Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Ами всички, които аз съм следил последния месец ги взеха зерг. Cool, Dimaga, Idra. Ако искаш да ги преброим. :lol:

 

Зебалязвам, че всеки е готов да спори, но не видях и един да е готов да заложи срещу зерг. Или поне да даде категорична и точна прогноза. Като мен примерно. :wub:

 

 

 

 

Пред свършен факт и аз знам да казвам "никога не е трудно". :) Пробвай преди факта да свърши.

 

Tournament winners since release

 

Ticon_small.png - 22gold.png

Picon_small.png - 12gold.png

Zicon_small.png - 2gold.png

 

Tournament winners since 1.1

 

 

Ticon_small.png - 14gold.png

Picon_small.png - 5gold.png

Zicon_small.png - 4gold.png

Ricon_small.png - 1gold.png

 

 

0------0-------0

 

Готово, ТЛ са си играли да ги преброят. Предполагам, че на З трбява да сложим +1 за победата на идра.

 

Edit: Редакция да излязат праявилно картинките.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Много се радвам, че бях опроверган :)

 

Но не мисля, че новият пач оказа особено голямо влияние. Може би единственото по-имбаланс нещо е знанието, че няма да има супер ранни бараки и следователно спокойно може да се пусне първо хач. Но се видя, че и за това има лечение - пращаш СЦВ, пускаш ендж бей и дотам с ФЕ. Роучове така и не видяхме. Скоростта на медивака е намалена минимално, а така или иначе Идра засече всички дропове и беше подготвен. Това беше като цяло и мотото на този абсолютно едностранен финал - Идра беше подготвен за всичко. На ЛТ всеки уважаващ себе си теран ще тръгне за харас на есканда. Идра беше подготвен, успя да го спре без особени жертви и след това разчистването беше лесно. А на Зелнага Селект явно вече се беше предал - само марини срещу мас мута/блинг? Сериозно? Липса на торове = широко отворени врати за харас. И да беше сийджнал танковете, пак нямаше да има разлика.

На интервюто Селект си каза, че е мега изморен - то аз едва издържах само от гледане, представям си ако трябва през цялото време да играеш.

 

Колкото и хейтърски неща да се говорят за Идра, истината е, че има ужасно малко други зерги на неговото ниво.

 

 

 

'

Link to comment
Share on other sites

-

 

Удобно си пропуснал думите "всички големи", която употребих. Нали не твърдиш, че всички изброени 60-70 турнира са "всички големи", че няма да има за средни, малки по-малки. :)

 

Много се радвам, че бях опроверган :)

 

Но не мисля, че новият пач оказа особено голямо влияние. Може би единственото по-имбаланс нещо е знанието, че няма да има супер ранни бараки и следователно спокойно може да се пусне първо хач. Но се видя, че и за това има лечение - пращаш СЦВ, пускаш ендж бей и дотам с ФЕ. Роучове така и не видяхме. Скоростта на медивака е намалена минимално, а така или иначе Идра засече всички дропове и беше подготвен. Това беше като цяло и мотото на този абсолютно едностранен финал - Идра беше подготвен за всичко. На ЛТ всеки уважаващ себе си теран ще тръгне за харас на есканда. Идра беше подготвен, успя да го спре без особени жертви и след това разчистването беше лесно. А на Зелнага Селект явно вече се беше предал - само марини срещу мас мута/блинг? Сериозно? Липса на торове = широко отворени врати за харас. И да беше сийджнал танковете, пак нямаше да има разлика.

На интервюто Селект си каза, че е мега изморен - то аз едва издържах само от гледане, представям си ако трябва през цялото време да играеш.

 

Колкото и хейтърски неща да се говорят за Идра, истината е, че има ужасно малко други зерги на неговото ниво.

 

 

 

'

 

Преди срещата беше 99% сигурен, че Селект ще бие, сега обясняваш колко логично е било точно обратното. Видяхме бързи, безинтересни и предварително ясни игри. Защото терана знае, че опре ли се до мид и лейт гейм, там пък няма и 1% шанс дори, затова бърза.

