Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

По темата ТvP : Направих една игра в която моя човек първо го нямаше после направо излезе... тръгнах някак да се защитавам правейки ем-найсе гейта (почнах с 8 към края имах около 20) като противниците ми и 2мата бяха терани и бяха почнали тактиката "марини в бункер" - првят огромно количество бункери, бяха ги и ъпгрейднали даже... аз правя маса гейт юнити - къде стокъри къде зелъти но сме на кантар. Мина ми през ума да плясна освен експанда и около 4 роботикса - след малко някак в суматохата успях да стигна до колоси... изчаках да се понасъберат 7-8 като междувременно едвам ги удържам, направих и dark templar-и за лек тормоз колкото да ги държа малко от малко на разстояние и тъкмо ми бутнаха единия експанд с неземно количество марини - тръгвам с колосите (8 колоса, някакви зелъти и стокъри около тях) - марините бяха невъобразима топка... стопиха се преди да застрелят зелътите... т.е. остана май 1 или 2... оттам насетне беше просто грозна гледка... даже разхвърлих темпларите наляво надясно да секат да свърши по-бързо играта... 8 колоса... срещу сигурно 150+ марина, стим, приближаване, атака, приближаване, атака... нищо не помогна. Да е паднал сигурно 1 или максимум 2 колоса... аз вадех още 4 в това време...

 

Със същия успех могат да ми се налеят на колоси + зелъти и 400 зерглинга...

Link to comment
Share on other sites

По темата ТvP : Направих една игра в която моя човек първо го нямаше после направо излезе... тръгнах някак да се защитавам правейки ем-найсе гейта (почнах с 8 към края имах около 20) като противниците ми и 2мата бяха терани и бяха почнали тактиката "марини в бункер" - првят огромно количество бункери, бяха ги и ъпгрейднали даже... аз правя маса гейт юнити - къде стокъри къде зелъти но сме на кантар. Мина ми през ума да плясна освен експанда и около 4 роботикса - след малко някак в суматохата успях да стигна до колоси... изчаках да се понасъберат 7-8 като междувременно едвам ги удържам, направих и dark templar-и за лек тормоз колкото да ги държа малко от малко на разстояние и тъкмо ми бутнаха единия експанд с неземно количество марини - тръгвам с колосите (8 колоса, някакви зелъти и стокъри около тях) - марините бяха невъобразима топка... стопиха се преди да застрелят зелътите... т.е. остана май 1 или 2... оттам насетне беше просто грозна гледка... даже разхвърлих темпларите наляво надясно да секат да свърши по-бързо играта... 8 колоса... срещу сигурно 150+ марина, стим, приближаване, атака, приближаване, атака... нищо не помогна. Да е паднал сигурно 1 или максимум 2 колоса... аз вадех още 4 в това време...

 

Със същия успех могат да ми се налеят на колоси + зелъти и 400 зерглинга...

Марини срещу колоси и зиалоти принципно си е изгубена битка. Дори и мародери да имаш, пак е загубено, защото зиалотите ги ядат за закуска, а мародерите ги избират тях като цел. Виж, мародери, викинги и медиваци от друга страна, ядат колосчета, зиалоти и сталкери за обяд (или ранна вечеря). Просто е важно да имаш медиваци и викинги. Тогава протосът само си е изхабил ресурсите за колосите и трябва задължително да суичне на хай темплари. На мен най-трудно ми е да бия маса зиалоти + хай темплари което е свръх евтина за протоса армия, но много гадна.

Link to comment
Share on other sites

... На мен най-трудно ми е да бия маса зиалоти + хай темплари което е свръх евтина за протоса армия, но много гадна.

 

Аз точно такава битка гледах на БелияРа и Мерц, просто с мас чарджлоти и хай темплари, топеше наред. Според мен, терана трябва да масира сини хелиони. Ти пробвал ли си със сини хелиони + мародери/марини с медиваци вс чарджлоти + хай темплари ?

Link to comment
Share on other sites

На мен най-трудно ми е да бия маса зиалоти + хай темплари което е свръх евтина за протоса армия, но много гадна.

 

Да евтина тя... Газта не е като минералите а пустите темплари са доста скъпи откъм газ...

Link to comment
Share on other sites

Да евтина тя... Газта не е като минералите а пустите темплари са доста скъпи откъм газ...

И затова си имаш минерал спъндж - зиалотите. И 3 темплара за всеки 12 зиалота стигат. И пак всичко зависи от композицията на терана, защото 5 сини хелиона ще те издухат, както и по-стабилен брой мародер/марин/медивак. Въпросът е, че горепосочената армия (12 зиалота и 3 хай темплара) е УНИКАЛНО силна в защита и може да бъде направена в късна игра за секунда и да спре почти всеки дроп от страна на терана.

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли, че...разстоянието при close positions на LT и Metalopolis е ПО-МАЛКО от това на SoW?

 

GSL от 7 сутринта, стрийимът на Идра от 6:30 :( Пак ще трябва да нагласям аларми.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да съм луд да стана в неделя в 6.30, за да гледам нещо, което мога да гледам и след 12 на обяд... :D

 

Между другото, когато пускате играта, може да влизате в канал Bulforum. :)

Link to comment
Share on other sites

Nestea vs MVP

 

Най-накрая ще има теран шампион - дано се поуспокоят страстите :)

 

 

Jinro vs MarineKing

 

Малкото човече прави смъртоносни контри. С тези танкове Jinro е по-бавен от баба в инвалидна количка.

 

Link to comment
Share on other sites

Добре де, как може точно днес джиесел-а да започва толкова рано.

