Jump to content
BulForum.com

Българите са неспособни да създадат работеща държава


Recommended Posts

Mobo, мерси за линка! Не го бях чела това... хммм... "писмо". Но съм съгласна с теб, че начинът по който са написани и двете статийки е еднакъв; правописните грешки също са допуснати на сходните места.

Проверих също в гръцките медии дали наистина е имало такъв плакат, но изглежда гърците не знаят за него,.. до момента де.

Обаче се замислих малко над два въпроса: 1. Дали гърците биха издигнали такъв плакат изобщо? § 2. Наистина ли са толкова зле нещата в България?

По т. 1. все си мисля, че да - най-вероятно биха издигнали такъв плакат, въпреки, че са самовюбен народ и не им пука останалите как живеят; стига те да са добре. Може би биха издигнали такъв плакат, заради характерния си сарказъм.

А по т. 2 вече нямам точно мнение. Иска ми се да си мисля, че не сме чак толкова зле. Нистина, хората в България работят за жълти стотинки; всичките ни социални системи се оказват недомислени или направо подигравателни; образователната ни система сякаш всяка изминала година става все по-осезаемо неадекватна. Но на фона на държавите, кътдето съм живяла, битието ни не е чак толкова зле. Искам да напиша, че има и много по-бедни и неграмотни нации. Наистина за ЕС - не се сещам за друга такава - искам да кажа толкова едновременно обедняла, застаряваща и неграмотна нация. Гърчетата не са повече грамотни, дори са доста по-неграмотни от българчетата.

Чудя се само как хората намират желание да възпитават и отглеждат децата си тук. Или може би не е желание, а повече липса на мотивация да го направят другаде?

Малко страх ме хваща като се замисля за тези неща... Някакво чувство на обреченост сякаш ме наляга.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply
Чудя се само как хората намират желание да възпитават и отглеждат децата си тук. Или може би не е желание, а повече липса на мотивация да го направят другаде?

Малко страх ме хваща като се замисля за тези неща... Някакво чувство на обреченост сякаш ме наляга.

И на мен ми е интересно. На този етап от живота ми намирам държавата е поносима, а страната я обичам. Но наиситна не знам дали ще е толкова розово, при фактор деца... Та ми е интересно какво биха могли да кажат форумистите, които са решили да си гледат децата тук. Атанас, например, доколкото си спомням съвсем съзнателно се върна в България. М?

-----

Ред:

Държавата поносима? Шъ мъ извинявъш, ама познавам поне 10човека със заплати по 400лв, които хранят семейства...
Че к'во общо има държавата със твоите приятели? Държавата ли трябва да ги храни? Или щом са създали семейство, държавата е длъжна да ги храни? Тя ли да им изкарва повече пари? Не мога да разбера хората, които обвиняват държавата за собствената си неспособност...
Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е интересно. На този етап от живота ми намирам държавата е поносима, а страната я обичам. Но наиситна не знам дали ще е толкова розово, при фактор деца... Та ми е интересно какво биха могли да кажат форумистите, които са решили да си гледат децата тук. Атанас, например, доколкото си спомням съвсем съзнателно се върна в България. М?

Държавата поносима? Шъ мъ извинявъш, ама познавам поне 10човека със заплати по 400лв, които хранят семейства...Не знам дали те мислят така...

В една друга тема беше дадена една статистика, според която ние сме по-бедни от хората в Ирак дори...А аз искам да тегля една майна на кмета, че улицата на която живея, не помня да е ремонтирана откакто аз живея на нея...(над 10години!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Държавата поносима? Шъ мъ извинявъш, ама познавам поне 10човека със заплати по 400лв, които хранят семейства...Не знам дали те мислят така...

А дали заслужават и това, което получават? Щото аз познавам 10 човека, които взимат по 400, ама не вършат работа и за 40! Ама са недоволни и мрънкат, че държавата има е виновна. Вместо да са доволни, че ги търпят изобщо.

Link to comment
Share on other sites

jjjjjk, поносима е на фона на гетата, които съм вицдала. Примерно Совието - 10 милиона човека, натъпкани като сардели в "постройки", направени от парцали и кашони; без канализация, без електричество, без пътища, с нечистотии леещи се по калните им пътеки между "жилищата им", където децата им играят... Също говоря за държави, където неграмотността е над 60% от населението. При нас няма гета. Не и такива. Цък, цък, цък...