Ама видя колко голяма е малката промяна в скоростта на медивака, първата игра го демонстрира ясно.

И не говоря толкова за имбаланс, а за това, че Близард гледат, кой от какво най-много се оплаква и бързат да го "оправят", което е нормално може би, парите идват от масовия играч. А зерг се вижда ясно, че е изключително силна раса и преди последния пач, въпреки това кавто виждаме: едновременен нърф на протос и теран и бъф на зерг ?!? WTF

И това ровичкане в баланса, при това не с кадифени ръкавици, ами с голямата балтия за мен е непонятно да го правят Близард. Има нещо гнило в Дания.

Link to comment
Share on other sites

Честно, ако ще игнорираме доста очевидните цифри и ще се хващаме дума за дума, ще си позволя да припомня първия турнир, който ми идва на ума в 3 през ноща - IEM NY го спечели Fenix (Т). Както и да е...определено не ми се спори.

 

Лека ви нощ от мен. Отивам да поспя, че от понеделник като почне ГСЛ-а и направо не знам, кога ще успявам да си изгледам мачовете.

Link to comment
Share on other sites

Честно, ако ще игнорираме доста очевидните цифри и ще се хващаме дума за дума, ще си позволя да припомня първия турнир, който ми идва на ума в 3 през ноща - IEM NY го спечели Fenix (Т). Както и да е...определено не ми се спори.

 

Лека ви нощ от мен. Отивам да поспя, че от понеделник като почне ГСЛ-а и направо не знам, кога ще успявам да си изгледам мачовете.

 

Ами честно и аз не искам да споря, то няма и за какво. А за да се определи колко е голям един турнир трябва малко, броя участници, кои големи имена са там и продължителността. И пак ще се повторя почти всички, да не казвам всички от големите турнири ги взимат зерг.

Предстои да видим ГСЛ2, отсега бих заложил крупна сума за зерг, а като видя и конкретните играчи мога да съм и по-подробен. Нека да видим.

 

Лека ти нощ и от мен.

Link to comment
Share on other sites

Определно няма смисъл да спориш - то при тия факти, не знам кой би се навил изобщо да спори. А това, че извърташ нещата го оставяме настрана.

 

Ама не, зергите получиха ОГРОМЕН бъф тоя пач, а с тва БРУТАЛНО ОСАКАТЯВАНЕ на тераните сега всички ще спрат да я играят тая раса...

Link to comment
Share on other sites

Ако не приземят мародерите, след време всеки ще блъска като селект само марин мардоер медивак и нищо друго.

Ако не приземят бейнлинг+мута, след известно време всеки ще играе зерг.

Бруталното осакатяване на терана осакати всички единици, с които не играя. Ако махнат и мародерите, теран играчите ще са принудени да правят МОИТЕ ЕДИНИЦИ И МОИТЕ БИЛД ордъри. Съответно аз съм поласкан....

 

А, и все още не смятам, че която и да е раса е небалансирана, но и все още смятам, че освен Cool, всички други зерги са некадърници. Идра е ВСЕ СЪЩОТО БЕЗДАРНО лайно, научило някой и друг трик и разбрал, че не трябва да се правят грешки и че е хубаво да имаш вижън по картата. Няма вдъхновение в тая раса, освен един продавач на плодове. И да им бъфнат всички единици, ако не си сменят стила зергите (демек да копират от други зерги), няма да го бъде. Проблемът е предсказуемостта. Начало - три начала: спийдлинги, роучове или бъст, скаутва се със СЦВ. Средна игра, прави спайър и/или бейнинг и/или роуч+ хидра. БАХТИ НЕКАДЪРНИЦИТЕ. Късна игра, или теква за Ултри или теква за Брууд лордове. КАК ДА ПОБЕДИ СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИЯТ ЗЕРГ, като средностатистическият теран (АЗ) може със затворени очи да предскаже всеки един от ходовете му?

