Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

В момента Калин играе протос срещу Гууди.

http://www.teamliquid.net/video/streams/imbalanced.tv

 

Много интересно. Калин игра протос, срещу Гууди, който беше теран, а сега играе теран, срещу Анбу, който е зерг. Светлия, коментар?

Рънър, колко ми е смешно :)))))))))))))))))))

Видяхме как зергът може да е назад с лимит, да има грешна композиция. Но в крайна сметка бейнлингът е това, което убива всичко. Няма лимит, няма нищо. Бейнлинги. Много беше трудно. От две посоки на МУУВ просто. Браво.

HAHHAHAHAHAHAHA

Много интересно. След като видя колко е невъзможно за добър теран да бие добър зерг, калин реши да си играе с протос, че да има шанс. Рънър, коментар?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Той сигурно пада от Марс и досега не е виждал ЗвТ, та за това избра да играе теран... Какво да кажа?

Link to comment
Share on other sites

Той сигурно пада от Марс и досега не е виждал ЗвТ, та за това избра да играе теран... Какво да кажа?

Обясни ми как 7 танка, 30 марина и 6 медивака падат от 8 муталиски, 40 зерглина и 20 бейнлинга ?

К'ви юнити да правя? Гоустове? Пф. Стига се заяжда. В първата игра калин игра по-добре, беше по-напред, но с малко, направи грешка и падна. Какво дрънгалясваш? Мълчи вече с тия имби, пий си питието и се наслаждавай! Аз поне т'ва смятам да направя.

Link to comment
Share on other sites

Еее, Бабо, малко се изхвърляш. Точно преди атаката терана беше около 180 лимит, а зерга около 170. Обясни ми ти, как тоя лимит може да се изрази в юнитите, които си посочил, при положение, че зерга имаше 3 бази, като третата не беше разработена, защото терана мина с хелионите и изби всички работници 2 минути преди това...

Отгоре на това, след въпросната атака, на терана му останаха 3 танка и няколко марина и всички медиваци, като зерга изби марините и танковете след излюпването на новите подкрепления.

Link to comment
Share on other sites

В момента Калин играе протос срещу Гууди.

http://www.teamliquid.net/video/streams/imbalanced.tv

 

Много интересно. Калин игра протос, срещу Гууди, който беше теран, а сега играе теран, срещу Анбу, който е зерг. Светлия, коментар?

 

Ахх, и без това мислех да пусна коментар, и за малко да забравя - благодаря, че ме подсети... :)

 

Калин : Анбу - поредния никому известен, велик зерг играч, който маже терани на килограм.

 

сет 1: Калин се пуска теран /нека да се има предвид, че съвсем доскоро беше теран юзър, и отскоро играе тосс/... не искам да коментирам, защото беше мощно и грубо изнасилен от зергчето !!!

 

сет 2 и сет 3: Калин взе че се пусна тосс и... същото велико зергче, което го направи разноглед в първия сет... беше на свой ред мощно и грубо изнасилено, и направено разногледо /не преувеличавам грам/.

 

Runner, моля те дай коментар ! :lol: :lol: :lol:

 

 

П.П. Подсказка, питайте Калин за мнението му за ЗвТ. Просто Калин направи блестяща нагледна демонстрация /за такива като Runner/ на това как и най-смешния зерг, може да бие ВСЕКИ теран на Земята. И как после същия този велик зерг, когато бъде изправен в по-балансиран двубой, забележете срещу СЪЩИЯ играч, изглежда смешен и като механика, и като АРМ, и като десижън мейкинг, и като микро, и като макро и т.н.

Страхотен контраст, който трябва да се прати на Близард да си прегледат творението ! Хубавото, е че има решение за балансиране на ЗвТ мачъпа /дори без намесата на Близард/, просто всеки теран трябва да почне да играе тосс, като е срещу зерг... :)

 

 

---

Сай благодаря за теорията, която си дал - страхотна е наистина !

Само един въпрос бих ти задал, смяташ ли, че ЗвТ е добре балансиран мачъп ? Отговора ти донякъде е заложен в: "(Моля те, не ми казвай, че няма разлика между TvP и TvZ :) )", но да си питам все пак. :)

 

Относно... интересното заключение:

"Conclusion

 

If you start ghost academy and then ghost production from 3 bararcks when zerg starts hive, when broodlords come you will have approximately 18 ghosts with approximately 66 snipes ready.", нали мога да се самоцитирам ?

