Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Не си единствен. Аз вчера гледах Bomber vs Nestea и това ми беше. Останалите турнири са ми доста по-интересни.

 

Виж, GSTL е друго нещо! Нямам търпение да започне следващото издание с FXO!

 

Иначе тези дни покрай МЛГ ще се спи през деня, защото нощта ще бъде оцветена в теранска кръв и протоска....охлаждаща течност? :D

Link to comment
Share on other sites

Следва финал с Димага вс Хепи - ЗвТ:

http://www.teamliquid.net/video/streams/Special%20Endrey

 

Дано тераните сте доволни! 2:1 за Хепи. И въпреки всички приказки, тераните продължават да печелят срещу зерг. А вчера един от коментаторите каза, че в Европа зергите бият тераните, но в щатите било обратно. Така че за сега нещата са добре балансирани.

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/video/streams/imbalanced.tv

goody vs unknown zerg...priceless

0:1 за зергчето.

Втората игра. Да.

Зергите ме кефят максимално напоследък. Играят като луди. Правят всякакви комбинации, а тераните още разчитат на остарелите си тактики...

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/video/streams/imbalanced.tv

goody vs unknown zerg...priceless

0:1 за зергчето.

Втората игра. Да.

 

То тия неща направо не са новина вече. Сай се майтапи за Боксър, ама няма да се учудя утре-вдругиден да се похвали, че е нулирал някой като ThorZaIN примерно - на някой турнир.

 

---

А МЦ в Щатите ли е Сай, или ще цъка от Корея ? Че ще е жалко, ако е от Корея. - упс визи мизи :)

 

---

Runner, ама моля ти се, то не като луди ами като вселенски герои направо ще я подкарат - гледайки как върви.

Дано само не им мине котка/пач/ път. :)

И Runner, питам се аз, защо ли не играят толкова като луди и срещу протосите...

Link to comment
Share on other sites

В САЩ е, даже вече е в кабинката :) След десетина минути ще мачка Идра.

 

Ох, дано ! Че ме хващат ортикариите от тия зергски победи вече. :)

 

Нямам търпение... и ако мрънкалото Идра случайно и нечестно, естествено, бие - си лягам !

Добре, че му е отпаднал аутоуина срещу теран.

Link to comment
Share on other sites

И Runner, питам се аз, защо ли не играят толкова като луди и срещу протосите...

Ей ся гледай кво става с Идра. 3:0 срещу МС предвиждам.

Link to comment
Share on other sites

Зергите ме кефят максимално напоследък. Играят като луди. Правят всякакви комбинации, а тераните още разчитат на остарелите си тактики...

Всякакви комбинации???!!? По-предсказуема раса от зерга няма. Мога да преценя всички тайминги, знам им всичките юнити колко са и къде са и к'во от тва? Пак имат 40 дрона над мен. Пач, ей т'ва ше ги оправи.

Link to comment
Share on other sites

Браво и на двамата, много як първи сет.

 

Втория беше даже по-як... браво на мрънкалника - играе страхотно.

 

---

Относно ОП-то на зерг, Близард в желанието си да направят расата по-достъпна и лесна за common играчите, така я бъфнаха, че тия дето малко от малко отбират от Старкрафт станаха непобедими.

 

Аз за пачването на зерг съм сигурен, това което ме притеснява обаче, е че толкова леко и отдалеч ще пипат, че докато го докарат до приличен баланс ще мине доста време, през което времената ще са много тежки за тераните в ЗвТ.

 

Runner, ще си говорим пак - тук поне всичко остава написано и лесно ще си "спомним".

Link to comment
Share on other sites

Пфф, после пак говорете, колко зле бил Идра...

 

И колко са предсказуеми точно? Зерга прави почти всеки юнит във почти всички игри срещу теран. И после ми говориш за предсказуемост... Аз ще ти кажа, какво е предсказуемост - бункер ръш или фаст хелион ръш, следван от танкове през цялата игра... А да, може и някое банши за разнообразие...

 

Мда, времената за тераните ще са много тежки, докато Близард не решат да пачнат марините да правят х2 демидж и стима да увеличава бързината х2, а танковете да стрелят по въздух и да се сийджват за 1 секунда...

Link to comment
Share on other sites

Айде поне Нанива да отмъсти за МС. :)

 

Тейстоусиса ги бях забравил, но определено са N1.

 

Добре, Нанито на ниво - 2:0 срещу Moon. Пак интересни игри, но по-малко от МЦ и Идра.

 

Струва ми се, че най-голямата сила на зерг е защита и силно макро, не че с единиците които има не можа и да притиска рано, но е много по-на кантар. Докато като се намакрова като Идра одеве, даже и от микро няма нужда.

Link to comment
Share on other sites

Naniwa е звяр! Като нищо може да постигне резултат, сравним с онова 26:2 от Далас.

 

Струва ми се, че най-голямата сила на зерг е защита и силно макро

 

И после защо зергите толкова обичали дроните :)

Link to comment
Share on other sites

Следва поредната гавра с теран: Идра вс Селект. Добре, че не е 4 от 7, та поне само 2:0 ще е.

 

Сет1: ... трагедия !

:) Терана с по-голям съплай, с равен, ако не и по-голям инкам... so what ? Its zerg !

Runner, в случая терана беше основно Т3, and so what ?

И да допълня, че Селект е с близо 400 APM, което се оказва напълно недостатъчно да направи каквато и да било разлика ?!?

Вероятно от Близард са решили да направят от теран юзърите, някакви супер войници от бъдещето за бъдеща война с извънземните /ще намалям кабелната/.

Минимум 1000 АРМ, реакции и решения в рамките на микросекунди, предвиждане на действията на противника с максимална точност за около 100 години напред и т.н. и т.н. И честно казано вероятно ще успеят с този груб дисбаланс.

 

ЗвТ е тотално безидеен мачъп, поне докато не видя хард каунтър на бруд/инфестор ! Отделно от това за ВСЯКА тактика и единица на терана, зерга има съответен ХАРД каунтър, че даже и по два, че даже и по три /примерно за марините: 1)блинг; 2)инфестор; 3)брудлорд // за викингите, къраптъри, муталиски и above all инфестори/, докато за половината единици на зерг, терана и обикновен каунтър няма.

Link to comment
Share on other sites

докато за половината единици на зерг, терана и обикновен каунтър няма.

Zergling - marine/helion/tank

Roach - marauder/tank

Baneling - marauder/tank/thor

Mutalisk - marine/thor

Infestor - tank/ghost

Corruptor - marine/viking

Broodlord - ghost/viking

Ultralisk - LOL

Hydra - LOL LOL LOL

 

Сет 2: Zergling/baneling/mutalisk/infestor/broodlord не може да падне от marine/tank/viking - трябват поне още 2 вида единици, за да станат 5:5 ;)

 

Сет 1: Селект игра страхотно...до последния момент - от 10 тора му останаха 2 май. Съплаят не е най-важното нещо. Все едно не сме виждали 200 съплай роуч да пада от 120-140 съплай протоска армия.

 

ALL YOUR UNIT ARE BELONG TO US!

 

jFb2A.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...