Jump to content
BulForum.com

За медиците ни в Либия


veseo

Recommended Posts

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

въпроса за парична компенсация беше повдигнат от някаквъ репортерка още преди самолета да кацне ;)

отговори и някакъв роднина-равностойно на това, което са получили децата, би било справедливо и те да земат :blink:

Link to comment
Share on other sites

На какво да се радвам?Да се радват медиците и близките им.Аз не печеля нищо от това,нито губя нещо(или може би 50 стотинки).Честно казано изобщо не ме засяга дали ще са тук или в някой либийски затвор,както и на тях или на който и да е който не ме познава му пука аз къде съм.

Тая пропаганда май наистина ви е размътила мозъците и ви е насадила някакво фалшиво чувство на състрадателност.Сега някои ще се тупат в гърдите "спасихме ги",а вие ще им се радвате.Е радвайте се!Аз не се радвам.Все едно ми е.

Прекалено си краен. И аз се дразня много на лицемерното 'тупане в гърдите' на българските политици, за което говориш, но пък както теб никой не може да те укорява, че не ти пука за завръщането на медицинските сестри в БГ, така и ти нямаш право да укоряваш някого, че се радва. Отношението към това събитие е въпрос на лично виждане.

Link to comment
Share on other sites

Точно... но май не осъзнаваш кой е алчния в тая ситуация...

Така и не разбрах кой е споменал нещо такова за плащане. Единствено стана ясно че хората им предлагат да възтановят предишната си работа... хотели им предоставят почивка... правителството предоставя медицинска помощ. Говори се също и за процеса срещу мъчителите на медиците ни... тоест обезщетение от страна на Либия.

 

Никъде... освен тук във форума... или може би в и предаването на г-н Вучков не видях някой да е искал пари от вашите алчни задници.

 

Направо ми се повдига от цинизма Ви. :sick

Link to comment
Share on other sites

400 милиона се изпраха с тоя процес :) лудница е тоя свят! Добре поне, че си дойдоха хората!

Абсолютно!

Link to comment
Share on other sites

Според мен това е нагло. Подкрепяхме, скачахме, пяхме... сега и да им платим... Извинете. Аз ли ги пратих в Либия?!
Абсолютно прав си, Карамана също.Костов и Надя Михайлова да плащат.

 

Добре дошли са де живи и здрави, иначе кат ги гледам изглеждаха много добре , даже не ми приличаха на хора идващи от затвор, браво :)

Link to comment
Share on other sites

въпроса за парична компенсация беше повдигнат от някаквъ репортерка още преди самолета да кацне ;)

отговори и някакъв роднина-равностойно на това, което са получили децата, би било справедливо и те да земат :blink:

 

Въпроса го повдигна още миналата седмица мъжа на Червеняшка и дъщерята на една от другите сестри. Дори онази сутрин мъжът на Червеняшка беше при Коритара в Нова телевизия и самият той, който винаги запазва самообладание и има отговор почти на всичко ОНЕМЯ като чу, че и роднините искат пари. Не знам как ги мислят тези неща...

Link to comment
Share on other sites

еми за това става въпрос.че са страдали, страдали са.ама сега трябва ли да им се дава обезщетение и да живеят с него и правнуците им :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аве още утре трябва да потърсят отговорност от Костов :sick ,Михайлова :sick :sick и тяхната клика,най-големите лайна те ги изсраха.

 

Поклон за :P Саркози :punk ,не знам кви му са сметките ,но изпълни обещанието си от предизборната си кампания.Е това се казва политик.

Гнус ме е от 240-лайновоза в нашия "парламент" :sick :sick :sick

Link to comment
Share on other sites

Аве още утре трябва да потърсят отговорност от Костов :sick ,Михайлова :sick :sick и тяхната клика,най-големите лайна те ги изсраха.

Говорите вицове!Колкото пари са напрайли тея от съмнителни приватизации и тъмни сделки никой нищо не им е казал,сега ще отидат 6 медицински сестри с въпроса защо не ни освободиха по-рано и ще ги осъдят....Ако в Холивуд напртавят филм по слуачая там може и така да се развие действието,ама в реалноста има една поговорка "всяко чудо за три дни".След една седмица следващия път когато ще чуете за медицинските сестри ще е вероятно по изборите.

Link to comment
Share on other sites

Точно... но май не осъзнаваш кой е алчния в тая ситуация...
На какво да се радвам?Да се радват медиците и близките им.Аз не печеля нищо от това,нито губя нещо(или може би 50 стотинки).Честно казано изобщо не ме засяга дали ще са тук или в някой либийски затвор,както и на тях или на който и да е който не ме познава му пука аз къде съм.

Тая пропаганда май наистина ви е размътила мозъците и ви е насадила някакво фалшиво чувство на състрадателност.Сега някои ще се тупат в гърдите "спасихме ги",а вие ще им се радвате.Е радвайте се!Аз не се радвам.Все едно ми е.

