Jump to content
BulForum.com

Я виж ти (2)


Recommended Posts

Само искам да ти обърна внимание, че при тези умопомрачителни разстояния в Космоса, 10 години за пътуване на сонда ми се вижда смях в залата.

Понеже явно чукча голям писател, но не и читател, позволи ми да ти наблегна на няколко момента от мнението на Кръстника.

 

Мдам, явно нямаш идея за какво време се минават 1.5 милиона километра и то с поспиране тук-там за разни междинни задачки. Поне да беше прочела историята на мисията. Сондата излита с ракета-носител Делта II на 20-ти април 2001-ва. Прави три фазови обиколки в системата Земя-Луна, след което минава покрай Луната на 30 юли на път за въпросната точка на Лангранж, която достига на 1-ви октомври същата година. Това е цялото пътуване. От там нататък започват истинските измервания, които е хубаво да прочетеш какво точно представляват - измервания на вариациите в космическото микровълново фоново излъчване във всички посоки на Вселената.

10 години е събирането на данни, от както е застанала на позиция

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Атаки!? Къде тук, видя атаки? Отностно писаниците..., всеки средно интелигентен човек с достатъчно свободно време и мерак(за да се рови по Гугъл), страдащ от проблеми в комуникацията и желание на всяка цена да блесне по някакъв начин ги прави тези неща...

 

П.с. А в началото наистина демонстрираше учудващо некифленство....

Ти пък ся, значи... Много си лош, баси :)

В интерес на истината снощи се позачетох, та взе, че ми стана интересно. По едно време дори започнах да търся информация за антиматерията, но изведнъж се замислих, че има по-важни неща в живота и се върнах към тях. :P

e4778a86c34a2a5a47967a4d9f3cf4d4.jpg

Link to comment
Share on other sites

.... изведнъж се замислих, че има по-важни неща в живота и се върнах към тях. :P

 

Ммм дааа....а за такива като нас, дето не пием и бира, остава само второто - мъкаааааа....:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Midex, ще изчакам колкото е нужно, докато намериш време да се позаяждаме на тема астрофизика, ако разбира се все още имаш желание.

Иначе симпатията ни е взаимна; и мен ме кефиш, адекватен си, макар и още предпазлив.

 

mIRCata, ок! Признавам, че имам грешка в бакалските сметки, защото не бях преобразувала от км/ден към км./ч. - грубо беше, ама не се вторачвах толкова. Просто наскоро се зачетох, че Пайниър и Вояджър за 30 години са излезли от Слънчевата система и направих простата аналогия 1/3. А иначе дори 10 години да е събирала въпросната сонда Wilkinson Microwave Anisotropy данни, това не означава, че от мястото където се намира може да събере достоверен материал. Виж ми там сравнението с клавиатурата и Земята. ;)

Link to comment
Share on other sites

e4778a86c34a2a5a47967a4d9f3cf4d4.jpg

Това е една от любимите ми марки бира. Всъщност като се замисля основно такава пия. Другата която ми харесва е египетска Stella.

Link to comment
Share on other sites

А иначе дори 10 години да е събирала въпросната сонда Wilkinson Microwave Anisotropy данни, това не означава, че от мястото където се намира може да събере достоверен материал. Виж ми там сравнението с клавиатурата и Земята. ;)

Трити срещу цялата съвременна наука. Интересно. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Миналата година е излязла нова книга на Стивън Хоукинг - "The Grand Design" с най-новите идеи относно т.нар. М-теория или теорията за всичко. За притежателите на Amazon Kindle, цената е само $14. ;)

Link to comment
Share on other sites

За притежателите на Amazon Kindle, цената е само $14. ;)

 

А колко такива има в нашия форум? Някой май беше споменал, че ще купува, ама даже забравих кой беше....

Link to comment
Share on other sites

А колко такива има в нашия форум? Някой май беше споменал, че ще купува, ама даже забравих кой беше....

Доколкото знам netrootbg има Kindle, но идеята за този четец според мен би трябвало да е доста вървежна за България (разбира се за тези, които свободно четат на английски), защото ще можеш да си поръчваш всякакви книги на секундата, без да се налага да чакаш доставка и да плащаш ДДС-та и подобни. Между другото книгите на български от читанка.инфо също се качват без проблем. Иначе би трябвало да можеш да си поръчаш Kindle от amazon.co.uk например.

