Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Да не би да казвате, че е нормално зерга като извади 3 инфестора и автоматично да неутрализира цялата пехота на терана ?

 

А не не не... ай стига с марините. Който се мисли за automaton 2000 да блъска марини цялата игра. Още малко и нечестен ще излезе сторма. Одеве един кретен ми игра цяла игра на МММ. Аз вече имах и темплари после протосите били ОП. Ми не са оп ми ти си тъп кат' гъз бе майна. Един хелион не изкара. Даже факторито го ползваше за фърчилка.

 

Ай стига глупости колко са зле тераните. Предната игра пак само МММ мани ами ме и отнесе че късно направих темпларите.

 

Последния ми идва с 2 мародера и 1 марин и очаква да постигне нещо на 3тата минута. Е какво да стане - с пробите ли да го атакувам? Хронобууствам 1 стокъра и 1 зелът и понеже е в моята база подкрепленията идват по-бързо и е дотам. Ай стига малоумни тактики после расите били ОП

 

Целта на упражнението е да си срина ММР и да го издигна отново с друга раса, тъй като с протос явно си достигнах максимума (който е 40-20 диамант).

 

Имаше нещо че на края на сезона не те прехвърля в друга лига

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Да, но сега сме след началото на втори сезон, така че трябва да ме понижава - пуска ме с/у силвър и бронз играчи и падам постоянно. Освен когато не ме изпревари някой пич и той не напусне веднага като мен. 2 дни го правя това и вече има 3-4 човека, които само като ги видя и веднага почвам да помпя Ф10+Н като луд, че да не ме изпреварят :д Явно доста хора са се депресирали като мен и само напускат хD

 

Whitera vs LaLush http://www.ign.com/ipl

 

lalush - so bm http://imgur.com/a/hS5JH#xtaKD

 

- protoss-и, ползвайте този трик докато не го патчнат! ;д
Link to comment
Share on other sites

EG vs Millenium от снощи

 

EG.Axslav <MLG Metalopolis> Mill.DieStar (1-0)

EG.Axslav <MLG Xel'Naga Caverns> Mill.DieStar (2-0)

 

EG.DeMusliM <GSL Tal'Darim Altar> Mill.Stephano (0-1)

EG.DeMusliM <MLG Xel'Naga Caverns> Mill.Stephano (0-2)

 

EG.IdrA <GSL Terminus RE> Mill.Adelscott (1-0)

EG.IdrA <MLG Xel'Naga Caverns> Mill.Adelscott (2-0)

 

2v2: EG.Axslav & EG.StrifeCro <Discord IV> Mill.DieStar & Mill.Stephano (0-1)

 

ACE: EG.IdrA <MLG Shakuras Plateau> Mill.LaLuSh

EG.IdrA <MLG Xel'Naga Caverns> Mill.LaLuSh

EG.IdrA <GSL Tal'Darim Altar> Mill.LaLuSh

 

Final Score: EG defeats Millenium 3-2

 

Who's the man? IdrA's the man :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Изгрява нова зергска звезда - DongRaeGu от Team MVP! Вчера и днес в GSTL събра скалповете на MarineKing, Nada, Supernova и MC!

 

Утре финал срещу Team Slayers!

Link to comment
Share on other sites

Странно. Нарочно загубих сигурно около стотина игри, но сега започнах пак да играя да видя като побеждавам дали няма да се сети да ми смени лигите, но не - просто от 0 точки ме качи пак на 25то място в лигата ми и ми даде около 600 точки от нищо. Тоя ладър е баси майтапа - продължава да ми дава бронзови играчи, но точки не ми дава като ги бия.

Link to comment
Share on other sites

Защо да не е нормално - с 2 гоуста неутрализираш всички инфестори на зерга...

 

:) Да се изразя по-точно тогава ! С 3 инфестора да УНИЩОЖИШ/ИЗТРЕПЕШ/ЗАЛИЧИШ 50+ единици /ММ/ !!!

Защото едно е да неутрализираш, отнемайки 100 енергия от 3 единици, и друго е да неутрализираш, унищожавайки с тия 3 единици, половин лимит пехота !

 

А и Runner, замисли се за разликата между това да метнеш един фънгъл въхру единиците най-отпред, и друго да нацелиш инфестор, който се крие най-отзад, зад цялата армия.

