Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Най-масовия телефон с тъчскрийн в Пловдив е iPhone 4.

Наистина ли ? Все пак, обикновените телефони с тъч скрийн са по евтини, което предполага и повече масовост.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Наистина ли ? Все пак, обикновените телефони с тъч скрийн са по евтини, което предполага и повече масовост.

 

Да. Момичета на по 14 години. Всякви гъзарчета. Всички наконтени мадами. Възрастни мъже и жени. Почти всеки човек, който видя на улицата вече се размотава с iPhone. Само вчера видях един с реплика и го познах по това, че цъкаше с писалката отгоре.

 

Вчера докато търсех проблеми с батерията на iPhone в Google попаднах на това:

 

http://techland.time.com/2010/06/25/why-is-the-battery-life-on-my-iphone-4-so-bad/

 

Обърнете внимание на първия коментар и отговора под него.

 

Много добра извадка на голямата част от iPhone потребителите.

 

За тези на които не им се търси:

 

I finally decided to get an iPhone about two weeks ago and was soooo disappointed with the battery life!! ...

 

I actually ended up learning this from someone at an AT&T store when I went back to pick up a case for my new phone. The difference this did for my battery life was huge. After asking her if it was normal for an iPhone to have such a short battery life, she told me that this is the first iPhone that lets you close out specific applications. Think of it as a task manager for your iPhone. ..... So here's how you shut down all or some of your programs: ....

 

Thank you so much for this post! I tried this and had quite a few apps still running...

 

Потребителите на iPhone дори не знаят, че има мулти-таскинг. Аз го знаех още преди да пипна такъв телефон.

Link to comment
Share on other sites

Потребителите на iPhone дори не знаят, че има мулти-таскинг. Аз го знаех още преди да пипна такъв телефон.

 

Майна, бъркаш много основно. Хората искат да го ползват за 5 неща основно, това че телефона може 5000 им е все едно. И 99% от нормалните хора дори не са наясно какво значи мултитаскинг нито пък ги вълнува как работи телефона им. Те искат като цъкнат да могат да напишат смс, да се обадят или да ровнат нещо в интернет, да разцъкат някоя игрица или да послушат малко музика и евентуално да направят някоя снимка или клипче (последните аз не ги разбирам - на всички телефони са с такова отвратително качество че ми се отщява да ги гледам после)

Link to comment
Share on other sites

Малко са хората, които си взимат телефон с екстри само за да го тестват и да му се кефят колко бил добър...

 

Основните и всъщност НОРМАЛНИТЕ хора просто го ползват без да се интересуват какво има 'зад кулисите' :music

 

Дали да не пусна една тема - Вашият телефон - полезен или играчка?

 

Всеки да сподели какво полезно използва на телефона си и наистина му върши работа...

 

Тогава ще си проличат много истини :beer:

Link to comment
Share on other sites

Малко са хората, които си взимат телефон с екстри само за да го тестват и да му се кефят колко бил добър...

 

Основните и всъщност НОРМАЛНИТЕ хора просто го ползват без да се интересуват какво има 'зад кулисите' :music

 

Дали да не пусна една тема - Вашият телефон - полезен или играчка?

 

Всеки да сподели какво полезно използва на телефона си и наистина му върши работа...

 

Тогава ще си проличат много истини :beer:

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=92755

Link to comment
Share on other sites

:woot

хе хе, ами аз 'вашият' форум го гледам от дъжд на вятър и само тези 2 теми, не съм си правил труда да разглеждам какво има, а и не ми е в преоритетите да отделям време за това...

Ох, лято идва и времето прад ПС става все по малко... най-после откъсване от безвкусната цивилизация и време за отпуски :lol:

 

Мерси все пак за линка... ще го мина диагонално...

Link to comment
Share on other sites

Тези, които все пак плюят срещу айфон, че не можел да се ползва като флаш диск без специален кабел, айтунс или друг специализиран софтуер... бих желал да ги поздравя с едно скрийнче от моя компютър :music

 

iNetwork.jpg

 

Това е една от програмите, които позволяват свободен обмен на всякакви файлове между айфон и ПС.

Да не казвам, че от айфона си ровя на ПС-то и си копирам/трия каквото си искам...

 

Не е нужен джейлбрейк или 3-то више :beer:

Link to comment
Share on other sites

Ем просто си връзваме кабела, как какво :music

 

Сега ще упрекнеш епъл, че буксата им е скапана?

Ем тяхна си е :punk

 

П.П.

В показаният по-горе скрийншот 7-те други компютъра са в ЛАН, не по уайрлес :beer:

Link to comment
Share on other sites

В показаният по-горе скрийншот 7-те други компютъра са в ЛАН, не по уайрлес :beer:

 

ЛАН се нарича цялата мрежа. Независимо дали е свързана безжично, жично или с мисъл.

Link to comment
Share on other sites

w00x, не разбирам в случая какво се опитваш да докажеш. Начини има. Къде по-лесни къде по-трудни. Толкова ако иска може и през dropbox да си прехвърля снимките и с android и с iphone.

