Jump to content
BulForum.com

Я виж ти (2)


Recommended Posts

Иначе защо така сте толкова лаконични по темата с циганите и Етиопия - тука чак си мисля, че не сте ме прочели...

За другите не знам, аз тия постове ги прескочих.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Иначе защо така сте толкова лаконични ...........чак си мисля, че не сте ме прочели...

 

Не е така...според мен те харесаха. Особено с последните няколко поста се издигна поне 3 нива в очите им....:))

Link to comment
Share on other sites

Трити, имам 2 (два) въпроса към твоята особа.

1. Как ти се занимава да пишеш толкова дълги и обемни постове?

2. Да не страдаш от някаква мания за величие и опит за привличане на вниманието върху себе си, темата ти, постовете ти?

Кратък отговор, ако може :).

Link to comment
Share on other sites

Супер много се израдвах, че сте така добродушно изпълзели от митрилените си брони и вече дори брадви към мене толкова не засилвате!

Браво! Още малко и може да си пишем на малки имена! (Плюене в пазвата и възкачване на пръстите на краката един върху друг - против уроки. :tongue )

Аз лично моята броня не я свалям никога... само чат-пат спирам за да почеша коня...

Много обичам такива постове, gado! И сега ще пробвам да блесна с познание, а вие вземете по-малкия нож, а?

 

 

Някой ти е подшушнал въпроса, няма как случайно да си го налучкал, обаче си го има и ето просторната ми излагация.

Никой нищо не ми е подшушвал, това си ми е едно от нормалните работни състояния (разсъждавам върху подобни важни теми, щото съм толкова отворен, че си върша работата с вързани очи, на един крак и с едната ръка зад гърба), другото ми е да псувам като обезумял (с пяна на устата) и да се отнасям грубо с разни машинарии. Шефът ми твърди, че съм бил по-'арен, когато съм се придържал към първото.

В открития космос, без скафандър, трябва бързо да излезе, да пръдне и веднага да утърчи отново в совалката! Предвид скоростта, с която в момента могат да се придвижват лица без скафандри (в открития космос), то най-добре само задника да си покаже, без да е нужно да излиза целият, че после трудно се утърча обратно. Но ако е хипотетичен само случаят и не ни пука дали лицето без скафандър ще оживее след пръднята, а повече ни интересува неговите вид на движение и траектория, то много зависи в какво положение е тялото на пърдящия. На практика в открития космос телата се намират в процес на непрекъснато падане, така че от позата при пърдене и интензитета на отделените газове зависи временното ускорение на въпросното падане. Примерно ако произведе лекичко пръцкане, то с нищо не би променило траекторията на движение, нито нейното ускорение. Ако, обаче попърди така стабилно, около 10-тина минути, без прекъсване и успее да произведе достатъчно тяга, която от своя страна да произведе ускорение за масата на тялото му (в условия близки до нулева гравитация) , то би трябвало да възпроизведе равноускорително движение, пресмятащо се по известната формула.

Ако пърденето е достатъчно продължително, поне 10 минути, но на пресекулки, с близък по интензитет активен период (когато излиза газът да е с еднаква по мощност "струя") и (!) тялото на пърдящия е с форма, близка до сферична, то би трябвало да се търкаля. Или премята, ако така ви харесва повече.

Разглежданият въпрос е чисто теоретичен и подробности от родът на това, какво аджеба, би се случило със задникът на пърдящият в условията на безтегловност, температура близка до абсолютната нула (в случаят това не е кой знае какъв фактор) и при почти пълен вакуум не ни касаят. Пропускаш обаче, че всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие (това важи във всички аспекти). Тоест, дори най-лекичкото пускане на душицата (по терлички), би въздействало върху тялото което се намира в относителен покой. Фактори като време и скорост, също не ни касаят в случаят, защото те са относителни и само биха направили кашата още по-голяма. Това импулсно попръцкване за което говориш, само би спомогнало за по-бързото ускоряване и съчетано с подходящата гъвкавост в кръста, за по-доброто навигиране.

