Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Официална информация за новия пач:

 

http://us.starcraft2.com/launcher/patch-notes.htm

 

Balance

 

* PROTOSS

o Buildings

+ Nexus life and shields increased from 750/750 to 1000/1000.

o Void Ray

+ Damage level 1 increased from 5 to 6 (+4 armored).

+ Damage level 2 decreased from 10 (+15 armored) to 8 (+8 armored).

+ Flux Vanes speed upgrade bonus decreased from 1.125 to 0.703.

 

* TERRAN

o Buildings

+ Barracks requirement changed from Command Center to Supply Depot.

+ Supply Depot life increased from 350 to 400.

o Medivac

+ Acceleration reduced from 2.315 to 2.25.

+ Speed reduced from 2.75 to 2.5.

o Reaper

+ Nitro Packs speed upgrade now has a Factory Requirement.

o Thor

+ Energy bar removed.

+ 250mm Strike Cannons is now cooldown-based on a 50-second cooldown. Ability starts with cooldown available (useable immediately after upgrade is researched).

 

* ZERG

o Buildings

+ Hatchery life increased from 1250 to 1500.

+ Lair life increased from 1800 to 2000.

+ Spawning Pool life increased from 750 to 1000.

+ Spire life increased from 600 to 850.

+ Ultralisk Cavern life increased from 600 to 850.

o Corruptor

+ Energy bar removed.

+ Corruption is now cooldown-based on a 45-second cooldown. Ability starts with cooldown expired (must wait for full 45-second cycle before usable).

o Infestor

+ Fungal Growth now prevents Blink.

o Roach

+ Range increased from 3 to 4.

Link to comment
Share on other sites

Не ми е съвсем ясно как точно ще действат куулдаун ефектите на тора и коруптора. През 50 сек автоматично ще пуска страйк кенън? Срещу зерглингче например? Или ще може ти да му посочваш? Най-вероятно ще е второто, в противен случай ще си татуирам "Blizzard suck ass" на челото.

Доволен съм за фънгъла - беше напълно нелогично с блинк да може да се бяга. Рейнджът на роучовете също е повод за усмивки. Въобще само бъфове за зергите.

За войдовете не ми пука особено - ако не си подготвен за тях, пак ще се мре. Може би ще има някаква разлика при 2 войд срещу 2 кралици, знам ли.

Link to comment
Share on other sites

Интересно - от статистиките излиза че с тос хората печелят най-много битки те го бъфят... не че имам напреки особено а и не знаех за бонуса срещу арморед на void ray-a (мислех че е само когато е fully charged)

 

За хлебарката съм съгласен че рейнджа беше малък...

 

Супер, тоса вече е с почти 2 от 3 безполезни АА/АГ юнита.

 

Как? Защо? Кои? Нещо не стоплям какво променят тези неща точно в тоса?

Link to comment
Share on other sites

Не ми е съвсем ясно как точно ще действат куулдаун ефектите на тора и коруптора. През 50 сек автоматично ще пуска страйк кенън? Срещу зерглингче например? Или ще може ти да му посочваш? Най-вероятно ще е второто, в противен случай ще си татуирам "Blizzard suck ass" на челото.

Доволен съм за фънгъла - беше напълно нелогично с блинк да може да се бяга. Рейнджът на роучовете също е повод за усмивки. Въобще само бъфове за зергите.

За войдовете не ми пука особено - ако не си подготвен за тях, пак ще се мре. Може би ще има някаква разлика при 2 войд срещу 2 кралици, знам ли.

Всеки Тор ще може да пуска по един страйк на всеки 50с, както и коруптора, който сега ще е почти безсмъртен понеже тоса няма как да го фийдбаква(както и торовете).

 

Интересно - от статистиките излиза че с тос хората печелят най-много битки те го бъфят... не че имам напреки особено а и не знаех за бонуса срещу арморед на void ray-a (мислех че е само когато е fully charged)

 

За хлебарката съм съгласен че рейнджа беше малък...

 

 

 

Как? Защо? Кои? Нещо не стоплям какво променят тези неща точно в тоса?

 

Това е ужасен нерф на войдовете - ръша пак ще си става, но по-късно в играта ще са доста по-зле и няма как да ги ползваш, да не говорим, че пречарджа и умението да го правиш става доста по-гадно, защото така ще си повреждаш сам юнитите, а не само щита.

 

5 роуч пуш = гг, освен ако не си тръгнал на масс сталкер на сляпо, но тогава ще ти го турят с лингчета, а ако оцелееш ще добавят и един инфестор и си гг.

Link to comment
Share on other sites

Кажи часове кога почват... аз стриймчета и сам ще си намеря, но нямам възможност да се ровя за начален час и дата. Мерси предварително ;)

Според календара на ТЛ Фрутчо ще открие събитието след 2 дни и 13 часа, сиреч понеделник по обяд.

