Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Е то това винаги е било така - ако оставиш зерг да хване половината карта, става страшно. Проблемът беше, че преди ранните харасвания бяха до голяма степен смъртоносни, защото оставяха зерга силно осакатен и последващата атака го довършваше. Последните промени целят именно това - да облекчат ранния харас. Това до голяма степен е постигнато - както се видя преди малко, тераните доста успешно могат да прилагат рийпър/бункер/сцв ръш, а протосите могат същото с канони. Тоест ФЕ на зерг не е 100% сигурен, както много хора мислят. Още повече, че вече е "модерно" и другите раси да ФЕ - виждал съм командни центрове и нексуси преди 25 съплай. Всепризнат факт е, че зергът има нужда от поне една база в повече.

 

Аз приключвам деня с победа срещу диамантен теран - фейк мас мута = доста кули, марини и торове, след което се изсипвам със 120 съплай роуч, после още толкова, после отново мута, после зерглинги и тъкмо да извадя ултри, той излезе. Пичът не беше от най-интелигентните играчи, но това не ми попречи да се изкефя на the swarm effect :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Оставиш ли зерга без проблеми да хване 2-3 бази ще те залива с единици и ще може да възпроизвежда армията си 2 пъти по-бързо от теб = гг.

Link to comment
Share on other sites

Погледни го така - дълго време зергите плакаха, сега е време да се порадват :)

 

Междувременно Димага бие Тарсон 3:0 на финала на Zotac Cup!

 

Гуди май ще изравни резултата - за трети път прави рийпър/бункер харас и изнася куп дрони. Не виждам как Лалуш може да се върне в играта.

Като не играе ВСЕКИ ПЪТ ПО ЕДИН И СЪЩИ СКАПАН НАЧИН !

 

Аз приключвам деня с победа срещу диамантен теран - фейк мас мута = доста кули, марини и торове, след което се изсипвам със 120 съплай роуч, после още толкова, после отново мута, после зерглинги и тъкмо да извадя ултри, той излезе. Пичът не беше от най-интелигентните играчи, но това не ми попречи да се изкефя на the swarm effect

 

Тек суичът на зерг в мид/лейт гейм е нещо колкото предсказуемо, толкова и неспируемо :) В момента, в който зергът почва да прави мути, аз пускам конкъшън на мародерите. В момента, в който ме налива с роучовете, пускам торовете. ПРЕСКАЗУЕМ шит, но понякога работи.

 

 

Аз пък си открих нова стратегия с теран срещу зерг. Михихихи !

Link to comment
Share on other sites

Нормално е в лейт гейм зерга да е много силен, защото се очаква че е взел цялата карта. И все пак ако имаш 1 даже 2 бази по малко още имаш шанс. Представи си зерга да има 1-2 бази по малко от теран. 100% гг.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е в лейт гейм зерга да е много силен, защото се очаква че е взел цялата карта.

 

Не позна. Не се очаква да е взел цялата карта. Очаква се да има горе-долу толкова бази колкото коя да е от другите раси. То и с протос ако имам 2 бази повече от противника е ГГ.

 

ПС: Я зергите да кажат кои юнити мразят най-много (освен мародери и тор)? Един познат ми каза че мрази дори повече от тях колоси и темплари

Link to comment
Share on other sites

Аз най-много мразя хелиони и феникси. Особено феникси! Когато ги видя, нещо в мен се пречупва. Знам, че ще мрат оврита, дрони и куинове даже. А като почнат да обикалят в кръг около мутите и да им се плезят...идва ми да си издера очите. Разбира се, ако успееш да скаутнеш не е толкова зле, но все пак са хипер досаден юнит. А хелионите - последно покрай тях щях да получа нервна криза. Хем се приготвих със спайнове и куин, хем пак успяха трима да оцелеят, да влязат в мейна и да оставят дузина малки дрончета без мама и тати.

 

Вижте един готин клип в чест на Glade:

http://www.youtube.com/watch?v=bQhLmUERNoE&feature=player_embedded#!

