Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

В крайна сметка кой спечели пари от турнира и по колко им дават?

 

Prize pool

 

Offering $170,000 per tournament* Spread among all players as follows:

Total $170,000

1st $85,700

2nd $25,700

3rd $8,600

4th $8,600

5th-8th $3,400

9th-16th $1,710

17th-32nd $430

33th-64th $260

 

 

 

Можех да се обзаложа, че така ще свърши. Всъщност го казах още като НТ отстрани Енснаре.

 

Щеше да е много по-различно с Енснаре. Жалко за всички. НТ просто напипа добър билд срещу който нямаше добра контра още.

 

За съжаление имаше далеч по-добре игри от финала и единия полуфинал.

 

Cool е навсякъде! Няма такъв контрол

 

Това се получава като разликата в нивата е осезаема. Рейнбоу не беше за финала простичко казано.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Много слабо разпределение на първите 3 места.

edit: мхм, още не ставам, явно трябва още 5-6 дни да не играя. да излиза диаблото вече, че взе да ми писва :д

Link to comment
Share on other sites

Айде пак в топ 10 в лигата ми съм... какъв кеф е да спреш 6pool+proxy ръш и после да ги накажеш подобаващо... а най-готиното е как ми дойдоха с 5 баншита в базата докато той се занимава да ми гони пробите из картата (щото ги засилих на gold-a) аз му налях 4 имортала и 15тина стокъра (и още толкова моя партньор) и докато си разхожда баншитата взеха че дойдоха и обзървърите... почупи 2 имортала и 4-5 сталкъра ма дотам... и после излезе без да каже и дума :lol:

 

Що толкова некултурен народа напоследък. Правя аз простотии, не минават - поздравявам опонентите че са ме спряли извинявам се на партньора и без лоши чувства. Или пък виждам че играят хората по-добре от мен/нас - правя им комплимент за това. Какви са такива хора да се дразнят като не бият като че ли пари губят от цялата работа...

Link to comment
Share on other sites

Айде пак в топ 10 в лигата ми съм... какъв кеф е да спреш 6pool+proxy ръш и после да ги накажеш подобаващо... а най-готиното е как ми дойдоха с 5 баншита в базата докато той се занимава да ми гони пробите из картата (щото ги засилих на gold-a) аз му налях 4 имортала и 15тина стокъра (и още толкова моя партньор) и докато си разхожда баншитата взеха че дойдоха и обзървърите... почупи 2 имортала и 4-5 сталкъра ма дотам... и после излезе без да каже и дума :lol:

 

Що толкова некултурен народа напоследък. Правя аз простотии, не минават - поздравявам опонентите че са ме спряли извинявам се на партньора и без лоши чувства. Или пък виждам че играят хората по-добре от мен/нас - правя им комплимент за това. Какви са такива хора да се дразнят като не бият като че ли пари губят от цялата работа...

Аз лично не поздравявам повечето играчи, които ме бият...просто нямам толкова високо мнение за нивото си, че да кажа GG. И да съм бил, и да съм паднал, е средна игра. Издиша ми макрото, т'ва е.

 

Виж, ако е кратка играта, тогава всичко е наред. Може и да е ГГ

Link to comment
Share on other sites

То не че аз се имам за особено добър ама като падам не псувам партньора че бил зле или нещо... е този следобед нападат го партньора, виждам че не мога да помогна особено (като начало защото си беше запушил базата и докато обиколя трябваше да мина през половината карта) и аз за по-лесно се наливам на противниците с някакви сталкъри и колоси.. а моя почва да ми спами по картата, после пише "fu noob" и излиза... аз на негово място даже бих го поздравил за доброто решение защото докато ми изринат моята база има голям шанс той да ги изрине тях или поне единия пък после да успее и да спре атаката и верно става 1:1 пък аз ще гледам а понякога е по-добре така отколкото да ме спасява на всяка цена. (бахти така обясних сигурно казах 1 и също нещо поне по 3 начина)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не поздравявам повечето играчи, които ме бият...просто нямам толкова високо мнение за нивото си, че да кажа GG. И да съм бил, и да съм паднал, е средна игра. Издиша ми макрото, т'ва е.

 

Виж, ако е кратка играта, тогава всичко е наред. Може и да е ГГ

Ха, ти явно си ми абсолютен антипод :) Мен пък микрото ми е ненормално зле, все не ми стига времето да си нацвъкам всичко :( Може би поради тази причина и хич не мога да играя зерг.

Link to comment
Share on other sites

Що пък със зерг да ти трябва микро толкова. Точно като играя със зерг APM-то ми е най-ниско. Пускаш ларви със кралицата, правиш маси паплач и после атака в еди коя си посока... то кой знае колко микро няма там. Не е като да си блинкваш стокърите или да пазиш колосите... само с инфесторите малко повече зор, но дотам. Микро на зерглинги няма как да правиш... само номера да цъкнеш "move" накъде зад вражеските редици и като ги заобиколят да дадеш атака а не да се тъпчат отпред всичките. Някой да ме поправи какво изпускам толкова относно микрото при зергите...

