Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Айдра ли гледате в този момент как се поти стещу Тайлър, или Мороу как се забавлява с Кас ? Или и двамата ? :)

Идра го гледахме сутринта ;)

 

Земи тоя каунтър! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Идра го гледахме сутринта ;)

 

 

Еее, точно се чудих как решавате огромното затруднение. :)

 

Eee, Бискита се изложи, не даде битката пред базата на Мороу...

 

Това е защото не отчита расите, а само качествата на играчите. ;)

И не че Мороу няма такива, но както превъзнесе Кас..., ама то нали си хвана игра - пак добре.

 

Кас го каза по-добре и от мен самия, пък и то се вижда от много време, така че ще замълча.

Даже всъщност съм доволен - терана успя да вземе цяла игра - и то не кой да е теран, а този който играе твърдо, безкомпромисно, с уникална механика и десижън мейкинг, този който не прави грешки... ЕВЪ.

 

 

Хахаха, тоя Кас е бахти слабака! Очаквах по-завързани игри от него...

 

Абсолютен слабак, напълно съм съгласен. И за да съм честен, даже и една игра не очаквах да вземе. Ама ако трябва да съм още по-честен, той не я й взе - Мороу му я даде, оставяйки 4 хелиона, да направят невъзможното: да минат през два спайна, 2-3 кралици, да атакуват дроните и на ФЕ и в мейна... добър човек, обича подаръците.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност се получи поредната прекрасна демонстрация, и сега очаквам следващата.

Пък акоо и Дайстар си вземе игра, ще съм на седмото небе - тераните ще са постигнали максимума на потенциала си тази вечер. ;)

 

...но не вярвам !

Link to comment
Share on other sites

този който не прави грешки... ЕВЪ.

Srsly? Тези разходки в средата на картата в сет 2 и 3 какво бяха? Да не им ръждясват веригите на танковете? И в двата случая Мороу го дебнеше, дебнеше, дебнеше и в най-подходящия момент му се наля, докато танковете не бяха разпънати. За четвъртия сет не знам какво да кажа - не съм виждал досега такъв билд на теран. И какъв беше планът с тази шепа маринки толкова късно? Надявал се е, че Мороу ще дронва до 80?

 

В първия сет чисто и просто го разсипа от многостранни атаки - защо се отказа от тях след това?

 

Nerf Nerchio :P 14 min Hive build FTW :)

Link to comment
Share on other sites

Тая игра беше на катанр до последно. Малко микро не му достигна да ДС, за да вземе играта... Даже се чудя, как и това не му беше достатъчно, че да спечели. Маррин/танк и 3 викинга, срещу 10 брудлорда, 10 коруптора, инфестори и зерглинги е супер имба по принцип!

Link to comment
Share on other sites

Сай, склонен съм да се съглася, че Кас беше надигран чисто - за разлика от ревльото Nerchio в момента - но думите му в края на четвъртия сет... бяха категорични. Знаеше какво прави Мороу, огради се с маса бункери и сгради, но беше ли достатъчно да спре ббъста: "nah, its zerg".

Мисля си, че играч от подобна класа да каже нещо такова има много голяма тежест. Далеч по-голяма от това което ти и аз виждаме в играта.

 

 

В първия сет чисто и просто го разсипа от многостранни атаки - защо се отказа от тях след това?

 

?!? Сай, бъди честен, "многостранните атаки" свършиха работа... ЕДИНСТВЕНО защото икономиката на Мороу беше прекършена... благодарение на поредния му благороден жест. ;)

И точно по-същата причина, Кас се "отказа" от тях след това.

 

 

===

Ама това вечерта на демонстрациите ли е ? :)

 

Просто прекрасно, срещат се лимит зерг /инфестор/роуч/линг/къраптър/бруд/ - срещу лимит теран... добра битка като цяло за терана всички бруд/къраптър/инфестор са долу... лимитите падат на около 100-120, 1 минута по-късно зерга залива всичко с лингс... а терана остава с пръст в уста и с цяла армада викинги !!! :lol:

Пак ли да се цитирам, ако терана направи нужното да спре ЕДНОКРАТНОТО ЧУДО, какво следва после ?

 

Много станаха апориите за терана в ЗвТ...

 

...желаещи да се обзаложим кога ще започнат... корекциите ?

