Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

ммм July, смятам да засядам да го гледам. Ще дам мнение малко по-късно. Един от любимите ми зерг юзъри.

И той като SlayerS -a и sSKS/Теster/ и Nada и Frog и др. - играе някак харизматично.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Довечера в 21 часа започва SC2 Reddit Invitational, в който ще участва един от любимците ми - PsY!

 

brackets_site.jpg

 

Кофти група - Mini и WhiteRa са едни от най-жестоките протоси, а всички знаем колко имба е ZvP :) Стискам му палци да смачка всички!

 

А ако играчите не са достатъчно примамливи, вижте кой ще коментира:

 

TDUu6.jpg

Day[9], TotalBiscuit, Diggity, iNcontrol, djWHEAT

 

Не знам за вас, но аз ще се заредя с вкусотии :)

Link to comment
Share on other sites

Довечера в 21 часа започва SC2 Reddit Invitational, в който ще участва един от любимците ми - PsY!

 

brackets_site.jpg

 

Кофти група - Mini и WhiteRa са едни от най-жестоките протоси, а всички знаем колко имба е ZvP :) Стискам му палци да смачка всички!

 

А ако играчите не са достатъчно примамливи, вижте кой ще коментира:

 

TDUu6.jpg

Day[9], TotalBiscuit, Diggity, iNcontrol, djWHEAT

 

Не знам за вас, но аз ще се заредя с вкусотии :)

Катз или Мороу. Най-добре за финал - Катз срещу Мороу.

Link to comment
Share on other sites

Турнира е симпатичен, но много имба играчи. Класите им се различават в пъти.

Примерно това теранче в момента е направо смешно. /Имам чувството, че последното което е играл е на BGH срещу 7 компютъра/. :lol:

 

Половината играчи са absolutely unknown.

 

П.П. Така дори и блестящите играчи, които участват не могат да блеснат.

 

П.П.П. Ахах този теран продължава да се излага. УайтРа го уби в 20-30 минутна игра само с един уорп призм :confused

Направи го смешен, команд центъра ли не си вдига, сканове ли не пуска, и така и нищо не направи. За сметка на това направи 7-8 баншите... и нито 1 викинг ?!? Какъв трябва да си ?

Защо изобщо правят турнир с играчи от преди бронза и класни играчи ?

Този BGH медалист, само от това дето си вдига команда, загуби толкова газ и минерали колкото да извади 5 викинга !!!

 

Сай дори не мога да си представя как го е бил, но най-вероятно Белия си е направил някакъв експеримент.

Това да оставиш през цялата игра в тила ти да има уорп призм е хююююююдж хююдж ошибка. Задължително е фатална. А контрата й е едно единствено викингче :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Janock направи голямата грешка да бие WhiteRa в първия сет - ДядоТос след това запретна ръкави и го напляска :D

 

Жалко за PsY :(

 

Светлия, няма защо да се пениш - това си е турнир на форума Reddit с поканени професионални играчи. Нормално е да има огромна разлика в нивата, както би имало огромна разлика между нас и въпросните редитовци.

 

Следва: Catz vs TT1 - титанично ZvP!

 

Mini заедно с WhiteRa се класира за Ro8. Представителите на Редит - Psy и Janock - отпадат.

Link to comment
Share on other sites

Сега поне следва нещо качествено, Катц и ТТ1.

 

Сай не мога да не се нервирам, защото даже и някой от бронза щеше да се сети да си пусне викинг и бай бай призм... А и човека просто се изложи.

Нямат оправдание които и да са. Щом канят Имена, трябва да се представят достойно. Което може да стане дори и една игра да не спечелиш.

Link to comment
Share on other sites

Fenix vs Morrow on XelNaga. Terran CAN MACRO!

 

Yeah, but only thru CONSTANT harass !

 

Но пък микрото му беше... упс - просто го нямаше. :) За сметка на това макрото му беше наистина massive.

Link to comment
Share on other sites

Fenix vs Morrow on XelNaga. Terran CAN MACRO!

 

ФИЙЛ ДАТ БАНШИИЙ ю факин drone producer. Ето зергите: докато не види заплаха, не прави бойни юнити. Смях голям.

Link to comment
Share on other sites

Я кажете някоя подходяща клавиатура за sc. Търся си нещо като steelseries 6gc2, но не ми се дават толкова много пари.

 

Microsoft Natural 4000

 

Почти всички шорткъти са в лявата част. А кожената подложка е уникално удобна.

 

 

------------------

 

 

След 1 камара игри със зерг смело заявявам че тази раса просто не ми идва НИКАК отръки и това е. Или се оливам с Т1 единиците и ме смазват я с колоси я с муталиски я с танкове и thors или се оливам с дроните и ъпгрейдите и докато се сетя да наблегна на войската той вече е дошъл и ме млати мощно с 10 марина и 5 мародера с 2 медивака отгоре - нещо което няма спиране ако тепърва почнеш да прави армия. Но за да бия със зерг трябва или да играя срещу голям шаран или да е пиян или да не ме напада 7 минути и като се сети вече да съм се окопал здраво и да съм изкарал доволно ъпгрейднати юнити (1/1 хлебарки със скорост, бейнлинги със скорост и муталиски 1/0 срещу теран или хидри ако е протос).

