Jump to content
BulForum.com

Я виж ти (2)


Recommended Posts

naka_g, не очаквам от вас някакви високонаучни трудове по темата, опитах се просто да ви питам за мнението ви - такова, каквото го разпознавате като свое, ако изобщо имате такова. Съзнавам, че се намирам във форум и питам за вашето мнение, не за евентуални препратки към мнението на физици, математици или натурфилософи.

 

mordeath, един линк от всичките 5 страници по темата можеше да е достатъчен. И далеч по-добре би било да обясниш какво имаш предвид, пред действието копи-пейст.

Мжд. микрошизофренични състояния се наблюдават у почти всеки нормален човек. Пръв K. Kleist още през 1916г. ги е установил и описал в трудовете си, нарекъл ги е "краеви" (периодично и фазово протичащи шизофрении у хора, нестрадащи от заболяването.) Очаквам, обаче, да уточниш ти какво точно имаш предвид с пейстнатото... (Козове никога не съм пушила. Коя в случая е кутията на Пандора?)

 

Godfather, нека ти припомня, че не аз повдигнах темата за физика изобщо, ако има значение де?! И не, че очаквам да разбирате обстойно от физика, стори ми се, че това ви е интересно в момента, включих се в диспута, надявам се адекватно и без да обидя някого. Въпросите ми, без никакво изключение са свързани с разискваните по-горе теми и желанието ми да обменим мисли беше налично. Разбира се, последните - без да се натоварваме едни други, ако е възможно...

Относно гравитацията, благодаря, че така старателно си изредил отдавна известни факти, но моето желание беше само да коментираме личните си виждания по темата. Ето например, ако не преча, бих искала да изложа своите подозрения към гравитацията.

Смятам, че това е функция на материята. Според хипотезата, че количеството материя и антиматерия би трябвало да е еднакво във вселената, то склонността да се струпва материя в различни формации, ми подсказва, че може би именно гравитацията е онази сила, която я кара да се сдружава със свои "събратя". Вероятно антиматерията има друго качество, много подобно на гравитация, но с различни характеристики, за да може и тя от своя страна да се приобщава със себеподобни. Имаше една теория, че може би на податомно ниво еволюцията е градирала от прост водород, до всички следващи по-сериозни познати ни елементи. Може би и антиматерията би могла да има своята "Менделеева таблица"? А защо не и друг вид гравитация - примерно на АПР корелативен принцип?

Ти как мислиш?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Ако бяха равни като съотношение, защо има материя? Би трябвало да се анихилират една друга и да има само енергия.

Link to comment
Share on other sites

Ако бяха равни като съотношение, защо има материя? Би трябвало да се анихилират една друга и да има само енергия.

Чек, чек..., ей ся си е*а мамата! Седи само и гледай филма... :lol: :beer:

Link to comment
Share on other sites

@triti-не обяснявам нищо,като си толкова умна сама разбери какво съм искал да кажа.

Кутията на пандора е твоя мозък.Пробвала ли си да си затвориш фонтанелата?

Link to comment
Share on other sites

Ти как мислиш?

Първо, няма хипотеза, която да приема, че материята и антиматерията са с еднакви количества във Вселената, дори напротив. В природата има различни фундаментални асиметрии, една от които е преобладаващото количество на материята над антиматерията. Вече ти споменах, че ако искаш да си развинтиш фантазията и въображението, далеч по-интересен обект са именно тъмната материя и тъмната енергия. Засега за първата се знае само, че взаимодейства с нормалната материя единствено чрез гравитацията и по никакъв друг начин. Например частици тъмна материя, че и дори цели парчета "скали" могат да минат през теб без да видиш, чуеш и усетиш нищо, грубо казано. Тъмната енергия е още "по-тъмно" нещо. За нея се знае само, че кара Вселената да се разширява много по-бързо, отколкото е нормалното разширение, вследствие на Големия взрив. За тъмната материя се предполага, че е в много по-големи количества от нормалната материя (това във вселенски мащаби). За тъмната енергия пък се предполага, че е нещо още по-невъобразимо. Те тва само се знае/предполага и то в следствие на два определени феномена - наблюдавани от съвременната астрономия в галактически мащаби. Единият е съществуването на галактиките и мегаструпванията (купове) от галактики - нещо, което изобщо не излиза от уравненията на ОТО, прилагайки само масата на съществуващата материя. Другият феномен е ускоряващия се темп на разширяване на Вселената - доста над стойностите, обусловени от Големия взрив.

