Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Е, едно е да не знаеш за баншитата и да го караш само на предположения и нюх, а е съвсем друго, 2 минути преди да станат муталиските да си 100% сигурен, че ще има такива...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Опитвам се да не пиша и да пропускам малоумните неща в тази тема, но направо не издържам. Писна ми от глупостите ви. Ако няма да говорите нещо смислено за играта, тактики или да си давате съвете по-добре нищо не казвайте. С тея пасивно-агресивни коментарчета сте като импотентни старци.

Link to comment
Share on other sites

Еднакви ъпгрейди,еднакъв лимит,ЕМП на цялата протоска армия и пак губя.

 

Почва да ми писва,чесно :dry:

 

А той имаше колоси а ти марини и това те учудва?

 

Щото колоси срещу тор гинат за норматив... както и воид-ове срещу марини примерно

Link to comment
Share on other sites

да дядо,учудва ме как МММ гине от 3 колоса+2 имортала+некви гейт юнити за по-малко от 10 секунди,при положение,че съм свалил щитовете на цялата армия

 

аналогията би била ти да пуснеш 4 ефективни сторма и пак да те прегазят

 

някак си се обезмисля целия смисъл да наливам луди кинти в ghost академия и ghosto-ве,при положение,че и без щитове ме газят

Link to comment
Share on other sites

Битката между марини и колоси може да се сравни с битката между американски тактически бомбардировач-стелт с пакистански талибан, въоръжен с калашник. А иморталите принципно са силни срещу мкародери. Количествата също оказват влияние. Микрото особено много.

 

Но ако трябва да сме обективни - ПРОТОСА Е СУПЕР ММНГОПО ИМБА РАСА И ТРЯВБВА ВЕДНАГА ДА МУ НАПРАВЯТ ПРОБИТЕ ДА СТРУВАТ 100 МИНЕРАЛА И ДВА ЛИМИТ!

race="расата от която съм паднал"
cry="падам"
exp=$(grep "excuse" /home/user/excuselist)
for emo in $cry
do
echo "$race must be greatly nerfed because $exp"
done

Link to comment
Share on other sites

да дядо,учудва ме как МММ гине от 3 колоса+2 имортала+некви гейт юнити за по-малко от 10 секунди,при положение,че съм свалил щитовете на цялата армия

 

аналогията би била ти да пуснеш 4 ефективни сторма и пак да те прегазят

 

някак си се обезмисля целия смисъл да наливам луди кинти в ghost академия и ghosto-ве,при положение,че и без щитове ме газят

 

Преди малко имах игра срещу зерг - имах камара зелъти, стокъри и темплари. Поне 8 сторма изсипах ПРАВИЛНО и пак ме прегази... То не може 2 бази срещу 4 ама това е друга тема - изпуснах го и се охрани здраво после аз трепя той праща още... И хлебарките не гинат толкова добре от сторм мамицата има (имам и някакви подозрения че сторма прецака мойте зелъти ма това е друга тема).

 

А МММ гине здраво от колоси заради сплаша. 3 колоса правят 15*2*3 = 90 damage в дадена област - това значи че де що марин докопат след 1вия пас няма да го има. Мародерите на 2рия Нормално е да гинат. Гейт юнитите са колкото да блокират твоите да не стрелят по колосите... 4 пъти. Иморталите - 50 атака по бронирани юнити. Танка след 3тия изстрел го няма. Ако са над 3 имортала топят мародерите и хлебарките за норматив.

 

Та кое те учуди тука? Трябваха ди 7-8 викинга да отпукаш набързо колосите докато отстъпваш назад с МММ-то (ако серсема се зариби да ти гони армията вместо дърпайки леко колосите назад да снайпва викингите - аз някой път забравям и колосите гинат толкова бързо че ми се реве... а пустите викинги имат доста сериозен рейндж).

 

 

-----------

 

Пешоооо милост. Не не само не Perl... това е вредно за здравето. Всеки докоснал се до този език страда от нелечимо мозъчно заболяване :lol:

 

 

обикновен bash :)

 

Разликата е минимална. Трябва някакви илачи да взимаш ако си имаш работа с това. Нещо поне 30 градусово :D

Link to comment
Share on other sites

Викам да видя какво интересно има по телевизора - и хоп Craft Cup. Хванах го от четвъртфиналите, лощо няма де, ама гледам 5-то или 6-то поредно ЗвЗ...

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/TheGunrun - за който иска следва поредното ЗвЗ.

 

Отделно гледах Белия срещу Мерц, направи го разноглед. С по една призма така му вгорчава живота, че не знам как Мерц не куитна от нерви. :)

Последната игра го съсипа от чарджлоти почти през цялата игра, а Мерц не извади дори и един хелион - бива ли така ? Как иска да бие, не знам ?

Link to comment
Share on other sites

Еднакви ъпгрейди,еднакъв лимит,ЕМП на цялата протоска армия и пак губя.

 

Почва да ми писва,чесно :dry:

вс колоси е било сигурно. Поиграй върху правенето на the arc, колосите падат като гъби, а не правят нищо. Срещу хай-темплари трябва хубаво да вкараш емп-тата и да стимнеш назад. Общо взето според мен изключително балансиран и динамичен мечъп е ПвТ, дори с лек превес за терана. Само със сторм може да имаш проблеми вс макро протос, защото тогава нито дропове вървят, нито нищо.