 

А Ghost -а е важна единица да, но всеки теран трябва да покрива ниво на микрото, минимум като това на Торазина.

 

И относно broodlord/infestor, комбинацията, едва ли само ТЛО мисли така - безброй игри съм виждал, как терана свършва ресурсите, но не може да мине през горната комбинация !

 

---

Сай, зергски звезди тепърва ще започват да излизат. :)

Link to comment
Share on other sites

:) Да се изразя по-точно тогава ! С 3 инфестора да УНИЩОЖИШ/ИЗТРЕПЕШ/ЗАЛИЧИШ 50+ единици /ММ/ !!!

Защото едно е да неутрализираш, отнемайки 100 енергия от 3 единици, и друго е да неутрализираш, унищожавайки с тия 3 единици, половин лимит пехота !

 

Мда. Трябва да запомня това горното - есенция на мисленето на повечето терани. И да вадя шибаните темплари по-бързо че не се издържа. 2 игри забравих - 2 загуби. На третата имах темплари - наливат ми се безброй марини с медиваци и хидри. Айде гепи сега от 5те ми темплара стормовет и може да си излизаш (както и стана).

 

Като спрат да правят марини тераните и да си мислят че ТРЯБВА да играят на МММ и да печелят играта ще спрат да са имба другите 2 раси.

 

Рядко влизам в спор дали нещо е имба или не но специално за горното не мога да се въздържа. Както примерно е гадно да ми дойдат cloack-нати баншита преди да имам кула или обзървър така и марините гинат като гнили круши от сторм и инфестори. Признавам че на инфестора неприятното е че освен друго ти блокира армията и не може да я подместиш за разлика от сторма та в това отношение трябваше да взима по-малко живот може би но чак толкова не е имба колкото го изкарваш

Link to comment
Share on other sites

Току-що го изгледах. Последата игра беше уникална. Но за пореден път - terran to rule them ALL! Направо ми идва да извия вратовете на всички теран мрънкачи! Цялата игра само МММ и накрая пак успя да спечели играта. Бах му майката, как може бе?!?! Танкове и марини срещу спийдлинги/банелнигни/муталиски/инфестори/брудлордове и пак зерга беше безпомощен...

Link to comment
Share on other sites

Току-що го изгледах. Последата игра беше уникална. Но за пореден път - terran to rule them ALL! Направо ми идва да извия вратовете на всички теран мрънкачи! Цялата игра само МММ и накрая пак успя да спечели играта. Бах му майката, как може бе?!?! Танкове и марини срещу спийдлинги/банелнигни/муталиски/инфестори/брудлордове и пак зерга беше безпомощен...

Направо ми идва да ти извия твоята глава, дето мрънкаш. Как стигнаха МВП до финалите?! КАК?

Нада, Супернова, МС и сума ти народ изби онова неизвестно зергче. Колкото до финала, сигурно сме гледали друга игра, защото аз видях как 300 грешки биват наказани и ако беше обратното, зергът щеше да победи с дрони само. Пффф, зергите имат някакъв мозъчен дефицит сигурно.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не мрънкам! Не съм играл от седмица и половина, но гледам как тераните мажат наред, а в същото време вдигат врява до небесата! Как да не се дразня?!

И какви 300 грешки биват наказни като терана игра САМО МММ?!?! Каквито и грешки да е имало е просто абсурдно терана да играе ърли/мид/лет само МММ и пак да бие!!!

Link to comment
Share on other sites

Каквито и грешки да е имало е просто абсурдно терана да играе ърли/мид/лет само МММ и пак да бие!!!

 

+1

 

Бабо, пробвай някой път с протос да играеш срещу теран само с гейт юнити без темплари. Ама теран правещ МММ само. Да ти обясня ли в какво ще си чупиш главата? Дори чарджлоти с 1/1 ъпгрейд срещу не-ъпгрейднати марини и мародери гинат като пилци.

 

Единственото което преебава мощно МММ са темпларите - няколко фийдбека и 3-4 сторма ги правят на салата но нямаш ли темплари си загубен. Дори колосите не вършат такава добра работа. Сентритата донякъде но не са толкова ефективни като темпларите.