 

 

Трябва да съм луд да стана в неделя в 6.30, за да гледам нещо, което мога да гледам и след 12 на обяд... :D

 

Къде може да се гледа?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Малкото човече прави смъртоносни контри. С тези танкове Jinro е по-бавен от баба в инвалидна количка.

 

Да не се обиждаме, а :)))

Голямо разочарование за мен...Както хиляди пъти съм казвал

 

При ТвТ, въпреки че сийджната армия е може би по-силна на позиция, при дълги игри винаги е по кост-ифектив да играеш на инфрантри.

 

Link to comment
Share on other sites

btw. Имам още един човек от форума (или поне аз си мисля така) който играе SC - гледам и той е в мастър лигата... но не съм го виждал да пише в темата...

 

ПС: Как напукахме 2ма зерга сега чак се кефя колко добре ми се получи хараса с фениксите. И нищо общо с бързото им излизане защото пуснах експанд, 3 старгейта... направих и ъпгрейд на атаката и като посъбрах 10тина чак тогава атакувах. Топят дрони, кралици, овърлорди за норматив. Дойдоха с муталиски - минавам транзит през тях - половината ги няма - просто красота. Наливат се с хлебарки - моя партньор основно с марини - проблем никакъв - дотичват фениксите - ГГГГГГГ вдигнах хлебарките за да ги застрелят на спокойствие - каквото те пропуснаха - моите го отстреляха... Обикалям картата нон-стоп да гледам къде има експанд - хванах дрони да вървят натам - изпозастрелях ги в движение - не можа и да ги върне даже.

 

Направи коруптори за контра - дойдох с войдове... май си бяха шамандури защото ди даваше favored но така и не направиха хидри. Решиха да направят брудлордове с коруптори - моя човек някак застреля малко от корупторите с марини и торове аз другите ги оправих с void-овете...

 

Някой да ми говори за макро зерг... протоса пльосне ли 10 stargate-a или 20тина gateway-a става грозно. Особено последното с пилони и призми по картата материализира 1 камара войска преди да се осъзнаеш...

Link to comment
Share on other sites

noobinatorz ftw!

Линейки с марини плюс феникси = epic harass. TPvPZ, дроп в на единия базата - половината зелъти във въздуха, останалите - напукани с картечниците. Оп при зерга - летящи кралици и мрящи дрони/линги.

Link to comment
Share on other sites

Code A - oGsTop vs Buyn - delta quadrant - Best TvT ever. Не знам дали ще го оцените, но това беше най-доброто ТвТ от страна на микро+макро, най-интензивното и най -красивото. Тук за първи път признавам, че са се научили да играят.

Link to comment
Share on other sites

noobinatorz ftw!

Линейки с марини плюс феникси = epic harass. TPvPZ, дроп в на единия базата - половината зелъти във въздуха, останалите - напукани с картечниците. Оп при зерга - летящи кралици и мрящи дрони/линги.

 

Мда, ей на такива игри се кефя. Не като одеве - дебелеем, правим, струваме накрая една епична битка - който оцелее печели.

 

Преди време играхме 2v2 - единия от противниците през цялото време правеше феникси... МНОГО феникси.. изби маса хидри, стокъри и какво ли не с тях. Уникален беше просто.

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/video/streams/Ipp

 

Strelok Dimaga - тъкмо започват. А после ще гледам и полуфиналите от днес.

 

Първият сет е просто изключителен, Димага обърна чисто загубена игра.

Стрелок беше напред през цялата игра, и само в едно не беше перфектен... не добре разгърната армия при последната голяма битка и гг.

А Димага го бяха затворили в базата, Стрелок му уби ФЕ-то, след това му динайваше 3-тата база сума време, мощен харас с невидими баншита/във време когато Леъра не беше пуснат дори/, с хелиони изби сума ти дрони - и пак зерга взе играта.

Терана изглежда определено по-силната раса, ОГРОМНАТА му слабост е, че няма право на никакви грешки срещу зерг. Докато зерга може да допусне маса грешки и пак да вземе играта.

Втория сет, никакъв - дори и най-малък - шанс за Стрелок.

 

... а Димага продължава да бие теран след теран, сега е подхванал DieStar -a. Вероятно защото на Зел нага се играе във всяка среща.

 

 

---

Гледам и IMMvр vs IМNesTea и виждам колко прекалено определящи са станали картите. Това от една страна означава доста добър баланс на двете раси в този мачъп, но от друга страна да можеш още като видиш картите и да определиш победителя е някак кофти.

То сега ще излезе, че картите са дори по-важни за балансиране от самите раси. И факторите в баланса се увеличават неимоверно - чак се чудя как ще го постигнат. Всъщност най-вероятно НЯМА да го постигнат.

Link to comment
Share on other sites

АХАХАХХАХХХАХАХХХХА тоя Е УНИКАЛЕН!

 

Мани, голяма част от SC2 общността го обича, защото "превъзмогва недъга си и каства игри". Не искам да съм груб, но такъв човек просто не трябва да е говорител.

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/GosuCoachingTV

 

Clan war - Fnatic vs EG!

 

В момента: Fenix vs iNcontrol

 

След това: SEn vs IdrA, KawaiiRice vs Machine

Link to comment
Share on other sites

Мани, голяма част от SC2 общността го обича, защото "превъзмогва недъга си и каства игри". Не искам да съм груб, но такъв човек просто не трябва да е говорител.

Шегуваш ли се, искам всички да са такива! Толкова не съм се смял от години :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...