Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Time to kill some roaches with 5 tanks - 10 seconds. Time to kill some tanks with 30 roaches - impossible...

Time to try it- oops tanks dont counter roaches at all. Only immortals do and marauders and only pure roach. Hope for the best

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

When you show me a screen shot of a roach with 20+ kills, then we can talk about counters and stuff. ;)

 

Чувствам се адкси безпомощен срещу теран. Единствената ми победа срещу теран тези дни беше благодарение на дроп. И не, не дуум или бейнлинг дроп, а добрият стар бнет дроп. Marine/tank, hellion/marauder, thor/marine/hellion/cloak banshee, marine/blue hellion drop...и разбира се, Lost Temple. Вече не знам дали и на теория ми е ясно какво трябва да правя.

Link to comment
Share on other sites

И най-гадното е, че все ние трябва да сме в защита и да чакаме да ни нападнат. Ей това най-много ме дразни, просто нищо не можеш да направиш, че да се опиташ да спечелиш в ранната игра. А за сметка на това и протоса и тераните имат десетки начини да започнат играта. Единствения начин за изненада е ако скриеш спайъра и изкараш муталиски без да те разбере или найдъс, но той е практически невъзможен за прилагане на по-добри играчи, защото няма играчи, които да не си пуснат така сградите, че да имат видимост из цялата база.

 

А снощи направо полудях. Горните приказки ги писах под голям афект. Беше вече трета игра поред, която губех от протос, като последната направо щях да изкъртя клавиатурата. Правя му аз бързи муталиски и му влизам с 8, а той ме чака с 5 Феникса и по една кула на минералите. Съответно едвам се измъквам с 4 муталиска. Веднага пускам хидралиск ден и изкарвам 10тина хидри. През това време ония минава през единия ми експанд и точно за 10 секунди стопи над 20 дрона... Имаше над 15тина Феникса вече. От експанда директно в главната база при 10тината ми хидри и 2 кралици - след битката му останаха сигурно повече от половината феникси... Как да не полудее човек?!?! Ще ми контрира хидрите с феникси, баси! Тва е като приказката на Айдра - "Marines - the counter for bannelings". След тая битка естествено вече бях аут, но не излизам. Вече имах няколко кули и хараса спря, но в момента, в който вече имах достатъчен брой хидри, за да се изправя срещу фениксите, съответно и някакво количество хлебарки, той ми влезе със смесена армия феникси/стокъри/зелъти/колоси и общо взето освен няколко феникса, май друго не загуби...

 

И напълно в подкрепа на думите на Runner, ще дам пример за финал игран вчера от Shutall, който е тосс юзър, но... на финала, за да му е по-трудно се пуска зерг... и о чудо, прави 3:0 ! :lol:

Ето ти още едно сравнение - мача на Левски срещу Спортинг - 0:5, с една камара изпуснати положения за Спортинг. Ако бяха играли с резервите, сигурно щяха да са поне 0:3... Та тук е същото, сравняваш различни нива играчи. Като недоволствам срещу нещо веднага ми изкачате с доводи, видиш ли протата нямали проблеми. Еми аз не съм про. То за това има и 4 различни девизии вече. Отделно добрите зерг играчи се броят на пръстите на едната ми ръка, а от другите раси са десетки вече...

Link to comment
Share on other sites

Като ви чета и двамата, оставам с впечатлението, че 10 бъфа от Близард са най-малкото което може да се направи, за да се решат проблемите на зерга.

Като обаче се поогледам другаде за факти от различно естество, оставам с точно обратното впечатление. :)

 

И понеже знам, че не лъжете /повече от стандартното преувеличение де/ се налага единствения извод, че:

и двамата сте с доста висок рейтинг и сте на границата на възможностите си /което трябва и така да е, за да се развива човек/, и понеже противниците ви са доста силни /Runner е в мастър лига, как ли пък изобщо е възможно това със зерг ? :) , но да не се увличам/ и при високото ниво на умения на противници, вие на свой ред оставате с напълно грешното впечатление за ИМБА.