Казах вече, че за повече неща някой ще трябва да ме снабди със сериозни количества бира. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Първо, няма хипотеза, която да приема, че материята и антиматерията са с еднакви количества във Вселената, дори напротив. В природата има различни фундаментални асиметрии, една от които е преобладаващото количество на материята над антиматерията.

Казах вече, че за повече неща някой ще трябва да ме снабди със сериозни количества бира. :lol:

 

Първо - разбира се, че има хипотеза, че материята и антиматерията са и до сега еднакви количества във вселената! Не, че тука си умирам да споря, но това е положението - така твърдят физици. А ето и базата на тяхното твърдение.

"Историята на антиматерията започва през 1928 г. Тогава младият физик Пол Дирак извежда едно математическо уравнение, с което обединява наскоро откритите квантова теория със специалната теория на относителността (и печели Нобеловата награда през 1933 г). Новото уравнение обаче имало две решения — едното с отрицателен електрон, другото с положителен електрон — и Дирак обяснил това със съществуването на изцяло нова Вселена, изградена от антиматерия. В началото на 1930-те положителният електрон (позитрон) бил и експериментално открит, а повече от 20 години по-късно открили и антипротона и антинеутрона. Оказало се, че античастиците могат да образуват антиатоми (антиматерия; всъщност това откритие е от неотдавна). Днес има научен консенсус за това, че Вселената ни е една и е изградена почти изцяло от материя (няма "атнивселена"). Смята се, че в началото са се образували равни количества материя-антиматерия, но поради неясна причина материята е надделяла и днес светът ни е изграден предимно от нея."
(От тук.)

 

Уравнението на Дирак можеш да видиш тук.

 

Тогава (1933г) са смятали, че съществуват поне две вселени - материална и антиматериална, поради склонността на двете субстанции да се анихилират. Но има и една друга теория на руския физик Евгени Чазов, който я е използвал в съвместен проект с други физици относно спирането на ядрената война и са спечелили Нобелова награда за физика през 1985г. Теорията на Чазов твърди, че по време на Големия взрив, в невероятните условия на свръхплътност и невъобразимо високи температури, особено в първите секунди (между 100 и 1000 секунди) от раждането на вселената, съотношението на наблюдаваните най-често срещани елементи се е създало още тогава. Водородът, хелият и литият са се образували в същите пропорции, каквито са и днес. (За образуването на по-тежки елементи е нужно съществуването на звездни ядра.) Но трите най-леки би трябвало да ги има от самото начало, дори преди раждането на самите звезди. Преобладаващото наличие на водорода в отношение 3:1 спрямо хелия, е точно това, което би се случило ако има Голям взрив. Та по време на този Голям взрив анихилация между материя и антиматерия не е имало! Защото убедителните доказателства, че другите три фундаментални сили - електромагнетизмът и двете ядрени сили (силна и слаба, които действат само в рамките на атомите) - са свързани теоретично помежду си. Физичният термин "електрослаб", с който се означават комбинирането на слабата ядрена и електромагнитна сила, те (физиците) привеждат убедителни доводи, че точно тези три сили би трябвало да са една и съща сила в условията на първите моменти на Голям взрив. При това еднакво важещи и за материя, и за антиматерия. Идеята, която е грабнала Нобеловата награда е била, че в първите секунди от Големия взрив взаимодействието между материя и антиматерия не е водело до анихилация, а до създаване на трети вид субстанция. Тъмна материя вероятно - която би трябвало да притежава свойства на двете първични субстанции.

 

Останалото го оставям на твоето въображение, Godfather. Само ще те измайтапя, че може би някъде във вселената като нищо да има някой AntiGodfather, който да произвежда бира и да мрънка дали някой няма да го почерпи някой пост в даден форум. c020.gif

 

***Мжд. само да вметна, че горният модел на развой на събитията от Големия взрив насам, обяснява и поведението на вселената.

