Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply
3 поредни (TvT): canon rush, gate, core, 3 robo -> 6 immortals + 3 zealots...
Терана няма нито един от изброените юнити. Щото TvT значи Terran vs Terran...
Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ да де... PvP извинявам се. Абе сещай се. Май вчера ме е било хванало най-накрая това уиски :) Но пък ми помага да играя по-добре... и после по-хубаво заспивам :lol:

 

PS: Халюцинациите почват да ми стават много любими. Ей сега играя срещу зерг - наблъскал на кило жаби аз имам малко стокъри и сентрита... виждам го с обзървър и пускам 4 колоса халюцинации и атака... човека вижда какво му се налива и бяга панически... няколко ФФ да не успеят да избягат всичките и да ги доубия спокойно. След това се връщам - пускам 8 зийлота и пак атака... дори не успя да разбере халюцинации ли са това или не ми направо quit-на :)

 

PS2: Въпрос към зергите: ако играете срещу протос, пуснали сте експанд и той дойде и пльосне пилон, 2 кули и после още 1 пилон какво правите? (да предположим че първия пилон го е сложил така че не сте го видели?) Защото 2 поредни игри - виждам зерга пуснал експанд, спирам 2рия гейт и пускам фордж. После скаутвам - още няма пуул, аз хронобууствам 1вия зийлот и пльосвам пилон до него. Форджа става, пускам още 1 зийлот, 2 кули и 2ри пилон... след това 3ти и 4ти пилон на входа му... той праща някакви дрони да бият кулите преди да са станали, тъкмо става и хача на експанда и моя зийлот идва, малко след това стават кулите и човека просто си излиза... та при това положение предавате ли се или правите нещо което да обърне играта? Защото очевидно аз съм спрял да правя проби, нямам кор, имам само 1 гейт, нямам и газ... т.е. не съм нещо напред с економиката... аз бих спрял хача и бил пльоснал горе 2 кули но не знам доколко ще помогне (мен при такива положение обикновено ме отнасяха след още 5 минути игра)

Link to comment
Share on other sites

Никога не се отказвам, докато вече не е очивАдно, че си отивам. В случаите на затваряне с два пилона пробвам или найдъс канал или роуч бъст. За съжаление и при двете играта е почти решена в полза на протоса, но практиката си е практика и никога не е излишна. За сега не са пробвали да ме затварят с 3 пилона и реално не знам как ще реагирам, но предполагам, че би трябвало да се справя по-лесно, защото в момента в който видя да ми пуска двата пилона ще пратя няколко проби да пазят да не успее да сложи и третия, а през това време няма как да не излезнат кучетата.

Link to comment
Share on other sites

Довечера ще гледам интервютата, но като знам позицията на Айдра спрямо тераните, мога да си представя с каква ирония го е казал. :D

И аз бих го казал с ирония. :) Зерги...

ще се видим следващия пач

Link to comment
Share on other sites

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Днес е имало ГСЛ...

И току що изгледах oGsMC vs Jinro... и нямам думи, едно шотче само:

 

022097385-big.jpg?r=0

 

Умопомрачителен стил и игра демонстрирани от Джинро.

 

SICK, INSANE GAME !

 

П.П. Браво и на Джинро и на Айдра. Кофтито е, че в следващия кръг играят един срещу друг. И предвид състоянието на нещата към момента... само се надявам да видя втора подобна ненормална като стил и иновативност игра срещу Айдра ! ;)

 

И както намаляха протосите, пак ще видим зергски чемпиън. Дано поне да е Не се сърди човечето ! Това си е мега шанс за Айдра, след като си призна, че така или иначе не може да бие MC, той да вземе да отпадне. Pure luck !

 

...брей... те игрите били цели ДВЕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Ясни са картите за голямата битка:

 

Match 1: IdrA < Xel'Naga Caverns > Jinro

Match 2: IdrA < Metalopolis > Jinro

Match 3: IdrA < Shakuras Plateau > Jinro

Match 4: IdrA < Jungle Basin > Jinro

Match 5: IdrA < Lost Temple > Jinro

 

Прогноза: Или Идра ще бие с 3:0, или ще падне с 3:2.

Link to comment
Share on other sites

Тази игра е направена, за да се печели от теран. Т'ва е.

Да, като зергите се откажат, защото им е твърде лесно да побеждават, а протосите отидат да играят покер във Вегас, тогава само терани ще бият.

Link to comment
Share on other sites

Ето и другите мачове от Ro8 на GSL:

 

Nestea vs Choya

IMMVP vs Tester

MarineKing vs NaDa

 

Прогноза: лесни победи за Nestea и NaDa, трудна победа за Tester.

 

Междувременно снощи се изиграха последните мачове от ненужно удължения турнир Steelseries Europe vs America. BratOK би Slush, а DeMuslim би LiquidTyler, което доведе крайния резултат до 7:3 за Европа. Ако двамата американци бяха били, щеше да се стигне до решаващ мач между Idra и Jinro след участието им в GSL.