 

...Ако съвсем малко се преподготви терана за ЧУДОТО /10 и повече гоуста да кажем/, на зерга няма даже да му се наложи да го ползва - просто ще изрине всичко с лингс/роуч. :lol:

 

...защото колко ли танка и медивака ще имам, като съм направил 18+ гоуста ?

Въпросът е риторичен. :)

 

И това без въобще да става дума, колко красива картина би било, ако гоустовете изтърват само 1-2 от 10-ната инфестора, и бъдат фънгълирани. Щото шанса е повече от огромен, а и да не забравяме, че енергията трябва за снайп, за ЕМП не може щото бруд мруд мажат отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Като не ви харесва играта не я играйте, честно не виждам какъв е смисълът от тоя нечовешки спам, сигурно близард ще видят какво пише Светлия в булфорум и ще бъфнат тераните...

Link to comment
Share on other sites

Ахх, и без това мислех да пусна коментар, и за малко да забравя - благодаря, че ме подсети... :)

 

Калин : Анбу - поредния никому известен, велик зерг играч, който маже терани на килограм.

 

сет 1: Калин се пуска теран /нека да се има предвид, че съвсем доскоро беше теран юзър, и отскоро играе тосс/... не искам да коментирам, защото беше мощно и грубо изнасилен от зергчето !!!

 

сет 2 и сет 3: Калин взе че се пусна тосс и... същото велико зергче, което го направи разноглед в първия сет... беше на свой ред мощно и грубо изнасилено, и направено разногледо /не преувеличавам грам/.

 

Runner, моля те дай коментар ! :lol: :lol: :lol:

 

П.П. Подсказка, питайте Калин за мнението му за ЗвТ. Просто Калин направи блестяща нагледна демонстрация /за такива като Runner/ на това как и най-смешния зерг, може да бие ВСЕКИ теран на Земята. И как после същия този велик зерг, когато бъде изправен в по-балансиран двубой, забележете срещу СЪЩИЯ играч, изглежда смешен и като механика, и като АРМ, и като десижън мейкинг, и като микро, и като макро и т.н.

Страхотен контраст, който трябва да се прати на Близард да си прегледат творението ! Хубавото, е че има решение за балансиране на ЗвТ мачъпа /дори без намесата на Близард/, просто всеки теран трябва да почне да играе тосс, като е срещу зерг... :)

Зерга изобщо не беше слаб, а Калин след снощните игри за мен не може да бъде пример за игра. Да се нагаждаш всяка игра според противниковата раса и да избираш по-силната за конкретния мач е леймърство от всякъде. И накрая пак не можа да бие.

Избора му да играе теран изобщо не беше случаен, но като подцениш противника се получава точно така. Въпреки крайния резултат в първия сет, играта изобщо не беше едностранна, както не беше едностранна и втория, и третия сет. Разбира се, Калин избира най-малкото съпротивление и за това се пусна да играе протос втория и третия сет, защото протоса явно му е по-добрата раса... Няма човек, или поне аз не се сещам за такъв (дори и ТЛО не е), който да може да играе с 2 раси еднакво добре - винаги едната му раса ще е по-добра от другата и точно за това успя да бие с протос.

 

А коментара ми относно първата игра е, че с толкова много муталиски, само с един тор не става. Като видя банелингите, какво направо - стимна марините и вместо малко микро, той тръгна да бяга с тях към базата си, а през това време муталиските изринаха всичко. А беше и на крийпа!!!

 

И все пак, след като зерга е имба от всякъде, финала естествено беше ТвП, защо ли?!

Link to comment
Share on other sites

...

 

Отзад напред почвам, но финала как го видя ТвП ? Беше си чисто ПвП по много причини, като най-малката от които, е че ако Калин беше теран щеше да види финал през крив макарон - още в началото щеше да отпадне от някой хипернеизвестен нов зерг.

Относно владеенето на теран или протос, мога да кажа, че Калин доста повече време е играл с теран отколкото с протос. Защо е суичнал няма да казвам, но определено е свързано със зерг.

А на финала просто беше надигран от по-силен играч. Нищо лошо или чудно няма.

Пък да коментираме ТвЗ игра направо е лишено от смисъл. Всички игри са пълни с грешки на тераните и блестящи умения и решения на зерг юзърите - то това си стана аксиома вече.

Link to comment
Share on other sites

Нещо което пропуснах - казваш, "неизветен зерг", а на финала да не би да беше надигран от някое про?

Link to comment
Share on other sites

:) Runner, тоя Anbu е някой като теб, играе в мастър лига, за разлика от Елфи - граднмастър лига ?!? Т.е. абсолютно неизвестен новак, който вероятно играе по 2 часа на седмица. Но нали е зерг, при подходящо стечение на обстоятелствата, разбирай повечеко терани - е способен и финал на голям турнир да вземе.

