Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

:) Kakyv vypros samo. Osven da pitash nego...

Ochevidno zashtoto igrae s dve rasi, dobyr s tri rasi oshte ne sym chul da ima. I oshte po-ochevidno, zashtoto mu e dostatychno komfortno s toss vs teran.

I tyi kato yavno ne razbirash vyprosa: zashto sled kato e gosu player s dve rasi /toss i teran/ ne igrae s teran vs zerg, shtom e tolkova lesno i elementarno, spored Runner ? ;)

Нали ЗвТ е мега имба, а ПвТ е горе-доли балансиран. Тогава не трябвали да играе зерг и протос, а не теран и протос?! Не мога да ти хвана логиката нещо...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

MMM са Т1 юнити... Темпларите са Т3... коментирах случая когато няма темплари, 5 темплара са това което обръща играта. Без тях е ГГ

Медиваците са тиер 1 щото. Баси работата. Това да твърдиш, че ммм е супер изтъркано и тераните не трябва да играят на него през цялата игра, е все едно да твърдиш, че шибаният небалансиран зерг не трябва да прави работници. Или че роуч хидра инфестор трябва да мине в по-късен стадий на ултра+бруд лорд. Ще правя к'вот си искам, ако смятам, че ще бия. И МММ е точно толкова т1, колкото зелот/сентри/колос.

Link to comment
Share on other sites

http://www.justin.tv/dreamhacktv#/w/1232280608

 

Шведските квалификации за WCG.

 

Groups:

 

1.

Dignitas NaNiwa

MYM SaSe

Dignitas meRz

MoSiE

 

2.

Mouz ThorZaIN

Millenium LaLuSh

SK Jimpo

AiForsen

 

3.

Dignitas SjoW

Liquid HayprO

RGlCytoplasm

GGNaugrim

 

4.

Mouz MorroW

Dignitas Bischu

RGlFuRy

inFRunA

 

Резултати: http://iol.playdh.com/event/wcg-samung-national-finals/wcg-sc2-lan-kvalfinaler-ios/142/#/roundrobins

 

-------

 

Morrow УНИЩОЖИ Naniwa на четвъртфиналите! Дано да пуснат риплеи или ВОД-ове, тези игри трябва да се видят. Тотален рофълстомп!

Link to comment
Share on other sites

http://www.justin.tv/dreamhacktv#/w/1232280608

 

Шведските квалификации за WCG.

 

Groups:

 

1.

Dignitas NaNiwa

MYM SaSe

Dignitas meRz

MoSiE

 

2.

Mouz ThorZaIN

Millenium LaLuSh

SK Jimpo

AiForsen

 

3.

Dignitas SjoW

Liquid HayprO

RGlCytoplasm

GGNaugrim

 

4.

Mouz MorroW

Dignitas Bischu

RGlFuRy

inFRunA

 

Резултати: http://iol.playdh.com/event/wcg-samung-national-finals/wcg-sc2-lan-kvalfinaler-ios/142/#/roundrobins

 

-------

 

Morrow УНИЩОЖИ Naniwa на четвъртфиналите! Дано да пуснат риплеи или ВОД-ове, тези игри трябва да се видят. Тотален рофълстомп!

Рънър тук мълчи като говедо. Терани на финалите ли? Протоси? Няма такива неща, най-слабата раса е на финалите. Рънъре, коментари?

ЕДИТ: Роучовете са толкова слаби и толкова скъпи. Трябва да им намалят цената и времето, за което излизат.

EDIT2:

GSL, IPL, тоя турнир. Зергите слаби и онеправдани. Ох, как чакам големия пач.

Link to comment
Share on other sites

Е, какво мълча? Изобщо нямам време да следя в момента игрите. Но се кефя, когато теран падне, защото ми писна да им гледам еднообразните стратегии всяка игра! Зергите ви научиха номерата и вече не минават в 100% от игрите. Време е да си размърдате закърнелите мозъчни клетки и за започнете да играете по-креативно, защото в противен случай ще ви шибат до откат!