 

WiFi tethering-a е по-интересен в случая но и той не се подкарва кой знае колко трудно... поне не по-трудно от нагаждането на картите за томтом при symbian телефоните а gado се е справил със задачата значи не е нужно да си програмист че да се оправиш.

 

Даже Т9 dialer-и има и за iphone. Това че имам забележки и към тях е друга тема... то май 1 няма към който да нямам забележки :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо не се опитвам аз да докажа в случая, освен, че знам какво е LAN. Защо пак към мен се обръщаш?

 

То начин и за качване до 8-мия етаж на блок има безброй, но за устройство което претендира за интуитивност и леснота при употреба е недопустимо да се закача телефона за компютъра с повече от 1 стъпка.

Link to comment
Share on other sites

Виж, ако сме тръгнали да се джафкаме, то и аз мога да се хвана за думата.

Например си казал: ЛАН се нарича цялата мрежа.

Ако се хвана за думата ще кажа, че ЛАН НЕ се казва цялата мрежа, а само ЛОКАЛНАТА! :lol:

 

Също така за улеснение и по добра разбираемост 'жичната' мрежа /по ютипи или друг тип кабел/ се обозначава с Local Area Network.

Безжичната съответно с Wireless Local Area Network.

 

И сега какво, да седнем да си разплетем чорапите защото видиш ли, ти тук си бил толкова време, изписал си /след справка в профила ти/ 11440 мнения и изведнж идва някой такъв, нов като мен и сяда да ти прави изречения и да ти уронва така дълго изгражданият авторитет :lol:

 

За мрежи и протоколи може да говорим 3 дена и 3 нощи, но не смятам да си губя времето.

Целта ми е да става приказка и лек спор, но не да гоним празни химери. Т.е. за мен някакъв си имагинерен авторитет на многознайко във виртуалното пространство е химера... стъклена кула :beer:

 

Факта, че се хващаш за думата означава, че издишаш откъм аргументи.

 

Докато ограниченията, които се опитвате да наврете в очите на ползвателите на айфон са САМО СОФТУЕРНИ и те са лесно преодолими - всеки ден излизат десетки софтуери в епъл стора, на практика може да се каже, че НЯМА ситуация, за която да няма поне 4-5 подходящи софтуера... то ограниченията при повечето андроид устройства на този етап за перманентни.

Това са неща като изработка, материали, дизайн, батерия... имидж...

 

И докато 5-6 калпака като теб се интересуват от софтуерните различия... то всички останали обръщат внимание на другите различия.

 

Света е шарен, нали ;)

Link to comment
Share on other sites

Виж, ако сме тръгнали да се джафкаме, то и аз мога да се хвана за думата.

Например си казал: ЛАН се нарича цялата мрежа.

Ако се хвана за думата ще кажа, че ЛАН НЕ се казва цялата мрежа, а само ЛОКАЛНАТА! :lol:

 

Също така за улеснение и по добра разбираемост 'жичната' мрежа /по ютипи или друг тип кабел/ се обозначава с Local Area Network.

Безжичната съответно с Wireless Local Area Network.

 

И сега какво, да седнем да си разплетем чорапите защото видиш ли, ти тук си бил толкова време, изписал си /след справка в профила ти/ 11440 мнения и изведнж идва някой такъв, нов като мен и сяда да ти прави изречения и да ти уронва така дълго изгражданият авторитет :lol:

 

За мрежи и протоколи може да говорим 3 дена и 3 нощи, но не смятам да си губя времето.

Целта ми е да става приказка и лек спор, но не да гоним празни химери. Т.е. за мен някакъв си имагинерен авторитет на многознайко във виртуалното пространство е химера... стъклена кула :beer:

 

Факта, че се хващаш за думата означава, че издишаш откъм аргументи.

 

Някакви глупости започна да говориш ми се струва. Авторитет, многознайко, химери....

Не виждам смисъл в това да си говорим за мрежи и протоколи в продължение на 3 дни освен ако нямаш желание да се доказваш, че знаеш повече от мен за компютрите и техниката като цяло.

 

Не съм ти се хванал за думата. Просто ми показа един iPhone дето е разпознат като мрежово устройство, а на като Removable Disk. Затова те попитах какво става ако няма Wi-Fi.

 

Ако не си говорим за софтуер, то този спор е безсмислен, защото устройствата с Android са класи над това по хардуер.

 

Аргументи не са ми нужни в случая, защото няма реален конфликт. Ти обичаш да си носиш 15 устройства, защото не побългаряваш нещата. Ние дето пишем в другата тема, искаме да носим само едно устройство за всичките си нужди.

 

Не съм сигурен какво се опитваш да докажеш с тия капки дето ги пускаш. Спор ли се опитваш да породиш? Изкарай реален аргумент, а не да показваш възможности. И аз мога да ти пусна един скрийншот на телефона ми закачен към компютъра без един драйвер даже и едно приложение инсталирано. И какво?

 

Не си казал едно нещо, което да го може iPhone-а, а да не го може Android-а (познат на теб като HTC).

Link to comment
Share on other sites

'класи над айфона като хардуер'

интересно :music

 

Ще ти кажа нещо, на което живота ме е научил, а и не само мен.