 

Отделно Елфи съм го чувал, докато този даже ми се наложи да гледам бракета, за да се сетя как се казваше.

 

И даже бих се поправил, благодарение на твоята забележка: не неизвестен, а направо анонимен.

 

П.П. И не че чак толкова голяма работа мастър - грандмастър, но момчето дори в грандмастъра не може да се качи... пък замалко турнира да вземе. Само 2 терана му трябваха още. Нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

И McDuff каза, че е впечатлен от играта на зерга и че се надявал за вбъдеще да види още игри от него. Така че стига тия лиги изобщо не са показателни.

Link to comment
Share on other sites

Гледам Destiny vs DDE и ми се струва, че решението срещу брудлорд/инфестор не е да се концентрираш върху брудовете, а върху инфесторите. С 2 гоуста може да обезвредиш цялата група инфестори, тъй като никой не ги разделя. Така зергът не може да продължи пуша, защото без фангъл марините и викингите ще пеят "LOL, Die, Bitches, Die!". През това време можеш да дропиш, можеш да трупаш викинги, може да експанваш.

 

Друго нещо, което DDE направи, е да снайпнеш грейтър спайъра, докато се излюпва (че даже на 99% го уби) = поне 5 ингейм минути забавяне на брудлордовете.

 

Пече се работата, убеден съм, че скоро ще се роди теранският герой, който да сложи край на митовете за имбавостта на брудлорд/инфестор. Определено е много силна композиция, но не е непобедима!

Link to comment
Share on other sites

...Пече се работата, убеден съм, че скоро ще се роди теранският герой, който да сложи край на митовете за имбавостта на брудлорд/инфестор. Определено е много силна композиция, но не е непобедима!

 

Сай, имаш прекрасен поглед върху играта, но си малко или много пристрастен. Тя тази с/имбац/илна композиция, не е от вчера, а от бетата още... Докога ще чакаме героя да се роди ? И дано да е преди да излезе СК3, щото дотогава ЗвТ ще е броукнат жестоко /лейта само имам предвид/, и ще представлява единствено как по-добре и по-плавно и красиво, зерга ще стигне до инфестор/бруд.

 

Сега изгледах 1 игра на Мороу и SjoW на Металополис, хванах я към средата, но сигурно беше 30-40 минути цялата. Бяха си разделили картата на 2, като интересното беше, че на терана минералите свършиха много преди тези на зерга.

 

Лейтгейма на зерга беше брутален, маса брудлордове+коруптори+инфестори(поне 15) - това нещо стопи сигурно 5 лимита на терана състоящи се от: марини, танкове, торове, медиваци и много много викинги.

Инфесторите са всъщност хардконтрата на викингите :), правят ги мармалад.

SjoW нито веднъж не взе битка срещу горната комбинация, като някой от пътите имаше над 20 викинга и пак нищо. В най-добрия случай съотношението беше 2:1 загуби в полза на зерга естествено. Ако зерга губеше 60 лимит, терана губеше 120 ?!?

На това му се вика раса от леки единици. :lol:

 

P.S. Някой в Близард правилно се е усетил, че инфесторите са леко имба /може би/. Но явно засега се отлага "приземяването" им т.е. премахването на фънгъл за въздушни единици.

 

П.П.П. Какъв ли въздух би се опрял на 15-20 инфестора, гарнирани леко с коруптори и брудлордове ?

 

 

---

 

Гледам Destiny vs DDE и ми се струва, че решението срещу брудлорд/инфестор не е да се концентрираш върху брудовете, а върху инфесторите. С 2 гоуста може да обезвредиш цялата група инфестори, тъй като никой не ги разделя...

 

Добра идея, съдържа в себе си и решението: просто да се раздели "цялата група инфестори"... и пак се връщаме в точка А. :)

Link to comment
Share on other sites

На колко групи предполагаш, че могат да се разделят 5-6 инфестора? И на колко един от друг трябва да са, че да не ги хванат 3 имп-та? Също така, какво микро трябва да има зерга, че да се справи с управлението на инфесторите, че след това да се опита да менежира и останалата част от армията си?!

 

Абе при всички положения е по-добре да се мрънка, колко е имба комбинацията инфесотр/линг/блинг/брудлорд/инфестор срещу универсланата комбинация марини/танкове, от колкото да се помисли как да им се противодейства. Ясно е, че на терана му се иска да взима всички игри само с 2-3 юнита от Т1 и Т2, ама айде стига вече!