А пък за дисбаланса в играта Близард ще си кажат думата в някой от следващите пачове и ако наистина има такъв, мерки ще се вземат!

Link to comment
Share on other sites

Е, какво мълча? Изобщо нямам време да следя в момента игрите. Но се кефя, когато теран падне, защото ми писна да им гледам еднообразните стратегии всяка игра! Зергите ви научиха номерата и вече не минават в 100% от игрите. Време е да си размърдате закърнелите мозъчни клетки и за започнете да играете по-креативно, защото в противен случай ще ви шибат до откат!

А пък за дисбаланса в играта Близард ще си кажат думата в някой от следващите пачове и ако наистина има такъв, мерки ще се вземат!

Зерг срещу протос- Дрони дрони дрони, Роуч/Хидра/Коръптър Лейт гейм или бруд лордове, или зерглини + слон.

Зерг срещу теран - Линг/Блинг/Мута или Линг/Блинг/Инфестор. Лейт гейм или бруд лордове, или зерглини + слон + инфестор.

 

Огромно разнообразие.

Link to comment
Share on other sites

Да, нали! Виж, колко е скучен зерга - за цялата игра може да изкара в най-добрия случай 6-7 вида юнити, а пък пък терана има невероятно разообразие в това отношение:

 

срещу протос: ърли - ММ, мид - МММ, лейт - МММ, с 2 гоуста.

срещу зерг: ърли - ММ/М,хелион, мид - МММ/ММ,танк, лейт - ММ, танк и ако зерга има брудлордове, може по желание да изкара 3-4 викинга...

 

И в това време финала между Кас и Даркфорс - 3:1 за терана! Хахаха...

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам какво се оплаквате... да не би зерга да не прави постоянно кучак и роучове, а протоса зелъти и столкъри?

Link to comment
Share on other sites

http://www.justin.tv/dreamhacktv/videos

 

VOD-ове от вчерашните шведски квалификации за WCG. Който има време, да изгледа всичко - за мен това беше едно от най-забавните SC2 събития! Добри игри + луди коментатори (TLO + 2gd) = fun, fun, fun! :)

Link to comment
Share on other sites

За хората, които имат повече от един акаунт.

Този уикенд си направих експеримент да поиграя с теран на протоския си акаунт. Смятах, че ще бъда размазан и сравнен със земята, но не стана точно така. От 10-на игри спечелих 6, което е доста близко до резултата, който бих постигнал с протос. Така че плюенето ми за това, че протос е по-силна от теран и че зерг е имба, може би е пълна говнарщина. Ще взема да се науча със зерг и да тествам и ако пак постигна същите резултати, вече думичка за имба няма да чуете от мен.

Link to comment
Share on other sites

Zerg Invasion...

пускам два-три стрийма да видя нещо от турнирите тази вечер... и какво да видя - навсякъде ЗвЗ ! Баси, това е като кошмар !

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/NASL.tv - Ret:Machine

http://www.teamliquid.net/video/streams/ESL_TV-2 - Tefel:Lowely -> това всъщност било и финала на Go4SC2 !!! ;)

 

...страх ме е да пусна повече стриймове.

 

Това ли е най-слабата раса, Runner ?

 

---

Реших се да пусна и третия турнир, който върви и вече не знам дали да се радвам или кошмара продължава: Zerg vs ... toss !

Oт три стрийма, от три турнира, от 6 играещи... 5 зерга :confused

 

И след час чакане се появи едно ТвТ да разнообрази малко. Междувременно TLO го убиха от бой, разни знайни, и повечето незнайни зерг юзъри. Обикновено играта приключваше в момента в който зерга стигне до брудлорд+инфестори+коруптор.