Link to comment
Share on other sites

Хрумна ми една идея, да покажем някакви неща, които са ни впечатлявали.

Попитахте ме за мои снимки, ето тази е моя.

 

3255937w.jpg

 

Зле е самата снимка, не се гордея с нейното качество, но се гордея, че имам такава снимка изобщо. Дървото, което съм снимала в движение, не е цъфнало дърво. Това са специален вид листни въшки, които в момента се размножават. Тези африкански листни въшки се движат на колонии и само в размножителен период, който трае около час и малко, стават червени. Живеят около 48 часа и са изчезващ вид. Много рядко може да се наблюдават в такава голяма колония.

 

Godfather, ако имаш снимки на бели мечки от Канада, ще съм благодарна, ако ги споделиш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Godfather, ако имаш снимки на бели мечки от Канада, ще съм благодарна, ако ги споделиш. ;)

 

Ами от белите мечки засега наживо съм срещал само тази:

 

bearq.jpg

 

Обаче пък имам други интересни срещи, като например с това куче-баровец:

 

kuchebarovec.jpg

 

този безхаберен тюлен:

 

seall.jpg

 

Или пък този миризлив скънк:

 

skunkx.jpg

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Хех! Мерси много. Тюленът много ми хареса! :woot

 

Ето и малко мои пациенти.

Прайда от лъвици в Крюгер Нешънал парк. Разделили се бяха на 2 групи - агресивни и неагресивни.

 

Ето по-спокойните.

 

3255950h.jpg

 

Ето и по-агресивните.

 

3255949H.jpg

 

А това беше Гошо - техният мъжки, който имах честта да го кръстя на напреднала възраст, защото съдбата го сблъска челно с мене.

На снимките не ми обръща внимание, защото вече много му беше писнало от присъствието ми. ;)

 

3265010X.jpg

3265007u.jpg

 

И последно - един пациент, който имаше страхова невроза - ужасяваше се от всякакъв шум и правеше поразии от страх.

 

3265004p.jpg

(казва се Тишо, пак аз го кръщавах :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ти изобщо имаш ли идея как се решава уравнвнието на Дирак което си посочила?

А ти? :D

До говорим за решаване на уравнение от теоретичната физика е като да говорим за рисуване на ускорението или силата с моливче. Това е математически модел, не задачка по математика. При все, че има и функционална зависимост, диференциране и параметри на състоянието.

Може ли да се реши уравнението за Гибсовата енергия?

G = U +p.V - T.S

 

G - гибсова енергия

U - вътрешна Е

p - налягане

V - обем

Т - температура

S - ентропия

 

Познати величини(буквички), елементарен израз - реши го...

Проблемът с Гибс е, че като дойде и Хелмхолдс на помощ и започва едно извеждане на закона на Гибс-Хелмхолдс, заради което щях да се простя с взимането на Физикохимията.

 

А по темата - антиматерия няма! Имало е - изчезнала е. Не става ясно къде. Нали за това се борят в ЦЕРН. Създават, ама се задържа за кратко и пак изчезва. Като казвам кратко имам предвид части от секундата. Ама са успели да я снимат - добре изглежда, ама то и мен да ме снимат с камери за милиони пари, и аз ще изглеждам добре... Т'ва сериозно го казвам - бях на един семинар на няколко учени, които работят именно в ЦЕРН (очаквах да е по-интересно, ама...) - казаха хората, че античастиците ги няма. Трябва да са там някъде, ама - греда. И ся основно търсят Хигс частицата (божествената частица).

 

Четох леко по диагонал, така, че сори ако някой ме е изпреварил относно анти-хавата...

 

/едит:

И щом обичате загадки:

Ако се движите срещу източник на светлина (да хванем слънцето да свърши тая работа например) обаче сте си направили най-новия тунинг на Голфа и той се движи със скорост С - демек на светлината. И в тоя, баш момент се погледнете в панорамното огледало, ще си видите ли отражението? На Айнщайн са му трябвали 2 години да даде отговор, при все, че сам си е поставил задачката. Ама той понеже е бил скаран с компютрите и не е имало как да провери Wikipedia какво казва по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

И щом обичате загадки:

Ако се движите срещу източник на светлина (да хванем слънцето да свърши тая работа например) обаче сте си направили най-новия тунинг на Голфа и той се движи със скорост С - демек на светлината. И в тоя, баш момент се погледнете в панорамното огледало, ще си видите ли отражението? На Айнщайн са му трябвали 2 години да даде отговор, при все, че сам си е поставил задачката. Ама той понеже е бил скаран с компютрите и не е имало как да провери Wikipedia какво казва по въпроса...