Link to comment
Share on other sites

Светлия:

1. Ако аз съм малко или много пристрастен, същото може да се каже и за теб. Може да си мислиш, че си безпристрастен, но както аз съм се хванал да защитавам зерг, със същата ярост ти лобираш за имба ;)

2. Брудлорд/инфестор може да го е имало и преди, но преди новия фангъл едва ли е било толкова страшно нещо, защото:

- при 8 секунди продължителност медиваците имат достатъчно време да излекуват маринките и те не падат от 2 фангъла (вече дори не помня от колко могат да умрат, но дори да е от 3, това са 24 секунди, което като се сравни със сегащните 8 - разликата е титанична :);

- фангъл не правеше бонус дмг срещу бронирани, т.е. викинг със 125 кръв умира от 4 фангъла (32 секунди) за сметка на 3 (12 секунди).

Link to comment
Share on other sites

Зерг + Теран... хлебарки с медиваци и малко марини за цвят.... след това еднократно чудо - 5 брудлорда с 5 медивака закачени за тях да ги лекуват + малко мародери отдолу... PRICELESS!!! Исках да видя изражението на другия теран след като 2 викинга помпиха половин минута преди да ми дойдат марините един брудлорд и той не пада и не пада :lol:

Link to comment
Share on other sites

Starcraft II: Heart of the Swarm

 

Първи тийзър 45 секундното филмче изтече в нета и ние не се посвенихме да го публикуваме преди да са го затрили.

 

http://games.bg/video-watch/index/platform_id=/id=982/t=commons

 

Надявам се, че няма скоро да се налага да купуваме 'broodwar 2'.

Link to comment
Share on other sites

И аз тъкмо се чудех какво да правя до 8 :)

 

А след това има и Нерчио вс Дайстар.

 

Много е вероятно русата цоцолана (коментаторката) да я няма заради скандал от вчерашния Go4Sc2 турнир, което ще е добре - просто не става за тази работа. А и колегата й е тъп като бивол.

Link to comment
Share on other sites

До финала са стигнали Fury и DeathAngel. DA през това време е играел и в Zotac Cup. Go4Sc2 имат правило, че ако след 15 минути от уречения час даден играч го няма заради друг турнир, му се дава ултиматум - идвай веднага или губиш. След 20 минути Fury пита какво става и VampireLady го лъже, че DA има лични проблеми, при което Fury като всеки нормален човек казва "ОК, нп!". След час и половина DA е готов за игра и в този момент става ясно защо точно го е нямало. Fury се изнервя адски много и губи първата игра, след което моли за малко почивка, за да се успокои. VampireLady почва да му намила защо отлага играта и го заплашва с гореспоменатото правило за 15 минути, банва го от IRC канала на Go4Sc2 и т.н., и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

До финала са стигнали Fury и DeathAngel. DA през това време е играел и в Zotac Cup. Go4Sc2 имат правило, че ако след 15 минути от уречения час даден играч го няма заради друг турнир, му се дава ултиматум - идвай веднага или губиш. След 20 минути Fury пита какво става и VampireLady го лъже, че DA има лични проблеми, при което Fury като всеки нормален човек казва "ОК, нп!". След час и половина DA е готов за игра и в този момент става ясно защо точно го е нямало. Fury се изнервя адски много и губи първата игра, след което моли за малко почивка, за да се успокои. VampireLady почва да му намила защо отлага играта и го заплашва с гореспоменатото правило за 15 минути, банва го от IRC канала на Go4Sc2 и т.н., и т.н. :)

Fury беше най-слабият играч на 4К, които бяха най-добрият Уар3 тийм дълго време. Спомням си го като търпелив тип, даже твърде търпелив (ако някой си спомня инцидента между него и Тод...). Това, че Фюри се е ядосал, означава, че бая-бая тъпотия е трябвало да изтърпи.

Link to comment
Share on other sites

Маса ЗвТ -та се очертават. В момента започват и Друби Сен => http://www.teamliquid.net/video/streams/NASL.tv .

Като минат всички, ще обобщим. :)

 

Koментара /хвалбите до небесата по-скоро/ за Кас е направо железен, кастъра ми харесва, особено с този силен английски акцент.

Ех Мороу Мороу ! Стана му навик да прави реверанси на тераните в началото, явно с идеята да поизравни играта и да му е по-интересно.

 

---

Г-да зерг юзъри, Айдра ли гледате в този момент как се поти стещу Тайлър, или Мороу как се забавлява с Кас ? Или и двамата ? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...