 

FruitDealer vs ButterflyEffect

Genius vs Rain

Inca vs Aya

Maka vs BanBans

ManofOneway vs Happiness

Link to comment
Share on other sites

Точно трима ме интересуват - идра, тло и инка. Този ГСЛ усещам как, за мен, ще е доста по-слаб. Да не говорим за тъпите бракети - фрутдилър и тло ще играят заедно прекалено рано, а след като са едни от най-популярните и добри играчи ще е срамота да си тръгне един от тях толкова рано.

 

Без огсТоп, Села, тестер - какво да му гледам?

Link to comment
Share on other sites

По последни данни започва в 1:45 :( Така и така чаках досега, ще изчакам още малко.

 

Иначе PsY е моят зерг гуру :) Във въпросния grudge match изнася всички противници. Тук са останалите игри: http://www.youtube.com/user/scReddit#g/c/633FCD54778D80F0

Link to comment
Share on other sites

&$&$@#&% ... Снощи чаках до 2:30, най-накрая MLG започна и...интернетът спря. RAAAAGE! Сега гледам бракетите и донякъде се успокоявам - имало е няколко интересни мача, но като цяло е било касапница на нубове. Сега са останали топ играчите и довечера от 17 часа (по-човешко време!) турнирът ще продължи с: HuK vs Drewbie, Agh vs Tyler (Nony), IdrA vs QXC (!!!), NadaGast vs KiwiKaki. В losers' bracket по-интересните срещи са: Slush vs iNcontrol (!!!), Ret vs KawaiiRice и Lz vs SeleCT.

 

А сега - малко корейчета: OGS vs WeRRA и TSL vs Prime

http://www.teamliquid.net/video/userstream.php?user=Roffles

Link to comment
Share on other sites

http://events.mlgpro.com/takeovers/procircuit/titles/starcraft?site_id=mlgpro

 

SeleCT vs LZ - очаквам лесна победа за корееца. Нищо чудно да стигне до гранд финала, чудовищен теран!

 

А потенциалните Huk Vs Tyler и IdrA Vs KiwiKaki...направо ми настръхват космите по врата :) Още Bacardi, моля!

 

Горкият ЛЗ - беше прегазен от товарен влак :)

 

IDRA HWAITIIING!

 

IdrA продължава напред след 2:1 срещу qxc!!! Много вълнуващ трети мач - IdrA на магия успя да спре марин/тор пуш с мута/линг без блинг, след това мас дрони и експанд, линг/блинг/мута/ултра, снайпване на медиваци, спиране на експандове и в крайна сметка изораване с ултри. Евала на qxc, пробва всичко и във втората игра успя да вземе надмощие благодарение на HSM, но в крайна сметка бруталното макро на IdrA си каза думата.

 

Следва KiwiKaki!!!

Link to comment
Share on other sites

OMG OMG OMG

 

Прибрах се точно за началото на qxc vs IdRa - това определено бяха красиви, красиви мачове!

 

Едит: ПСАЙ - огромни благодарности за линка.

Link to comment
Share on other sites

HuK power - бях се притеснил, че няма да имам достоен заместник на WhiteRa, но тоя пич от бета до сега се е подобрил поне 20-30 пъти.

Link to comment
Share on other sites

KiwiKaki води 1:0 на IdRa след невероятен All-In с 2 имортала, уарп призма и масс зеалоти.

 

Аз съм твърдо за Зерг, обаче киви-то показа невероятен буилд.

 

 

Едит 1: Idra показа невероятна извънземна защита след канон ръш във 4 гейт ръш право в експото. Страхотна игра и то двамата. 1:1

 

Едит 2: For the swarm! киви-то опита пак да чийзне с канон ръш + повторен канон ръш. Идра буквално показа тъмната страна на бъфнития роуч след като се оправи с чийза.

Link to comment
Share on other sites

kiwi idra за момента се развива според очакванията ми. никак няма да ме изненада повторение от предишния МЛГ.

Link to comment
Share on other sites

IdrA = GOD!

 

Нямам думи просто. Как успя да обърне този мач? Кенън ръш, прокси пилон, супер тормоз и в крайна сметка прегазване с линг/роуч.

 

Третият сет започва! For the SWARM!

 

Сирене лииии? IdrA е железен и наказа Kiwi!!! HuK vs IdrA FINAL!

Link to comment
Share on other sites

Kiwi можеше да победи ако си играеше неговата игра, а не тези глупости на тази карта, която и без това е в негова полза. Няма нищо де, той пак може да е на финал :)

Link to comment
Share on other sites

Киви-то май беше решил, че не може да се мери с макрото на идра, следователно сирене до скъсване. Мина му първия път, втория път на косъм да стане, но третия път се провали мизерно.

 

 

И все пак тези 2 имортала с призма + 4 гейт зеалоти определено беше много оригинално. Шапка му свалям за това изпълнение.

 

 

ЕДИТ:

Сега чета правилата: Изглежда, че ще имаме две/три серии от 2от3 между идра и хюк. Турнира е на принципа на двойната елиминация, така че всеки играч трябва да падне 2 пъти за да бъде отсранен.

Link to comment
Share on other sites

Това е за гранд финала. А сега е финалът на winners' bracket.

 

IdrA повежда срещу HuK след перфектен тайминг пуш с роуч/хидра + contaminate на колоса!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...