Проблемът не е в компютрите, а в това, че по онова време нито Айнщайн, нито който и да било друг е бил наясно с постулата за константната скорост на светлината във всички отправни системи. Точно затова на Айнщайн му е отнело време докато формулира този толкова важен постулат, чрез който иначе задачата би трябвало да е елементарна. Затова независимо дали се движиш срещу слънцето със скоростта на светлината или стоиш на едно място - ефекта е един и същ, т.е. гледайки в огледалото по никакъв начин няма да можеш да установиш дали стоиш на едно място или се движиш със скоростта на светлината.

Link to comment
Share on other sites

Както казва Петър Вучков: Що не ръкопляскате?

Якото е, че това явно наистина го имаш като знание, а не да го провериш в интернет, щото е трудна задача да го намериш без да знаеш за какво иде реч. Имало още и умни хора в България. Ама ти май не живееш в България? - Нормално. :)

Link to comment
Share on other sites

Хе! Проста задачка е това, "стара", както би се изразил Кръсника. ;) Скоростта на светлината разполага с такава уникалност - независимо дали се движим срещу нея или в една посока с нея, тя ни удря с еднаква скорост. Обаче за антиматерията хич не съм съгласна, sandman. Не защото имам някакви съмнения в думите ти, а защото съм сигурна, че няма да си признаят. Целият проект на ЦЕРН по темата е достатъчно секретен, за да изнесат от там каквото и да било, като истинна информация. А аз отказвам да повярвам, че такава грамадна инвестиция за Големия андронен колайдер, както и че продължава да работи с пълна пара е защото нищо не произвежда. Или пък другата идея - произвежда, но не могат да го "уловят" и "съхранят". Да бе! Направо им повярвах. ;)

 

Обаче не ми се спори по темата днес, затова пък приготвих едно нещо, което го писах преди месец и малко за едно друго място, но там се случи да си го спестя. Така останах непрочетена, а пак се намирам в сходни състояния на духа. И понеже знам, че си "припадате" по дълги писания, 'що пък не?! :devil

 

(Препоръчвам чаша кафе с четивото. )

 

Алиса рече “Лудият Шапкар е гений!”

 

Има музика, която ме кара да пълня хипоталамуса си със серотонин, който пък от своя страна предизвиква натрапчиво желание да изложа тези си мисли. Сега е моментът може би, да спомена, че пописвам – обикновено по малките часове – точно както и Луис Карол, с който не случайно сме една зодия. Та той е измислил уред за писане през нощта. Нощем някои водолеи изглежда биват обхванати от съзидателно творчество. Освен това са и продуктивни до невъобразимост. Питате ли се как Менделеев за 3 месеца е успял да сътвори прочутата си таблица?! Ами и той е бил водолей, при това сме родени на една и съща дата. Лаская се да смятам, че притежавам лудостта на Карол и Жул Верн, както и мечтателността на Менделеев. И не, не е обратното. Съзнавам как ги подредих. Обаче за музика взех да ви пиша – за онази, която ме накара да излагам мислите си по този толкова ексхибиционистичен начин. Музиката, която тази вечер осмисли двуседмичните ми душевни терзания, можете да чуете като кликнете на картинката. Би трябвало да ви е позната, специално композирана за едноименния филм през 2010г. от Даниъл Робърт Елфман.

 

johnny-depp-alice-in-wonderland-photo.jpg

Горещо препоръчвам да я чуете на слушалки.

 

От няколко седмици си мисля упорито за зелено. Това е една от онези мисли, които възникват в главата ни, без никакви предварителни индикации и ни оставят в едно такова особено мъчително безпокойство. Ставам сутрин и докато си приготвям кафето си казвам “Зелено!” – хей така, без нищо. И това до днес, когато не се заслушах в горната музика. Как са свързани, още няма да ви споделя, но знам – зелено е било кафето на Лудия Шапкар!

Последният изглежда има нещо общо с мен и силно го подозирам като организатор и изпълнител на шантавите случки, които животът ми поднася.

Е, ако сте изчели до тук, надявам се, повечето от вас да са се отказали. И моля, няма нужда нито от разбиране, нито от коментар.

