! И винаги съм гледал напред и нагоре. В момента взимам без да преувеличавам десет пъти повече, отколкото ми беше първата заплата и амбициите ми са да продължа нагоре. Но не чакайки да ми се даде наготово, не чакайки държавата да махне с пръчицата и да ми скокне заплатата, а мъчейки се да обогатя себе си, да мога да предложа нещо повече от себе си, за да искам повече пари.

 

Като се върнах в Пловдив се хванах на първата IT работа, на която ме взеха, независимо к'ва мизерия беше и независимо, че взимах 430 лева. Защото предпочитах да работя за малко, но да взимам пари, отколкото да седя вкъщи и да чакам работата-мечта. Въпросната оферта се появи и ме взеха, въпреки, че нямах никакъв стаж. Без да имам грам връзки. Просто бях прям, откровен и без големи претенции и показах желание да се развивам, което в последствие доказах и с действията си. И което в последствие се отрази и на възнаграждението ми.

 

Ама к'во ли се хабя...

 

Добре, ясно е че сме последна дупка на кавала.

Интересно ми е как виждате да се променят нещата към по-добро? Каква е липсваща съставка?

Хората, човек! Хората! Манталитета им! Желанието им за работа! Много хора го казаха - народа очаква за изкараното с преписване висше да получават от раз четирицифрена заплата. Народа има нереални претенции. Гъзарията е по-важна, важно е да не работиш гъзарска работа. И от друга страна - като го мачкат - овчедушието му пречи да си търси правата, което позволява злоупотреби.

 

Правилната максима е - Прави каквото трябва, а да става квото ще! Един вид опираме пак до този пусти професионализъм...
Амин! Така ми се ще повече хора да го чуят това...
Link to comment
Share on other sites

Тука бъркаш, работих защото ми беше по-сладко сам да си изкарам парите да си купя нещо, а и родителите ми ме насърчаваха допълнително. Това, че днес стана модерно да не се работи и да се мрънка, че няма пари е друг въпрос. А и както и да го погледнеш всеки на тоя свят работи по принуда, въпросът е какво го мотивира отвътре да работи.

Говоря за част от днешната младеж, не за теб конкретно. Не си ме разбрал.

 

 

Глупости на търкалета. Всеки заслужава точно толкова, колкото получава. Ако въпросния човек е мухльо и не може да си отстоява правата/цената на труда - това не го прави в никакъв случай кадърен.

Не съм съгласен!!! И майната им на работата, майната й на България и т.н, ама ако подадеш жалба срещу работодателя си, дори той да е злоупотребявал, знаеш ли в колко случаи няма да излетиш от работа след това? Да ти подшушна на ушенце-николко. А когато работните места там където си са малко, за жалост нямаш голям избор...Ти ще подадеш ли жалба, ако живееш в населено място с едно единствено по-голямо предприятие, където разбира се всичко е отврат, но друга работа няма, рискувайки да хвръкнеш и да оставиш семейството си гладно, та дори на улицата? Лично теб те питам и помисли добре.

Истината е, че много хора получават по-малко, отколкото трябва спрямо възнагражденията на запад, спрямо кривото съотношение на цени/заплати и спрямо реалните познания, които притежават. И тук не говорим за някакви измислени вишисти, които хал хабер си нямат от нищо, а за някои знаещи хора, но в кофти ситуация.

Link to comment
Share on other sites

Ми да ходят на запад, да видим дали ще изкарват "колкото заслужават"... Аре пак призказки "ако баба беше мъжка"...

Нима се опитваш да ми обясниш, че в България всичко е наред и условията предпоставят развитие и просперитет на индивида? Ако не го казваш, за какво по дяволите спорим?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...