Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

GSL May: полуфинали -> ТвП и ТвЗ -> общо от двете срещи... 1 взета игра или другояче казано 1:7 !!!

Точно това ли трябваше за пример да даваш Runner ? :)

Това за играта на SCf0u и Nestea ли става въпрос, защото там резултата беше 2:3 за Нестий, така че тоя резултат няма как да е верен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Това за играта на SCf0u и Nestea ли става въпрос, защото там резултата беше 2:3 за Нестий, така че тоя резултат няма как да е верен.

Току-що започнах да свалям гсл, благодаря, че ми го развали...

Link to comment
Share on other sites

Че то още на предната страница съм го казал, така че няма от какво да се оплакваш. Както беше казал някой в една друга тема - ако не искаш да разбираш резултатите, недей да влизаш във форума докато не гледаш мачовете. Тук се обсъждат игрите и не мога да чакам 5 дена, за да се наканиш да ги гледаш. А и по принцип как да знам, че не си ги гледал, да чакам да влезеш и да кажеш "гледах мачовете, може да започнем да коментираме" ли?

 

А между временно можеше поне на Светлия да благодариш, въпреки че нещо се получава разминаване. Май не говорим за едни и същи полуфинали...

Link to comment
Share on other sites

Runner, за същия полуфинал говоря, но погледнах в sc2rep.com и видях 4-ри игри качени от които в 3 беше посочен за победител Нестий, както и 3 игри от другия полуфинал - оттам и е грешката ми явно !

 

---

В момента гледам Vile.Spanishiwa и sixjax.MajOr... и нямам думи:

В една от игрите Spanishiwa е на 1/3 от съплая на терана и игра така 3/4 време от цялата игра ?!? За малко и да бие, направи няколко брудлорда, масс куинс, масс инфестори и терана с тройно по-голям съплай не може да ги изнесе - нали никой не го смята това за нормално ? Добре че накрая Spanishiwa си излезе сам, без всъщност позицията му да бъде превзета - просто терана не го остави да експандне.

В друга игра, на 5-та минута зерга има над 50 дрона, 3 бази и нито една /НИТО ЕДНА/ бойна единица ?!? Runner, то е жалко, че на зергите им позволиха да играят така от Близард, като ги обезопасиха максимално. Е, в случая MajOr извади няколко сини хелиона и му разгони алчната фамилия. Но пак ще повторя 3 бази, над 50 дрона, 4 куина и НИТО ЕДНА БОЙНА ЕДИНИЦА - дори и спайн му се досвидя да пусне ?!? И се оплакваш, че е паднал лесно... :lol: ми той още 2-3 минути по-късно, ако не му бяха влезли щеше да изнесе терана с дронки само.

В първата игра, зерга направи толкова много, много грешки и все пак би. Прати 4 брудлорда срещу 7 викинга ?!? уникално решение, придвижи армията си пред разпънати 6-7 сийджа, от което загуби 2-3 ултри, всяка втора стъпка беше мисклик или "брилянтно" решение като първото - и въпреки това победи !!!

Браво ! :lol:

 

Нека само си представим колко много зерг играча го е страх, когато играе срещу теран... 5 минути не прави нищо друго освен дроУнЗ, дроУнЗ, дроУнЗ и така до 50+, 2 експанда - преди терана въобще да е експанднал, и 4 куина за по-бързо... дроУнЗо производство :confused :confused :confused

И първите бойни единици бяха 4-ри линга, които ги пусна едва когато терана му вкара 6 сини хелиона на първия експанд... no comment ! Има ли въобще за какво да говорим в ЗвТ ?

 

П.П. Дядо това за 4-те сийджа на височинката вероятно ти е спомен от Broodwar !

Link to comment
Share on other sites

П.П. Дядо това за 4-те сийджа на височинката вероятно ти е спомен от Broodwar !

 

Позна: Lost Temple ми беше от любимите :)

Link to comment
Share on other sites

Едит 2: 4:1... Такива лесни победи, дори не мога да си представя, че могат да същестуват. С първия пуш марин/танк и зерга го отнася.

 

Тук сценария беше като четвъртата игра, с тази разлика, че ЕДИНСТВЕНО дрони бяха произвеждани чак до 6 -тата минута... :lol:

И чак когато терана му влезна на експанда с 15 -на мародери и маринки, 2 сийджа и 2 хелиона... зерга пусна 5 хлебарки :confused

Runner, бъди обективен - тоя Spanishiwa се подиграваше с Близард и с играта като цяло. Как да бие в горната ситуация ? И нали ако бие по подобен начин играта ще залезе няколко дни по-късно от тотална безинтересност и тъпотия.

 

И удобно пропусна пак да споменеш, че всичките роучове, на гениалния зерг, излизаха на rally point точно пред разпънатите сийджове и цялата армия на терана - при което два умряха без въобще да атакуват, други два останаха на 20 health... :)

Този гениален играч, ако трябва да играе с теран, вероятно няма да излезе от бронза.

 

То по тая логика и 11 хелиона не могат да убият 2 хлебарки, но в 4-тата игра стана точно това, като хлебарките удариха точно по 2 пъти. Даже едната май само един път удари...

 

2-те хлебарки излязоха на rally point т.е. без въобще да атакуват, в непосредствена близост до 11-те хелиона, отнесоха 1 тон стрелба, и въпреки това едната атакува 3 пъти, а другата 2 пъти !

Link to comment
Share on other sites

Протоси и зерги и терани, нещо страшно се случва. Мандрата побеждава професионалните играчи. Моцарелата изяжда микрото. Кашкавалът погубва макрото. БАТИ GSL-a.

Link to comment
Share on other sites

Да живее кашкавала!

