Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Страхотно! Само не знам зашо липсват сериите на Фоксер/Кирикс и Мана/Наама. Като четох последно темата в ТЛ тия две игри (серии) определено бяха сред номинираните.

 

 

Едит: Бейлинга дропа на ПсИ е в пъти по-добър по половината от показаните. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ъъъъ, ти ли беше зерга, който казваше, че има само 1 кастър?

Ъъъъ, ти нали знаеш, че не си в темата за WC3?

 

Добре де. За да не ставам и аз рънър, кажете ми какво да правя с протос срещу биотеран? 9 от 10 случая ме прегазва безпроблемно, изключвам случаите, когато е някакъв тотален нуб. Пробвам 1gate1robo старт - пуш - чао. Пробвам 2gate1робо - пуш=чао. Пробвам 1gate2robo = чао by default. Чувствам се тъп. Нещо изпускам...

Не знам, кой ставаш и кой не, ама последните няколко поста са ти само недоволства. Почваш ли да се замисляш, дали само ти си некадърен или има и нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

За да не ставам и аз рънър, кажете ми какво да правя с протос срещу биотеран?

 

висиш си като пич в базата и си наблюдаваш рампата много внимателно.

 

2 гейта с робо са напълно адекватни да строшат биотопката,стига да не блееш - разделяш му армията като ти се покатери по рампичката и го шамариш.

 

оттам вече е въпрос на време да си вземеш експанда,като пак гледаш да не мърдаш от него много-много и целтта е да се добереш до хай темплари,като през цялото време не забравяш да помпиш като ненормален от роботикса каквото ти е кеф.

Майтапа настрана ако играеш срещу кекав зерг можеш с марини да трепеш ултралиски.

 

дядо,марините са хард-каунтър на ултрите бе:lol:

особено ако си ги ъпгрейднъл и имаш медеваци да ги лекуват.

 

ултрите като цяло са зле,а срещу леки еденици са мега зле:laughing:

Link to comment
Share on other sites

висиш си като пич в базата и си наблюдаваш рампата много внимателно.

 

2 гейта с робо са напълно адекватни да строшат биотопката,стига да не блееш - разделяш му армията като ти се покатери по рампичката и го шамариш.

 

оттам вече е въпрос на време да си вземеш експанда,като пак гледаш да не мърдаш от него много-много и целтта е да се добереш до хай темплари,като през цялото време не забравяш да помпиш като ненормален от роботикса каквото ти е кеф.

А какво ще стане, ако не се покатери на рампата а хване още 2 бази?

Link to comment
Share on other sites

щото в ранната игра нямаш достатъчно парици хем да експанднеш и хем да направиш МММ

 

ако тръгнеш да хващаш ранен експанд като теран това горе-долу означава,че нямаш почти никаква армия.

тогава вече на протоса изобщо не му трябва да си седи в базата

Link to comment
Share on other sites

висиш си като пич в базата и си наблюдаваш рампата много внимателно.

 

2 гейта с робо са напълно адекватни да строшат биотопката,стига да не блееш - разделяш му армията като ти се покатери по рампичката и го шамариш.

 

оттам вече е въпрос на време да си вземеш експанда,като пак гледаш да не мърдаш от него много-много и целтта е да се добереш до хай темплари,като през цялото време не забравяш да помпиш като ненормален от роботикса каквото ти е кеф.

 

Верно сентритата много бъркат на терана и на зерга тактиката. 2-3 ff дори на открито обръщат битката наопаки. Хай темплари са супер но и без тях ако има колоси ще ги смачка. Проблем тогава са викингите...

Link to comment
Share on other sites

Не знам, кой ставаш и кой не, ама последните няколко поста са ти само недоволства.
Искам да цитираш един. Върнах се до 107-ма страница, в търсене на това недоволство. Ако не си схванал самоиронията, значи имаш очевадно обяснение за загубите си.