А именно, че галактиките равномерно са увеличавали размерите си през първите 7 милиарда години от съществуването на вселената и образуването на нови звезди е било изключително интензивно. Пак в рамките на същия период, скоростта на разширяването е намаляла; гравитацията се е засилила, което е довело до забавяне на растежа на вселената. След това, някъде преди 6 или 7 милиарда години, когато вселената е била на половината от сегашната си възраст, всичко се е променило. Темпът на образуване на нови звезди бързо намалял, до една десета от предишното, а самата вселена започнала да се разширява, при това все по-бързо. (Самото датиране на промяната в поведението е предмет на спорове; някои астрофизици смятат, че тя е станала сравнително неотдавна и че забавянето е продължавало през почти цялото време от Големия взрив. ) Сякаш силата на гравитацията изведнъж е била надвита от силата на отблъскването - някаква своеобразна антигравитация. Епично развитие, при това шантаво. ;)

Link to comment
Share on other sites

Само ще те измайтапя, че може би някъде във вселената като нищо да има някой AniGodfather, който да произвежда бира и да мрънка дали някой няма да го почерпи някой пост в даден форум. c020.gif

Това не е анти Кръстник, това е паралелна вселена/реалност. Не анти материално проявление в нашата.

Link to comment
Share on other sites

Да попитам. Ти изобщо имаш ли идея как се решава уравнвнието на Дирак което си посочила?

Майната му на решаването, знаеш ли какво представляват всичките буквички дето са използвани?

Ето ти и друга теория линк.

 

Тая теория пък съвсем не я разбирам.

Link to comment
Share on other sites

Да се самоцитирам. Ако смятате, че не е вярно - докажете го.

Една много кратка теория мога да дам аз, на другите ще оставя доказването - Нещата са такива, защото така ми харесва! :)

 

Имам и друга теория - така рече космическия АК.

Link to comment
Share on other sites

naka_g, не е нужно да мога да го решавам аз това уравнение. Не ми е интересно да започна да го решавам към този момент. Ако/когато ми стане интересно, ще науча как да го решавам. До тогава ми стига, че през 1928г. са го създали, взели са Нобел за теоретичния модел, който е представял това уравнение (че съществува антиматерия), а няколко десетки години по-късно е била и практически създадена антиматерията. Нещо повече - и в момента я създават. Това ако не е доказателство, че уравнението на Дирак е вярно, не знам какво може да бъде по-голямо доказателство.

Относно "буквичките" в това уравнение - то си пише кое какво е, именно в линка, който съм посочила.

Относно другата теория на Тесла, обяснение можеш да намериш в тази книжка. Пък и тя никак не оборва това, което съм написала в горния си пост. Напротив - доказва го! ;) Абстрахирайте се, че книжката е в раздел "Езотерика и духовни учения", просто проектите на Тесла все още се смятат за невъзможни или достатъчно противоречащи на конвенционалната физика, също така са и потулени...

mIRCata, ъхъ... :confused

Link to comment
Share on other sites

Първо - разбира се, че има хипотеза, че материята и антиматерията са и до сега еднакви количества във вселената! Не, че тука си умирам да споря, но това е положението - така твърдят физици. А ето и базата на тяхното твърдение.

Уравнението на Дирак можеш да видиш тук.

Тогава (1933г) са смятали, че съществуват поне две вселени - материална и антиматериална, поради склонността на двете субстанции да се анихилират.

 

Triti, проблемът при теб идва от четенето на твърде изопачени (в повечето случаи доста остарели) популярни текстове в интернет, които нямат нищо общо със сериозната наука физика. Без да се обиждаш, разбира се. В уравнението на Дирак античастиците се явяват просто решения на вълновата функция - нищо повече. Няма никакви основания на тази база да се допуска, че количеството антиматерия трябва да е същото като това на материята. Освен това има вече много важни ключови експерименти, чиито резултати категорично отхвърлят каквито и да било подобни идеи. Най-важният от тези експерименти (според мен това е един от най-значителните експерименти за новото хилядолетие до момента) е WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe). Съветвам те обстойно да прочетеш откритията на този експеримент (след 2000 година това е най-цитирания научен труд в съвременната физика) както и коментарите на изтъкнати учени по въпроса (най-вече създателите и работилите по този експеримент). Огромното количество информация, събирана през десетината години на този експеримент установява фактология, която все още звучи като научна фантастика, но все пак това е фронтлинията на съвременната физика. Експериментът стига съвсем близо до началото на Големия взрив и съвсем ясно показва, че антиматерията просто липсва изобщо като някакъв съществен фактор във Вселената. За сметка на това голямата изненада е, че дори познатата ни материя също така далеч не е някакъв фактор. Оказва се, че обикновената материя от добре познатите ни атоми от Менделеевата таблица, представлява само 4.6% от Вселената. Доста повече - 23.3% се падат на тъмната материя, обаче наистина шокиращото е, че 72.1% от Вселената всъщност представлява тъмна енергия. Та така стоят нещата в съвременната физика - експериментално доказани. Антиматерията е остатъчен продукт от различни ядрени реакции, случващи се с реалната материя и при положение, че самата материя е само 4.6% от Вселената, можеш да си представиш колко пренебрежимо малко място остава за антиматерията. Просто това е нашата Вселена. За други паралелни светове, нямащи нищо общо с нашия разбира се може да се говори каквото ни е на душата.

