Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Аз обаче не можах да разбера, защо изобщо са тия бъфове при протоса и то точно на тези юнити?

 

За обзървъра съм съгласен - прекалено скъп беше и не е много правилно. Overseer-a и той е толкова но първо го има като овърлорд второ става бързо и трето може разни работи. Докато обзървъра е само за това.

 

Войда и на мен не ми беше ясно защо нито пък скоростта

 

За халюцинацията ми е все тая освен че може би сега ще ползвам халюцинирани феникси за скаутване по-често. Но то след кор почти веднага пускам сентри от 1-2 гейта (то за повече няма газ)... и да стане по-бързо халюцинацията те сентритата няма да имат енергия. Явно са имали предвид нещо (ако може някой от хората следящи форумите на близард да ни уведоми че ми е любопитно какво са казали поне за халюцинациите).

 

Като цяло недоумявам - с протос продължава да ми е най-лесно да играя а те ги бъфят.. не че имам нещо напреки ама все пак. Ако може и малко сторма да прави на massive юнити повече damage примерно ще съм още по-доволен - примерно на нормални юнити прави 80, на батълкрузери и кериъри да прави по 160 :) И да върнат енергията на шибаните торове и коруптори че да им правя фийдбек :lol: Това ако стане освен темплари друго може и да не прявя - евентуално някой архон

 

 

Така е, за да си в Master League, трябва да спамиш като урод :)

 

Ей това продължавам да недоумявам какво постигат като кликат като обезумели. Пръстите си раздвижват, поддържат форма и освен че им се уморяват по-бързо пръстите и се омайват (ако гледат какво правят а то трябва да гледат) - какво друго правят изобщо с това поддържане на безумен APM през цялото време.

 

 

ПС: Стрийма го няма вече...

Link to comment
Share on other sites

Брей днес две легенди: Слеъра и Тестър файт ще правят. Отделно два зерга Чая и Зенио :) - да видим Слеър до къде е стигнал в уменията си.

Отново МЕГА интересна група.

 

Започват:

 

Lim, Jae-Duck(IMNesTea)[] vs []Choi, Jung-Min(oGsZenio)

 

Lim, Yo-Hwan(SlayerS_BoxeR)[] vs []Seo, Ki-Soo(TSL_Trickster)

 

Прогнози даже не смея да давам, но силно се надявам Слеърс Боксър да излезе от групата първи или втори.

А пача ще е влязъл ли в сила там ?

 

И във фазата на single elimination -а вече ще е станало брутално.

Link to comment
Share on other sites

Много злобна група наистина. Моята прогноза е Nestea + Tester, но всичко е възможно. Все пак смятам, че Tester със сигурност ще се класира.

 

Група В е малко тъпа: MVP, The Best, Choya, HyperDub (MVP + Choya)

 

Група С е много яка: Genius, Nada, Clide, IdrA (изключително добри карти за Идра - Зелнага срещу Клайд и после или Скрап, или отново Зелнага. Джиниъс е голям трън в задника на Идра и се надявам да не се налага да играе срещу него - бие Клайд, после бие и Нада => Ro8 :) )

 

Група D също е желязна: MC, Jinro, MarineKing, Rainbow (тук мисля, че нещата са ясни - МС + Jinro)

 

------------

 

Morrow отново е прегазил KiwiKaki:

Link to comment
Share on other sites

 

 

За халюцинацията ми е все тая освен че може би сега ще ползвам халюцинирани феникси за скаутване по-често. Но то след кор почти веднага пускам сентри от 1-2 гейта (то за повече няма газ)... и да стане по-бързо халюцинацията те сентритата няма да имат енергия. Явно са имали предвид нещо (ако може някой от хората следящи форумите на близард да ни уведоми че ми е любопитно какво са казали поне за халюцинациите).

 

Халюцинацията е изключително подценяван скил. За мен печели мачове. Пускам фейк имортали отпред да обират демижа

и битката е моя. Дори да знае, че са халюцинации е нужно зверско микро да не бие по тях.

 

Освен за скаутване, я ползвам за заблуда на противника. Например прелиташ с 3 фейк войдрея така че да те види в периферията на xelnaga кулата, следва 'експлозия от кули' :)

Link to comment
Share on other sites

Хах добавили са реми, най-после ! Че чух за няколко, няколко часови игри /7-8 часови!/... :)

 

бтв и на мен ми е интересно каква логика следват пачовете. Сай ако знаеш някъде по-подробна информация дай някакъв линк.

