Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Видяхме току-що колко мороу нямаше шанс....

 

minigun е отнесъл Феникс... Брей...За мен най-интересният мечъп е ТвЗ.

 

Ето така се прави! Нека му на гадния зерг. ДА ГОРИ И МРЕ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Не знам кой казваше, че ултралиска бил смешна единица, но го съветвам да погледне този трети сет на Мороу Киви - ами ултрите просто отказват да умират, както сполучливо се изрази кастъра. :lol:

В една от ситуациите, 2 ултри без малко да бутнат база на тосса, като през това време ги биеше почти лимит на тосса :confused

 

Ебааааааааааааси сета, тия се размазаха. Много EPIC ! Отново аплодисменти за Мороу, наистина показа защо предпочете дъ пауър ъв зерг пред теран. :lol:

Аз честно да си призная очаквах бързо 3:0 за Киви !!! Почти 100% ще съм прав, ако се пробва с теранеро срещу Киви обаче. ;)

 

---

Отделно, въпреки пристрастията си, които не крия, най-интересния мачъп определено е ПвЗ.

Link to comment
Share on other sites

Нямам думи...

 

Мороу и Киви правят епично шоу. Аз се изпотих и треперя от вълнение, нямам си идея на тях какво им е. И като си представя, че може да има още 2 такива игри.

 

Аз плюех ултралиските - защото са дебели. Ако успеят да стигнат до това, което трябва да удрят, ок, но в повечето случаи, както много добре се видя при битките до златните бази, се гърчат безпомощно зад хидри/роуч и така и не могат да ръгат протоската сган.

 

2:2, този път Киви прегази Мороу, безпощадна блокада и ФФ.

Link to comment
Share on other sites

Пък аз си мислех, че лейт гейм зерг, само терана не може да го спре. Оказва се, че и за тосс е nearly impossible.

 

Сай прегази го щото не го остави до лейт. Предните игри се видя, че дори и да дръпне тосса с много в икономиката в началото, не го ли осребри това, и стигне ли се до лейт...

 

И много радват такива мега завързани игри.

 

---

Сет 5, минута пета: гг /според мен/ Мороу го надхитри /аутсмартна на български/ отвсякъде.

бтв този кастър освен да говори много и да вика изкуствено, нищо съществено не казва. Просто бла бла бла.

 

Браво на Мороу, шапка му свалям, чак леко смешен стана Киви, ама сам си е виновен, че остана да играе ролята на боксова круша. Загуби още като му спряха екса.

Просто по-добрия продължи !

 

---

На полуфинала 2 ПвЗ -та. Pure beauty ! Kaто на единия Мороу Мини, Мороу е сигурен финалист с това ПвЗ което демонстрира.

Предполагам финал Мороу Белия, с победител... много трудна работа да кажа отсега. :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо Мороу не го довърши веднага с 10 хидри + 4 кралици. Сам си усложни живота като остави Киви да се възстанови, а и двете глупави атаки на третата база не помогнаха. След това обаче с двустранни атаки нанесе съкрушителен удар на икономиката на Киви и при 5 бази срещу 1 всичко приключи.

 

Изумителни игри и от двамата, достойни за място в учебника по История на Старкрафт :)

 

Още ZvP !!!

 

Светлия, TotalBiscuit e shoutcaster, тоест работата му е баш да плямпа. :) Има хора като Дей9, които да се погрижат за тактическата информация.

 

Мороу е сигурен финалист с това ПвЗ което демонстрира.

 

По-рано днес Мороу падна от Нанива с 3:0 на финала на Craftcup, така че нищо не е сигурно. Мини хич не е за подценяване.

Link to comment
Share on other sites

Аз плюех ултралиските - защото са дебели. Ако успеят да стигнат до това, което трябва да удрят, ок, но в повечето случаи, както много добре се видя при битките до златните бази, се гърчат безпомощно зад хидри/роуч и така и не могат да ръгат протоската сган.

 

И аз. Далеч по-добре е да изкарам брудлордове отколкото ултри.

Link to comment
Share on other sites

Кивито е голям, спор няма, но онова което сякаш малко не му достига е съобразителността. Особено сега като гледам игрите на Белия, и от вчера и от днес.

 

Пожелавам си финал Белия Мороу /на 90% сигурно де/, и там ще си проличи най-ясно това за което говоря.

Баси ДядоРа -ту, всяка игра му бърка в мозъка на Машината с тоз пилон на екса. :lol:

Как пък една игра не пропусна ?

 

И Сай, това тази вечер ли ще е /финала/?

