Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Имах невероятна игра срещу зерг на металополис, чак ме изкефи. Близки позиции но вертикално. Той почва с бърз експанд (след пул) и аз го контрирам с хроно буустнат zealot + 2 пилона на входа. Тъкмо стават (още нямам forge) той вади 2 линга и слага кули... аз успявам с пробата и zealota да утрепа лингите които обаче бутат 1ния пилон. Идва и 2ри zealot, още кули... спирам експанда, тръгвам да си оправя икономиката докато го тормозя с още кули и още 2 zealot-a, пускам собствен експанд, слагам по 1 кула на експандите ако случайно изкара бързи муталиски и изведнъж виждам крийп зад "мъглата" в ъгъла. Пича успял да изкара nydus channel доста бързо (вместо да ми трепе кулите на входа). Пускам аз 2 стокъра, но вместо хлебарки както очаквам излизат 1 камара зерглинги. Хубаво че имах кула зад пробите + изкарах още 1 zealot-a та ги дръпна. И хубаво че имах експанд да пратя пробите там, после върнах половината. Той си дърпа зерглингите. Събирам малко войска, оправям леко пробите, още 2 кули наблизо и изведнъж изненада - 15тина бейнлинга. Голяма част се взривиха във войската ми но една успя да навре в пробите. Оправям се, утрепвам червея, слагам пилон там че да не изкара 2ри найдъс там и пускам 3 старгейта за да го тормозя аз. И гледам бейнлинги наближават пробите на експанда долу. Докато ги взема да ги прибера - успя да изтреби половината. Слагам още кули, вадя стокъри и феникси (към 10тина) и тръгвам да го тормозя - избих 2 кралици, 1 камара дрони преди да им свърши енергията на гадините. Почвам да обикалям за овърлорди и намирам - хваща си златния експанд. Засилвам се натам - успя да изкара хлебарки и кули. Пускам аз 3 void-a, oще стокъри и тръгвам да сложа още 1 експанд, той ме усети - спрях експанда. Не помня после какво стана но май тръгнах със stalker-и и zealot-и да го тормозя за да изкара хлебарки - той това и направи и тръгва да ми се налива на експанда с 1 сюрия хлебарки, но аз в това време бях насъбрал над 10 void-a и всичко което успя да направи е да бутне 3-4 кули и 2 пилона, дори нексуса не успя а пробите избягаха. После се опита да спре void-овете с хидри но докато станах имах 16 void-a и ги бяха се "наточили" върху хачерито та хидрите изгинаха още като станаха.

 

Но и той игра доста креативно не мога да му го отреча - хареса ми играта.

 

За феновете на идра:

 

А който си мисли че шведите са хладнокръвни - ще цитирам един мой познат швед:

 

[07:12:08] Avenneh: we are vikings my friend

[07:12:13] Avenneh: we are always pissed off

Link to comment
Share on other sites

Айде, да се похваля - вчера пребих първия си платинен и първия си диамантен противник - при това в макро игри.

 

Направо съм горд със себе си.

Link to comment
Share on other sites

shadowy браво на теб ! Постни репс. Ти играеше зерг нали ?

 

QQ то го разбирам както Антарес. Т.е. МКР казва, въпреки че 1.2.0 не донесе особени разлики/засега/, зерг юзърс продължават да наддават рев. Както и си е де. :)

 

И се чудя за Джинро вчера. Едва ли само той е чул звук отвън, обаче само той беше достатъчно честен да си признае? Въпреки че нямаше никакъв ефект върху сета.

Link to comment
Share on other sites

shadowy браво на теб ! Постни репс. Ти играеше зерг нали ?

 

QQ то го разбирам както Антарес. Т.е. МКР казва, въпреки че 1.2.0 не донесе особени разлики/засега/, зерг юзърс продължават да наддават рев. Както и си е де. :)

 

И се чудя за Джинро вчера. Едва ли само той е чул звук отвън, обаче само той беше достатъчно честен да си признае? Въпреки че нямаше никакъв ефект върху сета.

 

 

Всъщност вече съм рандом. Обичам да играя зерг, обаче определено ми писна ми да ме бият като мечка в дувар. Иначе още съм си в сребърната лига - май трябва да почна да играя малко ладер.

 

Платинения:

http://www.sc2replayed.com/replays/128572-1v1-protoss-zerg-xelnaga-caverns (В този риплей направих голяма грешка, като оставих сентрито да се разкара от входа, въпреки че знаех какво идва, но не повярвах колко бързо ще пристигне, но успях да се възтановя).

 

Диамантения:

http://www.sc2replayed.com/replays/128621-1v1-zerg-xelnaga-caverns

Link to comment
Share on other sites

Освен това Мюсюлманина се пуска зерг редовно.

Когато играе за 20$ - да. Сега при 7500$ за първо място малко ме съмнява да си прави експерименти :)

Link to comment
Share on other sites

Връх на теранската простотия. Goody и Sarens от един час седят и се гледат.

 

Няма такъв филм.

Ти сам го каза, ако играеха за 20$ да: "връх на...", само че играят за 7500$. И се обзалагам, че и ти на тяхно място нямаше да реагираш много различно.

Все едно някой да обвини МКР, Джинро, Айдра за чийзовете вчера ! Просто става дума за доста пари и има едно правило: ПОБЕДА !

 

бтв статията на shadowy в ТЛ за баланса я намирам за доста правдоподобна.

Link to comment
Share on other sites

http://www.own3d.tv/?s=404#/live/3634

 

Връх на теранската простотия. Goody и Sarens от един час седят и се гледат.

 

Btw, горещо препоръчвам това:

Част 1:

Част 2:

 

Малииии, това е невороятна страхотна умопобъркваща находка. Сай, благодарско от сърце за тази страшна страшнотечница.

 

И междудругото, да знаете, че "Zerg takes no skill"

Link to comment
Share on other sites

Btw, горещо препоръчвам това:

 

Пича много се беше впрегнал.

 

Преди време след една игра 2v2 се бях бъзнал след като моя човек тръгна да ми обяснява колко съм бил некадърен как не съм скаутвал добре и навреме и не знам си какво и че ни били изнесли заради мен. Пускам риплей гледам че на него и през ум не ми е минало да скаутва после не помня какво направи точно но армията му половината я застреляха докато се разхождаше напред-назад около юнитите които го атакуват.

 

Друг пък ми обясняваше какъв съм n00b след като на Twilight Fortress тръгва с експанд на златните минерали, после още 1 експанд на другите и малко преди да ни нападнат пуска 10 гейта....

Link to comment
Share on other sites

И междудругото, да знаете, че "Zerg takes no skill"

Да копаш ( картофи? арпаджик? ) си е скил. Нека си събират сините минералчета и да се радват.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...