 

Разчупете, бРАТЯ, докато не е късно. Инфестори, бъроу. Маса куийнове + найдъс (ТВА Е ИМБА !). ИЗМИСЛЕТЕ НЕЩО, стига гледахте корея.

 

П.С Съжалявам за негодуванието си, но то е предизвикано от нежеланието ми играта да стане копие на една друга игра, където има 1 до 3 билда срещу всяка раса и всеки си го разцъква така.

Link to comment
Share on other sites

Определно няма смисъл да спориш - то при тия факти, не знам кой би се навил изобщо да спори. А това, че извърташ нещата го оставяме настрана.

 

Ама не, зергите получиха ОГРОМЕН бъф тоя пач, а с тва БРУТАЛНО ОСАКАТЯВАНЕ на тераните сега всички ще спрат да я играят тая раса...

 

Играеш зерг, нормално е да говориш така. Аз пък не играя теран и виж как ги виждам нещата.

Зерг в мид и лейт гейм е изключително силен. Има корави единици колкото и другите раси, може да извади едновременно повече единици от всяка друга раса, и не стига това ами може да превключва юнит микса мигновено почти и както си иска. Сега в добавка нърфнаха наистина здраво другите две раси, като не стига и това ами направиха сградите на зерг като крепости.

Направиха и друго нещо което изглежда малко но не е, за хетчърито на експанда направиха така, че зерг да няма почти никакви притеснения от ранен харас на протос или теран. Това е огромен бъф, дава ти веднага предимство в икономиката, като съчетан с всичко друго прави разликата голяма. А и протос и теран особено в лейт гейм са в много по-уязвима позиция спрямо зерг. Шанса им е задължителен ранен харас, е да ама не, сега отрязаха и него. Дигнаха билд тайма на протоса, а сега и с този съплай преди бараката направиха зерга бетон и в най-ранния харас. С една дума остава един критичен период между най-ранния харас и мидгейма, който ако зерг го удържи другата раса е гг.

А и тук се видя как примерно с два инфестора спираш 6-7 хелиона изцяло и без никакви загуби, значи и там не е безпомощен.

Някак изкуствено почва да става, излиза една голяма група, която не може да се справи с дадена ситуация и хоп идва Близард и поправя ситуацията. И ако ще наблюдаваме такива големи промени и за в бъдеще ще орезилят брилятното си произведение.

 

Простичко казано не ми се гледат финали като този последния или като този на ГСЛ. Ако на някой му е харесал финала нека ме поправи.

Link to comment
Share on other sites

Айде пак всички почнаха да стават сериозни. Не може ли просто да се наслаждаваме на играта и да споделяме радостта. 5 лв. са розовите очила на пазара :P

 

 

Айде, нещичко да се посмеете малко:

 

50n12d.jpg

Day9 - pew pew pew

 

 

9jq1wy.jpg

 

Day9 - dig dig dig

 

Edit:

 

NCOSE.gif

 

To cum or not to cum?

Link to comment
Share on other sites

Преброих мачовете на всеки от финалистите - Селект е изиграл общо 27, а Идра 17. Селект игра почти без почивка, докато Идра имаше около 2 часа преди финала. Човек трябва да е много наивен, за да си мисли, че това не оказва влияние на психическото и физическото състояние.

 

@Baba_qga - евала ти, че се опитваш да играеш разнообразно и креативно с теран. Истината обаче е, че масата терани срещу зерг играят по един и същ начин - малко хелиони, малко банши, после марини, торове и танкове. И нали зергът е раса, която се нагажда според това какво прави опонента. Еми нагаждат се, виждат, че мута/блинг работи, и правят мута/блинг. Както и Селект срещу всички протоси снощи - случайно да направи нещо друго, освен МММ? Не. Просто знае какво работи, има извънземен апм и му се получават нещата.