Кинетичната енергия на лайното, уважаеми gado, е отдавна отдадена на системата. Сиреч точката в пространството, лайното и производителят на лайното са системата Т. Извършената работа е "А", а съгласно ЗЗЕ (закон за запазване на енергията), Т=А в такава система. Няма как под кинетичната си енергия, едно лайно, находящо се в система Т, да извърши каквато и да е друга работа "Б", различна от приложената вече "А". Т.е. не и самостоятелно. Трябва друга система, която да приложи работа "Б", с която да върне обекта в към неговия първотворител. При това тази работа "Б", трябва да е далеч по-сериозна от работата "А", тъй като гравитацията на Земята е далеч по-сериозна от същата на производителя на лайното. Сиреч имаме огромна гравитация, която да преодолее лайното, устремявайки се към пренебрежимо малка гравитация. Кофти казус... :unsure:

 

 

 

Мои снимки още не съм сложила тук, обмислям тази възможност, но още не се престрашавам... Ще видим, много зависи от вас. :rolleyes:

По втората точка също си в едно сериозно заблуждение. Механиката на самото сране е свързана с перисталтиката на дебелото черво и свинктера което естествено води до реактивно взаимодействие, което ще рече, че задникът (с прилежащото му всичко останало) и лайното, ще започнат да се одалечават в противоположни посоки с кинетична енергия равна на механичната такава, отделена при самият акт на изсирането. Нещото което ти убягва е, че поради по-голямата си маса, издрискалият се ще премине в състояние на относителен покой по-бързо от лайното. И ако си беше направила трудът да прочетеш по-внимателно постановката на въпроса, ще ше да видиш, че това се отнася до нонейм точка в пространството, а не за околоземна орбита, а същината на въпросът беше, дали такава може да съществува. Има се предвид дали лайното ще има достатъчно време за да измине известно разстояние за да "загуби" кинетичната си енергия, без да попадне в гравитационно поле. Ако съществува подобна точка във време-пространството, то можеш да бъдеш сигурна, че рано или късно (нЕкви си примерно три-четири милиарда години) лайното ще се върне при първоизточника.

 

П.с. Следващата тема за която съм решил да поразсъждавам е дали има теоритична вероятност, човек с нахлупена на главата тенджера да успее успешно да осъществи "набиране" като се държи за дръжките и. Това съм си го оставил за Понеделник, защото тогава ще ми се наложи да се занимавам с една много клисава, италианска недомислица (а когато се занимавам с подобни италиански, технически недоразумения, направо изпадам в състояние на берсерк)

 

П.с.2 А сме лаконични по темата за циганите в Етиопия, защото тук си имаме наши български, при това се плодят като плъхове и хлебарки, и имам чуството, че скоро ще се наложи да се прибягва до пестициди и инсектициди под формата на напалм и булдозери.

Link to comment
Share on other sites

От толкова пърдене космонавтът,ще вземе да се осере във костюмчето си,ако пък е ял джанки и после малко водица да е пилнал.............

Ще се намаже целия със гомна,после няма къде да се измие.

Link to comment
Share on other sites

....ако пък е ял джанки...........

 

Те джанките на космонавтите им ги дават на таблетки, а вода след тях им забраняват да пият...

Link to comment
Share on other sites

Трити, имам 2 (два) въпроса към твоята особа.

1. Как ти се занимава да пишеш толкова дълги и обемни постове?

 

1. Жените сме еволюирали различно в представата си за комуникация. Имам време, желание, правя го.

 

2. Да не страдаш от някаква мания за величие и опит за привличане на вниманието върху себе си, темата ти, постовете ти?

Кратък отговор, ако може :).

 

2. Не.

 

Искам и аз да те питам 2 неща.

1. Къде видя мания за величие?

2. Какво му е лошото на вниманието?

Може и по-обстоен отговор да дадеш, ако ти е кеф. ;)

 

Пропускаш обаче, че всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие (това важи във всички аспекти). Тоест, дори най-лекичкото пускане на душицата (по терлички), би въздействало върху тялото което се намира в относителен покой.

 

Тялото е в процес на непрекъснато падане, мжд. Нямаме статични обекти във вселената, нито стационарна координатна система, откъдето да съдим за обектите.

Така охлювът на екватора продължава да обикаля около оста на планетата ни с 1670км/ч, профучава около Слънцето с 106 200км/ч и се носи към галактиката Андромеда с 160км/с, като освен това прави още много движения по отношение на другите галактически купове.
(От блога ми.)