 

Antares, :thumbs-up: И на мене ще ми е интересно да прочета мнение на съфорумците с деца тук.

Link to comment
Share on other sites

Решение на всички проблеми има, това решение може да се намери в България, но се иска яко дупе и смелост да кажеш НЕ на всичко, което те дразни.

 

А сега ако сте работодател и ви трябва ниско квалифицирана ръка, която за 400лв би свършила работата, какво ще кажете? :)

Link to comment
Share on other sites

А дали заслужават и това, което получават? Щото аз познавам 10 човека, които взимат по 400, ама не вършат работа и за 40! Ама са недоволни и мрънкат, че държавата има е виновна. Вместо да са доволни, че ги търпят изобщо.

Аз познавам 10 човека, които вършат работа за много повече от 400лв и повече от 8 часа, но никой не им дава повече от 400лв. И по-лошото, ако си отворят устата, директно изхвърчат и оставят семейството си гладно. Животът е гаден. Може да съм всякакъв, но не си слагам розовите очила, когато нещата далеч не са толкова розови...Сит на гладен не вярва? Е, аз искам да променя това.

jjjjjk, поносима е на фона на гетата, които съм вицдала. Примерно Совието - 10 милиона човека, натъпкани като сардели в "постройки", направени от парцали и кашони; без канализация, без електричество, без пътища, с нечистотии леещи се по калните им пътеки между "жилищата им", където децата им играят... Също говоря за държави, където неграмотността е над 60% от населението. При нас няма гета. Не и такива. Цък, цък, цък...

Antares, :thumbs-up: И на мене ще ми е интересно да прочета мнение на съфорумците с деца тук.

Oтново го правите. Сравнявате държава в ЕС с най-бедните части на най-бедните държави в света.Европейска държава. Но не си давате сметка, че нашата държава е най-бедната в Европа и сигурно една от най-бедните в света. Самото сравнение, което правите, не с водещите европейски държави, а с държави от 3-тият свят показва колко зле е положението.

Link to comment
Share on other sites

Ред:Че к'во общо има държавата със твоите приятели? Държавата ли трябва да ги храни? Или щом са създали семейство, държавата е длъжна да ги храни? Тя ли да им изкарва повече пари? Не мога да разбера хората, които обвиняват държавата за собствената си неспособност...

Ами ще ги храни след като са нейни граждани (роби) .Не пречупвай нещата през твоята призма,ако си на мястото на тези хора друга песен ще пееш.

Разсъждаваш твърде ограничено и така да се каже некомпетентно.

Link to comment
Share on other sites

При нас няма гета. Не и такива. Цък, цък, цък...

 

Не те разбирам. Как така да няма гета? Под "нас" имаш предвид държавата, в която живееш, т.е. не си в БГ??

Link to comment
Share on other sites

Искам да напиша, че има и много по-бедни и неграмотни нации. Наистина за ЕС - не се сещам за друга такава - искам да кажа толкова едновременно обедняла, застаряваща и неграмотна нация.

 

Не искам да се заяждам нещо, но не разбирам мислене от типа: "Аз съм еб*ти пича, ама България не ме обича!"

Струва ми се някак невероятно да е наясно човек, че е работоспособен, адекватен, специалист в някаква област и да работи за 400лв. Като при това се страхува да не ги загуби и тях! Искам да кажа, че или едното е вярно, или другото. Няма как да си умен, способен, работлив и същевременно с това да си овца. Така си мисля де...

 

Ferante, понякога ми трябва помощ от нискоквалифицирана работна ръка и тогава се уговарям за хонорар; при това никак не е нещо подигравателен към труда на хората. А ако имам нужда от постоянна помощ от такъв нискоквалифициран персонал, за 400лв. на месец не бих си позволила да го задържам повече от 2 часа на ден. Че то и чистачката ми получава 30лв за 3 часа работа на седмица.

 

Edit: Brumbar, под "при нас" имам предвид именно България. Тук не съм виждала такива гета... Нито съм чувала за такива.