 

Гладен съм...

 

Пакет с риплеи от MLG: http://www.mediafire.com/?39nayu1qap3c6yh

Link to comment
Share on other sites

Преброих мачовете на всеки от финалистите - Селект е изиграл общо 27, а Идра 17. Селект игра почти без почивка, докато Идра имаше около 2 часа преди финала. Човек трябва да е много наивен, за да си мисли, че това не оказва влияние на психическото и физическото състояние.

 

@Baba_qga - евала ти, че се опитваш да играеш разнообразно и креативно с теран. Истината обаче е, че масата терани срещу зерг играят по един и същ начин - малко хелиони, малко банши, после марини, торове и танкове. И нали зергът е раса, която се нагажда според това какво прави опонента. Еми нагаждат се, виждат, че мута/блинг работи, и правят мута/блинг. Както и Селект срещу всички протоси снощи - случайно да направи нещо друго, освен МММ? Не. Просто знае какво работи, има извънземен апм и му се получават нещата.

 

Гладен съм...

 

Пакет с риплеи от MLG: http://www.mediafire.com/?39nayu1qap3c6yh

Точно извънземното апм на селект е причина каквото и да прави, да е успешно, но ми се иска силата силата на един играч да е и в непредсказуемостта му а не само в микрото му, затова ТЛО има чак такива успехи (не ме разбирай погрешно, ТЛО не ме кефи) Съответно от РТС играта се превръща в клик-фест (което е яко, но не чак толкова). Истината е, че засега Старкрафт 2 не се е превърнала в това, в което се превърна Уаркрафт 3 (12 общо възможни разигравания на топ ниво), но може би отива натам. Докато вижте Старкрафт 1. Има толкова избор на стратегии, билд ордъри, красоти, нинджа дропове и всякакви чудесии, които правят възможно никои две игри да не са същите. Ей т'ва искам и не само от зергите, искам го и от тераните, и от протосите.

Link to comment
Share on other sites

Както и Селект срещу всички протоси снощи - случайно да направи нещо друго, освен МММ?

 

Абе срещу колоси не става - ей сега един се опита да прави марини и пожънаха огромен "успех" срещу 4 zealot-a, 4 stalker-a и 2 colos-a... много грозна гледка 30+ марина срещу няколко колоса... или пък маса зерглинги. Преди време един реши да пробва дали може да бутне 5-6 колоса с лимит зерглинги... е не успя :)

 

 

 

ПС: Сини хелиони (то май няма значение сини ли са или не) срещу имортали... пожънаха странен успех... вероятно защото серсема реши вместо да се бие с 2та имортала срещу 8те хелиона да бяга но странно бързо им стопиха щита...

Link to comment
Share on other sites

Psy, утре кога си на линия да тествам малко? Тея дни като че ли започвам малко да възвръщам форма, но може и просто да се падам с кухи противници :)

Link to comment
Share on other sites

http://tv.esl.eu/de/esltv_stream/#/de/esltv_stream/stream/55-flv-proxy

 

Финал на Go4Sc2 47 - Lalush vs Goody - 1:1

 

На Зелнага Гуди успя да спре ФЕ с рийпър/бункер ръш (нямало вече ранен харас, да бе :) ) и Лалуш се предаде.

На ЛТ обаче зергът успя да развие лудото макро и с помощта на хиляди инфестед терани унищожи мас мек армията на Гуди. Много роуч дропове, много инфестор плей - все едно е слушал съветите на Baba_qga :)

Третият сет ще бъде на Шакурас. Гуди се опитва да приложи същата тактика от първата игра, но този път се забавя прекалено много, Лалуш вади роучове и спира ръша. Следва пуш с мародери и марини, който Лалуш спира с роуч/линг/дрони. При втория пуш излизат мути, бърза контра и ГГ.

Мач пойнт на Металополис!