 

Ахах... в момента ТЛО рути терани със зерг:

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/Liquid%60TLO

 

Музичката която е пуснал за фон, кърти мивки. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Имам следното предложение - нека от утре нататък да не споменаваме и да не намекваме за дисбаланс. Който каквото има да казва по тази тема, нека го излее сега и да млъкне веднъж завинаги. Съгласни? Светлия, сигурно 98% от постовете ти в последно време са рев и тръшкане. Същото и с Runner, ама от другата страна на барикадата. Baba_qga и аз май сме по-умерени, но също понякога леем сяра и жупел. Нищо градивно и полезно няма в това и лично на мен вече ми писна. Даже вече се колебая, преди да отворя тази тема, защото знам какво ме чака вътре.

 

----------

 

Ако не знаете, ТЛО прави 24 часов благотворителен стрийм: http://www.teamliquid.net/video/streams/Liquid%60TLO

В момента има над 20 000 зрители!

 

----------

 

А от 23:00 започва третата седмица на EG Master's Cup. Отборите, които ще мерят силите си, са MOUZ и MYM. Ето и съставите:

 

 

mouz.MaNa <MLG Shakuras Plateau> MYM.Mondragon

mouz.MorroW <MLG Xel'Naga Caverns> MYM.ClouD

mouz.ThorZaIN <GSL Crossfire SE> MYM.SaSe

 

2v2: mouz.GhosTa & mouz.Syck <Scorched Haven> MYM.Mondragon & MYM.ClouD

 

Прогноза: 3:2 за Mouz след ACE match между Morrow и Sase!

Link to comment
Share on other sites

Това направо е вечерта на мирърите - сега ще има МС вс Хасуобс !

 

---

Сай, принципно си прав от една страна, но от друга дискусията за баланса винаги ще съпътства играта - няма и как иначе. Както и винаги ще има пачове, какво сега да пазим мълчание ли ?

За мен въпросът е да запазим баланса в тази дискусия, т.е. всичко да е в рамките на добрия тон ! Както и мисля, че е.

Link to comment
Share on other sites

То дискусията е хубаво нещо, но това тук е доста далеч от дискусия. Това тук е мятане на лайна в посока на дадена раса или в най-добрия случай - пльосване на твърдение "зерг имба" или "теран ОП" и дотам. Или някой посочва резултати от Go4Sc2 (2 зерга на финала днес), друг посочва резултати от Zotac (2 терана на финала днес) и нещата пак остават да висят някъде.

 

На никой не искам да казвам какво да прави, това е свободна държава. Този форум вече го посещавам само и единствено заради тази тема и ми се ще да има поне малко смисъл в нея.

 

Мисля, че границата на добрия тон отдавна е прекрачена.

 

----------

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/OneMoreGame

Link to comment
Share on other sites

...Прогноза: 3:2 за Mouz след ACE match между Morrow и Sase!

 

И кой от MYM ще вземе победа ? За мен супер имба среща, ама да видим !

 

Май ще се поправя, не среща ами една игра поне. 2вс2 -то не го броя, там може и да вземат 1 точка от MYM.

 

---

Сай, предполагам слушаш коментара на Morrow и Cloud в момента ? Виж, че и самите кастъри, на които съм сигурен, че изрично им е казано да не коментират баланса, се изтърват за ЗвТ -то !

 

Не знам дали някой гледа в момента, но това което прави Мороу е срещу всякаква логика, след като е видял два супер фаст хелиона, в продължение на 3-4 минути вади само дрони и не сложи нито един спайн, нито пък пусна бойна единица ?!? Чак като станаха 8 хелиона и тръгнаха към него, пусна два спайна на около километър от експанда му ?!? И на всичкото отгоре, най-учтиво пусна ВСИЧКИ хелиони да се качат в мейна му, като "предвидливо" прибра всички дронки именно там - да не би Клауд да пропусне някоя :confused

Вероятно не знаеше, че с 1 /една/ кралица спокойно запушва входа, а долу на експанда имаше 2/две/ кралици ?!?

Или го прави нарочно, или не е на себе си, или... всъщност няма трети вариант !

Лично според мен, колкото и Сай да се дразни, Мороу взе да се притеснява от пач и прави някакъв театър !

