Jump to content
BulForum.com

M-Network


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

exo в кой квартал си с тези скорости?

...

При мен това е максимума, някой от Мегалан може ли да обясни защо?

От торенти макс 12-13 МБ .

Тракия

Самата компютърна конфигурация и лан картата имат голямо значение при такива скорости.

Link to comment
Share on other sites

С двуядрен АМД с гигабитова ланка,няма начин да е в кофигурацията проблема при условие ,че в локалната мрежа м/у другите ми пс-та стигам скорости от 500Мбита и нагоре!

 

 

Turn off this option! iPhone 4 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

С двуядрен АМД с гигабитова ланка,няма начин да е в кофигурацията проблема при условие ,че в локалната мрежа м/у другите ми пс-та стигам скорости от 500Мбита и нагоре!

Това че в локална мрежа не можеш да достигнеш пълния капацитет на връзката, е достатъчно доказателство че проблемът е в настройките. Скоростта на връзката при TCP е обвързана с времената за отговор (RTT, ping), а едва ли външна мрежа може да има по-малко забавяне от локалната ти мрежа.

 

Препоръчвам ти да погледнеш това четиво, може да ти свърши работа нищо че е малко старичко и няма точно за win7, само за vista (не че разликата между двете е голяма).

Не видях да си написал кой точно Windows ползваш, но ако си с XP, със сигурност скалирането на TCP прозореца е това което те спъва.

 

Отделно един от ранните бъгове на Vista беше свързан именно с ограничаване скоростта на лан интерфейсите, ако се използва звуковата карта. Това го правиха, за да не би обработката на лана да заеме процесора за твърде дълго и да започне да насича звука. Просто го бяха настроили за техния тестов компютър, няма значение че твоя е 10 пъти по-бърз. Интересното е, че първо го откриха хора с повече ланки, защото ограничаването беше max_speed/num_lan_cards. Както и да е, този бъг трябва да е оправен кадърно, години преди да излезе win7.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да помоля някой, който вече ползва услугите на Мегалан от известно време, за кратко мнение относно качеството на връзката. От техен оператор разбрах, че услугата им в Кичука тръгва до Коледа, та искам да си направя един хубав коледен подарък.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да помоля някой, който вече ползва услугите на Мегалан от известно време, за кратко мнение относно качеството на връзката. От техен оператор разбрах, че услугата им в Кичука тръгва до Коледа, та искам да си направя един хубав коледен подарък.

Ами то в темата общо взето се вижда за какво става въпрос, но ето моите скромни наблюдения:

- ниско време закъснение (естествено за оптика си говорим в крайна сметка ;) )

- отлична свързаност

- отлична скорост

- безплатен WiFi рутер до чийто настройки (е поне тези които се ползват най-често) имаш достъп (за другите които се ползват по-рядко имат много отзивчив съпорт)

- три ТВ пакета (ако ще пускаш ТВ) - нагласени според желанието и джоба ти :) STB-то има HDMI изход :music

Това е накратко.

Аз лично за малкото (все още) време за което съм абонат (до тук поне) съм супер доволен :)

И най-важното имат хората политика спрямо клиента. На мен до сега не ми се беше случвало техник на оператор (който и да е) преди да влезе у нас да си обуе калцуни, за да не ми цапа килима :blink:

Както и десет дена след включването да ми се обадят, и подробно да ме разпитат как е минало, и дали съм доволен, дали нямам някакви забележки.

Тези две малки на пръв поглед нещица поне на мен ми направиха много добро впечатление.

Link to comment
Share on other sites

(който и да е) преди да влезе у нас да си обуе калцуни, за да не ми цапа килима :blink:

Както и десет дена след включването да ми се обадят, и подробно да ме разпитат как е минало, и дали съм доволен, дали нямам някакви забележки.

Тези две малки на пръв поглед нещица поне на мен ми направиха много добро впечатление.

 

От N3, също "имат" такава практика...;-)

Link to comment
Share on other sites

Като заговори за ТВ - как се оформя цената, защото в сайта никъде не е показана комбинация между промоционалния нет за 14.90 + някакъв евентуален пакет. за ТВ. Може и да бъркам, но аз поне не виждам такава. Как стои въпроса с допълнителни сет-топ-боксове? На този етап съм обвързан с договор с Булсатком до юли месец, но с техните неяснотии и жалките им опити да си промотират полу-фабрикатния HD приемник, могат много бързо да ме изгонят...

Link to comment
Share on other sites

exo в кой квартал си с тези скорости?

1622935182.png

 

При мен това е максимума, някой от Мегалан може ли да обясни защо?

От торенти макс 12-13 МБ .

 

недоволен ли си ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като заговори за ТВ - как се оформя цената, защото в сайта никъде не е показана комбинация между промоционалния нет за 14.90 + някакъв евентуален пакет. за ТВ. Може и да бъркам, но аз поне не виждам такава. Как стои въпроса с допълнителни сет-топ-боксове? На този етап съм обвързан с договор с Булсатком до юли месец, но с техните неяснотии и жалките им опити да си промотират полу-фабрикатния HD приемник, могат много бързо да ме изгонят...

