Jump to content
BulForum.com

Я виж ти (2)


Recommended Posts

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Rargirov, добро утро! :) Благодаря за комплимента, старая се да се забавлявам тук, а ако може и вие да се забавлявате - идеално. Също така много ми харесва глаголът "възразбуди". :woot Мога ли да получа позволението ти да го ползвам безогледно? (Сега дълбоко се замислям за подходящо съществително, за да получа уникално изразно средство. Как ти звучи: "неведомо възразбуждане"?! (ама пробвай на глас да го прочетеш?! :lol: )) Иначе и аз съм ти фен, но ти си много лаконичен, скръндзав дори... ;)

 

mIRCata, ама ти ся заяждаш ли се нещо?!? (:excl:) Като много искаш да знаеш дали Змиеносец е премахната по някое време, вземи напиши там... излей си душата примерно на кака ти Линда Гудман! :lol:

Шегувам те, разбира се. Ама и малко сериозно така... се смятам ощетена от 1 (един) брой удивителна и още 1 (един) брой въпросителна, че без тях тона как да ти разбера, а?! :rofl:

Махнали са я, вероятно защото чисто геометрично цифрата 13 не е кратна на 60. (Това последното, ако не ме разбираш какво искам да кажа, свирни, ще изпиша колосални простотии и по тази тема?) :)

Link to comment
Share on other sites

Питам, защото на мен ми е интересно. А тука взехте да демонстрирате знания в материята и реших, че може да знаете нещо по въпроса и да получа интересна и полезна информация и някоя друга гледна точка за 13-тата зодия. Лесно се търси в интернет, но идеята ми беше да чуя мнения на хора от форума, не на някой си нейде си, дето е писал нещо.

Иначе един от първите линкове в търсачката изкача с това: http://iasnovidstvo.net/forum/index.php?topic=162.0

Пък за 60 май беше нещо от към шумерите дошло. По тази идея използваме дузини, секундите и минутите са 60 и т.н и т.н. Ако не ме лъже паметта - отдавна съм го чел, пък и аз не помня много добре последните години :(

Link to comment
Share on other sites

Мен ми се въртят из камбанарията разни спомени, че Везни е изкуствено създадена зодия от някой римски император. За целта са окастрили Скорпион. Може и да се лъжа де.

 

Въобще, цялата зодиакална "наука", цялата астрология е толкова направена по метода на Нагоденко, че се чудя самозаблудата ли е това, което кара хората да намират истини в нея? Щото за скорпионите, примерно има доста верни неща...

Link to comment
Share on other sites

Въобще, цялата зодиакална "наука", цялата астрология е толкова направена по метода на Нагоденко....

+1

Йохан Кеплер е единия от първите, които остро прави усилия да разграничи астрологията с астрономията, преди има няма 500 години!

 

Да се похваля с поредния ми подарък, които получих преди малко :P

 

378024_2622942085621_649307667_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rargirov, добро утро! :) Благодаря за комплимента, старая се да се забавлявам тук, а ако може и вие да се забавлявате - идеално. Също така много ми харесва глаголът "възразбуди". :woot Мога ли да получа позволението ти да го ползвам безогледно? (Сега дълбоко се замислям за подходящо съществително, за да получа уникално изразно средство. Как ти звучи: "неведомо възразбуждане"?! (ама пробвай на глас да го прочетеш?! :lol: )) Иначе и аз съм ти фен, но ти си много лаконичен, скръндзав дори... ;)

 