Link to comment
Share on other sites

Аз познавам 10 човека, които вършат работа за много повече от 400лв и повече от 8 часа, но никой не им дава повече от 400лв.
Аз пък познавам доста хора, които могат и знаят за много повече от 400 лева и не работят за 400 лева. Тях държавата ли, извънземните ли, кой им е дал тази възможност? Дали знам за 400 лева е въпрос, който няма да дискутирам, но и аз работя за повече от 400 лева. Кой ми го е осигурил това, държавата ли? Ако чакам на държавата, може би и аз щях да работя за 400 лева.
Ами ще ги храни след като са нейни граждани (роби) .Не пречупвай нещата през твоята призма,ако си на мястото на тези хора друга песен ще пееш.Разсъждаваш твърде ограничено и така да се каже некомпетентно.
Ами може би има причина да не съм на тяхното място? Дали точно ограниченото мислене не те поставя в такава ситуация? Според мен един от големите проблеми на нацията ни е че основното нещо, в което не бива е да отваряме големите усти и да чакаме някой друг наготово да ни оправи положението! Ако ти чакаш държавата да ти осигури работа и заплащане - ограниченото мислене изглежда е твой приоритет.
Link to comment
Share on other sites

@Triti - хубаво, хайде нека да не е 400лв. Нека са 1400... Пак са смешно малко. А за Пловдив подобна заплата е много трудно достижима.

 

Подобни гета може да видиш и в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Аз познавам 10 човека, които вършат работа за много повече от 400лв и повече от 8 часа, но никой не им дава повече от 400лв....Сит на гладен не вярва? Е, аз искам да променя това.

 

Седни на площада, плюй "държавата" и им дай ТИ 1000лв заплата, бе патрон. Щото и аз знам колко работя обаче и виждам колко ни е ниско КПД-то тука на края на Европа.

 

Ти какво? На око ли определяш колко изкарваш? Ми щом изкарваш толкова или труда ти уникален, пусни се на пързалката. Прави пари, прави бизнес, произвеждай БВП.

 

Нека всеки способен и кадърен да работи. Щото май именно поради обратното е такъв кър тука.

 

С тия лафове тип "берач на ягоди от лятна бригада" и "ние сме най-смотаната нация на света"... какво? Ще се борим за приза нищоправец на годината? То там има много кандидати. И за това и такива са по ръководни длъжности, че все те са по конкурсите - потомствен нищоправец.

 

Тия хитри приказки що не ги чувах 1 път поне докато имахме лек ръст в икономиката, когато трябваше да се ч

Link to comment
Share on other sites

Ferante, 1400лв за нискоквалифициран персонал са добре. Ако е зарязал образованието си някой (или го крие) и по някаква причина е решил да работи като чистач, мияч на чинии или примерно пастир, 1400лв са именно парите, които би взел и в ЕС за същия този труд. Искам да ти дам чистачката си за пример, която работи в някаква фирма охрана (през ден дава нощни дежурства) и 6 дни в седмицата ходи по разни места да чисти. Дори ми е казвала, че има 12 обекта, които почиства. Не, че й стигат парите, но за човек с основно образование и липса на мързел са добре.

А за гетата в Пловдив - покажи ми снимка на което си искаш българско гето, където няма: ток, канализация, сателитни чинии по къщите?

Link to comment
Share on other sites

Аз познавам 10 човека, които вършат работа за много повече от 400лв и повече от 8 часа, но никой не им дава повече от 400лв....Сит на гладен не вярва? Е, аз искам да променя това.

 

Седни на площада, плюй "държавата" и им дай ТИ 1000лв заплата, бе патрон. Щото и аз знам колко работя обаче и виждам колко ни е ниско КПД-то тука на края на Европа.

 

Ти какво? На око ли определяш колко изкарваш? Ми щом изкарваш толкова или труда ти уникален, пусни се на пързалката. Прави пари, прави бизнес, произвеждай БВП.

 

Нека всеки способен и кадърен да работи. Щото май именно поради обратното е такъв кър тука.

 

С тия лафове тип "берач на ягоди от лятна бригада" и "ние сме най-смотаната нация на света"... какво? Ще се борим за приза нищоправец на годината? То там има много кандидати. И за това и такива са по ръководни длъжности, че все те са по конкурсите - потомствен нищоправец.

 

Тия хитри приказки що не ги чувах 1 път поне докато имахме лек ръст в икономиката, когато трябваше да се чуят. Всеки си натискаше парцалките и теглеше кредитчета. Айде сега, всеки да се хваща на работа, да не мрънка, да бачка и да види как стават нещата. Щото иначе с лежане, търкаляне, мрънкане и тръшкане хептен няма да стане.

