Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

http://www.gomtv.net/2010gslopens1/vod/1144

 

Ето VOD на първия сет на Cool - може би най-добрата от трите игри. В началото има много приказки, прескочете до 8 мин и нещо. Кулминацията е към 32 минута. Enjoy!

 

thanks

 

Абе по принцип си прав, но да съм аз играещият да е приемливо, но той се води про играч. Салвидж на бункерите не направи, грам работник не спаси... не знам де, аз още вчера го казах, че Cool aka FruitDealer ще е победителят от тая двойка. Класите просто са различни.

 

Този полуфинал определено беше имба. Незнам на какво точно се дължи но тераба изглеждаше безпомощен. Можещ зерг е много опасен опонент, наистина засега са много малко можещите, но историята е виждала подобни ситуации вече. Стискам палци на Ensnare утре и да гледаме нещо epic на финала.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Момчета, като има такива работи, моля ви, пускайте линкове във форума ( и стриймове и водове).

 

Аз лично просто нямам време (от работа), че да се ровя и търся. По принуда следя само 2-3 форума и дебна да изскочи някой линк да погледам набързо. Напоследък даже нямам време да поиграя :(

Link to comment
Share on other sites

Ensnare vs Torture

http://www.justin.tv/d/imoogle#/w/428758432

 

edit: На PSYCHOSIS линка е след моя като време... т.е. ако почва някой сега да гледа и иска да види някоя и друга секунда в повече... може би е по-добре да пусне неговият.

Link to comment
Share on other sites

Странно решение на HT да ФЕ при close positions на Металополис. Ensnare успя да се възползва и бързо приключи първия сет. Втората игра обаче HT доминира от началото до края и ме накара сериозно да се замисля за шансовете на Ensnare. Третият сет може би ще е решаващ, ак НТ успее да го вземе по такъв убедителен начин.

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/video/userstream.php?user=Atrium

 

Започва битката между титаните терани - HopeTorture vs Ensnare!

 

Ensnare vs Torture

http://www.justin.tv/d/imoogle#/w/428758432

 

edit: На PSYCHOSIS линка е след моя като време... т.е. ако почва някой сега да гледа и иска да види някоя и друга секунда в повече... може би е по-добре да пусне неговият.

 

Благодаря и на двамата.

 

Баси, Rainbow ако загуби ще е баси гаврата - личи си, че е класи над Енснаре. Дзверо!

 

Първата игра я изтървах, но втората и третата бяха страхотни. НТ се представя много добре, но си мисля, че на финала срещу зерг, Еnsnare ще стои по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да поработи още Ensnare, видя се, че Torture се възползва отлично от всяка слабост. Жалко, че не успя да вземе играта с торовете, идеята беше златна, но малко лош менеджмънт го леши от победата. Да беше свалил 2та мародера от рампата (които му утрепаха всъщност тора) вместо да плющи по работниците и щеше да има 2 тора живи... което според мен вече щеше да е гг.

 

Пфффф, НТ просто разпра Ensnare! На Делта за момент Ensnare си показа зъбите, но НТ му заби нож в бъбреците и завърши сета с брутална контра.

 

М дам... брутална беше контрата, хвана го много неподготвен. Чак не направи нищо за няколко секунди... направо си помислих, че ще тръгне да сменя бази и после с танковете да хвани висока земя и периметър и да домъкне 2рият си команд център. Той обаче след чуденето се върна назад... без да товари на медивакове и накрая загуби повече от колкото можеше да си позволи --> гг.

Link to comment
Share on other sites

Пфффф, НТ просто разпра Ensnare! На Делта за момент Ensnare си показа зъбите, но НТ му заби нож в бъбреците и завърши сета с брутална контра. Наистина съм впечатлен, мислех, че Ensnare е по-добрият от двамата. Малко ме обърква факта, че НТ започна всяка игра по един и същ начин - едва ли може само този билд, но явно в ТвТ е доминиращ.

 

ZvT финал за 87 000 долара! WOW!

Link to comment
Share on other sites

Пфффф, НТ просто разпра Ensnare! На Делта за момент Ensnare си показа зъбите, но НТ му заби нож в бъбреците и завърши сета с брутална контра. Наистина съм впечатлен, мислех, че Ensnare е по-добрият от двамата. Малко ме обърква факта, че НТ започна всяка игра по един и същ начин - едва ли може само този билд, но явно в ТвТ е доминиращ.