 

 

Но има и една друга теория на руския физик Евгени Чазов, който я е използвал в съвместен проект с други физици относно спирането на ядрената война и са спечелили Нобелова награда за физика през 1985г.

 

Извинявай, но горната награда, макар и Нобелова, все пак е за мир, а не за физика. Разликата би трябвало да е доста съществена. Прочети повече неща за WMAP проекта, за да придобиеш по-ясна представа относно фронтлинията на достиженията на съвременната физика. ;)

Link to comment
Share on other sites

btw, благодаря за горните четива :]

 

Ще съм благодарен на някакъв достоверен източник на информация за тъмната материя, щото ми е... тъмна материя :lol: За туй предпочитам да не се доверявам сляпо на гугъл...

Link to comment
Share on other sites

Ще съм благодарен на някакъв достоверен източник на информация за тъмната материя, щото ми е... тъмна материя :lol: За туй предпочитам да не се доверявам сляпо на гугъл...

Относно тъмната материя познанията са малко по-напред, в смисъл има някакви заформени идеи, както и повече наблюдавани феномени, които косвено да дават някаква информация. Например интересна информация относно поведението на тъмната материя може да се извлече от наблюденията на сблъсъци на галактики в активна фаза, като на тази снимка:

galaxy-collision.jpg

 

На популярно ниво може да се започне с информацията от този сайт на НАСА. Всъщност страницата в Уикипедия за тъмната материя също е добър източник, както и тази за тъмната енергия, за която се знае далеч по-малко. Всичко от библиографията, което е публикувано в реномирани научни сборници като Physical Review Letters или пък в сайтове като Arxiv.org. Например в последния напиши в търсачката "dark matter" или "dark energy" и ще намериш цяла камара сериозни материали по темата, които обаче предполагат и доoooста сериозен бекграунд за да можеш да ги разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Godfather, започнем ли да си пишем кой какъв проблем има, когато дискутираме тази тема, смятай, че си спечелил! Пак на супер начетен чиляк се натресох... пууу съдба. ;)

 

И за да те успокоя по темата с моята проблематична същност, а именно четене на предимно стари и (разбира се!) изопачени текстове, нямащи нищо общо със сериозната наука физика, нека ти заявя, че изобщо не си прав. Много внимавам какво чета, кога го чета и защо го чета. И те уверявам, че избирам само сериозна литература по темата, И-нет изобщо не ми е критерий, просто няма как да ти я покажа, за да се убедиш. Но в резюме ще ти кажа, че много си припадам по четивата от Джон Бароу, А. Дюдни, Ф. Индурайн (мжд. този пич има една прекрасна книга, наречена "Disappearance of Matter Due to Causality and Probability Violations on Theories with Extra Timelike Dimensions" (Изчезване на материята поради нарушаване на причинността и вероятността в теориите с допълнителни времеподобни измерения), Т. Калуза, Е Уортън, Кл. Пиковър ("Surfing through Hyperspace"), Дж. Дж. Бароу, М. Грийн ("Суперструни") и т.н. Всеки един от тях е поне физик и има сериозни разработки в някоя област. Мжд. най-старата от цитираните автори е тази на Индурайн от 1991г.

 

Разбирам, че някак трябва да защитиш тезата си, но те уверявам, че личните въжделения в случая няма да помогнат. И за да не е достатъчно старо и разбира се изопачено твърдението ми, моля заповядай една по-нова Нобелова награда по темата антиматерия.

Преди 3 години на едни японци, които съвсем други неща са открили по темата антиматерия и нейното наличие във Вселената.

 

Относно Нобеловата награда през 1985г. си прав! За мир е дадена, тъй като обсъжда мирен казус – спирането на ядрената война. Но голямата част в проекта си е много сериозна физика.

 

Обаче май нещо не си ме разбрал някъде, защото никъде не твърдя какво е количеството на въпросните субстанции (материя и антиматерия) из Космоса. Нито (забележи!) по някакъв начин споря с теб за тъмната материя и енергия, както и какво количество заемат те из Вселената. Това, което скромно изкимуцах е, че антиматерия и материя са еднакви количества в Космоса.