 

По втората точка също си в едно сериозно заблуждение...

 

:excl: :lol:

 

И последно, дано не те обидя, но прекаляваш леко с пълния член. Пълен член до пълен член си наредил...

от родът..., със задникът на пърдящият..., при самият..., И ако си беше направила трудът...

Права бях, че прекаляваме с този член. Имам теория по темата защо го правим, ама няма да ви я кажа! ('Щото не ми се обяснява как нямам мания за величие.c020.gif )

Link to comment
Share on other sites

Бая се зачудих дали да не дръпна един пространен анализ на това ти изказване, ама се отказах понеже в момента (докато прилагам силови методи върху финни работи) ме занимават други, далеч по-екзистенциални мисли. Примерно, какво би се случило ако човек без скафандър, пръдне в откритият космос, дали би започнал да се ускорява в посока, обратна на изпуснатите газове или вследствие векторът на приложената тяга спрямо геометрият на тялото му, просто би започнал да се премята? Също така, дали теоретично има точка в пространството, където като се изакаш и след като кинетичната енергия на лайното се изчерпи то би започнало да се връща обрато към творецът си, под въздействие на гравитацията в следствие на по-голямата му маса (на твореца)? Ма тези неща ги мъдря, щото няма какво друго да правя (освен вандалщините за които ми се плаща), тъй, че не го мисли....

Така, между другото да питам..., повечето от снимките които постваш, авторски ли са и ако да, къде може да се види целият албум (говоря за африканските)?

 

 

Тук има доста относителни неща. Както казаха за пърденето е въпрос на физика.

За лайното изхождайки от теорията за разширяващата се вселена мога да отговоря просто. Ба ли го.

Link to comment
Share on other sites

Зависи и от задника,пък и той няма да излиза гол навън.Така че от гащите ще му ще се отрази пръднята и може би ще се намали силата на действие и няма да доведе до нищо.

Link to comment
Share on other sites

Зависи и от задника,пък и той няма да излиза гол навън.Така че от гащите ще му ще се отрази пръднята и може би ще се намали силата на действие и няма да доведе до нищо.

 

Абе майка му д***а, вие не четете ли какво се пише, или само ей така вятър на пръстите да става?

 

Разглежданият въпрос е чисто теоретичен и подробности от родът на това, какво аджеба, би се случило със задникът на пърдящият в условията на безтегловност, температура близка до абсолютната нула (в случаят това не е кой знае какъв фактор) и при почти пълен вакуум не ни касаят.

Link to comment
Share on other sites

Почваме да говорим за изолирана (абстрактна среда) без външни влияния, физиците много обичат да правят така.

В интерес на истината, ако решим въпроса за лайното, ще вземем Нобелова награда. :laughing:

 

Аз не се базиках, никой не може да отрече гравитацията, но пък и никой не може да обори изследванията за разширяващата се вселена.

Та въпроса е гравитацията по-бързо ли привлича телата от колкото се разширява вселената и на какви разстояния гравитацията е с по-голямо въздействие.

Отделните галактики се раздалечават една от друга, докато пък явно самите галактики се стремят към центъра си.

 

 

По тая логика Гадо и неговото лайно един ден може да се превърнат в черна дупка и цялата галктика да тръгне към него (ако вече не е станало) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Тялото е в процес на непрекъснато падане, мжд. Нямаме статични обекти във вселената, нито стационарна координатна система, откъдето да съдим за обектите.

(От блога ми.)

 

Няма такова нещо като непрекъснато "падане", защото това предполага посока. Точно защото нямаме статични обекти, правилният термин е "относителен покой" (питай Гугъл и се опитай да вникнеш в това, какво стои зад това понятие). В повече детайли няма да навлизам, защото темата ти беше за...., да бе, всъщност за какво беше?

 

:excl: :lol:

 

И последно, дано не те обидя, но прекаляваш леко с пълния член. Пълен член до пълен член си наредил...