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Бабо, пробвай някой път с протос да играеш срещу теран само с гейт юнити без темплари. Ама теран правещ МММ само. Да ти обясня ли в какво ще си чупиш главата? Дори чарджлоти с 1/1 ъпгрейд срещу не-ъпгрейднати марини и мародери гинат като пилци.

 

Единственото което преебава мощно МММ са темпларите - няколко фийдбека и 3-4 сторма ги правят на салата но нямаш ли темплари си загубен. Дори колосите не вършат такава добра работа. Сентритата донякъде но не са толкова ефективни като темпларите.

Понякога се чудя ти само от своята страна ли оценяваш или допускаш че другият може и да е по-добър от теб? Ти забелязал ли си как играе примерно нанива с 4 гейт пуш? Да не мислиш, че трепе тераните с проби след като не вади (обикновено) темплари. Само с блинк микро можеш да разпилееш теран ако допусне някоя грешка и загуби повечко марини в атаките които е длъжен да прави... А това за ъпгрейднати чарджлоти срещу неъпгрейднати марини... по-добре да не го коментирам. Ти да не си пуснал 2-3 зелъта срещу 30 марина излезли на лов.

Единственото, което наистина съсипва МММ още в ърли-мид гейма са ти колососите... ползвай ги. Тъкмо ще форснеш терана да извади и други единици освен МММ и ще си хепи.

По-лесно е да мрънкаш отколкото да мислиш... а на бабата отдавна му е ясна работата, все пак 2та му раса е точно протос.

Между другото то щото е толкова трудно да биеш МММ затова нанива загуби само 2 сета на МЛГ далас... и то от Киви, който също е протос.

Link to comment
Share on other sites

basten, какво го коментираш дядото ?

Той говори за друга игра... първо в общи линии става дума за баланса в ЗвТ /за мен другите два мача са много по-балансирани/, второ говори за ниво на играта, което няма да коментирам, и трето обикновено говори за 2вс2... където пък изобщо изчезват допирните точки !

И аз се чудя как като кажа нещо за ЗвТ, веднага ми изскача с ПвТ, но така му харесва явно ! И не можах да разбера къде влизаме въобще в спор ! ;)

 

---

Runner, къде видя в последната игра, която беше и най-критична "САМО МММ" ? Или имаш някакъв филтър, който ти показва само онова което искаш да видиш ? Човека изкара за цялата игра сигурно 100 танка /да не ти излизат cloack -ти на твоето РС?/, сума ти викинги и др. Или викаш терана да не вади МММ, да не вади танкове, и викинги да не вади, щото става: "терана да играе ърли/мид/лет само МММ и пак да бие" ! :lol:

Най-добре да вади само баншита и да маже муталиски с тях, че на зерга да не му се налага и клавиатурата да ползва.

По твоята собствена логика, зерга не трябва повече да ползва кучета и блинги щото: "зерга да играе ърли/мид/лет само линг/блинг и пак да бие" ! Нали винаги и през цялата игра вадиш линг/блинг а ? :)

 

---

И по повод на победата на Калин тази вечер над Аделскот - поздравления за което, да попитам някой дали се е замислял, защо играе срещу зерг и теран с протос, а срещу протос с теран ?

Защо не маже зергите с теран примерно /Сай ако го познава нека го пита за мнението му за ЗвТ мачъпа/ :) ? Може и да не ми отговаряте.

Link to comment
Share on other sites

В мача между ММА и DRG имаше една ключова грешка, която според мен предреши края - когато DRG трейдна всичките си лингове и блингове за 10 танка и нито една маринка. До този момент имаше предимство и ако се беше насочил към третата база на ММА, сигурно щеше да бие, но незнайно защо взе такова глупаво решение и после се разпадна. Но здраве да е, не може постоянно да мачкаш :) За тези три дни отстрани бая терани + МС = очаквам с нетърпение още от този зерг! А как спря all-in-a на Ganzi в предпоследната игра - тогава изпищях като девствена девойка пред титаничен черен орган :D

Link to comment
Share on other sites

NASL - доста интересни мачове. Особено Cruncher - Sjow. В първата игра Cruncher пусна нексус преди гейт и после още един нексус.

