Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Тоя стрийм само на мен ли ми насича така ? /Беше на бест, минах едно надолу и се оправи/.

Иначе правят наистина gg's !

 

Мороу е като майкро машинка направо. Което много му помага, но някак не му стига само то.

 

Да го ... в мишката. Третата игра я загуби, още на 5-тата минута - от чиста алчност. И защо стоя и се мъчи още 10-15 минути така и не разбрах.

Даже накрая лефтна преди дори битка да има... Мишок голям.

Ако играеш в ледъра срещу някой, който не познаваш е съвсем друго, там и аз се боря до последно. Защото знам, че винаги имам шанс... Но срещу класен играч, при положение, че си наполовина в съплая, нямаш експанд, нямаш кралици... защо стоиш /наплющял 3 спайна на рампата - а Дей9 и Диджея - обясняват каква amazing defence било :) ? Отново стигам до извода, че не може да губи достойно, и съответно не може да израстне особено.

 

Игра 1 и 2 гг !

3 и 4 - трагедия ! Освен ако Мороу не пробва нова стратегия в която да изнесе тосса с лимит дрони ?!?

Белия наближава 100 съплай, основно в армия... Мороу има 4 кучета и 3 пъти повече работници :confused :confused :confused И това на малка карта като Блистъринг :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами не знаеше точно каква армия има белият, а и се надяваше още малко да забави атаката... но като видя ордата и реши да си съкрати мъките и лефтна :)

иначе аз лаг нямам... нито насичане

the beast from east ;)

Link to comment
Share on other sites

Очаквах Белия да бие, но бях сигурен, че ще са gg's !

Е, сбърках тотално, Мишката се кри, отлагА финала, прави номера по време на опита за финал преди няколко дни, какво ли не се мъчи горкия, и накрая просто се изложи тотално...

Така и не разбрах къде отиде онова наистина страхотно ЗвП което демонстрира срещу Кивито. Но поне доказа каквото доказа.

 

Сега не бих се учудил да вземе да мине тосс. Особено ако го натупат още два три пъти така, пиши го бегал от зерга.

Link to comment
Share on other sites

Нека му е лошо на WhiteRa - прочетох, че само вчера е изкарал около 5000 долара от награди (Reddit, Root, Homestory, Go4Sc2).

Мачът с Мороу го гледах до 1:1 и си легнах, прекалено бях уморен. Честно казано се учудвам при всяка победа на зерг срещу протос, така че този резултат не ме учудва. WhiteRa несъмнено е ужасно добър и е заслужил славата и феновете си.

 

След малко - GSL!!! :)

 

Btw, най-накрая гледах мачовете от онзи ден - евала на Джинро! Горкият МинЧул беше смазан след това.

Link to comment
Share on other sites

Мин Чул просто го изненадА Джинро, затова и го победи ! Щото се сещам с какво масивно надмощие надигра Рейнбоу, само 30-на минути по-рано.

Тъпото беше тъпия жест на Мин Чул след като би НТ, и както често става, точно когато се чувстваш най-на върха и се държиш най-арогантно... падаш ... най-лошо !

 

 

МинЧул винаги се е чувствал на върха и е бил арогантен :) То не бяха прерязвания на гърла, на бяха привиквания с пръст, целувания на фигурки на зелът. Много нахакан тип. :)

 

Именно, и е смешно, че даже жалко как демонстрираш подобно поведение и само половин час по-късно гледаш като прЕпикано мушкато и нямаш сили да станеш от стола, пък камо ли да подадеш ръка на победителя, който те подкрепя в този момент. Поне 100% сигурно, събуди съжаление в сърцата на корейските girls, гледащи мачовете. :lol:

Link to comment
Share on other sites

МинЧул винаги се е чувствал на върха и е бил арогантен :) То не бяха прерязвания на гърла, на бяха привиквания с пръст, целувания на фигурки на зелът. Много нахакан тип. :)

 

Като става дума за зелъти:

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Сега да видим какво ще предложат бруталните на пръв поглед ПвЗ и ПвТ днес ?