Току-що взех игра и съм се хилил през цялото време... значи 2PvPZ... викам му на моя айде ръш той тръгва за прокси... аз му викам аз малко по-особено ама не се шашкай знам какво правя... пльосвам през базата на зерга отдолу на рампата 2 пилона и преди той да се усети (т.е. точно дойде скаута да забележи че в нашите бази няма нищо и) сложих и гейт да му дозапуша рампата... после отстрани сложих и forge... и стана изключително интересно защото никакви линги не могат да минат оттам... след това сложих кула до входа на протоса и качихме 3 зелъта и малко по-късно 2мата си излезнаха :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нека само си представим колко много зерг играча го е страх, когато играе срещу теран... 5 минути не прави нищо друго освен дроУнЗ, дроУнЗ, дроУнЗ и така до 50+, 2 експанда - преди терана въобще да е експанднал, и 4 куина за по-бързо... дроУнЗо производство :confused :confused :confused

И първите бойни единици бяха 4-ри линга, които ги пусна едва когато терана му вкара 6 сини хелиона на първия експанд... no comment ! Има ли въобще за какво да говорим в ЗвТ ?

Всичко опира до тайминги. Въпросните игри на Spanswa са направо смях в залата. Видя се, какво става, когато зерга забрави, че освен дрони има и други единици в тая игра. Major направо го размаза, но не само във въпросната игра, в която зерга игра само за дрони.

 

Колкото до другото, което казваш - за играта на 1/3 от съплая - няма значение, колко време ще се задържиш или дали ще окажеш някаква съпротива, важен е крайния резултат, а той не е в полза на зерга!

 

BratOK vs Lalush - финал на днешния Go4Sc2

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/ESL_TV-2

 

ZvT baby :)

Сай, кой спечели в крайна сметка? Гледах ги до 2:2, но не успях да видя послендата игра...

 

И все пак, независимо от крайния резултат, ако наистина беше като тераните казват, че зерга е мега ОП, то изобщо не трябваше да се стига до 2:2...

Link to comment
Share on other sites

Всичко опира до тайминги. Въпросните игри на Spanswa са направо смях в залата. Видя се, какво става, когато зерга забрави, че освен дрони има и други единици в тая игра. Major направо го размаза, но не само във въпросната игра, в която зерга игра само за дрони.

 

Колкото до другото, което казваш - за играта на 1/3 от съплая - няма значение, колко време ще се задържиш или дали ще окажеш някаква съпротива, важен е крайния резултат, а той не е в полза на зерга!

 

 

Сай, кой спечели в крайна сметка? Гледах ги до 2:2, но не успях да видя послендата игра...

 

И все пак, независимо от крайния резултат, ако наистина беше като тераните казват, че зерга е мега ОП, то изобщо не трябваше да се стига до 2:2...

Нека да спрем да спорим. Зергът е СУПЕР СИЛНА И НЕБАЛАНСИРАНА РАСА, трябва да бъде махната.

 

Също така следните играчи не заслужават да се наричат прогеймъри:

 

White-Ra - 10 apm is not enough, sry

Idra - nor is being ugly. Бездарен нещастник с претенции.

Axslav - На уаркрафт го наричаха "аматъор сред прогеймъри". Слабото му макро също не му прави чест, както и фактът, че не е спечелил ни един турнир.

 

InCa не заслужаваше да вземе ни една игра на Нада, първите две бяха чийз, а третата беше чиста загуба, избутана с късмет. Дано Нестий да го изяде, повърне и изсере.

 

Ей тва е. А Близард правят гоустовете да струват 200 минерала. Повече теран няма да стъпи на гсл. Поне направиха аркона малко от малко полезен. Рънъре, квото и да говориш, мойто мнение си остава за всичко казано по-горе.

Link to comment
Share on other sites

WhiteRa не можел да се нарече прогеймър? Ти сериозно ли? Относно идра - но комент. Арконът и гоуста получиха лек бъф, така че не знам какво против имаш.

Link to comment
Share on other sites

Чакам зверски финал на ТСЛ -а !

Ако съм прав ще надминат ГСЛ.

 

П.П. Относно махането на зерг съм против. Маса мазохисти играещи теран ще страдат жестоко. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да не минава на теран? Нямам възможност да слушам/гледам.

 

liquid, кой луд зерг ще мине на теран :confused Тенденцията е обратно. :)

 

---

Гледам усилено се говори за сериозен нърф на инфестора... въпрос на време е май !

Link to comment
Share on other sites

Между другото, мен тое инфестор много ме дразни. При ЗвЗ няма игра без него, а ако не го правиш автоматично губиш. Преди това имаше повече стратегии при ЗвЗ...

 

А при другите срещи почти не го правя, въпреки че, ще трябва, защото гледам тераните са почнали няква нова стратегия - САМО марини. Просто не мога да им смогна, стапят всичко, дори и мас банелинги. Едини път успях да извадя 6 брудлорда, но нищо не направиха. Влезна със стим под тях и не успях да видя, кага ги стопи...

Link to comment
Share on other sites

Между другото, мен тое инфестор много ме дразни. При ЗвЗ няма игра без него, а ако не го правиш автоматично губиш. Преди това имаше повече стратегии при ЗвЗ...

 

А при другите срещи почти не го правя, въпреки че, ще трябва, защото гледам тераните са почнали няква нова стратегия - САМО марини. Просто не мога да им смогна, стапят всичко, дори и мас банелинги. Едини път успях да извадя 6 брудлорда, но нищо не направиха. Влезна със стим под тях и не успях да видя, кага ги стопи...

L-O-fucking-L

Link to comment
Share on other sites

Бабата и Светлия са единствените терани, които имат проблеми със зергите май...

 

В момента гледам Psy и до тук е играл 3 игри срещу теран, които е взел 1. В момента играе 4-та, та ще видим изхода.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...