 

Остава Джулай - Даркфорс и ТТ1 - УайтРа.

Link to comment
Share on other sites

Runner, къде видя в последната игра, която беше и най-критична "САМО МММ" ? Или имаш някакъв филтър, който ти показва само онова което искаш да видиш ? Човека изкара за цялата игра сигурно 100 танка /да не ти излизат cloack -ти на твоето РС?/, сума ти викинги и др. Или викаш терана да не вади МММ, да не вади танкове, и викинги да не вади, щото става: "терана да играе ърли/мид/лет само МММ и пак да бие" ! :lol:

Най-добре да вади само баншита и да маже муталиски с тях, че на зерга да не му се налага и клавиатурата да ползва.

По твоята собствена логика, зерга не трябва повече да ползва кучета и блинги щото: "зерга да играе ърли/мид/лет само линг/блинг и пак да бие" ! Нали винаги и през цялата игра вадиш линг/блинг а ? :)

 

---

И по повод на победата на Калин тази вечер над Аделскот - поздравления за което, да попитам някой дали се е замислял, защо играе срещу зерг и теран с протос, а срещу протос с теран ?

Защо не маже зергите с теран примерно /Сай ако го познава нека го пита за мнението му за ЗвТ мачъпа/ :) ? Може и да не ми отговаряте.

Исках да кажа танк/марин, ама тва вино ми е дошло в повече снощи... Но това няма значение, по-горе съм коментирал точно тая комбинация, че терана играе цяла игра така и не само, че очаква да бие, ами и бие!

Ако съдим пък по твоята логика, която се опитва да обясни моята, зерга трябва да вади цяла игра само линг/мута и да бие теран, който играе за танк/марин, но това е невъзможно, нали?

Във въпросната игра терана изкара, колко - 3-4, викнга, чак когато зерга стигна брудлордове... Преди това съвсем успешно си играеше с марин/танк срещу инфестор/линг/мута...

 

А Калин? Защо не играе със зерг срещу теран, а?

Link to comment
Share on other sites

зерга трябва да вади цяла игра само линг/мута и да бие теран, който играе за танк/марин, но това е невъзможно, нали?

Рънъре, аз не съм експерт, но мисля, че повечето зерги правят и някой и друг дрон, кралица или двечки, овърлордче. Иначе да, наистина е трудно да биеш теран, без да правиш бейнлинги с твоята горепосочена комбинация(линг/мута без блинг), но всъщност не е невъзможно.

 

+1

 

Бабо, пробвай някой път с протос да играеш срещу теран само с гейт юнити без темплари. Ама теран правещ МММ само. Да ти обясня ли в какво ще си чупиш главата? Дори чарджлоти с 1/1 ъпгрейд срещу не-ъпгрейднати марини и мародери гинат като пилци.

Дядо, пробвай да играеш с теран с МММ срещу протос, който цяла игра е вадил зелоти зелоти има и 5-6 хай темплара. Да ти обясня ли в какво ще си чупиш главата?

Link to comment
Share on other sites

А Калин? Защо не играе със зерг срещу теран, а?

 

:) Kakyv vypros samo. Osven da pitash nego...

Ochevidno zashtoto igrae s dve rasi, dobyr s tri rasi oshte ne sym chul da ima. I oshte po-ochevidno, zashtoto mu e dostatychno komfortno s toss vs teran.

I tyi kato yavno ne razbirash vyprosa: zashto sled kato e gosu player s dve rasi /toss i teran/ ne igrae s teran vs zerg, shtom e tolkova lesno i elementarno, spored Runner ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Дядо, пробвай да играеш с теран с МММ срещу протос, който цяла игра е вадил зелоти зелоти има и 5-6 хай темплара. Да ти обясня ли в какво ще си чупиш главата?

 

MMM са Т1 юнити... Темпларите са Т3... коментирах случая когато няма темплари, 5 темплара са това което обръща играта. Без тях е ГГ

Link to comment
Share on other sites

Бабо, пробвай някой път с протос да играеш срещу теран само с гейт юнити без темплари.

 

бързи ъпове на протоската броня и крачунки на зелотите - ела че ми трябваш

 

никви темплари не са необходими, при положение, че имаш 6-7 сентрита с пълна енергия

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...