Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Няма ли шорткът за Резюм?

А т'ва ТвТ дет толкоз го фалят Артозис и Тейстлес ми се стори доста по-слабо от другото, което спомеха... Когат у края едни корабченца се нашиха у 1 нюк и единия остана само с баталити и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Как ги правят хората тия неща бе?! Тва е всеки ден по над 30 игри... И не е като влизаш и излизаш, защото е първи в една от мастър лигите...

 

74738949.jpg

Link to comment
Share on other sites

Майка му ДЕ**А, защо не направят един потвърждаващ въпрос дали искаш наистина да излезеш след като натиснеш Surrender?!?! Два пъти ми се случва вече в бързината като ми паузне някой нарочно, защото съм го изнесал да натисна вместо Resume - Surrender!!!

 

+1 наистина ТРЯБВА да има въпрос точно там. И на мен ми се е случвало без да искам да кликна и айдееее... грешки стават а точно там беше добре да пита.

 

ПС: Всеки ден по 30 игри е нечовешко. Трябва наистина да си про и някой да ти плаща да го правиш или да си пълен кретен и да те издържат родителите ти защото при това положение ти не може да правиш нищо друго. Дори игрите да са къси това прави не по-малко от 6-7 часа на ден. И то в тази лига определено няма да е лесно значи и почивки трябват...

Link to comment
Share on other sites

Нищо нечовешко няма в това. Аз правя поне по 15 игри, дори когато имам работа. Представям си, ако се отдам само на това - не ми мърдат по 50 на ден. Хък разправя, че по минимум 12 часа цикли.

Link to comment
Share on other sites

Сай, ти имаш 2000 игри направени, а той има 6600, което си е три пъти и отгоре! Ако ти играеш по 15 игри на ден, той играе по 50...

 

Check има 5 цифрена бройка игри.

Да, ама колко пари получава от това? А тоя пич дори не е в топ 200 на Европа...

 

Тоя батъл нет е изперкал тотално. От както влезнах в мастър, всички игри играя само срещу фейвърит противници... Последната игра пак така, а след нея като погледнах играча - Даймънт с по-малко точки от мен. Кво става, не знам...

Link to comment
Share on other sites

Тези данни ги давам от последната 1-2 седмици :) Преди е имало големи периоди без никакво цъкане на СЦ2.

 

Не е чак толкова трудно да се масират игри, ако нямаш други сериозни ангажименти. По-показателно според мен е съотношението победи-загуби. В примера ти с MaxaM - 1140/1047. Къде е това, къде е 1975/1135 (на EmpireKas).

 

Тоя батъл нет е изперкал тотално. От както влезнах в мастър, всички игри играя само срещу фейвърит противници... Последната игра пак така, а след нея като погледнах играча - Даймънт с по-малко точки от мен. Кво става, не знам...

Мастър лигата е сбъгясана, много хора се оплакват. На някои дори не им взима точки при загуба.

Link to comment
Share on other sites

Как ги правят хората тия неща бе?! Тва е всеки ден по над 30 игри... И не е като влизаш и излизаш, защото е първи в една от мастър лигите...

 

:) И какво се жалваш не е ясно. Като не можем ние да отделяме по 8-12 часа дневно, дай и никой да не може...

 

Аз лично и за това не играя вече. Щото с 5 игри на ден /максумум и не всеки ден/ няма как да достигна до онова състояние на умения, което се достига само с фино шлайфане /много игри/, при което обаче след играта /дори и да си загубил/ се кефиш максимално на гг -то което е станало.

Само че аз на 5 игри получавам физиономии и номера, пък за 15 не знам... За повече дори не ми стига и фантазията да си помисля.