Идеята е да промениш само представките "въз" и "раз" на основния глагол ("будя"), но щом си видяла нов глагол, още по-добре :) Фантазията работи.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, при деление на 60, когато говорим за по-малка цифра от него (важно е в астрологията, географията, навигацията и представянето на времето (както хубаво отбеляза и ти)), е хубаво да се дели без остатък. Това е най-малкото число в математиката, което има дузина делители, с които се дели без остатък (1,2,3,4,5,6,10,12,15,20,30 и 60). Това си е един от най-явните закони в геометрията - 360°- 180°. По същата причина Даниел Фаренхайд съвсем преднамерено разделил скалата между точката на замръзване и "противоположната" и точка на кипене на водата на морското равнище на 180° (32°F до 212°F); същият мотив (360°/180°) - в мореплаването минутите (60 минути, 6076.11549 фута, 1852м.) от дъгата, е била наречена морска миля, а нейната скорост - възел. Между другото точно този възел си остава и до наши дни единственият официално възприет начин на изразяване на скоростта в авиацията и мореплаването и се използва дори при кацането на космическа совалка. Просто този мотив е устоял най-дълго на безмилостния прогрес в измислянето на нови мерни единици от човечеството. А е устоял, защото е най-логичен. (Сега малко ще отплесна, в мои си съждения. Смятам, че ако някога ни открие извънземен разум, то те със сигурност биха разпознали мотива 360°/180°, както и π, а най-вероятно и рисунка на водорода - протон с единствения му електрон, знаейки, че това е най-разпространеният елемент във Вселената. (Всъщност колко ли хора знаят това?!) А може и да знаят, че характерната радиоемисия на елемента е равна на 21см. Аз поне допускам да знаят, особено ако дойдат с високотехнологични кораби... Така че техно брътвежите може и да се окажат единственият възможен език за общуване с тях. )

А за Змиеносец, ако имаше 13-та зодия, то би трябвало астрологията да изчислява зодиите по съвсем друг начин, което би означавало, че двама човека, родени в един и същи ден*, но в различни години, биха имали различни зодии.

 

* Имаше един такъв парадокс - за най-малката група хора, в която със сигурност има двама родени в един и същи ден (и месец), но в различни години.

 

Antares, и Девите имат претенции за собственост над Везните. ;)

Иначе за приликите в зодиите и аз споделям мнението ти. Не смятам, че зодиите са кой знае каква малоумщина. Т.е. като идея. Единственото ми роптание е само към липсата на научна обосновка за зодиите. Не мисля, че именно астрологията може да ги обясни - не и в този й вид.

 

vinyl_master, честито! Да си я ползваш със здраве! :)

 

rargirov, тъй като знам, че те интересуват разни етимологии и градация на думите изобщо, ще ти споделя нещо интересно.

Знаеш ли, че всичките думи, които завършват на "тика" и "стика" идват от старогръцки глаголи? Сега ще обясня какво имам предвид.

Примерно думата "акустика". Глаголът от който произлиза тази дума е: "ακούω" (акУо) - чувам, който в страдателен вид става "ακούγομαι" (акУгоме) - чувам се, а миналото му просто време (еднократна форма) на страдателния глагол е "ακούστηκα" (акУстика) - чух се/самочух се. (Главната буква в скобите показва ударението).

Така всички думи, които завършват на "тика" и "стика" са все минали прости времена на възвратни глаголи. Примерно - кибернетика (κυβερνάω, κυβερνώ - κυβερνιέμαι - κυβερνήθηκα; управлявам- управлявам се - самоуправлявах се (не съм сигурна как е на български последния глагол в минало просто време, еднократна форма, не е ли "самоуправлих се"?!)); еротика; космонавтика; лингвистика; балистика; ентусиастика (?!); статика; оптика... което се сетиш, завършващо на "тика" и "стика".

Затова си припадам по разни глаголи, защото после им се чудя как им стават прилагателните, времената ( в съответните причастия)... Мазало.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Хех! Не може да е от "мазало". Този корен го има само в един глагол - дъвча - μασάω/μασώ (масАо/масО).

Свободно интерпретирам тука, че най-вероятно идва именно от него - самосдъвках се. ;)

 

Едит: Имало и друг превод - пропилявам. Може и да се каже самопропилях се.

Link to comment
Share on other sites

Още една дума от моя професор по литература на ХХ век, беше му запазена марка, но ни позволи да я използваме:

"подволотелетърсачество".

Link to comment
Share on other sites

"подволотелетърсачество".

Лично познавам хора, доста успели в тази дисциплина.

