Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Не знам за плодовития, ама коментатора ме изкърти с акцента си. Да очакваме скоро SC2 broadcasting-а да бъде outsorce-нат в Индия и всичко - с любимия индийски акцент :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Някак си не успя да допадне Cool в BW, но след метармофозата си във FD и победата на GSL, направо му станах почитател.

 

За вас не знам, но на мен ми е по-приятно да го гледам как доминира със суарма, отколкото аз самият да се мъча да играя.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията, много много интересни срещи бяха.

 

Той точно Slush свърши основната работа. Tераните въобще не можаха да се обадят дори. Въобще зерг в момента с в голям възход, въпреки многото оплаквания, че терана бил имба.

Зерг взе най-големия турнир TGS, където имаше просто ненормални терани, в gosugamers взеха да излизат заглавия като Zerg dominates Terran in the final of ZOTAC StarCraft 2 Cup, където Димага разпиля Селект.

И всичко това е съвсем нормално за добре балансирана игра като тази. Започнаха да се появяват лидерите в зерг играта. Не е ясно дали ще се появи подобен на Боксер, но Сооl примерно е много близо.

 

 

 

Told u so...

Link to comment
Share on other sites

 

After Fruitdealer showed these players how to play Zerg properly its win time for all zergs.

 

втория е много точен

 

Не искам да четкам "баба" и Пешо ама не казаха ли те точно същото преди месец?

 

Ай аз съм шемет играя както ми падне и обичам да правя простотии които я минат я не - верно ако минат ги размазвам прекалено грозно ама не винаги става - особено като скаутват повече и атакуват в правилния момент (т.е. преди да са станали и 5те ми колоса или други подобни изпълнения)

Link to comment
Share on other sites

Не забравяйте, че имаше патч, който нърфна терана и то не малко. Промяната на демиджа на терана беше голяма стъпка. Аз вече почти не срещам тор/сийдж билдове, които преди изобщо нямаха спиране преди да излезнат бруудлордовете и присъстваха в над 50% от игрите. Намалянето на билд тайма на рийпърите също е в голям плюс на зерга, защото дори и да успееш да спреш атаките им, пак си беше бая времеемко и малко или много те отделя от основните неща и съответно те забавяше достатъчно, че да може терана да дръпне.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Абе рипърите забавят и терана... защото искат много газ и много микро. Затова и като играя за рипъри правя над 10 и тогава атакувам и като мине докато се усети да докара войска аз съм очистил 1 камара работници, бутнал съм и 1та газ и бягам... след време като направя атака с друга войска пак ги вкарам в работниците пък каквото свършат, малко хора си държат по 2 мародера вътре между работниците та номера минава почти винаги. Най-добра защита е 1 танк + кули в стил BW но досега почти не съм виждал подобни игри при 2v2 дори от хора в диаманта...

 

А nerf-a на танковете не променя чак толкова нещата - 6 танка един до друг са доволно неприятни за маса зерглинги или хидри - не чак толкова като преди май но се компенсира с още един или два танка примерно.

Link to comment
Share on other sites

Да, но тераните вече не ги правят толкова често. Предполагам, че и психологическия момент също го има, но е факт. В момента срещу тераните с които играя най-често се среща танк/мародери/марини или тор/марини/хелиони. От които вторите са много неприятен момент и много трудно се спират ако го чакаш да ги масира.

Link to comment
Share on other sites

A ultralisk-a дето реваха че бил прекалено много бъф-нат няма такова нещо. Изкарах 15 ултралиска и не успяха да направят почти нищо - изгинаха си за норматив. Аз ли нещо не ги ползвам като хората не знам... досега колкото пъти съм правил ултралиски е било голям провал. Верно 2-3 пъти са ме отнасяли с ултралиски но е било - маса сталкъри срещу маса ултралиски при което аз съм си виновен че не гледах какво става с битката, ако ги бях блинквал сигурно щеше да е по-различно

Link to comment
Share on other sites

Да, но тераните вече не ги правят толкова често. Предполагам, че и психологическия момент също го има, но е факт. В момента срещу тераните с които играя най-често се среща танк/мародери/марини или тор/марини/хелиони. От които вторите са много неприятен момент и много трудно се спират ако го чакаш да ги масира.