 

Сега малко за сондата.

Ако въпросната сонда Wilkinson Microwave Anisotropy е изстреляна преди 10 години, то тя се намира на някакви си да речем 2 милиона километра от нас. Т.е. все още на близко разстояние, такова което виждаме прекрасно през телескопите си и дори смея да твърдя, че имаме отдавна взети проби от такова разстояние. Та това не е дори 1 астрономическа единица!

 

И сега за искам да ти напиша нещо за сравнение.

Нашата галактика - Млечният път има диаметър от 100 000 светлинни години. До момента, нашият биологичен вид е видял около 200 милиарда други галактики, а чрез уравнението на Дрейк, предполага че има още поне един трилион невидими за нас галактики. Но Wilkinson Microwave Anisotropy вече е преброила, инвентаризирала и описала възможностите в цялата Вселена! За някакви си 10 години! :wacko:

Бих казала само, че ни е още много бедна фантазията.

В тази връзка приемам, че проблемът който според теб притежавам, в случая е комплимент. Защото вероятността данни от преди достатъчно години, устояли на всякакви разчепквания и наложили се като физични константи, да са верни е много по-голяма. То и E=mc² е на повече от 105 години, но може би и в това му е чара. :P

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, че някак трябва да защитиш тезата си, но те уверявам, че личните въжделения в случая няма да помогнат. И за да не е достатъчно старо и разбира се изопачено твърдението ми, моля заповядай една по-нова Нобелова награда по темата антиматерия.

Преди 3 години на едни японци, които съвсем други неща са открили по темата антиматерия и нейното наличие във Вселената.

Точно от горният линк можещ да потърсиш цитираната статия "The Asymmetry between Matter and Antimatter" в Scientific American за да се убедиш, че това, което си написала по-долу е крайно несъстоятелно:

Това, което скромно изкимуцах е, че антиматерия и материя са еднакви количества в Космоса.

 

Сега малко за сондата.

Ако въпросната сонда Wilkinson Microwave Anisotropy е изстреляна преди 10 години, то тя се намира на някакви си да речем 2 милиона километра от нас. Т.е. все още на близко разстояние, такова което виждаме прекрасно през телескопите си и дори смея да твърдя, че имаме отдавна взети проби от такова разстояние. Та това не е дори 1 астрономическа единица!

Мне, за съжаление сондата не лети наникъде. Сондата се намира в орбита на Лисажу около една от точките на Лагранж L2 в системата Слънце-Земя-Луна, която е само на около 1.5 милиона километра от Земята.

 

Вече ти казах, че тия приказки искат много бира, на всичкото отгоре след малко ми почва решителен мач от плейофите в NHL. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е, пак съм близо, смятах го мжд. колко може да е стигнало за 10 години. И пак от там да премери цялата Вселена ми се вижда "леееко" майтапчийско. ;)

А за антиматерията и материята и техните пропорции във Вселената - уверявам те, че поне 4 години мислех като теб. Просто си обърнах мисленето заради другите автори - много са убедителни просто! :pirate

Link to comment
Share on other sites

Ок. Чела си теории и тн.

Ама да ми цитираш уравнения без да имаш никаква идея какво стои зад тях. Малко ми прилича да не съм чел книга, а само анотацията (в последно време филма) и да се изказвам какъв шедьовър е.

 

Като ти е толкова интересна темата седни научи малко математика (диференциални уравнения, интегрални и малко ленейна алгебра - разбира се не в същия ред), после разгледай всички теории и доказателствата им.

Изобщо говорим за физика и квантова механика, а там без математика не става.

Иначе си правим свободни съченения по темата.

 

Едит. А темата тръгна от едно пърдящо и серящо човече във вакуум. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

naka_g, учила съм 5 части висша математика! Не ми се отваряй толкова, ако обичаш... Разбирай, че съм учила лаг, анализ 3 части и ИГМ! Верно, че 2 от тези неща изобщо не си взех изпитите по тях, ама какво от това? Казах ти - не ми е проблем да седна и да го реша, ако реша. Допусни, че не само ти си учил математика, а? ;)

Link to comment
Share on other sites

naka_g, учила съм 5 части висша математика! Не ми се отваряй толкова, ако обичаш... Разбирай, че съм учила лаг, анализ 3 части и ИГМ! Верно, че 2 от тези неща изобщо не си взех изпитите по тях, ама какво от това? Казах ти - не ми е проблем да седна и да го реша, ако реша. Допусни, че не само ти си учил математика, а? ;)

 

Посипвам си главата с пепел.