Link to comment
Share on other sites

Тъй като явно съм най-големият нърд в тази тема, ще взема да направя нещо като live blog на GSL за хората, които нямат възможност да гледат, но искат да знаят какво става. Може и да няма такива хора, кой знае :)

 

 

 

 

И така, официално откриване на GSL Season 2: /фанфари/

 

10gslbanner.png

 

DAY 1

 

Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png FruitDealer vs ChaosTheory terran.png

 

protoss.png NEXGenius vs rain Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

 

protoss.png oGsInca vs Aya terran.png

 

terran.png Maka vs Banbanssu protoss.png

 

terran.png ManofOneway vs Happiness terran.png

 

Шампионът от първия турнир и идол на хиляди wannabe zerg masters - FruitDealer (aka Cool) - ще откриe касапницата днес срещу неизвестния за мен ChaosTheory (aka ButterflyEffect). ZvT изглежда е най-силният MU на Cool, така че очаквам бързо и лесно 2:0!

 

Първи сет на Blistering Sands. Теранът излиза с 2 сцв и пуска 2 прокси ракс пред рампата на Фрут! Супер наглост! :) Фрут праща 2 дрона, убива 1 сцв и спира бараките. Фрут прави контра с роуч и лингове, разбива скалите на задния вход = ГГ!

Втори сет на Scrap Station! Теранът блокира експото с engineering bay. Второто хачери е доста забавено. Теранът май се подготвя за дабъл банши и междувременно трепе оврита с викинг. 2 банши срещу 3 кралици - по една жертва и за двете страни. Идват още 2 банши, но вече има мута! Теранът атакува с банши, танк, марини и хелиони, Фрут спира атаката с мута/линг, пуска златно експо, контра и ГГ!

Link to comment
Share on other sites

- Може и да няма такива хора, кой знае :)--

 

Определено има. Благодаря за което. А за фрут дилъра е ясно. Минимум финал.

Боксер много ме радва, че участва. Дано да е задобрял достатъчно, че с неговата креативност много очаквам.

 

PSY забелязваш ли как пак няма интрига дори. Клони към замръзване. :)

 

И след като станат напълно безинтересни звт и звп, очаквам поредната балтия от Близ. Такова нещо преди е нямало, направят булшит после го замажат, после замажат замазката и така нататък.

Link to comment
Share on other sites

Не бързай с радикалните изказвания. Все пак това беше може би най-добрият зерг срещу някакъв незнаен теран. Нека видим какво могат да направят "големите".

Link to comment
Share on other sites

Не бързай с радикалните изказвания. Все пак това беше може би най-добрият зерг срещу някакъв незнаен теран. Нека видим какво могат да направят "големите".

 

Е аз горното го казвам в светлината на последните масови победи на зерг по всички фронтове. Доста неестествено изглежда, до скоро почти нямат взети турнири, а сега почти нямат загубени турнири. Селект от големите ли е ? Че там бяха още по-скучни дори игрите. Преди да кажеш, че е бил уморен си спомни как и Димага го разпиля, и то преди последния пач. Да не говорим сега какво го чака.

 

Сега съм любопитен на звп което следва, какво ще се случи. :) Да предположа ли ?

 

Да добавя нещо, може би наистина зерг се нуждаеха от бъф. Но на Близ им е изчезнала фината настройка. Пипат много недодялано засега.

Link to comment
Share on other sites

Селект е от най-големите. Продължавам да твърдя, че умората тогава си каза думата. И нека не класифицираме два спечелени турнира от зерг като най-драматичния обрат в историята на играта :) Когато в топ 20 на света има 14 зерга, 4 протоса и 2 терана, тогава може да говорим за нещо гнило в Дания.

 

Но стига с безплодните дискусии, започва PvZ на Лост Темпъл! Close positions - 2 гейт в това положение преди беше достатъчно, за да изнесе зерга. Сега обаче няма да стане! Рейн все пак решава да ФЕ! Джиниъс пуска втори гейт! Кроно на 2 стокъра. Още два гейта. Прокси пилон на златното експо, Рейн праща спийдлинги, но има доста зелъти. Джиниъс се подготвя за експо. Леърът е готов, протосът напира със зелът/стокър/сентри, зергът масира спийдлинги и роуч. Чудесен ФФ, всичкото зерглинг измира. Рейн пробива блокадата с роучове, но Джиниъс засега удържа със стокъри. Инбейс хач за Рейн. Поредна мощна атака с роуч и спийдлинги, протосът едва удържа. Блинк е готов, започва лудото микро. Последният роуч умира, Джиниъс контрира с 10+ стокъра. Цял куп оврита попадат под ножа = ГГ! Много силен натиск на зерга, но с по-добро позициониране, ФФ, канони и по-добър рейндж на стокърите Джиниъс успя да удържи и последващата атака приключи играта. Зергът трябваше да мине на хидри.