Единствената логика, която виждам аз, е че доста време тосс беше встрани от турнирните успехи. Само дето това остана някак в миналото, доста преди пача... и хоп изведнъж Близард изскочиха с актуален пач ?!?

Link to comment
Share on other sites

Тамън всичко съм изтървал. Бързичко са се натупали. :)

Сай, Нестий каквото и да прави, каквото и да печели, никога няма да се доближи на километри дори до Императора. ;)

Така че няма нужда от злоба. Фактите, а не злобата, са от значение.

 

Мерк:

 

91c32c0f0f2b2ecc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм се кефил на креативното мислене и експериментирането. А особено уважавам хора, които са склонни да направят нещо такова по време на турнир.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност щеше да му се получи ако беше решил да сложи 2те бараки, които бяха готови най-отгоре и съответно близо до позицията, от която излитяха, а другите 2 да бъдат построени. Билда му беше чуден, но както често става... един малък детайл обръща големите битки.

Link to comment
Share on other sites

креативното мислене и експериментирането

Много креативност се изисква, за да строиш бараки и да бълваш марини, прав си. Евала му на Боксер за креативното мислене.

Link to comment
Share on other sites

Злобата е защото Боксер искаше да направи 4 прокси ракс, което си е мега нагло, не мислиш ли? Обаче не му се получи.

аз съм правил 4-ри прокси ракс... :)

Link to comment
Share on other sites

Много креативност се изисква, за да строиш бараки и да бълваш марини, прав си. Евала му на Боксер за креативното мислене.
Креативност се иска да направиш нещо нестандартно. Да измислиш какво да правиш, нещо извън заучените билдове, които да правиш игра след игра. Но ти така или иначе си idra fanboy, тоест за теб старкрафт е да играеш като робот, да правиш едно и също всяка игра и така до абсолютното затъпяване...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kaк да не отбележа, че крейзито по-горе играе... зззерг. :)

 

shadowy благодаря за инфото, тя схемата, която постнах по-горе е ясна, ама и аз се чудех какво става с отпадналите от втората фаза.

А Боксъра го усещам, че ще започне да играе отново в шампионски стил - само малко му трябва. Потенциала го има, пък и още лекичко да изчистят баланса и специално ТвЗ -то му ще стане лудо.

Другото което със сигурност го спъва е липсата на спаринг от сорта на Чая, който се видя какво ненормално ТвЗ създаде у mvp. A Чая си е брилянтен зерг, откъдето и да се погледне.

 

П.П. И във връзка с горното да кажа, че отдавна коментираме с един френд, крайно интересните съответствия между расата и човека, който я играе. Но е за коментиране в по-тесен кръг. И по-скоро е в кръга на шегата, разбира се. ;)

 

П.П.П. Runner, сега прочетох къде си, поздравления за което. :beerchug Ще ни дадеш по-нататък по един автограф.

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля - Master League.

 

Поздравления! Я дай една снимка да видим и ние обикновените шарани кат' мен как изглежда това? Т.е. логото и прочее :)

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa ЯКООООООО! Мерси за картинката!

 

 

А ти защо само 1:1 играеш?

 

 

ПС: Ей сега направих 1 игра да пробвам SLI-то (което се оказа всъщност че не е включено но го видях току-що).. и срещу протос статистически излиза че е много вървежна тактика 2 gate - 2 robo. Вадя малко зийлоти, няколко сентрита и 3-4 имортала. Обикновено ми се налива като стане 3тия и преди да му "свърши" армията е успял да ми убие зийлотите. Опция да избяга няма защото със сентритата пускам FF не пред а зад армията му :) След това контрата с 4-5 имортала, 2-3 сентрита и някой зийлот му е абсолютно невъзможно да я спре. Поне 5-6 игри имах почти идентични последните 2 дни.

Link to comment
Share on other sites

Майка му ДЕ**А, защо не направят един потвърждаващ въпрос дали искаш наистина да излезеш след като натиснеш Surrender?!?! Два пъти ми се случва вече в бързината като ми паузне някой нарочно, защото съм го изнесал да натисна вместо Resume - Surrender!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...