Link to comment
Share on other sites

Според мен корекции няма да има, защото е смехотворно терана да играе цяла игра на марини (Т1), танкове (Т2) и викинги (Т2), срещу ИЗЦЯЛО Т3 единици на зерга и да иска да бие!

Link to comment
Share on other sites

Според мен корекции няма да има, защото е смехотворно терана да играе цяла игра на марини (Т1), танкове (Т2) и викинги (Т2), срещу ИЗЦЯЛО Т3 единици на зерга и да иска да бие!

 

Runner, бъди сериозен ! Торс ли да извади терана, или 20-на гоуста /те даже не са и Т3/, които като дойде лингс вълната да си ги чука в главата ? Кои точно Tier3 единици да извади, за да отговори ? Те са само Тор и БК, като и двата могат да накарат зерг да се превива от смях !!! :lol:

 

А и не си разбрал въпроса, той е кога, а не дали ! ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

А и не си разбрал въпроса, той е кога, а не дали ! ;)

Тук може да се поспори. Поне аз каквото виждам, е баланс на протос срещу теран. Протос срещу зерг, може би агресивните протоси имат големи успехи, но ако тръгнеш агресивно и се набиеш на роуч зерглинг ал-ин, късмет с агресията. Така че и протос срещу зерг е балансирано. И сега стигаме до странния мечъп: ТвЗ. Дори да приемем, че мечъпът е небалансиран, Близард ще трябва да балансират мечъп, което е невъзможно без да променят другите. Така че мисля, че промените, ако ги има, ще са след доста време и в много по-малък мащаб.

 

Моят проблем срещу зерг е следният:

Имат вижън на цялата карта, ако се опиташ да им го отнемеш с викинги, след малко си го взимат пак с муталиски и после пак разпръскват мапхака по картата. За крийп да не говорим. Да изненадаш зерг е невъзможно.

Раса, която експандва безнаказано (освен на клоуз позишън срещу Мака Ракс), има повече работници и икономика от теб, но въпреки всичко прешър юнитите им (зерглинг и роуч) могат да те държат в базата твърде дълго време. Да не говорим, че зергите (Пси) имат навика да експандват и после да ти хвърлят 40 бейнлинга в казармите, което НЯМА как да се скаутне, освен ако не си баба ти Ванга.

Могат да избират дали да правят работници в ОГРОМНИ количества, или да хвърлят ОГРОМНИ количества слуз по теб, като единственият начин да разебереш какво правят с теран, е да сканираш постоянно. При положение, че си с 20 работника назад, сканирането ПРОСТО НЯМА ДА СТАНЕ!, а може и пък зергът да прави нормално работници, нормално войска. Каквото и да е, ако сметнеш, че прави войска, а не работници, и сгрешиш, си загинал (60 дрони срещу 30 сцв-та). Ако решиш, че прави дрони и излезнеш, а той има 50 спийдлинга, пак си загинал.

Е единствената раса, която влачи 2000 минерала в мид гейм, защото пичът е забравил цикъл на дроните, и после гледай как от 3 експанда излизат линги или роучове или ОЩЕ ДРОНИ. Т'ва ако аз съм 30 лимит назад и зергът ми се натресе, надали ще имам време да изкарам цялата паплач, която ми трябва, и да ми се размине.

Разполага с ЕДНОКРАТНОТО ЧУДО, и ако си улисан в играта и не забележиш, че от 2 минути се биеш само с крийп тумори, си загинал. Рънър и Пси предлагат да започна да изкарвам викинги още от 2-ро сцв, едва ли не. За да не засипя форума с обиди, предлагам им на тях да се пуснат с теран и да поиграят малко срещу зерг. Гоустове и рейвъни...мда..

Роучовете се вадят твърде бързо и/или са твърде евтини. Боксър се опита да чийзне не помня кой зерг преди не помня колко време, направи 4-5 казарми само с марини на шакурас на клоуз споун, тръгна с 20 марина и 10 работника, зергът го видя на кулата чак, имаше уарън и пусна 10 роуча. Марините стигнаха, удариха хечърито няколко пъти и след това бяха пометени. В късна игра пък се превръщат в неспируем поток, прииждащ от всякъде, защото зергите обикновено влачат 31002032 минерала в твз и се чудят как да ги изхарчат.