И понеже няма как да говорите за ИМБА на ЗвЗ -то, ви остават за кой ли път само два варианта, имбав тосс и имбав терран.

 

Но като ви харесва да мрънкате, ми мрънкайте си. Дано да ви помага.

 

П.П. Runner, Shutall и Splendour никак не са различни като ниво на умения, даже Splendour е с повече постижения. И някак ми убягва обяснението защо се пуска зерг /безпомощната раса/ и то на финала. А и долу горе половината игри на турнира ги е изиграл със зерг, то иначе гарантирано нямаше да играе финал. ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес съм тотално разочарован. 4 залога в ликибет - и 4 мача непознати.

 

 

 

Играх една изненада ТОП да падне, то пък взе че Джулай се осра.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Гледах как ZeeRax би MaNa - нашето момче е голяма работа :) Следващият му противник най-вероятно ще е DeMuslim. Тук може да следите турнира: http://www.esl.eu/eu/sc2/xmg_series/cup2/rankings/

 

А тук има стрийм на немски (иска Octoshape): http://www.teamliquid.net/video/streams/TaKeSeN

Link to comment
Share on other sites

Гледам и не вярвам на ушите си... DeMusliM -> zerg :confused :confused :confused

 

Един от най-добрите терани, ебаси. Кой пак ще ми разкаже приказката за безпомощната раса ?

 

Cloud не може да мръдне от ФЕ -то си, а DeMusliM междувременно е хванал... wtf - всички възможни

експандове. :lol:

Cloud по-жалък не съм го виждал, изнесоха го с лимит... муталиски. Ахх.

 

П.П. Г-да зерг юзъри, нЕкви коментари ?

 

Runner, то ташак ташак, ама човека мачка. Вчера и в БГ пак на ташак долу-горе Shutall -а взе турнир тук...

Питам се защо DeMisliM не мина за ташак тосс, а пък нашия тосс примерно теран ? Ами всички зерг минават. Както и да е де, то е ясно като бял ден, ама се изненадах.

Link to comment
Share on other sites

Един теран мина зерг за ташак и цялия терански свят се развълнува... Какво да му коментаирам на това? Нека да вземе някой турнир със зерг пък тогава искай коментари.

Link to comment
Share on other sites

Четох, че Cloud също е бил off-race. Никакви изводи не може да си извадиш от такава игра. Точка :)

А първият сет Clout е бил зерг, DeMuslim - протос.

 

Днес в GSL - T vs Z - 6:0. Некви коментари?

 

ClouD e теран: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/256485/1/ClouD/

Link to comment
Share on other sites

Cloud игра тосс, а си мисля, че това му е расата т.е. само Мюсюлманина беше оф рейс /само да не му стане основен рейс/. Ок бъркам се явно, и двамата са били, само дето този със зерг имаше 10-на експанда. :)

 

Абе то всеки каквото иска може да си играе, ама на мен ми идва в повечко толкова транзишъни за два дни. И като видях какво прави със зерг се стреснах.

А за ГСЛ -а, бих посъветвал всички днес играли зерг юзъри, много внимателно да гледат игрите на батко им Айдра, и най-вече на батко им Нестий - и да си извадят тефтерчетата и да си записват. Бтв не случайно нито гледах нещо от днешния код А, нито мисля да гледам.

Link to comment
Share on other sites

Четох, че Cloud също е бил off-race. Никакви изводи не може да си извадиш от такава игра. Точка :)

А първият сет Clout е бил зерг, DeMuslim - протос.

 

Днес в GSL - T vs Z - 6:0. Некви коментари?

 

ClouD e теран: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/256485/1/ClouD/

Найс!