За останалите, обаче, които все пак подозират капка рационалност в мислите ми, ще продължа историята, която ме накара да свържа Лудият Шапкар със скромното ми битие.

В тясно съседство с жилището ми живее една много приятна възрастна дама – буквално на долния етаж. Дамата страда от т. нар. Биполярно афективно разстройство (циклофрения). Това е коварна болест и често циклите ѝ са непредсказуеми. Дамата, когато е в интерфаза (т.е. “нормална”) не ме познава дори. Тя представлява самото възпитание и стил. Дочух, че е доктор по химия, с дълъг стаж в БАН. Облечена в безупречен костюм, винаги с поддържана прическа, маниер, който не търпи възражения. Поглежда ме странно в стълбището, когато се случи да се разминем; и дори не отвръща на любезния ми поздрав. Мисля си дори, че ми хвърля един презрителен поглед мимоходом и с това се изчерпват ангажиментите ѝ към близко преминаващи съседи.

Но когато е във фаза, положението е коренно различно. За онези, които не са запознати с това заболяване, искам да споделя, че то се характеризира с повишена умствена и физическа активност. Пациентите сякаш нямат нужда от сън и храна, движат се и говорят бързо и неразбираемо. Потокът им на мисли е непроследим, а действията им – изумително нехарактерни. Така и моята строга съседка се превръща в клошар, когато е в характерната болестна цикличност. Тя редовно преравя контейнерите в квартала, освен това го прави непрекъснато. И всичко би било наред, ако не ми ги носеше у дома, намерените “безценни ценности”. Та когато изкука, тя вероятно ме взема за нейно потомство, защото бивам обгрижвана по ужасно странен начин. При това по всяко време на денонощието и най-вече около малките сутрешни часове. Тя идва у дома с гръм и трясък – като порой. Тропа на вратата ми, вие като вълк, дращи с нокти, удря с юмруци и аз в крайна сметка отварям... И няма значение колко е настоявала да влезе, когато й отворя, тя винаги е грижовна. Видът й е стряскащ за околните – мръсен скъсан и развлечен анцуг, раздърпан пуловер, чорлава, по джапанки. Обикновено носи в тарелка от кайма различни парчета хранителни продукти – парче от сладка, парче от круша или портокал – тези неща следва да са моята закуска, според нея. Когато идва у дома, аз обикновено спя и след като й отворя, често пак си лягам, оставяйки я да прави каквото намери за добре в скромната ми обител. Просто няма никакъв смисъл да я спирам, нито да викам полиция – отдавна съм се научила, че тя така и така ще направи каквото е наумила (или по-лошо), а местното районно също ни знае и вече изобщо не идва. Пък и реално аз не мога да се оплача от нея – тя идва да ми донесе закуска, да ми направи кафе, да ... “почисти”. Случвало се е да направи у дома погром, без да чупи нищо – изглежда не я избива на насилие спрямо вещите ми. Но съм си намирала жилището коренно преобразено, с преместени мебели на невероятни места. А когато се умори тя или реши да се забавлява с нещо друго, решава да заспи на пода до мен (буквално като куче), или да отиде отново да порови из кофите. Имала съм моменти, когато съм с гадже и тогава положението става сериозно, защото тя изглежда не обича да намира в къщата ми мъж. Преживявала съм няколко странни скандала по този повод и съм гледала различни геройски мъжки опити да се справи с положението, както и съм помагала в такива. Разберете ме правилно – аз не се оплаквам. Истината е, че смятам как такава ми е съдбата. Някои хора живеят до гари, други до летища, трети в близост до Факултето, четвърти – около сметище, над дискотека, пети (или шести, за който брои) – си имат съседка циклофреничка. Всичко е наред, в крайна сметка, идеално щастие не очаквам да има.

Проблемът само, който съзирам, е че трябва много далеч да си изхвърлям торбичките със смет. Буквално през пет спирки, защото наоколо ако ги изхвърля, тя ще ги намери – особено неизядените от мен тарелки със закуската.

Съкращавам историята, защото заплаши да ви изземе целия ден.

Каква е връзката с Лудия Шапкар?

От две седмици тя е във фаза и я очаквам всеки момент да дойде със загриженост, която поразява. Но! Преди две седмици получих от нея подарък – шапка. При това шантава. Още тогава тя настоя да си я сложа и когато вече очаквам появяването й си я нахлупвам, а съседката ми изглежда е ужасно щастлива от този ми вид – развеселява я. Обмислям да се облека в нещо крещящо зелено, точно в тон с кафето, което ще ме чака сутринта на масата.