 

Ей сега изиграх няколко игри с протос срещу зерг - размазах ги ужасно грозно. Последния леко го обърках с един пилон на входа че ще правя кули после изкарах 2 канона на рампата при мен за да го откажа от зерглинги, после пуснах 1 долу и експанд който той не успя да бутне и докато се организира имах 5 сентрита 2 стокъра и 1 колос. Пускам 1 пилон наблизо, правя още 5 колоса като халюцинации и нападам като warp-вам още малко подкрепления по време на битката. Зерга ги вижда колосите и се опитва да ги атакува, докато бутне халюцинациите които бяха малко по-напред аз му изтребих хидрите със стокърите и единствения ми колос. Бутам експанда защото той си прибира остатъците от армията които не съм изтребил, в това време идва 2ри колос, аз пускам още 3 халюцинации и зерга като вижда още 5 колоса просто излиза от играта :)

 

 

 

----------

 

Бабо, ТИ ми го каза това и тактиката между другото е доста вървежна :) ...ако успееш някак да сплашиш противника примерно в 6 зерглинга някъде пред него и чат-пат да го тормозиш леко колкото да си мисли че ей сега идват още. Примерно някой бейнлинг да засилиш с 3-4 зерглинга покрай него да мисли че го пробваш. Успея ли да задействам експанда и да направя малко крийп работата се запича здраво. Пак са ме отнасяли но доста по-трудно тогава.

 

Въпроса е че нещо зерга не мога да усетя баланса с него и кога какво да правя. То е ясно че ъпгрейдна ли скорости, атака и щит везните се накланят много. А и дотогава обикновено съм пуснал и 3ти експанд + още 1 хач с основната та 3 бази срещу 1 просто не се издържа, дори на 3тата да работят само 5-6 дрона.

 

А баншитата ги спирам защото от теран обикновено точно това очаквам та покрай ъпгрейдите пускам и по 2 спори във всяка база + кралицата и тя ще помага. После изкарам ли и муталиските е лесно защото тогава и детекторите стават лесно... Въпроса е да стигна до муталиски и да не се олея с ъпгрейдите на скорости атаки и т.н. без да вадя юнити. И със зерг най-често се блокирам (supply-block). Абе не ми идва зерга отръки. Докато протоса не само ме кефи ами и най-много гадости успявам да свърша за единица време :)

Link to comment
Share on other sites

Ай ай ай... Киви:Машиин -> сет 1

 

Таква игра с мадършип не бях виждал досега. Кивито е луд луд.

 

:) Преди да тръгне с мадъра, тръгна с 20-на блинкъра срещу значително превъзхождаща го зергска армада, през един експанжън, през втори експанжън, мина и през главната база с леъра - като навсякъде фокусираше само хетча и заминаваше... :lol:

А най-грубото беше пълната липса на manner oт страна на Киви, вместо най-достойно да загуби всичките си блинкъри /героично изпълнили мисията да shut down -ат икономиката на зерга/, които последно бяха приклещени в главната база на зерга... просто си ги риколна с мадършипа... ахах no losses. 10/10

 

П.П. Дядо, все си мисля, че на всеки му подхожда и най-вече му идва отръки само 1 раса. Има и изключения, но като цяло е така.

Link to comment
Share on other sites

П.П. Дядо, все си мисля, че на всеки му подхожда и най-вече му идва отръки само 1 раса. Има и изключения, но като цяло е така.

 

Подозирам че просто защото съм играл с протос и зерг не мога да свикна че трябва да имам КОЛИЧЕСТВА гадини. С протос примерно е сериозна армия от 4 имортала, 4 стокъра, 2 сентрита и 2 зийлота. Като се замисля колко хлебарки и зерглинги могат да се направят със същите инвестиции работата става ясна и ужким правя повече но явно недостатъчно защото съм имал игри идва протоса със 7-8 стокъра, 2 сентрита и 4 зийлота и аз си мисля че имам армия а той я отнася за норматив и остават поне 1 сентри и повечето стокъри - да съм убил само зийлотите и 1-2 стокъра МАКС...

 

А протоса какво количество гадости може да прави и то с почти всички юнити... отиваш със колос, стокъри и сентри към зерга... сентрито пльосва FF на входа, колоса се качва а стокърите се блинкват. Губиш 1 сентри, зерга губи база (е работниците само но достатъчно)... на всичкото отгоре същата игра докарах 2ро сентри и тъкмо се бяха качили хлебарките и хидрите горе ги блокирах и отнесах работниците и във експанда.