 

Права бях, че прекаляваме с този член. Имам теория по темата защо го правим, ама няма да ви я кажа! ('Щото не ми се обяснява как нямам мания за величие.c020.gif )

Много трудно, да не кажа невъзможно (не го казвам, само защото е в разрез с мирогледът ми) е да се обидя на някаква виртуална персона. Това е вид емоция, а емоциите си ги пазя само за хора близки или поне познати... Ако ме беше засегнала, сигурно щях да ти кажа да не береш дерт за членовете ми, щото всеки един от тях е по-голям от другия, ама няма, щото не си.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Зависи и от задника,пък и той няма да излиза гол навън.Така че от гащите ще му ще се отрази пръднята и може би ще се намали силата на действие и няма да доведе до нищо.

Специален поздрав за това ти дълбокомислено изказване:

http://www.youtube.com/watch?v=yPuC4Cy2ZuI

 

Почваме да говорим за изолирана (абстрактна среда) без външни влияния, физиците много обичат да правят така.

В интерес на истината, ако решим въпроса за лайното, ще вземем Нобелова награда. :laughing:

 

Аз не се базиках, никой не може да отрече гравитацията, но пък и никой не може да обори изследванията за разширяващата се вселена.

Та въпроса е гравитацията по-бързо ли привлича телата от колкото се разширява вселената и на какви разстояния гравитацията е с по-голямо въздействие.

Отделните галактики се раздалечават една от друга, докато пък явно самите галактики се стремят към центъра си.

Да, въпросът е чисто абстрактен. За това дали гравитацията по-бързо "привлича" телата от колкото се разширява вселената, на какви разстояния действа и с каква сила си има изведена формулка. Нормално е галактиките да се стремят да колабират докато се отдалечават една от друга, защото това са съвсем отделни системи които си влияят съвсем слабо, поради разстоянията между тях. Когато обаче материята във вселената се уплътни достатъчно и тази "плътност" премине определена критична точка, скороста на това "уплътняване" ще започне да нараства по геометрична прогресия и ще започе обратният процес. Тоест, това което е останало от струпванията на материя които наричаме галактики ще започнат да се стремят еда към друга. Има един основен принцип, наречен ентропия (до колкото физичен, до толкова философски), в много опростен вид той гласи, че сложно организираните системи се стремят да преминат в по-просто организирани такива които в последствие ще продължат да изпитват този нездрав стремеж и така докато не се стигне до догонското зърно "По". Обаче взехме да джапаме в твърде дълбоки води, а това обикновенно води до напиване и т.н.

По тая логика Гадо и неговото лайно един ден може да се превърнат в черна дупка и цялата галктика да тръгне към него (ако вече не е станало) :rolleyes:

Можеш да бъдеш сигурен, че един ден това ще се случи! За сега обаче, само егото ми притежава сътветната маса, та да има собствен хоризонт на събитията...

Link to comment
Share on other sites

Относно размислите на Гадин предлагам като тема за медитация да преразгледате трите закона на Нютон. А относно лайното и неговия автор - мисля си, че импулса, създаден от отделянето му ще е достатъчно голям, за да отдалечи продукта от автора му достатъчно (вж ЗЗИ), така че гравитационното им привличане да стане минимално и пренебрежително малко.

Но наистина, би бил интересен теоритичен модел - замръзнал космически дрисьло и негов естествен спътник - произведения от него фекал. Предполагам, че при наличието на достатъчно време, дрисльото и фекала му ще добият сферична форма, но по-вероятно е да станат част от някоя комета, да ги отнесе метеорит, или бавно да попаднат под влиянието на по-масивен гравитационен обект.

 

Та като сме дошли в темата за шашавите размисли се чудя на друго - дали космическите тела се въртят заради гравитацията, или гравитацията е продукт на въртенето им?

Link to comment
Share on other sites

Въртенето и гравитацията нямат нищо общо.

Самото въртене създава центробежни сили, на които му се проверява що е то центробежна сила и има ли тя почва у нас да се разрови в нета.

Link to comment
Share on other sites

Да. Въртенето на планетите около слънцето е в следствие на гравитацията, а не обратното.

 

В предния пост имах предвид, че въртенето не създава гравитация.

 

Най-простия пример сложи нещо на един пумпал завърти го и виж дали нещото ще остане на самия пумпал.

 

Има си формула за скорост зависеща от ъгловата скорост и радиуса.