Как мислите – дали ако го докарам до вида на Лудия Шапкар, ще си облекча малко режима?

Благодаря за вниманието и приятен ден.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно - тъй като долавям известна привързаност към нея макар да не е толкова ясно изразена - тази 'очарователна' дама дали би ти липсвала ако не влиза в тази си фаза повече или дори ако изчезне нацяло? Щом й отваряш явно няма наистина никакъв шанс да те остави или ти просто се предаваш по някое време както написа сама. Но се замислих - ако имаше семейство, деца... тогава какво щеше да стане (споменаването на гаджета от време на време ме кара да предположа, че нямаш)? Вероятно мъжът ти щеше да се занимава да я гони и да я обучи да не се появява повече.

Link to comment
Share on other sites

Още преди много години такива неща бяха показвани на широката публика... Много и различни подобни герои, включително и ст.н.с. от БАН могат да се видят в следния откъс:

http://www.youtube.com/watch?v=XKJEtejJtGM&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Както казва Петър Вучков: Що не ръкопляскате?

Якото е, че това явно наистина го имаш като знание, а не да го провериш в интернет, щото е трудна задача да го намериш без да знаеш за какво иде реч. Имало още и умни хора в България. Ама ти май не живееш в България? - Нормално. :)

Благодаря, но все пак в моя случай непознаването на фундаменталните основи на тази материя би било непростимо по отношение на магистърската ми диполома по физика и годините занимания по темата. :lol:

 

А аз отказвам да повярвам, че такава грамадна инвестиция за Големия андронен колайдер, както и че продължава да работи с пълна пара е защото нищо не произвежда. Или пък другата идея - произвежда, но не могат да го "уловят" и "съхранят". Да бе! Направо им повярвах. ;)

Виж сега и тъсенето на живот на Марс не е произвело още зелени човечета, но това не означава, че изследванията трябва да се спрат. Всъщност целта на Големия адронен ускорител е съвсем друга - проникване в дълбините на строежа на материята в условия близки до тези при Големия взрив. ;)

Link to comment
Share on other sites

Онова горното с шапкаря беше нескопосана проба да опиша някакви душевни състояния, породени от пустия ми късмет.

Dreamer, съзнавам, че съм привързана към съседката, дори смятам, че съвсем си заслужавам такъв късмет. Едно, че рядко когато си избираме жилище, правим щателен анализ на съседите, но и лично за мене е важно, че имам такава съседка. Ако се случи нещо лошо с нея, ще ми се скъса сърцето, тя не е виновна, че е болна. Има син някъде, заминал преди много време в чужбина, тя си няма никого. А различността й често ме е карала да се смея със сълзи и изпълнена с недоумение. Едни такива противоречиви чувства ми предизвиква, някак неповторими и уникални. Тя е често и причината за някаква моя неочаквана муза. Изглежда, че човешкият мозък наистина е достатъчно сложно съставен орган. Прав си, че в някаква степен тя е семейството ми, особено в нейните активни фази. Дамата наистина е ужасно изобретателна и въпреки болестта си - с красив ум, което ме поразява най-силно. Ако имам някакво друго семейство, едва ли бих взела някакви мерки срещу нея. Свикнала съм вече, дори кучето ми беше свикнало с нея. Понякога си мисля, че тя е вид луд пазител, който напълно си заслужавам, заради различни мои стари грешки.

Освен това напълно достоверна ми звучи идеята, че с мислите си предопределяме случването на дадени събития.

И ето че пак завих към темата физика.

Godfather, свидетели сме, че вече не се хвърлят толкова усилия в откриване на зелени човечета на Марс, за сметка на потока инвестиции към Големия андронен колайдер. Човеците сме предвидими в това отношение - инвестираме смело срещу сериозни показатели за възвращаемост на инвестицията. И ако ти искаш да ме убедиш, че в сърцето на Европа, а не примерно на някой необитаем остров в някой океан, е построено такова сериозно съоръжение като ГАК (и то работи, усвоявайки сериозни суми всеки час), само с надеждата я открием нещо, я не; и това съоръжение не произвежда нищо, което да осигурява на инвеститорите сигурността на техните вложения; то няма да ти повярвам. Просто не мисля, че е възможно да се случи такъв проект в днешно време и то на база волни пожертвувания в името на науката.