 

 

Втори сет на Delta Quadrant! Cross positions! Отново ФЕ за зерга, Джиниъс пуска Фордж. Канон ръш? 2 канона + 1 зелът на експото. Рейн атакува с дрони и зерглинги, убива зелъта, но идва още един, каноните са готови = ГГ!

 

Zerg OP? :)

Link to comment
Share on other sites

Селект е от най-големите. Продължавам да твърдя, че умората тогава си каза думата. И нека не класифицираме два спечелени турнира от зерг като най-драматичния обрат в историята на играта :) Когато в топ 20 на света има 14 зерга, 4 протоса и 2 терана, тогава може да говорим за нещо гнило в Дания.

 

Но стига с безплодните дискусии, започва PvZ на Лост Темпъл!

 

Съгласен.

 

Сега според коментаторите наблюдаваме един от най-добрите протоси, срещу не особено известен зерг. Само се надявам да е интересно поне.

Link to comment
Share on other sites

Днес май мачовете ще са болезнено едностранни. :)

 

Идва ред на още един зверски протос - Inca!

 

Първи сет на Металополис, отново cross positions! Нищо интересно засега - гейт, кор за протоса, 2 ракс + тек лаб за терана. Инка пуска дарк шрайн, теранът вече има 4 ракс + eng bay. 2 DT влизат в главната база на терана и го принуждават да върне цялата си армия. Падат доста сцв. Протосът масира зелъти + charge. Отказва се от атаката, пуска 2 робо + съпорт бей и втори експанд. Теранът също експандва, но Инка му влиза с 4 колоса, мас зелът, мас стокър. Ая спира атаката с МММ + викинги, след което спира и третия експанд на Инка. Два Форджа за Инка + мас хай темплари. Ая дропи мародери в главната база, а Инка му отговаря с мощен пуш - зелъти, имортали, стокъри, хай темплари. Дузина викинги седят и си бъркат в носа. Няколко сторма и био армията на Ая пада = ГГ!

 

Втори сет на Delta Quadrant, close positions в дясната част на картата. 4 гейт с прокси пилон, но теранът го вижда и прецаква плановете. Втори пилон на същото място, и той пада, трети пилон след него...странна тактика. Инка отново теква ДТ. Ая губи 3 депа и няколко сцв, но вади Рейвън и спира атаката. Невидими баншите, Инка няма робо! Уау, чудесна контра на Ая, био армия + баншита! ГГ!

 

Трети, решаващ сет на Зелнага! Дали Инка няма да си тръгне още днес? И двамата играчи скаутват всички възможни позиции за сирене. 4 ракс + ФЕ за терана, Инка пуска старгейт, но Ая скаутва с рийпър! Войд рей + 3 стокъра тръгват към експото на терана. Прокси пилон, уорп стокъри в главната, втори войд...ГГ! Как може да скаутнеш старгейт и да продължиш да правиш мародери?!?!?

 

Следва още едно PvT. Очаквам лесна победа за Мака!

Първи сет, Металополис, close air positions. 3 ракс срещу 2 гейт експо. Рийпър в минералите на главната база, мас био на експото, лоши ФФ = ГГ!

 

Втори сет, Шакурас, close positions в горната част на картата. 4 гейт срещу 2 ракс + експо. Протосът разбива депо на входа, ФФ зад бункера, за да предотврати поправяне, Мака дърпа сцв - ГГ! 4 gate FTW! :) Maka изглежда бесен.

 

Трети сет, Steppes of War! Maka крие барака зад минералите на експото си! WTF? Бункер ръш! Перфектен ФФ на рампата, зелът и проби избиват всичко! FAIL! Протосът контрира със стокър/зелът, но на рампата среща 2 бункера + сцв за поправяне. Единият бункер пада, но с много жертви от страна на протоса. FAIL! Колоси за протоса, гоуст + нюк за терана! Нюк в експото, всички проби измират! Още 2 нюка са на път. Няма значение, Мака напада с огромна био армия, изнася всичко за секунди, ГГ, след което си нюква армията! :)

Link to comment
Share on other sites

Време е за легендата BOXER! Публиката полудява :) It's about time!