 

Последния ми пост беше търсене на някакъв съвет. Че съм некадърен не го поставям под съмнение - истината си е истина. Но вместо да мрънкам, че дадена раса е имба, а друга - наведена - търся съвети от хората, които мислят, когато играят и имат повече изиграни игри от мен. Но изглежда всичко това ти е обягнало, няма да коментирам защо, защото ако трябва да кажа истината, не ми мърдат по-малко от 40%. И moderated, което предпочитам да пропусна. Та, някакви идеи за PvT?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че тия 40% не само ти можеш да ги получиш, ако трябва и аз да си изкажа мнението свободно, но това според мен е ясно и няма смисъл даже да се споменава.

 

Но да ти кажа, силно се съмнявам, че си мислиш, че си чак толкова некадърен. Просто егото ти е прекалено голямо. Според мен се опитваш чрез ирония да изразиш недовлството си от текущото положение на играта. Нито тук, нито където и да е, няма да получиш задоволителен отговор за това как да играеш срещу теран, защото нещата са ясни на "90% от зергите" и според мен на по-голямата част от протосите!

Link to comment
Share on other sites

Runner, младежо... Не съди останалите със собствените си критерии. Ако ти винаги търсиш отвън причините за своите провали - не всеки разсъждава така ;) И моля те, престани да разводняваш и без това пооспамената тема с проблемите си. За разлика от теб - аз задавам конкретен въпрос, свързан с играта. Не смятам, че протоса е наведена раса. Напротив, смятам, че притежава доста сериозен арсенал. Търся идеи как по-добре и ефикасно да го реализирам. Надявах се, че тераните, които пишат тук ще могат да дадат някакви идеи от тяхната позиция. Щото да си седя в базата и да се надявам със FF да държа терана отвън, според мен е меко казано пораженческа и също така обречена стратегия.

Link to comment
Share on other sites

С какво моите проблеми са по-маловажни от твоите? Не знам за теб, но аз търся множество източници на инфорция и като не мога да открия никъде решение на проблемите ми, конкретизирам какво не ми харесва и какво според мен куца в цялата работа. Изобщо не смятам, че е спам. Все пак тая тема е за играта като цяло, а не конкретно за твоите питания.

Link to comment
Share on other sites

Щото да си седя в базата и да се надявам със FF да държа терана отвън, според мен е меко казано пораженческа и също така обречена стратегия.

пробвай,пък после пак ще си говорим.

 

другия ти вариант е да отидеш на сайта на team liquid и да видиш някой добър протос как играе на стриимовете :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Добре де. За да не ставам и аз рънър, кажете ми какво да правя с протос срещу биотеран? 9 от 10 случая ме прегазва безпроблемно, изключвам случаите, когато е някакъв тотален нуб. Пробвам 1gate1robo старт - пуш - чао. Пробвам 2gate1робо - пуш=чао. Пробвам 1gate2robo = чао by default. Чувствам се тъп. Нещо изпускам...

Значи при мен 1 gate FE работи безпроблемно при 4 player maps cross positions както и на xel'naga caverns,jungle basin.Ако сте в близки позиции може да пробваш 2 гейт робо след това експанд когато удържиш 1-вия пуш,или по-агресивно 3 гейт робо,ако не го убиеш с атаката - експанд.Учудващо добре работи и Dark Templar FE но още не съм преценил на кои карти е най-добре да се ползва.На по малките карти като степс ъф уор,блистеринг сандс може да пробваш някакви по агресивни стратегии като 4 гейт дт ръш или войд рей ръш(според мен най-удобното войд рей ръш).Био тераните са лесни за спиране,просто трябва да имаш повечко сентрита за гардиън шийлдове и форс фийлди,като му сцепваш армията на половина ако си сентри и сталкер heavy и обратно форс филди зад армията когато имаш повече зелоти.След като излезнат медиваците вече трябва да имаш колоси,нормалния респонс на терана е много викинги - сменяш tech на high templar като не забравяш и важни ъпгрейди - charge,weapons,armor.Зорното е да ударжиш 1-вия пуш,като с няколко добре използвани форс фийлда няма да имаш особен проблем.Надявам се да съм помогнал,успех.