Link to comment
Share on other sites

Да, съвсем скоро би трябвало да е. WhiteRa vs Morrow!

Day9 и DjWheat ще заместят ТВ.

 

Страшно много ми се спи, но не мога да си позволя да изпусна този мач :)

Link to comment
Share on other sites

Runner, като на финала няма теран, и не чуваме да мрънкаш. Също не чувам и коментари защо Мороу суична от Теран на зерг. Зергите- лицемери але але !

Link to comment
Share on other sites

Един зерг падна... Дано поне тоя на финала да направи нещо!

 

Бебке, това че на финала няма теран не е благодарение на зергите. Още в четвърт финала има само един теран и той играе срещу протос, който го бие...

Link to comment
Share on other sites

Ахах добре че не съм ги чакал. Мороу се оказа истински Морон, това всеки път ина полуфинала и на финала, спират играта заради него и го молят да си промени статуса... и това съвсем отделно от проблемите му с нета.

Сега ми е съвсем ясно защо премина на зерг от теран, просто никак не може да губи достойно.

 

Малък симпатичен мушморок.

Link to comment
Share on other sites

Добре, че не останах да чакам. Щях да се изнервя адски от обръщането на резултата на Machine vs Mini, а след това финалът дори и не се игра.

 

Колкото до статуса - струва ми се, че това са само формалности. На WhiteRa също му направиха забележка. Доколкото знам, стриймът е поне с 3 минути закъснение, така че няма как някой приятел да подсказва - може единствено някой, който е в играта, но там май имаше само "официални" лица.

 

Каквото и да стане на финала, след мачовете с Киви съм още по-голям фен на Мороу! (от омраза до фенство :) )

Link to comment
Share on other sites

От 18 започват месечните финали на Go4SC2. Ето участниците:

 

 

EmpireDiestar vs TMC.Druzdil

DarkForce vs Satiini

Strelok vs Loz

MorroW vs EmpireKas

Mana vs Delphi

TMC.Kakashi vs Adellscott

Empire.Naniwa vs Moman

Aures vs Tarson

 

Stream: http://tv.esl.eu/de/ (изисква Octoshape)

 

Morrow продължава с доброто представяне - току що отстрани Kas.

Link to comment
Share on other sites

Kas и повече може, но и Мороу играе блестящо.

Само като видя теран да тръгне стандартно /даже 2 ракс не се напъва да прави/ на 1в2 бази за зерга... и картинката ми става ясна на 2-рата минута.

Не помня откога не съм виждал или чувал за победа по подобен начин.

 

На ТвЗ -то лошото му е, /особено в сравнение с ПвЗ/ че ако терана не играе на и над върха на възможностите си, малко да не е перфектен във всяко действие, малко да не успее да харасне мощно зерга и ... даже интрижка не се получава.

 

Да не говорим, че и вчера видях как дори и при мощно хараснат зерг /както Сай каза Кивито отнесе над 30 дрона на Мороу в една от игрите в които падна :)/ пак всичко е на кантар.

Link to comment
Share on other sites

Като си говорим за теран - имам един теоретичен въпрос: как се контрира комбинацията marine + tank + 5 raven (за PDD над армията)?

 

Strelok vs Morrow - 2:0.

Link to comment
Share on other sites

Като си говорим за теран - имам един теоретичен въпрос: как се контрира комбинацията marine + tank + 5 raven (за PDD над армията)?

 

Strelok vs Morrow - 2:0.

 

Стига бе ! Е, добре аз това защо не го видях ? :)

 

А за въпроса ти, едва ли аз мога да отговоря адекватно, но какъв е проблема да налееш съответното количество блинг/линг/роуч и да минеш спокойно през излишно създадените 5! рейвъна и цялата съпътстваща ги армия, съответно намалена с толкова колкото да се създадат 5 рейвъна - което си е впечатляващ брой танкове и марини... в по-малко :) ?

Да не говорим, че дори и да се нулирате, само с един следващ цикъл на куин/ларви си готов за атака, докато терана е готов за глуха защита т.е. гг.

 

Защото ако тръгнеш с банелингите и роучовете, преди да успееш да влезеш в обсега ще си останал без банелигни, а след това роучовете са ясни с тия такнове/марини.

Runner само сметни, колко различен ще е броя на сийджовете и марините, заради 5-те рейвъна. Ти ще имаш по-голяма армия в такова съотношение, че ако пък и ги вкараш правилно - примерно от две страни - ще изнесеш терана само с останалата си армия... без дори да вадиш нова.