 

На всичкото отгоре гадините се подреждат идеално при атака - зерглинги, хлебарки, хидри.

 

А да само с бейнлингите трябва леко микро не може да дадеш атака в еди коя си посока - там малко по-тактично трябва да се подходи за да се разпльокат в най-правилното място.

Link to comment
Share on other sites

Що пък със зерг да ти трябва микро толкова. Точно като играя със зерг APM-то ми е най-ниско. Пускаш ларви със кралицата, правиш маси паплач и после атака в еди коя си посока... то кой знае колко микро няма там. Не е като да си блинкваш стокърите или да пазиш колосите... само с инфесторите малко повече зор, но дотам. Микро на зерглинги няма как да правиш... само номера да цъкнеш "move" накъде зад вражеските редици и като ги заобиколят да дадеш атака а не да се тъпчат отпред всичките. Някой да ме поправи какво изпускам толкова относно микрото при зергите...

 

На всичкото отгоре гадините се подреждат идеално при атака - зерглинги, хлебарки, хидри.

 

А да само с бейнлингите трябва леко микро не може да дадеш атака в еди коя си посока - там малко по-тактично трябва да се подходи за да се разпльокат в най-правилното място.

 

Ти си първият играч, който казва, че със З не му трябва АПМ :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе да, със зерг не трябвало микро... Аз след игра със зерг съм пулс 180, ръцете ми треперят и в кенефа по навик помпя ларви...

Link to comment
Share on other sites

Абе, Дядо, да играеш зерг си трябва бая повече микро, от колкото останалите раси, според мен. Трябва да усещаш кога точно се илзюпват ларвите на кралицата, за да не трупаш прекалено енергия, защото тя не е като мулетата - гледаш събрала се енергия и лепваш 4 мулета за 1 секунда и си пей сърце, или пък еквивалента при протосите... В същото време трябва да следиш крийп туморите дали се развиват правилно, отделно ако си с повече апм трябва и овритата да управляваш за допълнително разпостранение на крийпа. И тва са неща, които другите раси изобщо ги нямат, а си искат време, за да ги свършиш...

Link to comment
Share on other sites

http://eu.battle.net/sc2/en/blog/761323

 

HuK не му ли става малко неудобно, а? А пък наш Зийракс явно отново е почнал да играе и е топ 5 ЕУ и топ 30 в света. Направо да се запише за ГСЛ3.

 

Аа, ясно - почнал е теран.

Link to comment
Share on other sites

На върха явно е доста скучно - погледнах профила на Zeerax, последните му 9 поредни игри в ладер са срещу MadFrog (5 победи, 4 загуби). Представям си какво е било:

1 игра: glhf, glhf

2 игра: rematch time!, yeah!

3 игра: lol you again, lol

4 игра: oh come on, yep it's me again

5 игра: this is ridiculous, i know

......

......

9 игра: nooooooooooooooo, aaaaaaaaaaaaaaaargh

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Доколкото го познавам чушомир - може и 20 игри поред да изиграе с един опонент, ако е силен и склонен към разнообразие в стратегиите, а доколкото знам - MadFrog отговаря на тези условия.

 

Ред: Спане - той Чуш е над тия неща :D

Link to comment
Share on other sites

И тва са неща, които другите раси изобщо ги нямат, а си искат време, за да ги свършиш...

 

Това да... но по време на битки като че ли не е необходимо толкова като при протосите примерно

където на почти всички юнити трябва да им обясняваш персонално какво да правят... освен ако армията ти не превъзхожда тази на противника значително тогава просто даваш атака а сталкърите ги блинкваш напред да не могат да избягат гадовете... иначе персонално се обясява на зийлотите кого да бият след него кого и т.н. на стокърите също и след това колосите почваш да ги дърпаш назад-напред че да не ги избият бързо бързо...

 

Със зерг в битката е по-скоро наглеждане как се развива и да дръпнеш нещо леко напред или назад... рядко примерно хлебарките да атакуват, после крачка напред/назад, пак атака, пак крачка и така...

 

 

ПС: Установих че темпларите не мога да ги ползвам ефективно... както и рейвъните и призраците.. уникално добри юнити са и могат невероятни мизерии да направят... само че толкова високо APM не мога да докарам че да ги ползвам като хората...

Link to comment
Share on other sites

Ами да, ето за това ти трябва високо амп - за да можеш да ползваш пълноценно единици като тези, които си изброил. Аз лично напоследък много почнах да ползвам заряването на хлебарките. Направо е златно срещу стокъри, особено ако протоса още не е изкарал обзървър. Направо можеш да му разкажеш играта ако влезеш в базата му. Не може да ти фокусира хлебарките и му правиш стокърите на салата. Но си е много играчка да ги заряваш и изравяш през 1 секунда, а през това време да вършиш и останалите неща...