--------------------------------------------------------------------------

 

Triti, ако отново препрочетеш по-горното ми мнение, предполагам, че и сама ще разбереш с кое точно не съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ей, много те блазни тоя пусти секс! Дори при ортодоксални евреи! Човек може да си помисли, че явно е лукс за тебе. А това "задоволяване" става през една дупка в един чаршаф, с който е наметната "задоволената" жена като мъртвец, която няма право и да мърда. И не е никаква изненада за някои от нас, които познават такива кретени.

 

 

Сексът и религията, RaptoR, са най-дискутираните теми от човечеството. При това от дълбока древност насам, а и продължават да будят интерес за дискусии, особено в комбинация една с друга.

Твоят коментар го доказва - силно избирателен относно секс и религия, а и (разбира се) не лишен от споделяне на убежденията ти, че именно секс ми липсва на мене. ;)

И понеже лично се обръщаш към мен и само един аспект от изненадите ми в този филм ти е грабнал вниманието (Ся дали пък на тебе не ти липсва секс?!), ще коментирам и лично относно тази си изненада.

Първото, което се сещам да ти напиша, е че според мен е най-нормално да коментираме секса. Такива разговори ме забавляват, смятам ги за интересни, поучителни в някаква степен и определено са по-адекватни от примерно онези за това кой какво е ял и пил. Една от любимите ми теми за разговор е. А отгоре на всичко, смятам, че именно сексът е най-малко еволюирал, като любимо човешко занимание, в сравнение с останалите човешки занимания.

Комуникацията ни, примерно, от пещерно време насам, е еволюирала до неподозирани висоти. Особено при жените. Добиването на храната - от ходенето на лов, до Уол Стрийт (особено при мъжете). Битът и ежедневието на homo sapiens непрекъснато се усложнява и еволюира. Но сексът си е същият, наравно с дишането. Тука отварям една скоба и искам да спомена, че единственото изключение в предишното изречение е транссекуализмът. Но и това явление все още се води материя към неврологията и психиатрията, а не толкова в сексологията. Затварям скобата.

Лично аз смятам, че именно различните религии са допринесли много за отвикване на човек към разговори на сексуални теми; превръщането на темата в табу, а и изкривената сексуална култура у повечето нации (и подрастващите!).

В днешно време религиозните табута по темата са еволюирали в почти всяко общество, дори и тук, където по навик се процедира, ако някоя жена не дай си боже отвори приказка за секс. Винаги се намира някой, който се изживява в душата си като редови местен жрец, за да затапи понечилата да се изкаже - къде с обидни твърдения, къде с насилие. Като насилието не е мнимо изопачаване, а закономерно отражение и следствие от техните принципи.

 

Та изписах толкова, едно заради собствения ти комфорт в убеждението, че ми липсва секс :JC_golly:; но и второ - което е по-важно за мен - че току виж си се замислил, че може би по темата има какво да се коментира, въпреки личната ти непоносимост към нея. ;)

 

А това, че мятат чаршаф с дупка върху жената и по този начин я задоволяват, не го вярвам.

Може би го правят през първата брачна нощ и е вид традиция, но силно се съмнявам, че по този начин се съвкупяват винаги споменатите хасидисти.

Link to comment
Share on other sites

 

 

А това, че мятат чаршаф с дупка върху жената и по този начин я задоволяват, не го вярвам.

 

Това дали го вярваш или не, мога цветно да ти обясня каква стойност има, но ме мързи. Както вече казах аз познавам такива хора лично и все си мисля, че техните обяснения имат маааалко повече стойност от твоите брътвежи.

 

Успех в секса и извинявай, че те насилих пак! tounge.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Това си е точно мълва от типа "един познат ми каза". Моето било брътвежи, а твоето е по всяка вероятност мега академично изказване. :lol:

А мен не ме мързи, затова ще ти напиша като доктор, че да се задоволи сексуално една жена, разбирай тя да изпитва оргазъм, е невъзможно това да се случва всеки път, докато бива намятана с чаршаф с дупка и задоволявана по този начин. Като труп, както ти се изрази. Или едното е вярно, или другото. Т.е. или жените хасидистки изпитват оргазъм веднъж на високосна, или те не правят секс по описания от теб начин.