Изобщо пък да не отваряме дума за рисковете при придвижването на сийджове, особено на средна и голяма дистанция, поне 5 пъти ще се налага да разпъвам и събирам сийджовете, докато се добера до рампата ти - от тия 5 пъти, все един ще ме набараш с неразпънати сийджове... а картинката после е ясна и тъжна. ;)

Link to comment
Share on other sites

Защото ако тръгнеш с банелингите и роучовете, преди да успееш да влезеш в обсега ще си останал без банелигни, а след това роучовете са ясни с тия такнове/марини.

Link to comment
Share on other sites

Runner, всичко е до количества. Теб като те гледам имаш същия проблем като мен - играеш като протос а не като зерг. Очакваш с малко единици да поломиш армия по-голяма или равна на твоята докато зерг трябва да има в пъти повече единици от терана за да го бие, особено ако има медиваци и танкове. За сметка на това когато хлебарките са 2:1 спрямо био армията на терана + още толкова зерглинги битката е ясна. А има ли и бейнлинги е кофти хава защото се чудят кой да трепят - хлебарките, зерглингите или да бягат от бейнлингите.

Link to comment
Share on other sites

Наблюдавам сериозен възход на протосите в последно време. И при това без никаква помощ от Близард. И то по всички фронтови линии: Европа, Корея, Америка.

 

Diestar не знам как е успял да се добере до финала днес, но Мана го маа като маче у дирек. НЕ знам дали игра ще си хване дори.

Link to comment
Share on other sites

PvT - темпларите са просто безценни. Особено ако шматарока не ме нападне първите няколко минути и успея да си хвана експанда... и най-вече ако ми дойде с баншита. Егати купона пада - сканира за кули и стокъри - има стокъри но малко. Идва и чака последния момент да натисне cloack но темпларите дебнат, няколко feedback-a и падат като гнили круши (1 само трябваше да го доубия).

 

Окопал се гадината около златния експанд (танкове, кули, викинги, мародери и бункери). Халюцинирам няколко колоса и се зарибява всичко по тях, докато със сторм и зийлоти изрина каквото мога. Ако не беше направил planetary fortress играта щеше да приключи дотам ами не успях да го бутна. Но пък сложих на подходящо място обзървър и минавам отзад с темлари, пускам 3-4 сторма и си прави снимка без SCV-та :lol:

 

Така и не се сети да сложи танк между работниците че да отнесе поне някой и друг темплар та го направих и 3ти път при което ми влиза на бургия, аз засилвам малко стокъри и темплари и warp-вам около 15 зийлота и той се обиди нещо и quit-на

 

ПС: Зерга ми влияе лошо, продължавам да правя минимум армия преди да ми затрябва, за сметка на това не ми остава място за гейтове в базата.

 

Наблюдавам сериозен възход на протосите в последно време. И при това без никаква помощ от Близард. И то по всички фронтови линии: Европа, Корея, Америка.

 

А на мен ми е чудно къде се бяха завряли досега и защо им отне толкова време да се научат да играят.

Link to comment
Share on other sites

За теб не знам, но след като поиграх известно време зерг - това ми се отрази много полезно. Давам си сметка, че с тос демонстрирам някаква неутолима жажда за бази, което обикновено ми се отплаща, стига да съумея да си изхарча парите и то не за глупости :lol:

Link to comment
Share on other sites

Днес ще има титаничен сблъсък в последната група на GSL - Jinro vs IdrA! Тадададаааам! :) Във форума на ТЛ има гласуване "Кой ще победи?" и в момента резултатът е точно 50/50.

Да не забравяме и другите двама играчи в групата - Ensnare и Check.

 

Лична прогноза:

Jinro > IdrA (все пак ще играят на Jungle Basin)

Ensnare < Check

Jinro > Ensnare

IdrA > Check

 

Jinro и Idra се класират :)

 

--------------------

 

Новият пач е вече реалност в SEA сървъра, въпрос на часове/дни е да навлезе и в Европа/Америка.

 

Balances:

Balance

* GENERAL

o Players can no longer block off ramps with two 2x2 buildings.

 

* PROTOSS

o Hallucination research time decreased from 110 to 80.

o Observer

+ Cost decreased from 50/100 to 25/75.

o Phoenix

+ Build time decreased from 45 to 35.

o Void Ray

+ Now deals 20% more damage to massive targets.

+ Flux Vanes speed upgrade removed.

 

* TERRAN

o SCV

+ Repairing SCVs now assume the same threat priority as the unit they’re repairing.

+ SCV construction movement has been made more consistent.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...