А дори да открием какво се е случило с материята при Големия взрив, това изобщо не обяснява нищо от големите ни питания. Т.е. теорията на Хойл за стационарната Вселена (ок, с уговорката, че от време на време се събира в орех и гърми), остава непоклатима. Вселената в крайна сметка, все отнякъде е започнала да ... "капе". :bgrin: И тогава какво ще построим? Симулатор на Вселена?! В Швейцария? С волни пожертвувания? :thumbs-up: Хех!

Link to comment
Share on other sites

Godfather, свидетели сме, че вече не се хвърлят толкова усилия в откриване на зелени човечета на Марс, за сметка на потока инвестиции към Големия андронен колайдер. Човеците сме предвидими в това отношение - инвестираме смело срещу сериозни показатели за възвращаемост на инвестицията. И ако ти искаш да ме убедиш, че в сърцето на Европа, а не примерно на някой необитаем остров в някой океан, е построено такова сериозно съоръжение като ГАК (и то работи, усвоявайки сериозни суми всеки час), само с надеждата я открием нещо, я не; и това съоръжение не произвежда нищо, което да осигурява на инвеститорите сигурността на техните вложения; то няма да ти повярвам. Просто не мисля, че е възможно да се случи такъв проект в днешно време и то на база волни пожертвувания в името на науката.

А дори да открием какво се е случило с материята при Големия взрив, това изобщо не обяснява нищо от големите ни питания. Т.е. теорията на Хойл за стационарната Вселена (ок, с уговорката, че от време на време се събира в орех и гърми), остава непоклатима. Вселената в крайна сметка, все отнякъде е започнала да ... "капе". :bgrin: И тогава какво ще построим? Симулатор на Вселена?! В Швейцария? С волни пожертвувания? :thumbs-up: Хех!

Трити, може и да не ти се вярва, но има фундаментални неща, които са по-важни от възвръщаемостта. ЦЕРН не е и никога няма да бъде начинание, в което да е заложена възвръщаемост, защото целите, които са в основата на тези проекти нямат нищо общо с бизнеса. Това е така, защото ЦЕРН е инициатива на държави, които могат да си го позволят. Защото не всичко започва и свършва с яденето. Абсурдно е да очакваш, че проект като Големия адронен ускорител трябва да носи възвръщаемост. То няма и как да стане при цена от 8 милиарда евро. Ако трябва да се търси някаква възвръщаемост, това може да е единствено революционността на експерименталните резултати и техния потенциал да обърнат представите на съвременната физика за някои фундаментални положения относно строежа на материята.

Link to comment
Share on other sites

Godfather, мене са ме възпитавали евреи и араби, не се гордея с този факт, но признавам, че определено са нанесли нужните поправки в мисленето ми. И въпреки, че огромната част от вижданията им са крайни, уверявам те, че няма да намериш нито една еврейска мисъл, която да не е свързана с печалба.

Защо пиша това? Заради тази статия.

Супер утопично ми се вижда да се инвестират толкова пари в проект, който не произвежда нищо. И 20 години евреите да врънкат да влязат в тази организация, Европа да не ги иска и те пак да настояват да си дадат парите, така - за науката.

Много ми се иска да си прав, честна дума, ама знам, че не си. Достатъчно време съм живяла сред евреи, за да имам такива убеждения. Ускорителя произвежда нещо! Нещо достатъчно ценно...

Link to comment
Share on other sites

Много ми се иска да си прав, честна дума, ама знам, че не си. Достатъчно време съм живяла сред евреи, за да имам такива убеждения. Ускорителя произвежда нещо! Нещо достатъчно ценно...

Произвежда престижна наука бе Трити. И то толкова престижна, че подобен експеримент не може да си го позволи никоя отделна държава. Ако евреите са решили, че това им върши някаква далавера, толкова по-добре за тях. Ама да принизяваш въпросната наука, само защото разбираш ли евреите се натискали да се включат, нещо издиша тотално откъм логика. Явно времето ти прекарано с тях не е било достатъчно, вервай ми. Ето например аз съм се родил балкански субект и съм израстнал сред такива, но и до ден днешен не мога да разбера балканския начин на мислене, особено някои характерни негови особености. Та недей да си толкова убедена, че си схванала евреите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...