 

И още нещо - днес ще се доиграе Homestory Cup на TaKe. Тук може да видите бракета с изиграните вчера мачове: http://www.esl.eu/eu/sc2/1on1/homestorycup2/rankings/

Link to comment
Share on other sites

Ето и другите мачове от Ro8 на GSL:

 

Nestea vs Choya

IMMVP vs Tester

MarineKing vs NaDa

 

Прогноза: лесни победи за Nestea и NaDa, трудна победа за Tester.

Кога се играе това?

Т'ва е група Е, нали?

Link to comment
Share on other sites

Nestea/Choya и MVP/Tester играят утре в 11:00.

Idra/Jinro и MarineKing/NaDa играят в сряда в 11:00.

 

Няма групи вече, това са четвъртфиналите.

 

Още 2 неща за днес :)

 

1. Финал на SC2 Reddit Invitational : Morrow vs White-Ra, Bo7

2. Финал на Warzone Root Invitational : SEn vs White-Ra, Bo5

Link to comment
Share on other sites

днес от 5 игри срещу протос - 5 пъти 4 гейта от една база.

кво е това експанд?:confused

 

естествено с ПРО вариации де,то не може хептен без въображение - 4 гейта към войдрей,4 гейта с прокси пилон,4 гейта към даркове....

 

чесно казано вече не пускам СЦВ да скаутва,безмислено е.... :rolleyes:

 

 

 

иначе за мачовете прогнозирам,че МВП ще прегази тестер:beer:

Link to comment
Share on other sites

днес от 5 игри срещу протос - 5 пъти 4 гейта от една база.

кво е това експанд?:confused

 

естествено с ПРО вариации де,то не може хептен без въображение - 4 гейта към войдрей,4 гейта с прокси пилон,4 гейта към даркове....

 

чесно казано вече не пускам СЦВ да скаутва,безмислено е.... :rolleyes:

 

 

 

иначе за мачовете прогнозирам,че МВП ще прегази тестер:beer:

Аз от 20-на игри вчера, забелязах, че 16 човека са протоси. Много разпростанена раса е това. Няма нищо, нека се забавляват.

Link to comment
Share on other sites

Ми не знам за другите - аз пробвах всичките раси но с протос ме кефи най-много. И звуците са им най-готини (от всички теранските звуци ми стоят най-измъчени - особено SVC-тата) а и на вид протосите ми стоят най-красиви. Зерга трябва да правя количества юнити и нещо не ми идва отръки. Примерно с протос може да имам под 24 юнита и пак да атакувам, докато със зерг това си е чисто хабене на войска. С теран нещо ми писна да играя иначе доста прилично тормозех опонентите с рипъри, баншита и т.н. Като се замисля най-скучно ми е било да играя с марини и мародери и рядко го правя.

 

Да се похваля - след малко игри с протос (след като докато учех зерг ме прати в голд - сега съм в платината пак). Като поиграя още малко може и да ме прати в другата че от 6ти в голд ме прати 18ти в платината.

 

Между другото не мисля че взима точки при прехвърлянето между дивизиите. Излиза че може да има в голд някой с повече точки от друг в диаманта...

Link to comment
Share on other sites

Днес наистина има много събития, но пробвах и нещо не ми е интересно да ги следя. И единствената вина затова е на Jinro. :)

Предпочитам да си чета интервюта и коментари по повод вчерашните му успехи.

Просто е ебати уникалния пич, вместо да злобее както доста хора правят /poor guys/, направо виновен се чувства, че е отстранил МС...

 

АБСОЛЮТЕН ВЕЛИКАН !

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха, за колко време ти го съспенднаха? Не знам мен как не са ме баннали до сега след всички рейджове срещу терани... :D

Link to comment
Share on other sites

Мен един ме заплашваше че щял да ми банне акаунта щото съм бил играл кофти и тралала... нищо не направи... но близо 2 часа докато играех други игри продължаваше да ми пише глупости.

 

Иначе заплахи за живота и подобни не са майтап работа и имайте предвид че ако тръгнете да пишете подобни глупости на някой дори по скайп ако човека реши да се заяде и с разпечатката от чата подаде жалба в полицията спокойно може да ви разкара поне няколко пъти до районното да давате писменни обяснения и не знам си какво още. Познавам едни хора ходиха и даваха обяснения но се размина защото този подаващ жалбата при разговор с полицаите е казал че не се е почуствал наистина застрашен и уплашен... ако беше го направил можеше доста зор да видят... та имайте го предвид :)

Link to comment
Share on other sites

Това ми напомня за шоу програмата, която всяка вечер се вихреше едно време в хофа. Но освен, ако не го правиш единствено за забавление и с усмивка на уста, е напълно вредно и излишно. :)

 

Взимайте Джинро за пример.

 

---

Не знам защо, но ако Мороу бие тази вечер ще съм изключително изненадан. Въпреки че има доста добро ПвЗ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...