Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Новият пач е вече реалност в SEA сървъра, въпрос на часове/дни е да навлезе и в Европа/Америка.

 

Тези луди ли са да бъфят толкова протоса? Само не ми стана ясно като са махнали ъпгрейда на скоростта на войдовете дали по начало са бързи или просто си стоят бавни? Второто има някакъв смисъл защото иначе ставаха егати напастта но знам ли...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Е то това е безобразие бе, да намялят с 10 секунди билд тайма на финиксите!

А това за SCV-тата означава ли, че докато оправят кулата, муталиските ще започнат да стрелят и по тях?

Link to comment
Share on other sites

Точно навреме за... Idra Jinro ! :)

 

А за пача нямам какво да кажа, освен зерговете да се държат здраво за мачтите. ;)

И само се замислям какво ще стане, ако вземат, че пак махнат фънгъл на въздуха...

 

Jinro беше flawless !

Link to comment
Share on other sites

А това за SCV-тата означава ли, че докато оправят кулата, муталиските ще започнат да стрелят и по тях?

Да, при всяко оправяне ще са със същия приоритет като бойната единица. Тоест тор/сцв пушовете може би ще са по-лесни, както и атаките срещу ПФ.

 

Jinro излезе победител след много напрегната макро битка. Чудесна защита, Идра нямаше никакъв шанс да прави харас. След като пусна ПФ, нещата като че ли бяха решени. 3:3 бази - gg.

 

Въобще картата е шит. Ако теран хване средната база с ПФ, зергът и да се насере, няма да може да го срине. Отделно страничните бази са много трудни за опазване. Общо взето тази карта е auto-loss за зерг.

 

Мале... че аз редовно си почвах със stargate :O

E да, то по начало си е добър билд, сега ще стане още по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Войдът си остава бавен.

Иначе след пача съм сигурен, че 97% от PvZ протосите ще започват със старгейт.

Мале... че аз редовно си почвах със stargate :O
Link to comment
Share on other sites

ЧекПрайм вс Джинро. Какво да говорим, Чек си даваше всеки път войската на атака. Браво на зергчето.

 

На атака, бебчо, на атака. А на джинро марините отдолу се движеха като мишки и се чудеха к'во да направят. Ако Джинро беше обърнал на мародер, зергчето пак щеше да го отнесе, защото веднага като му умрат гадните евтини хлебарки, ще направи 4015010 евтини кучета. Когато с тези шибани кучета убие мародерите, ще почне да прави пак хлебарки. Всичко това става само с натискане (задържане на един бутон). И всички са впечатлени...

 

 

Джинро прави МНОГО добро микро с дропшипа...

Link to comment
Share on other sites

Да, двустранна атака с бейнлинг дроп. Парче торта ;)

 

Два ключови момента имаше в тази игра - грешката в стената на Джинро и блокирането на третата му база.

 

9 terran, 4 protoss, 3 zerg в Ro16.

 

Викам стига толкова с аутолууза на Джангъла. ;)

Виж пак какво съм написал и тогава смигвай ;)

 

На атака, бебчо, на атака...

E ти какво искаш? Едновременно микро на две групи роуч + микро на оверлордите? Това с коя от всички ръце?

Link to comment
Share on other sites

Това се превръща в едно от най-интересните ТвТ-та, които съм гледал.

Първата игра, която съм виждал, в която инфрантри армията се оказа малко по-кост инефектив от механика.

 

Следва тотален оунидж. Идра ще види болка, каквато не е виждал. Ще види елфско микро, ще види оркско микро (чек играеше и елф, и орк), ще умре от яд, ще напусне сцената и ще стане банкер или някакъв копач. Само за това го бива- да копа...ШИт...копането победи за кой ли път....

Link to comment
Share on other sites

Е не ! Неам думи ! Jinro Ensnare 100/100

 

Айде сега и Идра да бие Чек! Non-Koreans FTW!

 

:) Рядко сме единодушни, но така се надявам Айдра да бие, както никога не съм искал до сега зерг да бие. Това че другия пак е зерг в случая е без никакво значение.

Между другото ако стане така, ще е прецедент. От група с 2 -ма корейци и 2-ма НЕкорейци, корейците да отпаднат.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сети се за приказките си за Скрап стейшън при ЗвТ. ;)

 

:) НЕбалансирана да ! Ама чак auto loss...

Аз за Джангъла съм съгласен, че е по-трудна за зерга, ама чак auto loss...

 

---

Иначе yes Jinro и Idra forward. :)

 

П.П. И да честитя официално на всички тосс юзърс. Дядо Коледа се позабави малко, но не ги забрави. :)

Link to comment
Share on other sites

Най-добре, ако я има в ТвЗ да я прескачат със служебна победа за зерга. :)

 

:) НЕбалансирана да ! Ама чак auto loss...

Общо взето, Сай е казал същото, което ти имаше предвид в горния пост - сложна за овладяване, но не невъзможна.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето, Сай е казал същото, което ти имаше предвид в горния пост - сложна за овладяване, но не невъзможна.

 

Ей ама много си подробен. В общи линии си прав де, съгласен съм - хвана ме. Пристрастие какво да се прави. :)

 

 

П.П. Но все пак auto loss е поне две идеи над моите думи.

 

P.P.S. Чакам с нетърпение да пуснат в Арена днешния ГСЛ, че през деня малко по-накъсано гледам, а играта на Jinro и Ensnare беше извънредно динамична и многозадачна, та сигурно съм изтървал половината.

 

P.P.P.S. Другото което чакам с нетърпение, е как ще изглежда новото ПвЗ ?

Това може и злорадство да се нарече, но не мога да го преодолея. ;)

Link to comment
Share on other sites

Членовете на тоссъюза не можем да повярваме докато не видим с очите си пача. До сега като видя зерг правих старпорт, вече ще правя х2 :Р

Link to comment
Share on other sites

Смятам си аз, че сега фениксче ще изскача за 23,34 секунди /хронобуустнато/, другото интересно, е че ще е нужен само един хронобууст, за да покрие над 90% от времето за производство на 1 брой...

Чак и на терана няма да му е приятно, подобно "свръх"производство. А да не подценяваме бъфнатия войд.

И да попитам куина не беше ли масив ? Че повечето от сблъсъците на войдовете са именно с кралици.

 

Гледам зерга не е пипнат, и сякаш ще го ползват за подравняване на другите две раси, по него.

Link to comment
Share on other sites

И да попитам куина не беше ли масив ? Че повечето от сблъсъците на войдовете са именно с кралици.

 

Не. Само брудлордовете и ултралиските са такива.

 

А бъфенето на войда прави Thor-a още по-безполезен срещу войдовете. То и сега при почти равни количества войдовете бият (стига да няма марини)

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз цъкам безсмислено, ама на тоя непрекъснатото селектване на пробите е най-безполезната операция, която съм виждам някога.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...