Link to comment
Share on other sites

Хлебарките и без толкова зор правят стокърите на салата... хлебарки се морят с имортали и колоси ма така качествено ги морят че гледката е много грозна.

 

А ръш с имортали (ако успее да мине) е много много неприятно нещо... 5 имортала в базата = няма никакви структури за времето за което става един марин...

Link to comment
Share on other sites

Дядо, откъде ги мислиш тези неща :) Роуч срещу стокър = бърза смърт, ако няма лингове или хидри. Стокърите са хем по-бързи, хем с по-голям рейндж - ще кайтват роучовете цял ден и цяла нощ. А имортал ръш кой прави??? И колко "ръш" ще е, ако някой все пак се реши да прави такова нещо? :) В повечето ТvP, които съм гледал, теранът влиза с 2 мародера, марин и рийпър и може да нанесе доста щети по икономиката. Хапсурт е да се получи такова нещо срещу играч, който не е на 6 мастики :)

Link to comment
Share on other sites

Дядо, откъде ги мислиш тези неща :) Роуч срещу стокър = бърза смърт, ако няма лингове или хидри. Стокърите са хем по-бързи, хем с по-голям рейндж - ще кайтват роучовете цял ден и цяла нощ. А имортал ръш кой прави??? И колко "ръш" ще е, ако някой все пак се реши да прави такова нещо? :) В повечето ТvP, които съм гледал, теранът влиза с 2 мародера, марин и рийпър и може да нанесе доста щети по икономиката. Хапсурт е да се получи такова нещо срещу играч, който не е на 6 мастики :)

 

Това за ТвП с 2-та мародера и 2-3 -те марина бачкаше в по-ранните версии, но откато се научиха да го спират, е малко безсмислено. Едиственият проблем за протоса би дошъл от това да тръгне на 1 гейтуей, 1 роботик, което, между другото, не е рядко срещано. Обаче ако е тръгнал на 2 гейтуея (2 гейта е супер стандартно и може да се продължи със старпорт, роботикс или още два гейта), само си хабиш мародерите и марините.

 

Има и още една страгегия срещу протос, която бачка понякога. Да речем, че играете на блистъринг и идва пробата да скаутне. Когато ти излиза маринката, пробата или си отива, или остава и умира нали така? В зависимост от това дали си отива, правиш или още един марин, за да я изгониш, или като си отиде, направо пускаш теч лаба и втора казарма. Пращаш единия/двата марина на кулата и веднага пускаш да се прави мародер + конкъшън. В момента, в който сталкерът тръгне към базата ти, би трябвало мародерът да е почти готов. Тъй като сталкерът ще мине към кулата, той ще е в подножието и, точно когато мародерът е зад него, а маринките са над него. Ако го изиграеш правилно, убиваш първия му сталкер. Пускаш още два мародера и тръгваш към базата му. Би трябвало да има два сталкера и сентри или два сталкера и зиалот. Ако не вади работниците, е гг.

 

П.С Такива игри са красиви игри.

Link to comment
Share on other sites

Team EG vs Team ROOT

 

http://www.ustream.tv/recorded/10022852

 

Има доста добри игри, особено тези на Slush. Обаче ако ROOT бяха пуснали KiwiKaki в началото, резултатът щеше да е съвсем различен.

 

Благодаря за информацията, много много интересни срещи бяха.

 

Той точно Slush свърши основната работа. Tераните въобще не можаха да се обадят дори. Въобще зерг в момента с в голям възход, въпреки многото оплаквания, че терана бил имба.

Зерг взе най-големия турнир TGS, където имаше просто ненормални терани, в gosugamers взеха да излизат заглавия като Zerg dominates Terran in the final of ZOTAC StarCraft 2 Cup, където Димага разпиля Селект.

И всичко това е съвсем нормално за добре балансирана игра като тази. Започнаха да се появяват лидерите в зерг играта. Не е ясно дали ще се появи подобен на Боксер, но Сооl примерно е много близо.

 

Не закъсняха и коментари подобни на този:

 

Nerf Zergs! Remove Infestor! Banelings damage -20!!! AGRGAGRG balblabala

/in the memory of all whining Zergs about Terrans.

 

After Fruitdealer showed these players how to play Zerg properly its win time for all zergs.

 

втория е много точен

Link to comment
Share on other sites

Димага разпиля Селект

Чак да го е разпилял - доста оспорвани бяха игрите, 3:2 е съвсем приличен резултат като за финал на турнир. Последният сет на Делта беше перфектен завършек на този титаничен сблъсък. Ултра/коруптор срещу тор/батълкрузър + дреболии. 37 минути екшън мекшън. Радвам се за Димага, скоро не беше демонстрирал зергска мощ :)

 

А иначе вижте какво може FruitSeller с теран:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...