Аз продължавам да играя на хелиони, торове и танкове. Даже правя по-често танкове, отколкото преди. Торове и марини според мен падат само от бейнлинги.

Link to comment
Share on other sites

За торове/хелиони/танкове трябва да имаш поне над 5-6 тора, защото с муталиски/хлебарки/зерглинги се спира сравнително лесно.

Link to comment
Share on other sites

Нагледах се не на нубове а супер малоумни тъпаци в диамантената ,и по двоики и соло :blink: то бива ама тва е смешно даже

Тая система на Близард е пълен глупост !

И зерга преди пача беше най силната раса а ся вече е НЕПОБЕДИМ

Link to comment
Share on other sites

2 Протоса срещу 2 терана: маса зийлоти + имортали а другия прави повече зийлоти и темплари (зийлотите със скорост) - много грозно размазват MMM... иморталите очистват мародерите зийлотите когото докопат а ги докопват доста бързо... думата клане ми идва наум :) Подозирам че положението срещу зерглинги и хлебарки би било същото...

Link to comment
Share on other sites

State of the Game with TLO - http://www.complexitygaming.com/sotg/SotG%20-%2010.05.10.mp3

 

 

Много готина компилация -

 

 

Въпрос към БабаЯга и останалите терани: от какво зависи решението за фактори+реактор или фактори+теклаб+син пламък, когато става дума за хелион харас срещу зерг?

Link to comment
Share on other sites

PSYCHOSIS това което видях аз, е че победите на Димата бяха доста по убедителни отколкото тези на Селект.

 

И един епичен финал на TL Open #2 Finals: Lalush vs Select

 

 

 

 

 

Иначе играта е добре балансирана, не че няма да има фини настройки, но е добре и в момента. Който мисли, че баланса му пречи всъщност си пречи сам

Link to comment
Share on other sites

http://eu.battle.net/sc2/en/blog/761331

Добре, че сигурно няма да играя когато този патч излезне, че не знам какво ще правя.

Направо искат да затрият рийпъра като единица. Дали да не се иска и армори направо, че и там да се прави ъпгрейда за скорост... така тотално ще го преместим в мид-енд гейм. Голяма простотия.

Link to comment
Share on other sites

А като са почнали с глупостите защо не поискат за pool-а да трябва 2ри overlord? Трябвало първо депо после казарма... бати тъпотията..

Link to comment
Share on other sites

А като са почнали с глупостите защо не поискат за pool-а да трябва 2ри overlord? Трябвало първо депо после казарма... бати тъпотията..

 

Zerg>T

(Diam)49.6% win rate for Terran when fighting Zerg.

(Plat)44.5% win for Terran when fighting Zerg.

(Gold)49.5% win rate for Terran when fighting Zerg.

(Silver)51.6% win rate for Terran when fighting Zerg.

(Bronze)45.4% win rate for Terran when fighting Zerg.

 

P>T

(Diam)49.6% win rate for Protoss when fighting Terran.

(Plat)56.3% win rate for Protoss when fighting Terran.

(Gold)61.0% win rate for Protoss when fighting Terran.

(Silver)63.6% win rate for Protoss when fighting Terran.

(Bronze)59.0% win rate for Protoss when fighting Terran.

 

Our decision is to nerf Terran...

Защо?

Link to comment
Share on other sites

и аз това се чудих. Но тия проценти нещо не ми се виждат правилни. Според мен няма как повечето игри срещу теран да се печелят от зерг...

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо си мисля че съм играл много добре както и моя партньор и си викам - ей сега ще пусна replay-a във форума и като го изгледам забелязвам че противниците са играли относително зле и сме ги били основно заради избора на единици не друго. Ето все пак 2 битки от мен - критикувайте :)

 

Айде едната спряхме много върл ръш ама то като с другите простотии - ако не мине и противника отговори правилно губиш

djado-replays.rar

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица си слагам корейския саунд пак и почвам зерг :д

Hari udunta kura kusssssa :D или нещо такова

 

Ооооо..искам и аз...имаш ли линк или нещо от сорта как се сменя звука?

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв избор в custom games - само новата карта и разни други за 4+ играчи. Няма ЛТ, няма БС, няма Метал, нищо няма. Много е изнервящо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...