Има, ето го:

http://www.megalan.bg/packet_pon-20.html

но по евтино ще ти излезе да не е в пакет. Тоест промо нет и не промо тв. Само че за тези неща моя съвет е да отидеш до офиса им. Там ще ти обяснят, също и за допълнителните STB-та.

EDIT:

От N3, също "имат" такава практика...;-)

Като бивш абонат мога само да кажа че при мен никога не са обували калцуни и не са се събували (ако са нямали) ;)

Link to comment
Share on other sites

Това че в локална мрежа не можеш да достигнеш пълния капацитет на връзката, е достатъчно доказателство че проблемът е в настройките. Скоростта на връзката при TCP е обвързана с времената за отговор (RTT, ping), а едва ли външна мрежа може да има по-малко забавяне от локалната ти мрежа.

 

Препоръчвам ти да погледнеш това четиво, може да ти свърши работа нищо че е малко старичко и няма точно за win7, само за vista (не че разликата между двете е голяма).

Не видях да си написал кой точно Windows ползваш, но ако си с XP, със сигурност скалирането на TCP прозореца е това което те спъва.

 

Отделно един от ранните бъгове на Vista беше свързан именно с ограничаване скоростта на лан интерфейсите, ако се използва звуковата карта. Това го правиха, за да не би обработката на лана да заеме процесора за твърде дълго и да започне да насича звука. Просто го бяха настроили за техния тестов компютър, няма значение че твоя е 10 пъти по-бърз. Интересното е, че първо го откриха хора с повече ланки, защото ограничаването беше max_speed/num_lan_cards. Както и да е, този бъг трябва да е оправен кадърно, години преди да излезе win7.

 

"Проблема"(За мен проблем там няма) в локалната не е в настройките.В мрежата ми имам едно пц с Win7 и два с Linux, ясно ми е че при Win има ограничения, скоростта м/у него и linux-a е 500Mbit-a , м/у 2-та linix-a скоростта достига 800Mbit-a .

В случая локалната ми мрежа няма значение, при условие ,че закачам пц-то директно за онт у-вото на Мегалан и няма промяна при външните скорости.

Както и да е така или иначе са до края на януари и после отново 100Mbit-a.

Link to comment
Share on other sites

Има, ето го:

http://www.megalan.bg/packet_pon-20.html

но по евтино ще ти излезе да не е в пакет. Тоест промо нет и не промо тв. Само че за тези неща моя съвет е да отидеш до офиса им. Там ще ти обяснят, също и за допълнителните STB-та.

EDIT:

 

Като бивш абонат мога само да кажа че при мен никога не са обували калцуни и не са се събували (ако са нямали) ;)

 

Именно, аз затова съм го сложил в кавички.;-)

 

При мен имаха, но не ги сложиха защото са ги забравили.

Link to comment
Share on other sites

Добър вечер на всички . От два месеца съм техен абонат на нет и телевизия и съм много доволен :bgrin: :bgrin: :bgrin:

 

@ELySiuM аз когато се пусках и исках онази оферта за 14.90 + телевизия и ми казаха че може само ако пакета е този https://www.megalan.bg/packet_pon-21.html . Тъй като аз исках с многото канали. Има още един пакет който е https://www.megalan.bg/packet_pon-28.html но с 54 канала.

Аз в монета съм на този пакет https://www.megalan.bg/packet_pon-18.html + още един приемник за 2-ри телевизор за който плащам на месец 5.90. Както казах съм доста доволен и нямам никакви ядове с тях.

Link to comment
Share on other sites

От 19,45 тази вечер нямам тв, а нета е много слаб. Съпорта съм го уведомил и ми казаха че имат проблем и работят по отстраняването му, до момента без резултат.

Все пак някой друг има ли проблеми в тази насока?

В Тракия съм.

EDIT: До този момент никакво развитие :(

Link to comment
Share on other sites

От 19,45 тази вечер нямам тв, а нета е много слаб. Съпорта съм го уведомил и ми казаха че имат проблем и работят по отстраняването му, до момента без резултат.

Все пак някой друг има ли проблеми в тази насока?

В Тракия съм.

 

При мен няма грижи нета си е супер.И аз съм в Тракия все още, в събота чакам да ми прекарат влакното в кичука и се местя там , най късно в понеделник трябва да стартират в кичука.

Link to comment
Share on other sites

не ми се чете цялата тема, а и от отделни постове гледам, че интернета, който предлагат m-network се води в пакет(+телевизия), но все пак да попитам ... има ли възможност да се пусне само интернет без телевизия, както е при cooolbox? защото ми казаха, че в момента тези мегалан предлагат за 15 лв. оптичен нет какъвто е на кулбокс за 25 лв. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Офертата е 14.90 за 2 години или 18.90 за 1 година, скоростта е 100 мбит, като в момента има промоция - максимално достижимата скорост е до 1 gbit

 

И да си направя малка реклама, за която д аме извините отново :)

 

Ако си сключвате договора при мен - М-Те магазин Пловдив Карфур получавате флашка подарък 4гб, промоцията не е нито на М-Тел, нито на Мегалан, а лично моя инициатива и важи до края на месеца или до изчерпване на количествата (2 броя) :) телефона ми за информация е 0882205266 или ЛС тук

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...