 

Не виждам как просто това, че има кофти хора у нас трябва да ме спира аз да не правя всичко възможно да ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Ferante, хубаво ще е да правиш разлика между "гето" и "гето". Защото Филиповци, Шекера, Факултето и още много знайни и незнайни "гета" не са изобщо никакви гета. Те са квартали на цигани. Последните биват дондуркани по повод и без повод, хрантутени и цял живот поощрявани да живеят на гърба на другите - дето все още работят, за да им осигурят социалните помощи, парите за алкохол, сателитки и изобщо забавления.

Искам пак да повторя, че гето не е формация като нашите цигански махали, където се оказва, че са се самонастанили някакви цигани, вдигнали са си къщи, накичили са сателитките и живеят от помощи. При това са им осигурени ток и канализация, а често тези благинки са им и напълно безплатни!

И въпросът с гетата е свързан с темата, според мене. Просто в държавата ни има прекалено много хрантутници.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти чакаш държавата да ти осигури работа и заплащане - ограниченото мислене изглежда е твой приоритет.

 

Всички сме зависими от държавата в която живеем по един или друг начин замисли се малко .

Мога да кажа че и България не може да създаде работещи хора.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам нещо, но не разбирам мислене от типа: "Аз съм еб*ти пича, ама България не ме обича!"

Струва ми се някак невероятно да е наясно човек, че е работоспособен, адекватен, специалист в някаква област и да работи за 400лв. Като при това се страхува да не ги загуби и тях! Искам да кажа, че или едното е вярно, или другото. Няма как да си умен, способен, работлив и същевременно с това да си овца. Така си мисля де...

Ferante, понякога ми трябва помощ от нискоквалифицирана работна ръка и тогава се уговарям за хонорар; при това никак не е нещо подигравателен към труда на хората. А ако имам нужда от постоянна помощ от такъв нискоквалифициран персонал, за 400лв. на месец не бих си позволила да го задържам повече от 2 часа на ден. Че то и чистачката ми получава 30лв за 3 часа работа на седмица.

Edit: Brumbar, под "при нас" имам предвид именно България. Тук не съм виждала такива гета... Нито съм чувала за такива.

Да, ама е факт. Имам познат с висше по Компютърни технологии, кадърен, от Бургас. Еми като в цял Бургас нямаше един, който да го наеме по специалността и почна да работи за 400лв, за да не седи гладен? Какво ли говоря, вие тук изглежда сте баровци, един с чистачки и прислужници, втори шеф, трети незнам си какъв... :lol: Oставете ги "обикновените" хора...

 

Ferante, 1400лв за нискоквалифициран персонал са добре. Ако е зарязал образованието си някой (или го крие) и по някаква причина е решил да работи като чистач, мияч на чинии или примерно пастир, 1400лв са именно парите, които би взел и в ЕС за същия този труд. Искам да ти дам чистачката си за пример, която работи в някаква фирма охрана (през ден дава нощни дежурства) и 6 дни в седмицата ходи по разни места да чисти. Дори ми е казвала, че има 12 обекта, които почиства. Не, че й стигат парите, но за човек с основно образование и липса на мързел са добре.

А за гетата в Пловдив - покажи ми снимка на което си искаш българско гето, където няма: ток, канализация, сателитни чинии по къщите?

Аз пък четох статия, как в Турция дават над 1000евро за пастир. Да, да пасе овце му дават повече от 1000евро. Както искаш го мисли.

И да, в циганските гета, не в българските, нека правим разлика, не съм виждал българин да прави картонена колиба и да сложи сателита до нея, понеже ако го сложи върху нея, колибата ще падне, живущите не плащат ток и вода, а когато енергото дойде да им ги резне ги целят с камъни. Дайте да видим един репортаж от Пловдив, ако искате? Само да го намеря...

 

 

Седни на площада, плюй "държавата" и им дай ТИ 1000лв заплата, бе патрон. Щото и аз знам колко работя обаче и виждам колко ни е ниско КПД-то тука на края на Европа.

Ти какво? На око ли определяш колко изкарваш? Ми щом изкарваш толкова или труда ти уникален, пусни се на пързалката. Прави пари, прави бизнес, произвеждай БВП.

Нека всеки способен и кадърен да работи. Щото май именно поради обратното е такъв кър тука.

С тия лафове тип "берач на ягоди от лятна бригада" и "ние сме най-смотаната нация на света"... какво? Ще се борим за приза нищоправец на годината? То там има много кандидати. И за това и такива са по ръководни длъжности, че все те са по конкурсите - потомствен нищоправец.