 

50 стотинки е един хляб.Питайте едно сумалийско дете колко е един хляб.

Че те могат да поискат и двойно на тях...

А сега познай пак!

Още не са казали, че ще претендират за нещо такова и айде. Дай да ги пооплюем (типично за българщината между другото), вместо да изкажете някаква солидарност или нещо такова. Даже не е нужно и да си закачате лентичката докато го пишете, прИдстааш ли си?

Пак ви казвам. Не се закачайте за една изпусната фраза по телевизията от някой, в някакво моментно състояние.

Link to comment
Share on other sites

Казаха ми, че по Нова министъра на външните работи казал, че няма да има никакви обезщетения. Дано.

Link to comment
Share on other sites

А сега познай пак!

Още не са казали, че ще претендират за нещо такова и айде. Дай да ги пооплюем (типично за българщината между другото), вместо да изкажете някаква солидарност или нещо такова. Даже не е нужно и да си закачате лентичката докато го пишете, прИдстааш ли си?

Пак ви казвам. Не се закачайте за една изпусната фраза по телевизията от някой, в някакво моментно състояние.

Аз като съм в беда ще ми окажат ли те солидарност?Единствения на който му пука за теб са семейството и приятелите ти(и то много малак част от тях).Така че не ми говори,че не съм познал,защото акцента в изказването ми не пада на парите,а на това че "пет(или 0,5) пари не давам за тях".Под пари не разбирай буквалния смисъл на думата.

И стига с тея фрази "типично за българина".....Единственото типично за българина което се сещам е майчиния му език да е български.Даже и това не е съвсем типично ако броим македонците за небългари.

Link to comment
Share on other sites

Да са живи и здрави. Ако искат пари, да душат кура, не сме им виновни ние с абсолютно нищо. Ако не - да си живеят живота.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно прав си, Карамана също.Костов и Надя Михайлова да плащат.

 

 

Аве още утре трябва да потърсят отговорност от Костов :sick ,Михайлова :sick :sick и тяхната клика,най-големите лайна те ги изсраха.

 

Именно :punk

Link to comment
Share on other sites

Така и не разбрах кой е споменал нещо такова за плащане. Единствено стана ясно че хората им предлагат да възтановят предишната си работа... хотели им предоставят почивка... правителството предоставя медицинска помощ. Говори се също и за процеса срещу мъчителите на медиците ни... тоест обезщетение от страна на Либия.

 

Никъде... освен тук във форума... или може би в и предаването на г-н Вучков не видях някой да е искал пари от вашите алчни задници.

 

Направо ми се повдига от цинизма Ви. :sick

 

Пич, ти живееш в някакъв свой си измислен свят... Не следиш новини, не четеш вестници, не си чувал за радио... като гледам Интернет ползваш, ама знам ли, може само за имейл... А - и г-н Вучков гледаш... СКАТ, а? Това обяснява защо си толкова далеч от действителността. Ако само от Вучков и от този форум се информираш какво става по света... Така и не бил разбрал... Ми поинтересувай се. Дори тази тема ако беше прочел както трябва, щеше да намериш линк към новинарски сайт с искането им.

 

Повдига ти се от цинизма ми?!? Моля?! Единствения цинизъм тук е искането на сестрите да вземат пари от хората, които не спряха да ги подкрепят както и с каквото могат - ако ще и като мислят за тях постоянно, не ги забравят, молят се... Знаеш ли, има един хууубав български разказ, казва се "Пази, Боже, сляпо да прогледа" - препоръчвам ти го, както и на всички тук. Цинично е да хапеш ръката която са ти подали за помощ...

Link to comment
Share on other sites

Завръщането на медиците е може би една от най-хубавите новини случили се на България през последните години. Аз лично като гледах репортажите как пристигнаха щях замалко да се разплача, от кеф или от умиление и аз не знам.

 

Важното е, че тези хора издържаха и си дойдоха живи и здрави.

А какво е казал Вучков, виновен ли е Костов, откъде са пояси тоя Саркози, че оправи работата за 2 седмици и тн и тн са въпроси, чиито отговори няма да научим и за който може само да си блещим по форумите и да разваляме събитието.

Link to comment
Share on other sites

очаквах да е малко по-драматично, да целуват земята или нещо подобно :lol: :lol: няма да ви казвам какво ми е мнението за медиците и тая цялата история, щото ще ми наскачате всички :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

очаквах да е малко по-драматично, да целуват земята или нещо подобно :lol: :lol: няма да ви казвам какво ми е мнението за медиците и тая цялата история, щото ще ми наскачате всички :bgrin:

 

 

 

ами може би да знаеш за какво точно става дума ,затова така говориш ,

Все пак когато се е разбрало преди години ,че нещата отиват към зле всички който са работили там са си тръгнали , само нашите са останали да си чакат парите и са станали жертвите на Мангалите ,

и на никой от тукашните олигофрени не му е пукало , че са му сънародници ,ами гледаха каде да си проснат хотелите, но никой незнае истината за медиците ..... , :blink: Нали ?!