 

Сега всеки очаква Чая да бие с лекота, но да видим. Чоя все нещо трябва да извади от ръкава.

 

Сет 1: Това вече наистина беше amazing defence. :) Добра е пенсията, справя се. :)

Сет 2: ...ето това е КЛАСА, просто аутсмартва Чоя тотално !

 

Чоя Чоя, никаква съпротива не оказваш, айде поне едно гг да има де.

 

Коментар на Тейстлис, относно ДТ ръша: That was kind of pathetic...

Link to comment
Share on other sites

WHAAAAAT!?!?!?! Това беше извънземна защита!

 

Чоя е много зле - видя спор и два спайна и пак прати дарковете. Направо разваля кефа от отличната игра на Нестий.

Link to comment
Share on other sites

Брей, Чая си призна, че го е страх само от IMmvp. Това му е кофтито да срещнеш съотборник.

Ами айде дано mvp да е победител днес.

 

Тия двамцата както си говорят за селектването се замислих, че селектвам точно като нууб - от горния ляв ъгъл към центъра.

Наистина много по-логично и бързо е да слектваш от центъра към ъгъла. Ц-ц-ц какви детайли.

 

---

IMMvp е out of control...

Първият теран, който виждам с толкова балансирано и добро и ТвЗ и ТвП ! Луд луд !

Link to comment
Share on other sites

 

Като става дума за зелъти:

 

;)

Напротив, зИЙлота е зИЙлот, арЧона е арЧон, зерглина е куче, маринката е маринка ... мути, шунка и тн и тн.. да си гледа работата .. нърд! :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе и правилното е ЛАЙНейдж, гамер, ламер, и най-правилния начин да изразиш мислите си е "сомтаймс уин, сомтаймс люн". Да живее балканския манталитет - извор на хумор, сатира и забава из цяла Европа :)

Link to comment
Share on other sites

ZeeRax e отнесъл Лалуш с 2:0 и е първи в групата си с 15 точки, следван от другия протос Socke.

А теран като Strelok даже не успя да мине групите. :)

За Лалуш няма да говоря, явно е зле щом дори точка няма т.е. дори и една взета игра. Лоши протоси.

 

http://cyberarena.tv/news_show.php?news_id=5849

 

"Cannons are not that good against roaches because roaches are so robust..."

 

Каноните единствено ги чешат по гърбовете, и евентуално отстраняват различни отпадъци и паразити от корубите им.

Link to comment
Share on other sites

*roach
В следващия патч - роучовете - 3 лимит. Следва зергски рев, способен да накара евреите в Аушвиц да изглеждат като доволни шлосери на фирмен банкет, след което роуча става 175 hp. Следва терански рев, който може да ни попречим да чуем детонация на водородна бомба в непосредствена близост. Роуча го правят 100 минерала и 25 газ. След това зерговете изписват толкова оплаквания по форумите на близард, че като обем данни подминават Wikipedia. Накрая balance team на близард в клипче в ютюб си прерязват вените пред камерата. Играещите с протос от мъжки пол си го преместват в другия крачол и продължават да играят.
Link to comment
Share on other sites

Terran- i lost 5 tanks, time to remake - 4min. Zerg, i lost 20 roaches, time to remake - 30 sec.

 

Time to kill some roaches with 5 tanks - 10 seconds. Time to kill some tanks with 30 roaches - impossible...

 

 

A протоса си го премества ...

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Мйайтап няма, определено има нужда да се направи нещо по въпрос с протосите! Не може с 2 зелъта, 2 стокъра и 2 сентрита да ми избие 30 зерглинга, че накрая и да му останат единици...

Link to comment
Share on other sites

1 base all-in abuser :P

 

Това се нарича контра и е основен прийом в играта !

Пример за контра: виждаш, че опонента ти се стреми всячески към макро /лейт/ игра, и естествено го контрираш с тайминг пуш, което нито е лесно, нито всеки го може. Но е именно КОНТРА.

Ако някой се съмнява да си спомни игрите от предния ГСЛ, между Джинро и МС. МС е бог на контрирането на бързо експандващ теран.