 

Темпларите и те са "нечестен" юнит като сентритата. Стокърите с блинка догонват всякакви гадове за да ги доубият че и стени прескачат. Dark templar-ите не е необходимо да споменавам каква гадост са. Void-овете май само хидри и марини ги морят много при това недостатъчно защото като натрупаш повечеко. Иморталите пък как рутят сгради - дори ултралиските не са толкова добри в това отношение. Ааа и Mothership-a и той е нечестен. Бе изобщо освен зийлота има ли "честен" юнит при протосите? Евентуално колоса и совалката ама и те не съвсем. Всеки юнит може да прави някаква гадория.

 

Продължавам да си мисля че протосите ако почнат да ползват целия наличен асортимент гадости няма да имат равни. АПМ-то ми е проблема на мен защото каквото си мисля че мога да издокарам с една армия почти никога нямам време да го направя иначе нямаше да имам загубена игра (освен от тъпотия)

Link to comment
Share on other sites

WhiteRa и CatZ направиха току що няколко много добри ПвЗ -та. Направо радост за окото.

 

Гледам от 8 -те поканени госта, продължават само 8-те поканени госта. Поне някаква, дори и елементарна съпротива би трябвало да окажеш като каниш 8 големи.

Но да не се отвличам, че пак се сещам за жалкия теран от вчера на чийто мъки станах неволен свидетел.

 

Горното уникално ПвЗ го /ще/ има и на водове на дадения по-горе канал.

Link to comment
Share on other sites

Направо ми се къса сърцето като гледам такива PvZ :(

Mass stalker + FF - как се спира такова нещо? А шибаните ултралиски са толкова зле, че ми идва да си изям ушите.

 

Гледам и Socke vs Nerchio - същата работа - FF, storm, stalker + immortal = death.

 

TotalBiscuit ме радва изключително много :)

 

Поне Machine раздава правосъдие. 3:0 срещу ТТ1.

Link to comment
Share on other sites

CatZ е супер супер разчупен зерг. Особено с тия прокси хетчове, не знам вече колко успешни такива направи само в тоя турнир, лошото е, че оттук нататък всеки през 2 минути ще си оглежда мейна като играе срещу него. :)

 

Щеше да е интересно да мине напред, но Белия го надигра тотално, а и продължава да ми се струва, че ПвЗ -то е леко в полза на тосса.

 

бтв това което демонстрират WhiteRa и CatZ в игрите си е нещо като триумф на съобразителността.

 

---

MorroW Kiwi... усещам катастрофа за първия.

Link to comment
Share on other sites

Изродиии! Това беше невероятна игра! 1:0 за Мороу!

 

Зверски феникс харас, Киви изби сигурно 30 дрона. Но Мороу се съвзе с хидра/инфестор, блокира второто експо на Киви като междувременно завзе половината карта и го довърши с роуч/хидра/инфестор/брудлорд срещу мадършип/зелът/аркон. Невероятно!

Link to comment
Share on other sites

Аплодисменти за Мороу ! Наистина контрира всичко перфектно почти.

Ама и Инфестора е... няма такава единица в играта, която с такава лекота да ликвидира въздух.

 

Сай, коментар за втората ? :)

Изроди са наистина !

Link to comment
Share on other sites

Коментар?

 

Шибани феникси, шибани колоси, шибани сентрита, шибана карта :D

 

А сега сериозно - Мороу се защитаваше геройски и за момент имах чувството, че ще вземе и този сет. Но като че ли прекали с хидрите - ако беше наблегнал на роуч + ако не беше жертвал толкова коруптори, можеше да има по-различен край. Не мога да си кривя душата, Киви играе изключително.

 

Не знам колко от вас са гледали Мороу срещу Феникс вчера, но след като Феникс взе първата игра, беше дропнат във втората и Мороу настояваше да му бъде дадена победата защото "бил напред". Много непрофесионална постъпка, според мен. Половин час се джафкаше с админите....

Да, четох за това, кофти работа. И друг път се е случвало с други играчи, в крайна сметка за това ги има правилата.

Link to comment
Share on other sites

Аплодисменти за Мороу ! Наистина контрира всичко перфектно почти.

Ама и Инфестора е... няма такава единица в играта, която с такава лекота да ликвидира въздух.

 

Сай, коментар за втората ? :)

Изроди са наистина !

Не знам колко от вас са гледали Мороу срещу Феникс вчера, но след като Феникс взе първата игра, беше дропнат във втората и Мороу настояваше да му бъде дадена победата защото "бил напред". Много непрофесионална постъпка, според мен. Половин час се джафкаше с админите....

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, тая вечер два терана ми викат, че зарга бил деспрътли ОП...

 

Иначе и аз имам усещането, че срещу описаната от Сай компбинация - ФФ, блинк стокъри и имортали зерга няма шанс...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...