 

ZvT финал за 87 000 долара! WOW!

 

 

НТ просто беше с по-добрия билд, което в случая реши всичко. Но лошото е че това касае само ТвТ, и на финала никак няма да му е от помощ. Ако беше Енснаре на финала бих заложил на него, но сега си мисля, че Cool ще е номер 1

 

Някак не се получи епик. Енснаре беше в ролята на догонващ всяка игра, билда на НТ му дойде в идеалния момент, за да е хем изненада, хем да му даде предимство.

Link to comment
Share on other sites

HT каза в интервюто, че със съотборниците му са тренирали много и този билд се е оказал най-добър за ТвТ. Сигурно доста хора ще се опитат да копират, но както при mass reaper срещу зерг, тук ще се изисква изключително микро, за да може да спреш първата атака на опонента. Особено на Кселнага - съмнявам се, че някой друг на негово място би могъл да спре thor/scv push. След това икономиката ти ще изригне = повече единици = сриване на противника. Притеснявам се, че и срещу зерг ще има такава ултра силна тактика. В youtubе има десетина каста на един и същи риплей между HT и Cool - http://www.youtube.com/watch?v=TPOCcAV337s. HT много добре се възползва от удобствата на Лост Темпъл. Картите ще са от изключително значение! Мисля, че на този финал ще си проличи силата на терана като раса - НТ е класи над всички останали терани, които Cool изяде досега. Но човек винаги може да мечтае :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали някой би проявил интерес, но все пак да постна:

 

http://www.esl.eu/eu/sc2/go4sc2/monthly_finals_september2010/news/136205/

 

Довечера е финалът на Go4SC2 с победителите от турнирите през месеца. 6 терана и 2 протоса - малко куца откъм разнообразие, но 500 евро награда гарантират, че играчите ще дадат максимума от себе си. Може да се получат интересни игри.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали някой би проявил интерес, но все пак да постна:

 

http://www.esl.eu/eu/sc2/go4sc2/monthly_finals_september2010/news/136205/

 

Довечера е финалът на Go4SC2 с победителите от турнирите през месеца. 6 терана и 2 протоса - малко куца откъм разнообразие, но 500 евро награда гарантират, че играчите ще дадат максимума от себе си. Може да се получат интересни игри.

Satiini FIGHTING!

SjoW !

 

 

Все пак от играчите прогнозирам лесна победа за Соке или Тарсон.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро в ТЛ се появи предизвикателство за зерг играчи - който победи един теран (~2000 точки в ладера) 6 от 10 игри, печели 200 долара. Вече има победител - MasterAsia (известен най-вече с лудия stalemate срещу ТТ1).

Който проявява интерес, може да свали риплеите оттук: http://www.2shared.com/file/I8AEk5Ns/zerg_challenge.html

Link to comment
Share on other sites

Днес направих няколко игри... след игрите виждам че моя отбор сме били "slightly favored"... какво ти slightly - направихме ги сами да си говорят. Припомних си айляшките времена когато бях в платината :)

Link to comment
Share on other sites

Браво на BoxeR - върнал се е в играта. Тоя човек ме беше надъхал да се пробвам да ставам теран на времето :D С идеите и концепциите си направи революция в играта :D

 

Дано поразнообрази SC2 ;]

Link to comment
Share on other sites

Откога не бях виждал tank drop в стил SC1-LT :)

 

Между другото дроп на бейнлинги върху дрони или проби е все едно пускаш бомби. Уникално яко е... пускаш го и той се разплесква. С 2-3 овърлорда пълни с гадини само даваш move оттам и цъкаш докато минава - така обиколих 2те бази и гi оставих без работници докато разберат какво става :lol:

Link to comment
Share on other sites

Откога не бях виждал tank drop в стил SC1-LT :)

 

Между другото дроп на бейнлинги върху дрони или проби е все едно пускаш бомби. Уникално яко е... пускаш го и той се разплесква. С 2-3 овърлорда пълни с гадини само даваш move оттам и цъкаш докато минава - така обиколих 2те бази и гi оставих без работници докато разберат какво става :lol:

ахахах тва ша го проам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...