Така, че епитета ти е съвсем не на място.

 

Мйайтап няма, определено има нужда да се направи нещо по въпрос с протосите! Не може с 2 зелъта, 2 стокъра и 2 сентрита да ми избие 30 зерглинга, че накрая и да му останат единици...

 

Runner, Runner... добре че са само 3 раси ! :)

 

Светлия, не мога да разбера, ти изобщо, какво коментираш, като освен да гледаш, друго не правиш?! Типично по български, само че нещата малко са се поизместили от футбола...

Ако ще ти е по-леко, да знаеш, че в неделя изиграх няколко игри. Но по принцип е тайна. А и имам планове как да играя по-често.

В момента се чудя, кое в ЗвЗ -то е имба според теб, и естествено подлежи на "определено има нужда да се направи нещо по въпроса"... за да го добавя към списъка ти от напълно основателнo искани промени в Starcraft II /който хич не е малък/. :)

Link to comment
Share on other sites

Светлия, не мога да разбера, ти изобщо, какво коментираш, като освен да гледаш, друго не правиш?! Типично по български, само че нещата малко са се поизместили от футбола...

Link to comment
Share on other sites

И напълно в подкрепа на думите на Runner, ще дам пример за финал игран вчера от Shutall, който е тосс юзър, но... на финала, за да му е по-трудно се пуска зерг... и о чудо, прави 3:0 ! :lol:

 

И това срещу един от най-добрите бълграски протоси, Splendour...

А остави другото, ами грешки като натресен скаутващ овърлорд на канонка, силно забавен експанд за зерга и др. бяха напълно недостатъчни за зерга, за да загуби. :)

А споменах ли, че даже и Леър на правИ..., че то пък и за какво ли му е ?

Въобще зерга без едно 10-на бъфа никаква раса не е, че вчера Мороу един смешен тосс не успя да бие, а колко се мъчи с могъщите дрони горкия, ама без поне 150 hp и 15 атака за дроУна, хич да не ми го фалят зерга.

 

 

Ти като че ли не забеляза оплезената физиономия...

Забелязах го, но епитета си е епитет. Ще му излезне име така на човека. :P

Link to comment
Share on other sites

Мйайтап няма, определено има нужда да се направи нещо по въпрос с протосите! Не може с 2 зелъта, 2 стокъра и 2 сентрита да ми избие 30 зерглинга, че накрая и да му останат единици...

 

А не тук се обърка. 15 зерглинга може и да успее да избие ... евентуално ако е до стена и пльосне поне 3 ФФ на правилното място. Но да спре 30 зерглинга... освен на рампа - ще ме извиняваш. А на рампата е друго. То е като да се оплачат протосите че хлебарките се регенерират прекалено бързо и с добро микро хлебарки срещу стокъри може да са 1:1 като количество и да избиеш всички стокъри без да загубиш нито една. Или че микрото е нечестно и трябва да се забрани :lol:

 

Но на открито 2 zealot-a, 2 stalker-a и 2 sentry-та не могат да спрат 30 линга. 3 zealot-a, 3 stalker-a и 3 сентрита със сигурност могат но като цена са далеч по-скъпи от лингите.

 

Между другото - само като минерали 2 зелъта + 2 стокъра + 2 сентрита са толкова пари колкото 22 зерглинга... отделно 300 газ щото сентритата харчат доста газ, стокърите и те.

 

За да не съм голословен - пробвах го - без скорост даже от зерглингите останаха 12 в крайна сметка а правех микро на протоската армия. Със скорост остават 16 дори при 3 zealot-a. Освен да е имал ъпгрейди а ти не. При 3/3 с малко микро на ФФ при 3 zealot-a - загина 1, а 1 беше на много червено както и едно сентри. Т.е. останаха 2+2+2 но много набити. Които преди да изгинат изтребиха още около 30 линга... ЕБАСИ, нямах представа че ъпгрейдите са ТОЛКОВА важни колкото и микрото... или почти...

 

 

Така, че епитета ти е съвсем не на място.

 

Ти като че ли не забеляза оплезената физиономия...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...