 

 

Едит: Гадо тук говориш за теорията за пулсираща вселена която пък е в сферата на догадките, не че другите теории не са.

 

Едит 2: Гадо това само доказва моята теория, че земята, вселената и всичко останало е един голям "кенеф".

 

Едит 3: Оакахме темата. Да мине модератор и да премести постовете за серящото и пърдящо човече в друга тема.

Link to comment
Share on other sites

 

Та като сме дошли в темата за шашавите размисли се чудя на друго - дали космическите тела се въртят заради гравитацията, или гравитацията е продукт на въртенето им?

Лелееее...., докато си редактирам поста и то дошло време за нов пост.

Пешо, мене вече спря да ме занимава въпросът с дрисльото, така, че него мисли и ти. Гравитацията по същноста си може да бъде разглеждана като "дефект" или "изкривяване" на пространството в следствие масата на обекта. Това няма нищо общо с въртенето на телата, типичен пример за това е Луната - не се върти, но има гравитация....

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо като непрекъснато "падане", защото това предполага посока. Точно защото нямаме статични обекти, правилният термин е "относителен покой" (питай Гугъл и се опитай да вникнеш в това, какво стои зад това понятие). В повече детайли няма да навлизам, защото темата ти беше за...., да бе, всъщност за какво беше?

Относителен покой е само ако разглеждаш тялото като несъобразена с останалите обекти величина. А в случая е точно непрекъснато падане, без значение от посоката. Можем да си падаме във всички посоки, не пречи.

 

За гравитацията и т.нар. "въртене", мисля че е прав naka_g, стига да обясни гравитацията. ;)

Мжд. naka_g, ако пумпалът е с маса колкото Земята и се намира в процес на непрекъснато падане, дали няма да задържи въпросния пуснат обект (особено ако последният е с много по-малка маса)?

 

gado, Луната се върти!

Link to comment
Share on other sites

Нали това казвам.

В случея за земята - гравитацията е по-голяма от скороста на въртене.

Помня от книга на Айзък Азимов от преди 15 години.

Има 4 сили.

2 слаби гравитация и слабо ядрено взаимодействие и две силни електромагнитна и силно ядрено взаимодействие.

В книгата се обясняваше как слабите взаимодействия са "по-силни" в космически мащаби, докато силните са "по-силни" в локални.

Ако не се лъжа книгата се казва Гравитационната смърт на вселената. Нищо особено не е като научно четиво но дава представа за неспециалистите.

 

 

Едит: Изараз като непрекъснато падане аз поне не знам да има, освен за ходенето което е поредица от падания. Говорим за вакум (изолирана среда).

Link to comment
Share on other sites

К'во направихте с темата бе?!!! :woot

 

Най-простия пример сложи нещо на един пумпал завърти го и виж дали нещото ще остане на самия пумпал.

 

Ще, ще...."С капчица го залепи, после ти не му мисли..." :bgrin:

 

Едит 3: Оакахме темата. Да мине модератор и да премести постовете за серящото и пърдящо човече в друга тема.

 

Нямам време за дълги четения => нищо не местя ; оня, дето му викат "модераторю" - той да се оправя. :pirate

Link to comment
Share on other sites

gado, Луната се върти!

Не точен израз от моя страна. Но това за гравитацията си е така. За да си го представим визуално, можем да използваме опънат чаршаф на който поставяме различни по маса обекти. Кладенчетата които се образуват около обектите е опростена визуализация на нещото което наричаме гравитация. Гравитацията на едно тяло може да бъде изчислена като се раздели масата му на квадрата на радиусът му....

 

П.с. Отностно непрекъснатото падане. Да го кажем така, не можеш да падаш във всички посоки едновременно...

Link to comment
Share on other sites

И за по-любознателните един линк.

 

Ако въобще се зачетете, ще разберете защо казах, че решим ли въпроса на гадо ще вземем нобелови награди.

Една много кратка теория мога да дам аз, на другите ще оставя доказването - Нещата са такива, защото така ми харесва! :)

Link to comment
Share on other sites

Една много кратка теория мога да дам аз, на другите ще оставя доказването - Нещата са такива, защото така ми харесва! :)

Така де...., за кво съм те наел на работа!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...