Хаха, и точно Мороу-мишока, да каже: gg u play perfect game... 100% театър, но малко преиграва чак. :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че границата на добрия тон отдавна е прекрачена.

Прав си и ме е срам, че съм един от тези зад едната страна на барикадата!

Няма повече! Другият уийкенд само зерг ще играя, барем свикна и видя къде са слабите страни.

Link to comment
Share on other sites

И кой от MYM ще вземе победа ? За мен супер имба среща, ама да видим !

Познах резултата, но не и развитието :) Мислех, че Монди ще бие Мана и после на двойките MYM ще вземе още една победа, а то стана точно обратното.

 

Относно Мороу - Клауд, сет 2. Мороу имаше кралица на входа, но в най-неподходящия момент я прати да сере ларва и не можа да се върне навреме. Иначе щеше да опази входа, спайновете щяха да са готови и всичко щеше да е ок. Срещу пюре хелиони не ти трябва друго за защита, поне в началото. Оттам нататък изходът беше ясен.

 

Мороу взе да се притеснява от пач и прави някакъв театър !

Това изказване е просто несериозно. Когато играеш за 5000 долара, при това не лично за себе си, а за отбора си, няма място за лиготии. И колкото и да се дразниш, Мороу е професионалист и знае кога и какво да прави много по-добре от нас двамата заедно на пета степен. Пак казвам, в случая с хелионите щеше да е ок, просто не му достигнаха части от секундата, за да върне кралицата на входа. За сравнение: вдигането на депо от барикадата, когато идва маса линги. Отново става дума за части от секундата - ако успееш да го вдигнеш, оцеляваш. Ако лингите влязат, умираш.

 

Но нека погледнем сет 1. Мороу анулира 2 ракс агресията (ако въобще имаше планирана такава), анулира сините хелиони с 1-2 зерглинга жертва, пусна ранен златен експанд, спря първия голям пуш с танкове и марини, беше 40 съплай напред през по-голямата част от мидгейма, стигна до "OH MY GOD, I'M DEAD" композицията брудлорд + инфестор + коруптор. Къде сгреши, че да загуби?

 

Другият уийкенд само зерг ще играя, барем свикна и видя къде са слабите страни.

<3 :)

 

--------------

 

Днес започва GSL Super Tournament Ro64. За съжаление първият ден не предлага нищо кой знае колко апетитно.

 

(T)MVP - (P)Creator

(T)GanZi - (T)ChaosTheory

(Z)Check - (T)SuperNoVa

(T)MMA - (T)Lyn

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбирайте погрешно. От доста време не съм мрънкал, че зерга е слаб. Напоследък единственото, което правя е да съм опозиция на Светлия и Баба Яга, като изтъквам слабите страни на играта на тераните. :)

Link to comment
Share on other sites

...

 

Сай, разбирам че Мороу ти е любимец, и има защо - наистина е много добър ! Но прочети си отново онова което казваш - защото е пълно с противоречия, хем е: "знае кога и какво да прави много по-добре от нас двамата заедно на пета степен", хем от 2 кралици на експанда, не "успя" нито една да сложи на входа - и ако нещо е несериозно, това са думите ти, че "бил пратил едната, да пуска тумор и то точно като му влизат хелионите и бла-бла-бла" ?!?

Отделно, спайновете бяха пуснати толкова напред, че и да бяха станали нямаше да вземат участие в нищо !

Отделно, много добре знае кога стават 6 хелиона /особено като е видял първите 2/, а в случая Клауд даже ги изчака да станат 8, и едва когато тръгна Мороу се направи, че взема "мерки".

Отделно съм виждал как добре умее Мороу да си пръска дронките, като дойдат хелиони... в случая направи точно обратното: събра АБСОЛЮТНО всички дрони на едно място, и ги предложи на 8-те хелиона ?!?!?!?!?

Погледни фактите, не знам дали заради евентуален пач, дали защото разчиташе, че съотборниците му няма да допуснат загуба, дали заради нещо съвсем неизвестно нам, но... Мороу пре-изигра голям театър !