 

Предпочитам да имам 5 специализирани устройства, отколкото едно, което да може да ги прави тези 5 неща, но не както хората :zzz

 

Това си е самата истина B)

Link to comment
Share on other sites

Т.е. ако съм те разбрал правилно, ти имаш слушалка на Нокия, понеже е с 2 седмици живот батерията и е специализирана за тел. разговори; компютър под ръка, за да си проверяваш мейлите, да отговаряш на същите и евентуално, за да си актуализираш статусите в разните глобални шит мрежи от типа на фб; имаш фотоапарат / камера с която да снимаш, понеже си е специализирано устройство все пак; имаш си отделен мп3/радио приемник понеже те кефи да слушаш музика и трябва устройството да е специализирано; отделно гпс устройство и т.н. все отделни неща? Ти да не би да излизаш от вас с раница тип чувал?

Какво ще рече да не ги правят както трябва? Ти наясно ли си, че гпс приемника в телефоните е напълно достатъчен, за да ти свърши работа по-добре от местен с карта. Да не говорим, че от чисто технически параметри дори камерите на телефоните (от типа на галакси 2, ифон4) са чудесни... единственият им минус е, че нямат фокус/зуум, което може да се поправи като се купи допълнително... това разбира се ако си някакъв маниак на тема снимки. За звук единственото, което може би ще ти е необходимо е да си купиш нови слушалки, понеже тези в комплекта не стават обикновено. Не знам де... ти явно имаш претенции за всичко и затова навсякъде си носиш "къщата", че да ти е удобно. Няма лошо... всеки луд с номера си.

Link to comment
Share on other sites

Защо пак към мен се обръщаш?

 

Защото спора пак се обръща на класическо "мерене" и защото е безмислено да се чепкаш с Krassy (според мен)

 

Освен това колкото ти си фен на другата операционна система два пъти повече е Krassy е фен на iPhone и спора дали единия може или не дадено нещо е безмислен. Хабиш се напразно - това се опитвах да кажа.

 

-------------------

 

За специализираните устройства - хем е така в общия случай хем ако искахме много специализирано устройство нямаше да обсъждаме тези телефони изобщо, защото като телефон най-удобния е Нокия Е52, както и някои модели на SE, само че не стават за ровичкане в мрежата и отговаряне на email-и. Навигация някои симбиани имат но е далече от това което може iGo примерно.

Link to comment
Share on other sites

Докато ограниченията, които се опитвате да наврете в очите на ползвателите на айфон са САМО СОФТУЕРНИ и те са лесно преодолими

Е верно е, ограниченията са само софтуерни, без значение, че трябва да се правиш буквално на хакер, за да ги преодоляваш (каква ирония за т.нар. най-интуитивен смартфон). Иначе хардуера не познава граници, той е от друго измерение. Ти например на въпроса как смяташ да си ъпгрейднеш паметта на айфона отговори по възможно най-наивно-глупавия начин, че паметта ти била повече от достатъчна. Да не говорим пък на другия хардуерен проблем с батерията, какво изръси тогава? Батерията била много "яка" и не ти трябвало да я сменяш. Затова пък всеки ден се налага айфона ти от мобилен да се превърща в стационарен, вързан за няколко часа с кабела към зарядното. За проблема със СИМ картите - ама и той май е софтуерен. Ще го оправим при следващата версия на айоса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Личи си, че си запознат с продуктите на епъл само дистанционно :music

Така е, не споря. Ти вероятно носиш лично куфарчето на Стив Джобс и затова имаш по-вътрешен поглед. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Необходимо ли е да обяснявам неща, които касаят една много малка част от ползвателите на определен тип устройства.

На тях им трябва да могат да човъркат и епъл не ги устройва.

Но защо когато те виждат едно нещо, което през тяхната призма се явява важно и необходимост, обезателно трябва да се възприема като даденост и правило?

Казах и ще повторя - много, ама много по голяма част от ползвателите НЕ мислят на това ниво и тези проблеми, които изтъквате им изглеждат странни.

Да сменяш батерия - АМА ЗАЩО? Защото при другите можело... Ами нека си може. Тук тя не се сменя и това е факт. Паметта не се увеличава и това никой НЕ го крие. Не ти харесва - не си го купуваш. Но да го изтъкваш за недостатък - хайде, моля ти се, недостатък е за теб. Защо ми е на мен да му сменям батерията след като работи чудесно? Преценил съм нуждите си - взел съм си с 16 или 64 гб телефон. Това е, просто и ясно...

 

Или ти си мислиш, че от епъл НЕ може да го направят така, че да се сменя и добавя?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ще се потретя... мислите на съвсем друго ниво, не по високо или по ниско, а по различно и бих си позволил да го квалифицирам - ненужно. Само време си губите и нерви да мислите техника, която не е за Вас :)

 

И още един факт... най-много мрънкат против епъл НЕползвателите :lol: на епъл...

Link to comment
Share on other sites

И още един факт... най-много мрънкат против епъл НЕползвателите :lol: на епъл...

 

Защото голяма част от ползвателите на Apple не знаят защо имат такъв телефон.

 

Както се вижда и от това проучване.

 

34% of iPhone users think they have a 4G phone

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...