Link to comment
Share on other sites

Светлия, масата зерглинги можеш да ги спреш с 4 блу флейм хелиона и малко торове! А аз не се притеснявам от пачове, защото е просто несериозно да се говори за такива в тоя момент. Не искам да се повтарям за не знам си кой път, но да играеш по начина, по който играят в момента тераните и да очакваш да биеш е просто смешно. Едно време нещата бяха същите, само че обратно. Е, зергите се науичха да ви контрират тактиките и вече е в реме да разнообразите!

 

Бабо, терана диктува правилата на играта и няма никакво значение дали ще скаутва или не. Ако зергът тръгне за маса дрони, а теранът е тръгнал за армия - зерга е гг. Ако зергът тръгне за армия, тогава нещата са на кантар и играта може да е на всеки. И двамата ще са с еднаква икономика и двамата ще имат еднакъв шанс, като всичко ще зависи от това кой ще изкара по-добро микро и юнити.

Link to comment
Share on other sites

http://www.justin.tv/complexity/b/286967157

 

Това е финалът на един турнир от онзи ден между IdrA и DDE. Да, IdrA, знам, че е "червей", но това не променя факта, че в момента е един от най-добрите в ZvT и много рядко пада от теран в игра, която е продължила повече от 5 минути. Тук загуби 3 такива (+ 1 под 5 минути). Показвам го, защото демонстрира отлична игра от страна на терана. Не имбаланс - просто стабилна защита и стабилна атака.

 

Знам, че на фона на скорошното надмощие на зергите в ZvT това е като капка в морето, но е добре да се знае, че не е невъзможно добър теран да бие добър зерг. Който има време, нека погледне и после да коментираме как и защо се стигна до резултат 1:4. Пак казвам, въобще не твърдя за имба в този случай! Ранър, надявам се, че и ти ще се въздържиш :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.justin.tv/complexity/b/286967157

 

Това е финалът на един турнир от онзи ден между IdrA и DDE. Да, IdrA, знам, че е "червей", но това не променя факта, че в момента е един от най-добрите в ZvT и много рядко пада от теран в игра, която е продължила повече от 5 минути. Тук загуби 3 такива (+ 1 под 5 минути). Показвам го, защото демонстрира отлична игра от страна на терана. Не имбаланс - просто стабилна защита и стабилна атака.

 

Знам, че на фона на скорошното надмощие на зергите в ZvT това е като капка в морето, но е добре да се знае, че не е невъзможно добър теран да бие добър зерг. Който има време, нека погледне и после да коментираме как и защо се стигна до резултат 1:4. Пак казвам, въобще не твърдя за имба в този случай! Ранър, надявам се, че и ти ще се въздържиш :)

 

:) Благодаря, с удоволствие ще видя. Особено на фона на тоталната суша на терански победи в ЗвТ.

 

 

Че аз съм си въздържан по принцип... :)

 

:)

 

---

Сет1: Зерга извади ли роучс ? Не ! Зерга извади ли инфестори ? Не ! Зерга извади ли брудлордс ? Не ! За мен арогантно поведение на Идра, а ЗвТ без Еднократно чудо, си е почти чудесно балансиран мачъп, където на преден план излизат личностните умения на играча.

Победи този, който игра по-добре !

/Чакам да видя Еднократното чудо от Идра, и въпреки това да бъде победен.../

 

Сет2: :lol: Зерга стигна ли до Еднократното чудо ? Да ! И изведнъж брилянтния теран сгъна, абсолютно one sided game...

/Дали ще имам щастието да видя хелти зерг да направи Чудото и да бъде спрян?/

 

Сет3: Тук трябва да съм максимално откровен - Идра игра смешно. Може ли при хилядите лингчета да не сложиш едно на зелнага кулата, за да видиш терана да не би случайно да идва ? Може ли при хилядите овета да не сложиш няколко, така че да видиш да не би случайно терана да идва ?

Може - Идра може всичко !

И при хванат по бели гащи зерг /разбирай силно дрониращ и абсолютно нехаещ откъм разузнаване/ какво ли би трябвало да стане ?

 

Сет4: До средата съм, но наистина интересна игра...

Оспорвана и динамична ! Еднократно чудо ? Не ! И отново изпъкна на преден план какво може и какво не играчът.

 

Сет5: /този го пропуснах/ и избързах с изводите. Последен шанс да съм в грешка относно този двубой.