Щото както всеки знае, то не е само игрането, ами то е ГСЛ-че да погледаш /отгоре отгоре/, някой и друг по-интересен реп, нещо да попрочетеш, леко само някое стриймче и ... опаа. :)

 

И тъй като ангажиментите ми никак не са малко е ясно какво ще реша. Теб като те гледам също не си 10 клас фрийлендър, тъй че свиквай с по-малкото игри дето ще правиш - съответно по-лошите фини отигравания. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не бе, не мрънкам, просто съм изумен. Тoва е пълна загуба на време за толкова кратко, толкова много игри и пак да си посредствен. Тоzi го смазах почти без съпротива, въпреки фината му шлайфовка от хилядите игри... :D

 

Иначе това с физиономиите е редовно, но кръвта вода не става. :D

Link to comment
Share on other sites

Иначе това с физиономиите е редовно, но кръвта вода не става. :D

 

Какво? Как? Това последното не го разбрах. За какви физиономии говорите? И какви роднински връзки? (Щото "кръвта вода не става" е лаф горе-долу същото като "роднините са си роднини завинаги" нещо такова)

Link to comment
Share on other sites

Мда, прав си, че погрешно се изразих. Имах предвид, че в кръвоносните ми съдове тече геймърска кръв и цупеници от страна на нежната половинка не могат да го променят. :)

Link to comment
Share on other sites

Отнесах един зерг и един протос абсолютно безапелационно.. след това заради една дребна грешка и това че забравих трети гейт загубих следващата... а последната така ме омаха един с 5-гейт прокси че останах със зяпнала уста. А преди това го ошашавих хубаво в базата като за едно 30 секунди сигурно не правеше нищо. 30 сек по-късно да беше се налял сигурно щях да имам освен 2та зийлота на входа зад тях 2 стокъра и 2 имортала... .секунди просто... и да съм такъв рапон да забравя 1 сентри да пусна овреме... много ме е яд. Наля ми за отрицателно време 15тина зийлота и се снимах. Никакво микро не помогна...

Link to comment
Share on other sites

Кофти, ама ако знаеш един зерг вчера, какво му се случи, сигурно ако бях на негово място щях да строша нещо по обзавеждането. Игра около 20 минути. И двамата събираме армия, като аз съм стигнал 200 лимит, а той малко отдолу. Решавам, че вече е време да се размърдам към базата му и влизам на входа на Лост темпъл към експанда му. В тоя момент виждам в базата ми, че един червей започва да копае и тръгвам вече по-устремено към неговата база и пред мен се разкрива входа на червея...успя да изкара една хидра преди да му го бутна С ЦЯЛАТА АРМИЯ ВЪТРЕ...

 

Иначе и на мен ония ден един тос се опита да ми прави 4 гейт прокси до моята база. Пуснал една кула на входа на неговата база и се затоври, за да не мога да влезна, но направих един овърсийър и като влезнах в базата нямаше абсолютно нищо друго освен един пилин, фордж и кулата. Съответно усетих, какво ме чака и нашляках веднага 5 кули. Беше направил над 20 зийлота, но в момента в който ми влезе, на мен ми излезнаха муталиските и му причерня...

Link to comment
Share on other sites

Идра разпиля Клайд, Джиниъс и Нада и се класира за Ro8 на първо място в групата си, благодарение на което ще пропусне oGsMC, ако и той се класира на първо място в своята група.

 

Как да не се усмихне :)

 

2jdlws2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Иначе и на мен ония ден един тос се опита да ми прави 4 гейт прокси до моята база. Пуснал една кула на входа на неговата база и се затоври, за да не мога да влезна, но направих един овърсийър и като влезнах в базата нямаше абсолютно нищо друго освен един пилин, фордж и кулата. Съответно усетих, какво ме чака и нашляках веднага 5 кули. Беше направил над 20 зийлота, но в момента в който ми влезе, на мен ми излезнаха муталиските и му причерня...

 

Тактиката е вървежна ами се е замотал твоя. Моя ме изненада без гащи направо... верно защото пуснах експанд а проверих за проби и пилони около мен но изпуснах 1 местенце а и успях да го ошашкам леко че ще му правя canon rush и тъкмо реших че тоя го шашардисах добре че чак се и затапи и чакам я void-ове я да си чупи пилона за да излезе и скаутвам с проба - около входа никой... тъкмо го виждам това и гледам 10 зийлота ми се наливат. Аз имам 2, излизат още 2 и 2 имортала - никакъв шанс. Т.е. първите 10 ги спрях но дойдоха още...