Link to comment
Share on other sites

Най важно е да си позиционираш добре войската преди битката и да удряш под кофти за противника ъгъл. Ако го хванеш неподготвен никакви колоси не могат да му помогнат.

Link to comment
Share on other sites

А, да и като се оплаквате или нещо ви е ядосало поне постнете един риплей. "Имах 80 хидри и загубих с 2 колоса, ебаси небалансираната игра!" Много такива постове гледам и са напълно безмислени. Може би така някой друг играч ще погледне и ще даде съвет някакъв вместо просто да се реве без нищо да се печели.

Link to comment
Share on other sites

Сега се поразчетох - снайпването е ултра ефективно срещу "psionic units" - high templars, overseers и т.н. Май не могат да се снайпват колоси обаче. Но разкриването на невидими юнити с emp е нечестно според мен :)

Link to comment
Share on other sites

Сега се поразчетох - снайпването е ултра ефективно срещу "psionic units" - high templars, overseers и т.н. Май не могат да се снайпват колоси обаче. Но разкриването на невидими юнити с emp е нечестно според мен :)

А ти видя ли си PM-a?

Link to comment
Share on other sites

Интересни игри имаше на Craft Cup -а днес. След 6 поредни ЗвЗ -та от четвърт финала, на финала беше ПвЗ завършило 3:2 за зерга, който отстрани Димага -> AnotherDay. Финала беше фиърс - тосс -а куитна даже без гг последната игра. Но AnotherDay наистина игра брилянтно.

След поредното затваряне /едно такова тосса вече спечели/ на рампата на зерга с 3 /вече/ пилона, зерга текна -> бърз леър -> найдъс -> харас в базата на протоса -> супер добра защита на собствената си рампа => гг

 

Сега се поразчетох - снайпването е ултра ефективно срещу "psionic units" - high templars, overseers и т.н. Май не могат да се снайпват колоси обаче. Но разкриването на невидими юнити с emp е нечестно според мен :)

 

Имаш предвид снайпа на ghost -а или фокусирането на стрелбата, или нещо друго ?

Дам ghost -а сигурно щом и за ЕМП говориш. Хубава единица е, но много кекава, скъпа и най-вече micro intensive - тала че не е особено нечестна. Отделно малкия обсег на ЕМП -то, няма нищо общо със сайънса. Добре са го балансирали.

Link to comment
Share on other sites

А ти видя ли си PM-a?

 

Като го спомена и обърнах внимание че горе имало писъмце... тъп скин - другия показваше отгоре едно popup-че като има РМ

 

Хубава единица е, но много кекава, скъпа и най-вече micro intensive - тала че не е особено нечестна. Отделно малкия обсег на ЕМП -то, няма нищо общо със сайънса. Добре са го балансирали.

 

Срещу архони действа нечестно добре :)

Link to comment
Share on other sites

Интересни игри имаше на Craft Cup -а днес.

И аз ги гледах. Наистина бяха много напрегнати. Даже може да се каже, че бях буквално изненадан от развоя на Ксел Нага Кейвърнс, както и от финалната игра. Не съм очаквал, че ще успее да удържи 4 гейта на кейвърнс-а. Но добре че не беше оставил зелът на входа, че ако не беше вкарал зеглингите, можеше и да не успее да я вземе в крайна сметка.

 

• Jungle Basin will be removed from the ladder pool in the coming weeks for balance evaluation. It will remain unavailable for ranked play until further notice.

:)

Това е очаквано, поне от моя страна. Аз лично съм я махнал от предпочитаните карти и скоро не съм играл на нея, но като цяло се чувствам много дискомфортно като играя на нея.

Link to comment
Share on other sites

• Jungle Basin will be removed from the ladder pool in the coming weeks for balance evaluation. It will remain unavailable for ranked play until further notice.

 

:)

 

 

Много жалко. Въпреки че се води теранска, тази карта ми беше от любимите.

Link to comment
Share on other sites

Тоя Крота ми е супер неприятен още с първия коментар, който бях слушал с него... Най-много ми харесва HD, но за съжаление качва само по 1-2 клипчета на ден, а напоследък качва предимно негови игри и нещо не ми е особено интересно...

Link to comment
Share on other sites

Как, по дяволите, как??? :(

--------

Много ме е яд, че Crota се е захванал с кастването, ужасно досаден е.

Кое как? Нормално, TLO беше, доколкото разбрах, offrace.

 

Link to comment
Share on other sites

С тези феникси изби толкова кралици, оврита и дрони, и въпреки това Идра беше с повече съплай през цялото време.

Вярно, че протос му е най-слабата раса, но щом може да бие WhiteRa (http://sc2casts.com/cast2163-TLO-vs-WhiteRa-1-Game-Battle.net-Starcraft-Game-Ladder), значи хич не е толкова зле.

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=186496

 

Интервюто на Айдра, което очаквах. Интересно е, и пак пропито със зергско оплакване. Направо почвам да му хващам вяра вече.

Каза че смята, че в следващия ГСЛ в Ro16 НЯМА да има зерг юзър. Направо не ми се вярва, но ако излезе прав със сигурност от Близард ще има реакция.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...