 

Първи сет, Лост Темпъл, close ground positions. Boxer ръшва с 3 марини и сцв, убива 2 марини и куп сцв, преди да бъде спрян. Клоук баншита за Happiness, викинги за Boxer. Двустранна атака с баншита, няколко сцв умират, но Boxer разчиства със скан и викинги. Абсолютно еднакви армии и за двамата - викинги, рейвън, танкове, марини, мародери - от всичко по малко. Дроп в главната на Боксер - падат две двойни депа, но за сметка на това пада и пълен медивак. Тази игра може да продължи с часове - и двамата са разпънали танкове по средата и чакат някой да сбърка. Боксер обаче пуска още 2 експанда с ПФ. Боксер развеселява публиката с гърчещи се викинги :) ГГ - Боксер разсейва Хепинес като му напада второто експо, а междувременно премества танковете си в центъра и изнася всичко за секунди.

 

Втори сет на Зелнага. ФЕ за Боксер, Хепинес атакува с танкове и марини, но бива пресрещнат - губи всичко. Контра на Боксер, качва се по рампата, избива много сцв и се прибира. Двустранна атака на боксер - малко мародери в експото, танк и марини в главната - ГГ! Момичетата в публиката се подмокрят :D

 

Това беше за днес, напълно очаквани резултати, големите имена продължават напред:

Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png FruitDealer vs ChaosTheory terran.png

protoss.png NEXGenius vs rain Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

protoss.png oGsInca vs Aya terran.png

terran.png Maka vs Banbanssu protoss.png

terran.png ManofOneway vs Happiness terran.png

Link to comment
Share on other sites

PSY браво на теб! И талант имаш не малък.

 

Излезе важна работаобачеи не успях да видя Боксер. Някой да има идея за вод някъд, реп едва ли ще има,но поне някой да стриимва водове някъде ?

Link to comment
Share on other sites

На мен току-що един зерг ми показа как се играе правилно - прави бързи зерглинги и тормоз тук и там колкото да ни държи в базата и 2мата, после прави муталиски пак със същата цел... и докато се разправяме с него и правим тук и там кула и работници които успява да изтрепе те хванали 2мата картата и пристигат с армия която няма спиране (много ултралиски, зерглинги, thor-ове и мародери неговия човек) всъщност цялата игра зерга я направи терана и нищо да нямаше тези ултралиски които дойдоха щяха да ни видят сметката...

Link to comment
Share on other sites

Някои хора са на работа, други още спят, а трети зяпат GSL :)

 

10gslbanner.png

 

DAY 2

protoss.png Bleach vs Loner terran.png

terran.png Boxer vs BabyWerra Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

terran.png Apple vs Phoenix Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

terran.png TLO vs BabyByebye protoss.png

--------------------------------------------------------------

protoss.png Choya vs Rain terran.png

terran.png Ensnare vs Suzy protoss.png

protoss.png Ace vs Kyumer terran.png

protoss.png HongUnPrime vs Kyrix Zerg_SC2_Icon.png.-m0.png

terran.png HopeTorture vs Flint terran.png

 

Game 1 - Bleach vs Loner

Set 1 - Scrap Station: протосът решава да приложи изключително рядко срещаната тактика 4 гейт, теранът теква за банши. Блийч атакува с доста стокъри, убива бункер, бая сцв, банши - ГГ!

Set 2 - Delta Quadrant: close positions в долната част на картата. Лоунър ръшва с маринка, мародер и сцв срещу 1 стокър и постоянно праща подкрепления. След много микро остава само 1 стокър. Лоунър сканва дарк шрайн! Както винаги, след провален ДТ ръш теранът контрира а мас био армия и рейвън. ГГ!

Set 3 - Steppes of War: скука в началото, теранът вади банши, протосът колоси и експанд. Хмм, био срещу мас колоси. Пристигат 4+ викинги, Блийч контрира с 2 старгейта за феникси. Мас викинги + мародери се оказва по-добра комбинация от феникс+стокър+колос. ГГ!

Link to comment
Share on other sites

А аз не спах, за да играя и гледам Дей9 и после ГСЛ, но дейлито го кенсълнаха :( и сега не знам цял ден как ще гледам докато дойде ТЛО.

2$ даже платих, доста пифко е в HQ. Малко е замазано де, но поне не е пикселизирано. ГСЛ1 беше с по-добро време, но явно искат да го направят по-лесно за гледане в америките.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...