 

---

 

3 поредни (TvT): canon rush, gate, core, 3 robo -> 6 immortals + 3 zealots... човека се спасява и ми се налива с около 6 стокъра и 3-4 зийлота... срещу 6 имортала и 3 зийлота ... излизат и последните ми 3 имортала и с 9 срутвам всичко преди да каже гък (а се е окопал с кули добре). Това 3 имортала как чупят кули не е истина. Отиват 3те - гръмват по 1 път и я няма кулата (+1 атака са ми междувременно). Следващата по 1 път и нея я няма... дори не си губя 1 от тях срещу 10+ кули. Уникално

Link to comment
Share on other sites

Идра разпиля Клайд, Джиниъс и Нада ...

 

Доволен съм, че в интервюто си потвърди буквално моите тези. А именно, че не може да бие добър протос /към момента, разбирай без "лека" помощ от Близард/, а пък тераните могат да му ги пускат за следобедна закуска /буквално беше, че ще се радва който и теран да е/.

А билда на Нада беше тотално обезмислен от последния пач... реално се видя, че тор пуша е вече в историята.

Чак не мога да повярвам как продължават да отслабват терана в ТвЗ -то, и от друга страна да засилват тосса в ПвЗ -то.

Явно съм много много далеч от играта наистина, защото си мисля, че и в двата случая трябва да е обратното. И то е просто очевидно - при това потвърдено от един от най-добрите зерг юзъри в света. Губи ми се нещо...

Link to comment
Share on other sites

Чак пък толкова отслабен. А и ако SCV-тата са отзад няма да ги атакуват. Т.е. SCV-тата не са с приоритет пред войската че да е кой знае колко различно.

 

ПС: Нещо ми захладня... пускам да направя 1 игра и "печката" (GTX 260) като се включи в турбо режима - за нула време се изпотих даже :)

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че е чак толкова. Това което казвам, че е в грешната посока. Другото което влошава преценката, е че е трудно да се отличи разликата, която дават индивидуалните умения, от чистия баланс на мачъпа.

Може би думите на Айдра ме провокираха..., но си го каза в прав текст.

Link to comment
Share on other sites

Довечера ще гледам интервютата, но като знам позицията на Айдра спрямо тераните, мога да си представя с каква ирония го е казал. :D

Link to comment
Share on other sites

Очевидно е, че T>P и P>Z. От тук трябва да следва, че Т>Z, обаче никак не съм убеден.

 

Един зерг така го отнесох, че на края на играта имах 10 загубени единици - скаутващи проби, зиилоти, 1 сентри и 1-2 сталкера, срещу 90 - зерглини, роучИ куиинИ.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък нямам загуба срещу протос, въпреки че ме пуска САМО срещу фейвърит противници. Явни им хванах цаката - пускам ФЕ и съответно знам, каков следва, но вместо да се съсредоточа върху харвестери, пускам здраво кучета и го пресрещам докато тръгва на атака и първата битка я печеля без никакво усилие, след което играта е почти ясна.

 

Иначе много зор срещу терани виждам, повечето ми игри са загуби.

Link to comment
Share on other sites

Очевидно е, че T>P

 

бухаха,кое му е очевидното?

 

очевидно беше как джинро едвам удържа 4 гейт на скрап стейшън и пак беше назад с 10 работници ли?

 

или как с точно 4 билда се намъкваш в диамантена лига отраз ако дай боже батъл нет те пуска срещу повечко терани:lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам с колко билда се намъкваш в диаманта, защото аз продължавам да не играя с билд, а както ми падне, но знам че на терана му е достатъчен един билд. И той е толкова елементарен че дори не ти трябва фактори и си го ползваш за хвърчило.

 

 

За мен е очевидно. Терана е създаден да има контра за всичко на протоса.

 

Gateways - bio

Colosus - viking

Templair - Ghost

Това е най-общо, да не изпадам в подробности.

Забележи че тези отдясно се правят много по-лесно и бързо. Но не ми се спори това е моето виждане за играта.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Аз био-то го контрирам много готино със зийлоти (с чардж) и имортали и някое сентри за цвят. Всъщност сентритата са колкото да го дразня. А и да халюцинирам колоси :) 2 колоса + 4 халюцинации отнасят доволно количество био армия + викинги, като халюцинациите са отпред за да се зарибят викингите по тях.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...