Link to comment
Share on other sites

Elaborate, plz :)

Ако може аз ! :)

 

Просто се радва на 6:0. Кофтито е, че става дума за код А. :(

Щото каквото и да си говорим, от 3 титили до момента в ГСЛ - 2 са зергски. Терански - 0.

А шансовете за трета зергска титла са огромни. Вече имате представител на полуфинала, с много вероятен втори. И ако Mvp не успее да спре м-р Чай, не виждам този дето ще успее.

Така че точно за ГСЛ е срамно чак да си говорим по отношение на баланса Т:З, щото е 0:2 т.е. много ИМБА !

Link to comment
Share on other sites

Ай стига с тия титли от GSL! Какво е общата равносметка от всички турнирите, а? Там какви коментари ще дадеш?

 

И също, какъв ти е коментара, че в света има само 3ма зерги, които успяват да направят нещо!? Всички други са леваци и са под класата на десетките играчи от другите раси ли?

Link to comment
Share on other sites

Тоя мюсюлманин прави най-мръсните дропове с хелиони, които съм виждал. ВСЯКА игра в разгара на битката някъде по картата, протоса получаваше дроп с 3-4 жълти/сини хелиони...

 

Ай стига с тия титли от GSL! Какво е общата равносметка от всички турнирите, а? Там какви коментари ще дадеш?

 

И също, какъв ти е коментара, че в света има само 3ма зерги, които успяват да направят нещо!? Всички други са леваци и са под класата на десетките играчи от другите раси ли?

 

Runner, ти си в мастър лига, предполагам и Сай. И някак не разбирам какво точно трябва да стане ? От всички дивизии сте в тази с най-висок ранг - очевидно се справяте доста добре със зерг. Какво обаче още трябва да стане ? Никога да не губите от теран, никога да не губите от протос ? Искате да спечелите ГСЛ ? Кое по-точно, че нещо не разбирам ?

Коментарите за ГСЛ ги подхвана Сай, аз отдавна не говоря щото ме е срам просто.

Link to comment
Share on other sites

Очаквам да не разчитам само на късмета си, че противника някъде ще сгелпи и ще успея да го бия заради собствените му грешки!

Иначе след 8 ПОРЕДЕНИ загуби срещу протос, одеве успях да взема една игра, като го накарах след това да гледа реплея и повече никога да не си пуска Старкрафт - на 9ти дрон, вместо да пусна оверлорд, в яда си, че пак играя срещу протос, без да искам пуснах 3! Накрая стана бейс трейд и протоса просто не успя да си скрие последната сграда както трябва, но иначе просто ме беше смазал. Уби 180 лимит армия само с няколко умрели залъта, а през това време ми станаха още 10тина хлебарки и успях да му бутна сградата, защото му беше в другия край на картата и не успя да стигне на време...

Link to comment
Share on other sites

Специално за ПвЗ -то много отдавна съм на мнение, че тосса е леко ОП, а пък след пача стана дори повече. Да не говорим, че и Айдра се изказа в този дух.

Въпреки това нещата изглеждат прилично балансирани като цяло /става дума и за 3-те раси/, като изключим Нестий :), но при него ОП са уменията му май по-скоро, а не толкова зерга.

Link to comment
Share on other sites

20902640.jpg

 

Слагайте салатата и ракията, или пуканките и колата.. или някаква комбинация от 4те.

 

Очаквам idra да отнесе jinro-то.

Link to comment
Share on other sites

Merk: очаквам да грешиш. :)

 

Jinro FTW ! Сега е моментът.

 

Сет 1: брей брей ! Браво !

Сет 2: :) :) :) ! Време беше Джинро да разчупи малко ! Стига с тая предсказуема игра !

Сет 3: Да видим сега RAGED Айдра :)

Сет 4: Айдра също разчупи, и при това интересно, но бате Джин реагира хладнокръвно точно като швед. Повечето терани на негово място щяха да загубят.

 

И двамата радваха като цяло. Много чийз имаше, но сигурно е заради големия залог.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...