Тия хитри приказки що не ги чувах 1 път поне докато имахме лек ръст в икономиката, когато трябваше да се чуят. Всеки си натискаше парцалките и теглеше кредитчета. Айде сега, всеки да се хваща на работа, да не мрънка, да бачка и да види как стават нещата. Щото иначе с лежане, търкаляне, мрънкане и тръшкане хептен няма да стане.

Не виждам как просто това, че има кофти хора у нас трябва да ме спира аз да не правя всичко възможно да ги няма.

Кога и какъв ръст сме имали? Та ние дори не сме стигнали БВП от времето на Народна република България и "комУнизъма"...Блах...За растеж си говорим... Растежа, къде нямаме никаква индустрия, всичко е ограбено от определени лица, науката и образованието се съсипват целенасочено!? Как може един учен да работи на 350лв и въпреки всичко да развива скъпи проекти, които обаче да не може да реализира сам, защото скапаната държава не отпуска дори пари за заплати, отопление и поддръжка??? Особено нередно е, човек да има висше, да може и да знае, а да получава такова подигравателно отношение. В БЪЛГАРИЯ!!!Е па как не го видех тоя растеж и развитие 10години, та някой да оправи шибаната улица, на която живея!? Направо оффроуд в населено място си правя по нея...

Е ти един пример-Шивачка на 300лв заплата, която не получава редовно и работи по 10-12часа. Има си норматив, между другото. Според теб редно ли е?В Сащ взимат по 8-9долара на час минимално за нискоквалифициран труд. Перу ни минава по по-високи заплати и по-ниски цени...Въобще, картинката не граничи с абсурда, все едно живея в абсурд.

 

Аз пък познавам доста хора, които могат и знаят за много повече от 400 лева и не работят за 400 лева. Тях държавата ли, извънземните ли, кой им е дал тази възможност? Дали знам за 400 лева е въпрос, който няма да дискутирам, но и аз работя за повече от 400 лева. Кой ми го е осигурил това, държавата ли? Ако чакам на държавата, може би и аз щях да работя за 400 лева.Ами може би има причина да не съм на тяхното място? Дали точно ограниченото мислене не те поставя в такава ситуация? Според мен един от големите проблеми на нацията ни е че основното нещо, в което не бива е да отваряме големите усти и да чакаме някой друг наготово да ни оправи положението! Ако ти чакаш държавата да ти осигури работа и заплащане - ограниченото мислене изглежда е твой приоритет.

Не, проблема е, че не могат да си намерят работодател като хората. Извън големите градове няма голям избор за работни места и си принуден...

И в големите населени места и градове с по 200,000души не назначават всекиго на работа и се тарикатят. Много добре знаеш това.

Това, че не си на тяхното място, не значи че не можеш да бъдеш. Не всеки има и равен старт в живота, трябва да се има предвид това.

Обаче как в други държави минималната заплата е по-висока от българската, а цените 2 пъти по-ниски? Как в Англия едно количество храни взимам за 22,3лв, а тук за 28,9лв? Не ти ли прави някакво впечатление как уж сме по-бедна държава, па всичко е по-скъпо и гледат да ни смучат отвсякъде?

Има някои неща, които зависят от хората, но някои условия трябва да са налице в държавата, за да могат нещата да вървят гладко.

Някои хора работят усърдно години наред, постигайки..нищо! защото са спъвани именно от държава, бюрокрация, лоша инфраструктура и всякакви други...

Както казваше друг съфорумник в подписа си-Морален тероризъм е когато кадърен човек с 2 висши образования е стигнал до ниво, в което рови по кофите.

Аз ще добавя- България-страна където храниш или тялото, или душата си. Не и 2-те едновременно!

Много интересно защо когато някой почне да говори нещо, което явно не отърва на всички и изразява гледна точка, която изглежда не ви харесва и почне да говори за реални проблеми и положение в държавата, 4 човека скокнахте и ме изядохте барабар с кубинките...

Уверявам ви, драги ми читатели и съфорумници. Това не е поредният "ефирен шум" генериран от потребителя с име jjjjjk, както и да се класифицира. Това е мнение на човек, чиито розови очила се счупиха преди години...

Link to comment
Share on other sites

Или това не е в България ?

Абе, как шъ е въф България бе, мой..Те всички в България са доволни и кадърните ще успеят..ако е в България, сигурно са някакви лузъри, всичките неграмотни и некомпетентни...

