Jump to content
BulForum.com

M-Network


Recommended Posts

Може да са разбрали, че много хора не им се радват и за това да са запазили имената на мегалан и спектърнет.А и за какво им е да ги сменят?

Аз по се чудя, как две големи уж добри фирми са се продали на Метелците...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Ъп-а ви е голям проблем,а половината сте абонати на ЕКК с модеми,а скоростта ви на ъплоуд е не повече от 6 мегабита на най-високата тарифа....

 

А сега де. Това, че на едно място имам Близу с модем, означава ли, че ползвам само тях? Ами ако имам 2 апартамента и един офис? Или викаш навсякъде с модемчето, а?

На мен лично и 20МБит ъплоуд ми стигат, но някак е странно.

Абонатите на Кулбокс, имам чувството, че са като омагьосани и за тях това е най-великия доставчик във вселената. Сърбах им попарата и мога да кажа, че за разлика от Кулбокс, на мястото на което ползвам Близу, нета за 6 месеца не е спирал нито веднъж, а нета на Кулбокс изчезваше с дни, защото ми падал порта...

А Мегалан имат един огромен плюс - цялата им мрежа е подземна, не като на Кулбокс да ми пускат въздушни трасета, които в един момент ще трябва да махат.

Link to comment
Share on other sites

не като на Кулбокс да ми пускат въздушни трасета, които в един момент ще трябва да махат.

 

Точно това гледах преди няколко дни.Влакното пресичаше улицата (типичен ланаджийски трос от близкото минало) ,което изглеждаше абсолютно несериозно...

Link to comment
Share on other sites

Точно това гледах преди няколко дни.Влакното пресичаше улицата (типичен ланаджийски трос от близкото минало) ,което изглеждаше абсолютно несериозно...

[/quote

 

За кого говориш за Coolbox, или за M-Network?

Link to comment
Share on other sites

Как да не се изфука човек а? :))

А дали ще се пускат каналите с -1, -2 и -3ч?Единствено това ме спира да се преместя ( интернет+ТВ )

 

пролетта се чакат новости за ТВто

Link to comment
Share on other sites

аз до толкова стигнах:rolleyes:

Speedtest

(под Linux)

 

Това в левият, или в десният джоб го носиш? Мен доста би ми натежало и щях да се изгърбя на една страна. Е при нас не е като при Вас, но мисля, че не е толкова зле, колкото изглежда на пръв поглед - http://www.speedtest.net/result/1676032017.png

 

 

Edit: Да не говорим, че тези скорости за клиентите на Мегалан са временни, до приключване на промоцията, а за нас постоянни.

Link to comment
Share on other sites

Това в левият, или в десният джоб го носиш? Мен доста би ми натежало и щях да се изгърбя на една страна. Е при нас не е като при Вас, но мисля, че не е толкова зле, колкото изглежда на пръв поглед - http://www.speedtest.net/result/1676032017.png

 

 

Edit: Да не говорим, че тези скорости за клиентите на Мегалан са временни, до приключване на промоцията, а за нас постоянни.

То и промоцията трябваше да свърши септември месец ;)

Иначе, имате постоянни такива към Пловдив, нека да си говорим за интернет ;) а не свързаност вътре в мрежата на доставчика :P

Link to comment
Share on other sites

Колега тези тестове през рутер ли ги правиш или кабела от онт-то в пц-то?

При мен през гигабитов рутер повече от 100Мбита не вдига

 

от ОНТ то направо в лаптопа

Link to comment
Share on other sites

На онт-то има ли възможност да се пренасочи повече от 1 порт ,защото не видях такава опция в Port forwarding ?

 

Рутера го ползваш като рутер или като суич?

Ако е като рутер, много е възможно WAN порта да е 100 мегабитов :)

Рутера го ползвам като рутер ,единия порт на онт-то е в режим бридж поради тази причина. Ползвам TP-Link1043ND с openvrt , по спецификация и 4-те му порта са гигабитови ,но уви при мен само в локалната мрежа достига скорости от рода на 600-800Мбита. Като вържа едното ПЦ директно за онт-то и нещата са други

Link to comment
Share on other sites

На онт-то има ли възможност да се пренасочи повече от 1 порт ,защото не видях такава опция в Port forwarding ?

 

 

 

може- с бутон "добавяне"

Link to comment
Share on other sites

Пробвах и това но след това не се вижда кои портове са отворени, няма списък с пренасочени портове.

PS сега се появи списъка

 

А има ли възможност вътрешните ип да ги раздавам аз а не онт-то?

Link to comment
Share on other sites

Пробвах и това но след това не се вижда кои портове са отворени, няма списък с пренасочени портове.

PS сега се появи списъка

 

 

ето направих port forward на 23 и 110 порт и с този чекер се вижда,че не са Stealt

https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

ShieldsUP

 

А има ли възможност вътрешните ип да ги раздавам аз а не онт-то?

това е добра идея,но засега май не

 

някой да е успял да реализира Wake UP от рутер?

понеже аз от с X-wrt засега не успях

ако може да стане,ще предложа и това да се имплементира в web интерфейса на ОНТто

Link to comment
Share on other sites

На онт-то има ли възможност да се пренасочи повече от 1 порт ,защото не видях такава опция в Port forwarding ?

 

 

Рутера го ползвам като рутер ,единия порт на онт-то е в режим бридж поради тази причина. Ползвам TP-Link1043ND с openvrt , по спецификация и 4-те му порта са гигабитови ,но уви при мен само в локалната мрежа достига скорости от рода на 600-800Мбита. Като вържа едното ПЦ директно за онт-то и нещата са други

Но портовете му са 5 ;)

4 портов гигабитов суич, но входящият му /WAN/ най-вероятно е 100 мегабитов ... а и може да му идва в повечко опита да изрутира гбит. Порови из нета повече за спецификацията му, или просто пробвай да се вържеш във WAN-а и виж на колко ще линкнеш. То щом си с openwrt, от конзолата също би трябвало да се вижда на колко е линка. :)

А за да си спокоен, свържи си комп в натнатният порт на ONT за по-лесно и ще си видиш гбитовият нет. :))

Link to comment
Share on other sites

Чух, но само чух, не съм видял с очите си, че каналите са доста посмачкани. Някой наистина ако може да сподели мнение и то специално за Пловдив. Би ми било интересно!

 

ПС: Весело посрещане на Новата година! :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Чух, но само чух, не съм видял с очите си, че каналите са доста посмачкани. Някой наистина ако може да сподели мнение и то специално за Пловдив. Би ми било интересно!

 

ПС: Весело посрещане на Новата година! :beerchug

 

Първо Честита Нова Година на всички! Пожелавам Ви много здраве и успехи през новата година!

 

Сега по темата. Аз ползвам телевизията в Пловдив. Не знам точно какво значи "посмачкани" :D, но качеството е добро, когато работи. Какво имам предвид: скоро време се случи да стоя почти 24 часа без тв. След като ми смениха онт устройството проблема се оправи. Не знам точно какъв беше, но не ми беше никак приятно. За сега само това мога да кажа, отскоро съм абонат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...