Link to comment
Share on other sites

http://tv.esl.eu/de/esltv_stream/#/de/esltv_stream/stream/55-flv-proxy

 

Финал на Go4Sc2 47 - Lalush vs Goody - 1:1

 

На Зелнага Гуди успя да спре ФЕ с рийпър/бункер ръш (нямало вече ранен харас, да бе :) ) и Лалуш се предаде.

На ЛТ обаче зергът успя да развие лудото макро и с помощта на хиляди инфестед терани унищожи мас мек армията на Гуди. Много роуч дропове, много инфестор плей - все едно е слушал съветите на Baba_qga :)

Третият сет ще бъде на Шакурас.

 

 

PSYCHOSIS 10x за линка.

 

Успях да гледам само 3-тия. И беше тъжна картинка, отново няма интрига.

Всичко само потвърждава по-ранните ми думи, ако терана не вземе играта преди мид е гг. Тъжно.

 

А за зрител като мен е дори по-лошо. Губи се идеята от киното като дядомраз спомена.

 

И дано Близ да вземат да се поспрат.

Link to comment
Share on other sites

Погледни го така - дълго време зергите плакаха, сега е време да се порадват :)

 

Междувременно Димага бие Тарсон 3:0 на финала на Zotac Cup!

 

Гуди май ще изравни резултата - за трети път прави рийпър/бункер харас и изнася куп дрони. Не виждам как Лалуш може да се върне в играта.

Link to comment
Share on other sites

PSY и на Гуди ли ще му сложиш диагноза уморен ? :)

 

Селект 10 минути преди мачовете с Идра ринеше протоси в игри по 30 + минути и изведнъж дойде зерга и две бързи 7-8 минутни игри. :wacko:

 

Абе нека се радват съгласи ме, ама се губи половината от играта, а именно киното. Почти всеки е 50/50 играене гледане, а има и такива като мен 100 гледане, помисли каква загуба става така. Маса безинтересни мачове, забелязах че да гледам единицата е по-интересно в момента отколкото 2

 

и по-специално звп и звт.

Засега само пвт радват.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да не ме кефи бъфа на лебарките като протос, се радвам, че ако ще има някоя по-силна раса за момента (може би просто защото хората нямат опит с промените) то предпочитам да е зерг. Тераните по принцип са ми скучни за гледане, а до сега направо ми се повръща да ги гледам навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

A Tarson дето е паднал от Димага въобще не е изненада. И това го казвам независимо от булшитите на Близ. Слаб е според мен, не е от класата на големите.

 

А с добавката от Близ не го виждам някога да вземе турнир в който има зерг, дори и по-слабичък.

 

Верно ли Мороу минава зерг ? Че някъде го мернах.

Link to comment
Share on other sites

Да, специално е пуснал тема в ТЛ. След смяната падна от около 2000 точки на 1400. Последно каза, че ще наблегне пак на теран за 2-3 седмици заради някакви турнири, после минава само на зерг, докато не се върне на 2000 точки.

 

Лалуш в крайна сметка загуби, но като цяло 2 победи за зерг в рамките на 2 дни - никак не е зле.

Link to comment
Share on other sites

Правилно ли разбирам от това което виждам, че ако зерг се опази качествено. Не допусне огромни загуби до мид гейм след това противника е гг.

Защото почти не съм видял някой да победи зерг, без да успее да го харасне сериозно. Дребните харасчета не се броят, не правят разлика за зерга.

Специално тераните ги гледам как яко напъват да харасват и ако се опази зерга даже и до битка не се стига голяма. И не става дума за това, че като харасваш не си гледаш икономиката и производството. Говоря и за най-сериозните терани. Докопа ли се зерга до мид без сериоизни пропуски в отбраната другия е гг.

 

С една дума, ако си теран и основно си гледаш икономиката 99% си гг вс зерг.

Докато за зерг е обратно гледаш си икономиката, пазиш се и стигнеш ли мид, основно извадиш ли мутс бай бай Канзас .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...