 

А за това, че ме насили пак - моля, отбележи си го като за последно. :)

Link to comment
Share on other sites

"Познатият" е бизнес партньор от 7 години, с когото комуникирам кажи-речи през ден и сме станали вече като роднини. Ама разбира се че ти по-добре ги знаеш тия работи! Как биха могли самите евреи така безсрамно да коментират собствените си обичаи!?!?! Некадърници! Ще ги помоля да се обърнат към тебе относно техните ритуали и да се пообразоват! laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ти или не можеш да прочетеш какво съм ти написала, или умишлено се правиш на гламав.

Това какъв ти е "познатият" е тема, която изобщо не вярвам да занимава когото и да било от прочелите тези мнения, да не говорим колко често комуникираш с него и колко близки сте си станали. (Каквото и да значи това. ;) )

Това, което скромно (!) коментирам е чиста физиология и няма нищо общо с личните ти възможни дружки и техните обичаи. Освен ако не са някакъв друг биологичен вид, а не homo sapiens. ;)

Та пак ще ти напиша, че физиологично не е възможно една жена да изпитва оргазъм всеки път, ако бива задоволявана с чаршаф с дупка.

Това, че те го правят, не го оспорвам, но споря, че или не е всеки път, или жените им не изпитват оргазъм при споменатия ритуал!

* Пък за помолването им да се обръщат към мене за техните ритуали, няма нужда - по ритуалите ти си спец, а вероятно и жрец? ;)

Link to comment
Share on other sites

Първо - може и да не се прави на гламав :P

Второ, информационна агенция ЕАК (едно аверче ми каза) е с доказано аксиоматична достоверност. Също така, жената по презюмция никога не симулира оргазми :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти или не можеш да прочетеш какво съм ти написала, или умишлено се правиш на гламав.

Това какъв ти е "познатият" е тема, която изобщо не вярвам да занимава когото и да било от прочелите тези мнения, да не говорим колко често комуникираш с него и колко близки сте си станали. (Каквото и да значи това. ;) )

Това, което скромно (!) коментирам е чиста физиология и няма нищо общо с личните ти възможни дружки и техните обичаи. Освен ако не са някакъв друг биологичен вид, а не homo sapiens. ;)

Та пак ще ти напиша, че физиологично не е възможно една жена да изпитва оргазъм всеки път, ако бива задоволявана с чаршаф с дупка.

Това, че те го правят, не го оспорвам, но споря, че или не е всеки път, или жените им не изпитват оргазъм при споменатия ритуал!

* Пък за помолването им да се обръщат към мене за техните ритуали, няма нужда - по ритуалите ти си спец, а вероятно и жрец? ;)

 

Аз ти казвам как правят секс ортодоксалните евреи. Истинските ортодоксални евреи. ВСЕКИ ПЪТ. Ти си гОвори, не ми пречиш... Но внимавай с тона, да не взема в пристъп на безумие да се почувствам насилен...

Link to comment
Share on other sites

А аз коментирам хасидистите - които до колкото ми е известно не са ортодоксални юдеи, а най-вече пиетистични (сиреч протестантски :excl:). Та при тях именно мъжът е задължен всеки път да задоволява жена си сексуално. Освен това коментирам като доктор ( а и като жена), че ако правят секс тези хасидисти по описания от теб начин, то жените им не са задоволени сексуално всеки път.

Та е добре, преди да коментираш нещо, което съм написала, а и да наложиш някакво наказание, усещайки се насилен, да прочетеш какво точно съм написала. Току виж се обезсмисли целият ти зор да ме репликираш, обструктираш, че и предвещаваш мои наказания, задето за разлика от теб знам как и какво коментирам точно. :)

Link to comment
Share on other sites

Antares, ЕАК е агенция, която си има своите положителни качества, стига да се упоменава намясто и без да се налага за вездесъща.

А за жената, че симулира оргазъм е тема, в която ако отплеснем, направо ще бъда банната, задето си позволявам да коментирам сексуални неща тука, а и няма вече просто да ми липсва секс, а направо сигурно ще ме изкарат нимфоманка, педофилка и разбира се - ексхибиционистка. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...