Анализ 3 части?

А ИГМ даже нямам идея какво е и само да вметна, че е лааг (при това е кофти книга, чел съм я, накрая главния герой умира).

Link to comment
Share on other sites

Е, пак съм близо, смятах го мжд. колко може да е стигнало за 10 години. И пак от там да премери цялата Вселена ми се вижда "леееко" майтапчийско. ;)

Мдам, явно нямаш идея за какво време се минават 1.5 милиона километра и то с поспиране тук-там за разни междинни задачки. Поне да беше прочела историята на мисията. Сондата излита с ракета-носител Делта II на 20-ти април 2001-ва. Прави три фазови обиколки в системата Земя-Луна, след което минава покрай Луната на 30 юли на път за въпросната точка на Лангранж, която достига на 1-ви октомври същата година. Това е цялото пътуване. От там нататък започват истинските измервания, които е хубаво да прочетеш какво точно представляват - измервания на вариациите в космическото микровълново фоново излъчване във всички посоки на Вселената.

Link to comment
Share on other sites

Godfather, каквато и да е историята на мисията, времето за което са я извършили, че са и получили резултати ми се струва ненадеждно. Извинявай, не е лично, ако настояваш, ще я прочета. Само искам да ти обърна внимание, че при тези умопомрачителни разстояния в Космоса, 10 години за пътуване на сонда ми се вижда смях в залата. Със същия успех можеш и ти да си пуснеш една сонда на клавиатурата и да твърдиш, че цялата Земя има същите пропорции съдържание.

naka_g, ИГМ (Избрани Глави от Математиката). Математически Анализ 3 ми бяха неща от този линк, обозначени като "Висша математика - част 2".

Link to comment
Share on other sites

........Пак на супер начетен чиляк се натресох... пууу съдба. ;)........

 

Off/ Ти се радвай, че напоследък нямам никакво време за дълго четене и писане и само от време на време хвърлям по някой поглед на темата...че ако и аз бях започнал да пиша вътре...:wacko:

 

 

П.П. Още от малък съм се занимавал с астрономия и са ме вълнували всички глобални въпроси, касаещи развитието на Вселената - изчел съм всичко възможно, до което съм успял да се докопам през годините, било във фòрмата на книжни носители (книги, периодична литература...) или в електронен формат. wink.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Off/ Ти се радвай, че напоследък нямам никакво време за дълго четене и писане и само от време на време хвърлям по някой поглед на темата...че ако и аз бях започнал да пиша вътре...:wacko:

 

 

П.П. Още от малък съм се занимавал с астрономия и са ме вълнували всички глобални въпроси, касаещи развитието на Вселената - изчел съм всичко възможно, до което съм успял да се докопам през годините, било във фòрмата на книжни носители (книги, периодична литература...) или в електронен формат. wink.gif

 

Няма смисъл! Не виждаш ли, че още не се е усетила с какъв човек се опитва да спори!?

 

П.с. А в новите епизоди на "Глистопад" (социална драма), ролята на Viktory се изпълнява от жена...

Link to comment
Share on other sites

. ...ролята на Viktory се изпълнява от жена...

 

Според мен виждам черти и на други наши съфорумци...дедото например - с неговите километрични постове ; Вокса - с желанието си винаги да отговори последен и да е максимално изчерпателен и още някои...

 

П.П. А между другото Triti ми харесва, понеже е упорита и засега устоява на атаките (ви)... а и не съм очаквал в нашия форум да видя толкова постове с такова съдържание, написани от жена. :))

Link to comment
Share on other sites

Според мен виждам черти и на други наши съфорумци...дедото например - с неговите километрични постове ; Вокса - с желанието си винаги да отговори последен и да е максимално изчерпателен и още някои...

Най-силно намирисва на Viktory, обаче!

П.П. А между другото Triti ми харесва, понеже е упорита и засега устоява на атаките (ви)... а и не съм очаквал в нашия форум да видя толкова постове с такова съдържание, написани от жена. :))

Атаки!? Къде тук, видя атаки? Отностно писаниците..., всеки средно интелигентен човек с достатъчно свободно време и мерак(за да се рови по Гугъл), страдащ от проблеми в комуникацията и желание на всяка цена да блесне по някакъв начин ги прави тези неща...

 

П.с. А в началото наистина демонстрираше учудващо некифленство....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...