Link to comment
Share on other sites

E гати и негативизма строи тука. :blink:

 

Познай кой е hater-a тук. Ще ти помогна...има цифри в името си.

оверман-е, може би имаш някакво основание да говориш така, но аз лично не виждам да се радваш за тези хорица.

 

ти си просто един hater, който винаги е на контра, не изслушваш другия нито пък допускаш, че може би е прав. Такова отношение си е типично българско де, така че ти е простено.

С това си отношение само потвърждаваш хипотезата ми че лично ти не обезщтетение, лично отмъщение щеше да търсиш.

Адски тъпо е да ги обвиняваш, че били заминали...сам се сети защо. Също така съм сигурен, че никога няма да потърсиш вината в себе си ако беше на тяхно място. Е, във форума всеки е сербес.

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти живееш в някакъв свой си измислен свят... бла-бла

Добре дошъл. :)

 

Такам... Прерових темата по-обстойно и видях двата линка. Във "dnes.bg" пише че желанието на роднините е да бъдат обезщетени по някакъв начин от виновните.

 

Роднините на медиците предявили претенции, че някой (чети - българския народ, чрез своите данъци) трябвало да обезщети медиците за времето, прекарано в затвора в Либия.

 

Този тип с блога откъде на къде казва: "чети - българския народ чрез данъците". Аз не виждам някой да е посочил че точно българската държава трябва да даде някакви пари.

 

Никой не е посочил нищо конкретно... но аз ще направя доста логичното допускане че става въпрос за "всенародните любимци" - Иван Костов и Надежда Михайлова които с бездействието си допуснаха проблема да се развие още тогава. Ако някой е гледал предаването на Карбовски което той направи с роднините преди време.... те посочваха за основен виновник именно некадърните ни държавници от 1998-ма. Сега да ли са прави или не - друг ще реши.

 

Мисълта ми е че никой не е допуснал да им се дадат пари съизмерими с тези които получи Либия. Толкова ли сте ограничени и праволинейни?! Държавата ще помогне на тези семейства - мисля че е повече от хуманно да го направи след толкова години агония.

Link to comment
Share on other sites

Този тип с блога откъде на къде казва: "чети - българския народ чрез данъците". Аз не виждам някой да е посочил че точно българската държава трябва да даде някакви пари.

 

Ъъ... Първо, парите в международните фондове не идват от само себе си. Второ, те няма да ги дадат на добра воля. Цялата работа е, че ЕС плати на Либия, ние ще платим на ЕС, рано или късно, но това ЩЕ стане. Да не говорим, че целият свят видя колко сме слаби.

 

В един друг форум видях едно изказване, цитирам по памет: "По пътищата на ден умират по 2-3, понякога и повече хора, има деца, които чакат за трансплантация. Те ли заслужават да живеят повече или някакви 5 сестри в Либия, които 100% не са невинни." ( Тук искам да вметна, че авторът на поста иска да каже, че са невинни по процеса за заразяването, виновни са по други престъпления, които в Либия се наказват строго - производство и продажба на алкохол например ).

 

 

abe az 4estno kazano se radvam...iskreno se radvam 4e vsi4koto tva v libiq svur6i i horata sa si v bg...neka se radvat na semeistvata si i na 2riq si 6ans...no ako e istina 4e iskat bg narod da im plati obe6teteniq ot po 1mln. v zeleno...e tova naistina e gnusno...nz mojebi ne osuznavat kvo govorqt ili kolko naglo zvu4i...naistina bi bilo dobre primerno da im namerqt rabota ne6to takova makar4e to bi bilo dobre i za vseki bezraboten da e taka

 

Тоньо, съгласен съм, че трябва да има обезщетения, работа, степендии за децата им, безплатна почивка, минимална помощ. Трябва да си стъпят на краката. Ама те искат, само щото са лежали 8 години в затвор да ги направим милионери.

Link to comment
Share on other sites

abe az 4estno kazano se radvam...iskreno se radvam 4e vsi4koto tva v libiq svur6i i horata sa si v bg...neka se radvat na semeistvata si i na 2riq si 6ans...no ako e istina 4e iskat bg narod da im plati obe6teteniq ot po 1mln. v zeleno...e tova naistina e gnusno...nz mojebi ne osuznavat kvo govorqt ili kolko naglo zvu4i...naistina bi bilo dobre primerno da im namerqt rabota ne6to takova makar4e to bi bilo dobre i za vseki bezraboten da e taka ;) a naistina kato se zamisli 4ovek 4e parite mogat da budat dadeni / primerno govorq za tezi nqkolko mln. koito iskat/ za deca i postradali hora/ ....eeeemi za kvo govorim ;) pomognahme na tqh /ne 4e nie sme napravili ne6to/ neka se pomognem na drugi ne da napravim tqh milioneri

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...