Едит:не е добра идея да правиш 1 гейт робо ако скаутнеш 3 ракс пуш,2 гейт робо ще ти свърши по добра работа.Танквай със зелотите и гледаш да задържиш сталкерите живи,реинфорсфай със зелоти докато удържиш пуша - после атака и експанд.При 1 гейт фаст експанд е същото след като пуснеш нексуса към 30 фууд сприаш пробите и пускаш още 2 гейта и 1 робо моментално и ще имаш добра армия да удържиш всякакъв пуш.

Link to comment
Share on other sites

Утре в 16 часа са четвъртфиналите на турнира Касперски. Двубоите са:

 

oGsTOP vs dignitasSjow

oGsZenio vs mouzStrelok

oGsMC vs mouzNaama

LiquidRet vs mouzMana

 

Да видим дали доминиращите в Европа mouz ще имат някакъв шанс срещу големите корейци :) TvT, ZvT, PvT и ZvP - перфектно разнообразие на мачъпите!

Link to comment
Share on other sites

Чувството, че съм тъп се засилва още повече след предпоследната игра. Някакъв диамантен тосс на caverns си докара пробата, плясна три пилона зад минералите ми, блокирайки я напълно и плясна два фотона... След това - пилон на natural-а ми, да забави пускането на нексус и... gg... А последната някакъв реши да пробва да играе на линг/мута... +2/2 протоска армия не е шега работа... особено и с тонове сентрита :D

 

П.П. Благодаря на Eastern_Sun за изчерпателния пост :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Предполагам говориш за нещо като това?

http://www.youtube.com/watch?v=lId4nwN-UQY

Видиш ли нещо поодбно, треябва да се действа, а не да се чака да се запечата и после да се чудиш къде сбърках. Но от друга страна, виж и други минават по твоя път :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/video/streams/Ipp

 

MC vs Naama - GSL champion vs DreamHack champion!

Not even close, 2:0 for MC.

 

Zenio vs Strelok - 2:1 след много оспорвани битки, особено в третия сет на Скрап.

 

Sjow vs TOP - 1:2

 

Ret vs Mana - 2:0, никакъв шанс за протоса

 

Корея - Европа 4:0 :)

Link to comment
Share on other sites

Корея - Европа 4:0 :)

 

Ами да ги питам на турнир Касперски, защо канят братята корейци ? Едно интригата изчезва и второ малко ли турнири си имат в Корея ?

Добре поне, че са поканили 4-ма и въпреки че е ясно - няма да е европеец победителя, поне остава интригата кой точно ще е.

 

Поне ние зрителите печелим ! :)

 

---

Погледах малко стрийм на теран /да не губя форма :lol: / Тrump май беше. Че го убиха от бой, протоси, зергове /особено/ и терани е ясно, но нямаше и как иначе да е, при положение че човека:

1)Никога, ама никога не скаутва, нито сцв -та хаби, пък не дай си боже скан да пусне и да изтърве цяло муле;

2)Заклет, ама заклет враг на ъпгрейдите. Една 30 минутна игра вс теран, така и не пусна шийлдовете на марините си. За атака и защита ъпгрейди изобщо не споменавам.

Накрая исках да видя поне една игра дали ще спечели с този стил, но не би. Човека твърдо си спазваше принципите. Ако не е бил някакъв експеримент /ама все щеше да спомене/, се питам защо изобщо стриймва.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ти се чудя, как си гледал толкова негови игри...

 

:) Ами първо се изнервирах, после се хванах на инат, ама нейсе. Поне накрая бях усмихнат след поредните му загуби.

 

 

Trump е пич :)

Отдавна не съм му гледал стрийма, но преди всеки ден зяпах по малко, докато закусвам/обядвам/вечерям. Определено го има момента с многократното тестване на дадена стратегия, колкото и отчайващо зле да изглежда. По едно време май съвсем спря да играе и само кастваше, а сега май главно с WoW се занимава.

Не е от най-добрите терани, но все пак 3000+ не е за пренебрегване.

 

Дам сега като чета думите ти, се сещам, че беше безкрайно спокоен след всяка загуба - даже леко обнадежден звучеше някак. Само е експериментирал нещо, ама да му имам нервите. :)

Чудя се обаче, какво има да му експериментираш на НЕскаутването - гг си 99% при равностоен противник.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...