А и както добре знаем, Мороу е вид злобарче, и точно той да каже думи като тези в края на 2-та игра ?!?!? Даже кастърите не можаха да определят - познавайки го добре, дали го казва наистина, дали иронизира, дали играе театър !

 

П.П. И не на последно място, защо не провериш дали в последните 20-30-50-100 игри между тях, Клауд е взел повече от 1-2. :)

Аз лично съм готов да се обазложа, че ако играят някакъв финал 10 от 19, Клауд игра няма да вземе на Мороу... и изведнъж 2:0.

 

...в сет1, при, както сам казваш: "40 съплай напред през цялата игра", Мороу имаше безброй възможности да нападне и да трейдне армиите, след което е ясно какво става, но... не нападна нито, НИТО веднъж. Вероятно случайно пак.

 

---

Относно приказките за баланса съм съгласен с всички, то като се замисля единствено аз говорих за това, така че поемам пълна отговорност.

И между другото, вероятно е случайно, че точно сега, в този момент когато зерга е определно в доминираща позиция спрямо терана, не ви се коментира баланса въобще.

Link to comment
Share on other sites

Не че не ни се коментира, но просто няма смисъл вече. Доводите ви е се изчерпаха преди месец, защо да продължаваме да се повтаряме. Но колкото и да го твърдиш, фактите продължават да не са в твоя полза...

А за Мороу, съжалявам, че не съм гледал въпросната игра, но нещо намирисва. Или е бил пиян, или някой друг е играл вместо него, или и аз не знам какво. Но за мен Мороу е един от най-добрите зерги, но и на най-добрите може да им се случи да се заплеснат и от една грешка да се полужи верижна реакция... Но абсолютно изключвам версията, че е играл така, за да предотврати вероятен пач, който да нърфне зерга. Това е просто несериозно. Ако има дисбаланс, Близард ще го пачнат и нито Мороу, нито който и да е ще им повлияе.

Я кажете, къде да ги гледам тия игри.

Link to comment
Share on other sites

Не че не ни се коментира, но просто няма смисъл вече. Доводите ви е се изчерпаха преди месец, защо да продължаваме да се повтаряме...

 

Съгласен съм ! В крайна сметка, правото е на мнозинството ! :beerchug

 

...

Я кажете, къде да ги гледам тия игри.

 

Сега ги потърсих в тубето, но ги няма там - още.

 

---

Пуснал съм пак две ЗвЗ -та, но поне Идра и Зинийо - http://www.teamliquid.net/video/streams/NASL.tv , направиха страхотна първа игра. Nerchio и Stephano - http://www.teamliquid.net/video/streams/GameCreds%20EU , не ми остана време да ги видя.

Link to comment
Share on other sites

liquid благодаря, именно това са.

Сега пак пуснах 2-та... идват 8 хелиона... от 2 кралици долу... една отива да пусне тумор... другата беше запушила входа, но точно преди хелионите, реши да изплюе 3-4 ларви и да пусне хелионите горе... където в кошарката бяха събрани ВСИЧКИ, невинни дрони ! :)

Сега, забелязвам че Сай всъщност говори за една кралица на експанда, ама те бяха 2.

Link to comment
Share on other sites

Но абсолютно изключвам версията, че е играл така, за да предотврати вероятен пач, който да нърфне зерга.

Агрий. Айде да видим играта за това, което беше. Мороу пусна кралицата да хвърли инжекция, хелионите се вмъкнаха. Т'ва е. Случва се на всеки. На мен ми се се случвало да видя 3 роуча на рампата, да тръгна към тях, те да тръгнат да ме преследват(някой е забравил да натисне холд) и...опа...влезнах. Оттам играта става много странна за зерга. Лошото, е че след като ти умрат хелионите, не знаеш какво става. Може зергът да реши да остане на 3-те си роуча и да пусне 15 дрони, или да направи 10-на роуча и да те размаже. Обикновено след успешен харас с хелиони се запушвам като гъба и чакам да ме нападне :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...