//Това беше ироничен коментар спрямо развитието на темата, не срещу теб mordeath. Беше сарказъм срещу тези, които си затварят очите.

Link to comment
Share on other sites

Да, ама е факт. Имам познат с висше по Компютърни технологии, кадърен, от Бургас. Еми като в цял Бургас нямаше един, който да го наеме по специалността и почна да работи за 400лв, за да не седи гладен? Какво ли говоря, вие тук изглежда сте баровци, един с чистачки и прислужници, втори шеф, трети незнам си какъв... :lol: Oставете ги "обикновените" хора...
Чакай малко. Кадърен означава и да може да продава труда си. Отделно и всеки от нас е бил "обикновен човек" и факта че не е, е въпрос на личен избор и положен труд в областта! Отделно, че смятам, че съм най-обикновен човек.

 

Никой никого не държи насила тук. Всеки има избора да си търси щастието или в по-голям град или в "по-бяла" държава. Заглавието на темата започва доста ясно - "Българите". Именно то съдържа проблема. Защото българина предпочита да си мълчи и да сведе глава и да не си търси правата, само и само да не рискува удобния кален гьол, в който лежи. Щото предпочита да мрънка, вместо да запретне ръкави. Щото е по-лесно да търси (по форумите и на раздумка) отговорност на политиците за това, че е в калта, без дори да се замисли дали няма как да излезне от нея.

Link to comment
Share on other sites

...

.....

DELETED

......

Това, че някой си има прислужници, БМВ-та, шеф е и т.н не променя факта, че държавата потъва, че сме най-бедни в Европа и положението е лошо. Преди да предприемем действия за подобряването, трябва да проумеем и да си дадем сметка колко зле са нещата. Защото с розовите очила никога няма да променим нищо.

Link to comment
Share on other sites

А дали заслужават и това, което получават? Щото аз познавам 10 човека, които взимат по 400, ама не вършат работа и за 40! Ама са недоволни и мрънкат, че държавата има е виновна. Вместо да са доволни, че ги търпят изобщо.

 

+1

 

Ferante, хубаво ще е да правиш разлика между "гето" и "гето". Защото Филиповци, Шекера, Факултето и още много знайни и незнайни "гета" не са изобщо никакви гета. Те са квартали на цигани. Последните биват дондуркани по повод и без повод, хрантутени и цял живот поощрявани да живеят на гърба на другите - дето все още работят, за да им осигурят социалните помощи, парите за алкохол, сателитки и изобщо забавления.

Искам пак да повторя, че гето не е формация като нашите цигански махали, където се оказва, че са се самонастанили някакви цигани, вдигнали са си къщи, накичили са сателитките и живеят от помощи. При това са им осигурени ток и канализация, а често тези благинки са им и напълно безплатни!

И въпросът с гетата е свързан с темата, според мене. Просто в държавата ни има прекалено много хрантутници.

 

Много добре казано. И да си припомним, че не е виновен този, който яде баницата, а този който му я подава.

 

@Triti - хубаво, хайде нека да не е 400лв. Нека са 1400... Пак са смешно малко. А за Пловдив подобна заплата е много трудно достижима.

 

Подобни гета може да видиш и в Пловдив.

 

Не е! Фирмата, в която работя дава доста повече, при това ЧИСТО (с трудов договор и всичко както си трябва, няма скрито покрито) и ПАК НЕ МОЖЕМ ДА НАМЕРИМ кадри. Хайде обясни ми ти този парадокс. Как така заплатите са ниски, специалисти има а когато тръгнеш да търсиш намираш... един голям х*й намираш.

 

Не ми говорете глупости от селски вечеринки, защото съм се наслушал на подобни.

Link to comment
Share on other sites

+1

-1

Някои хора заслужават повече, отколкото получават. Но те имат "вина" за несправедливата си съдба.

Не е! Фирмата, в която работя дава доста повече, при това ЧИСТО (с трудов договор и всичко както си трябва, няма скрито покрито) и ПАК НЕ МОЖЕМ ДА НАМЕРИМ кадри. Хайде обясни ми ти този парадокс. Как така заплатите са ниски, специалисти има а когато тръгнеш да търсиш намираш... един голям х*й намираш.

С абсурдни изисквания като 5години стаж в специалността, а едновременно с това никой не наема някой без стаж несъмнено много кадри ще бъдат наети... :lol: Това ме връща на парадокса-лекарят трябва да плаща стаж, за да се дипломира...Хем работи, хем си плаща...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...