Ахахахах! Това всъщност било 3-ия сет /този под 5 минути/, този сет в който Идра излезе обиден, защото пусна 10 линга /250 минерала/ и не успя да се справи с изключителното микро на DDE и неговите 7 марина /350 минерала/, като през цялото време на няколкото срещи помежду им... яко дронираше ?!?!?!?!?!?!?!?!?

Пълен смешник наистина, не стига че може да ФЕ безнаказано, ами се и обижда, че трябва да пуска бойни единици вместо дрони... :lol: :lol: :lol:

 

 

Направо като гледам извода, който сам се вади...

От четири игри, едно Чудо = една абсолютно категорична, едностранна и крайно ясна игра в която очевидно по-слабия играч победи с ОГРОМНА ЛЕКОТА.

Извода за мен, на Идра му е неудобно да ползва имба Чудото, за разлика от Nerchio вчера, който от 3 игри, 3 чудеса и 3 едностранни и безинтересни победи. Само една игра реши да пробва и измете DDE, както буря есенно листо.

 

П.П. Сай, направо ми е Чудно какво интересно и ново нещо видя, по отношение на главната тема в нашата дискусия - ЕДНОКРАТНОТО ЧУДО ? Те всички игри, без изключения, потвърдиха всичко което виждам, казвам и твърдя.

Или другояче казано, изхода на ВСЯКО ЗвТ зависи от това дали на зерга ще му бъде интересно да направи бруд/инфестор, ака Чудото. Ако вече му е писнало, може и да не го прави и се получава игра, ако обаче не му е писнало да мачка с него, и/или играе важен турнир... гг теран.

И за да съм докрай честен ще добавя и варианта в който на зерга НЕ му се позволява да стигне до бруд/инфестор. Да има го, но терана трябва да е наистина магьосник в хараса, да е минимум два пъти по-добър от зерга И задължително картата да не е огромна.

Link to comment
Share on other sites

Nerchio vs Morrow - 4:0 O.O

 

Колкото до Idra vs DDE - явно съм прекалено субективен /заслепен от фенбоизъм/, защото ми се стори, че игра много добре, но коментарите на Светлия са разумни. Все пак - не може да се очаква, че всяка игра зергът ще може да стигне до брудлордове, ако теранът има дори най-малката представа как се играе срещу зерг.

 

Stephano изравнява! :)

 

Другият полуфинал също е ZvT - Fury vs Osho (Osho беше финалист срещу Кас в миналото издание на този турнир).

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/PlayzoneFuRy

 

А, това били четвъртфинали още.

Link to comment
Share on other sites

Защо ще го поръчваш от Амазон? Аз мойта я поръчах от БГ и ми я доставиха още същия ден с премиерата.

Link to comment
Share on other sites

Защо ще го поръчваш от Амазон? Аз мойта я поръчах от БГ и ми я доставиха още същия ден с премиерата.

 

Защото ще го платя с картата а няма да трябва да мисля да оставя пари в кеш като дойде куриера да имам да му дам а не после да се разкарвам до незнайно къде за да си го взема... трудно е да се помни ;)

 

 

Аз го платих с карта, че даже и някакво намаление имаше... :)

 

Къде? Как?

Link to comment
Share on other sites

По-рано днес се появи новина, че Bomber няма да лети за МЛГ заради проблеми с визата.

 

Bomber е в групата на Idra = YESSSS, auto win срещу много силен противник.

 

Малко по-късно се появи новина: намерен е заместник на Bomber - oGsMC...

 

FUCK!

Link to comment
Share on other sites

Тоя MC взе да ми писва вече - като муха е и където има лайно той е там. Дано да не вземе игра.

Link to comment
Share on other sites

Е не, никак не е piece of cake, за зерга !

Браво на Груби - брилянтен в сет 1.

Ей това са яки игри, сет 2 беше много добър.

Сет3:... Morrow need nurf ! Или поне протосите да стартират срещу него с 3-4 зелъта готови, че да не прекалява с дронирането. :)

 

Много добре играе, ама като го гледам няма да е лошо да поизлезе малко навън, да го понапече слънцете малко, че от прекалено циклене изглежда като призрак.

 

 

---

Само на мен ли GSL -а ми омръзна тотално ? Не съм гледал с месеци, докато американски и европейски турнири, като този, гледам често и с удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...