Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Темплари намесят ли се работата много се затяга... МНОГО... хубаво че рядко се нацелвам да играя срещу хора които ползват сентритата и темпларите по правилния начин.

 

Имаше една от мисиите (не знам какво точно се водеше - пуска те с 10 сентрита и 8 темплара или нещо такова) и трябва да спираш всякакви гадости. Що гадини успях да изтребя с тези темплари и сентрита не е истина. И като се замисля че с илюзии много малко хора играят а темплари ми сипват сторм една на 20 игри а само 1 на 50 съм се падал да играя с някой който прави над 3-4 темплара и успява да изсипе сторм от свичките и то правилно а не да го тресне над собствената си армия... малко народ играе като хората - масово правят количества юнити и после атака в някоя посока... чат-пат някакво микро (като да блинкнат 3 крачки напред 20-30 сталкъра за да утрепят някой танк или колос) но дотам...

 

 

ПС: Каква игра ми взеха преди малко - дойдоха с маса марини и мародери (1:1) а протоса имаше само имортали... докато ги спрем с муталиките изринаха половината база гадовете...

 

 

Runner, аз напоследък играя random ако искаш може да се пусна теран стига да искаш :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Леле всеки научил някви тактики, билдове. Няма човек в lader-a който да не гледа day9, да не знае про играчите и турнирите.. Тоя интернет прецака старркрафта. Едно време на единицата кави айляшки игри ставаха, кат нямаше интернет..

Link to comment
Share on other sites

Едно време на единицата кави айляшки игри ставаха, кат нямаше интернет..
:rofl:

Къде са ставали? В махалата петима срещу три компютъра на Big Game Hunters?

Link to comment
Share on other sites

:rofl:

Къде са ставали? В махалата петима срещу три компютъра на Big Game Hunters?

 

В headoff на Lost Temple или Dire Straits... чат пат влезе DidiBG и вика - айде 3ма срещу мен... и ни размаже грозно :)

 

После се изроди работата и лапетата взеха да играят само на BGH и аз спрях да играя SC1 над 5-6 години...

 

А на BGH сам мога да смачкам 5 компютъра 2ма спокойно без зор оправяме 6... верно номера е да ги замоташ и да им разхождаш работниците в началото или да "закулиш" единия (което си е чиста проба възползване от малоумието на AIто) но не е като да не може.

 

 

ПС: Не го слушай Merk - играхме с него 2 игри и ни размазаха грозно (щото едната аз вадя първи юнит void а преди това експанд) а другата не ни мина ръша... т.е. ние хубаво ги потормозихме в началото после се експанднахме ами аз позабравих да вадя юнити пък и то трябваше T2 поне да вадя не само zealot-и и сталкъри... такива ми ти неща... но верно хората срещу които ни пусна не бяха в среброто или надолу че след първата атака да излезнат псувайки ... друго си е да тръгнат да се окопават докато ти хванеш половината карта после да дойдат с 2 кериъра...

Link to comment
Share on other sites

Петима човека, коаксиален кабел, 10 Мbit-ова мрежа с T-connector-и накрая на първото ми импровизирано LAN party на един таван. И като се срещнахме на центъра и изхвърчаха на всички интерсепторите - мрежата се разпадна, а моя компютър (486/100Mhz, 16MB RAM) заби...

Link to comment
Share on other sites

Който обича да чете - забавно интервю с HuK ( <3 ): http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=155684

Яко, от бета до ритейл - про играч. А ние се залъгваме, чес е подобряваме тука :д

 

Добре, че има и по-слаби от мен та да мога да си правя такива майтапи с тях

repimg-33-151847.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Много приятна бърза игра. Мулти хатчерита вс. Мулти тор дроп.

 

4 da suarm!

Разликата между мадфрог и димага е следната:

-Мадфрог има БОЖЕСТВЕНО МИКРО, УМОПОМРАЧИТЕЛНО, ПОБЪРКВАЩО УНИКАЛНО МИКРО.

-Мадфрог използва само единици, чиито еквивалент вижда от Уаркрафт - ghoul (zergling), mutalisk (gargoyle).

-Димага е макро машина с усещане за тайминг, разчитащ по-скоро на позициониране, отколкото на истинско микро ( в големи битки и без това нищо не можеш да направиш).

 

Зергът в този реплей определено е мадфрог. Стилът и класата си личат. Ако това беше Димага, щеше да си личи само класата. Да, казах го, за мен Димага няма стил, а само груба, тежка, стабилна игра. Това си му е достатъчно в този момент да бъде най-добрият зерг в света засега, ще видим в бъдеще.

 

Освен това липсата на стил при Димага прави наблюдаването на игрите му от негова гледна точка скучно изживяване за мен, докато Мадфрогските игри направо са пир за окото!

 

 

Прочетете тази статия и вижте защо смятам зерга за балансиран:

http://www.mymym.com/en/article/940.html

Просто още не се е появил Играчът!

 

Ето малко играчи, които, макар и от друга игра, имат стил:

 

Satiini(FIN) - популяризира Уарден във времена, в които всички играеха ДХ.

Grubby(NL) - намери начин, по който таурен чийфтан се използва отново срещу елф,революция за орк

Focus(KOR) - популяризира МИКРОТО!

Angry_Korea_MAN - непрофесионален играч, който е известен с уникалните си игри, в които използва с успех Блъд Мейдж.

Bjarke(GER?) -Инвъизъбилити ФТВ

Zacard(KOR)- Играчът, който играеше орк, както се играе Ъндед. Може би човекът, който е повлиял най-много на играта ми. За съжаление, отиде в корейската армия.

Mad]q[Frog(SWE) - Играчът, който играеше ъндед по различен начин от всички други, където другите използваха паяци, той използваше гулове, където другите вадеха статуи, той вадеше гаргойли.

Moon(KOR) -Микро! Макро! Талони. Орк килър.

Sky(KOR) -Микро --! Макро ++ ! Човекът, изобретил 2-nd tier bm/firelord, footman, militia, quillbeast/lava spawn, water elemental, pocket tower rush. WCG още трепери след него

Tak3r(GER) - Човекът-кула. Макар и с кратка кариера като професионален играч, човекът-кула все още всява страх в сърцето на противниците си. Срещали сме се около 3-4 пъти на ладър, откакто не е професионалист, но мога да кажа, съм загубил поне 2 от игрите, защото не съм проверил някое тъмно ъгълче до базата ми за кули.

 

Къде е стилът на Димага? Следва ли най-добрият зергски играч да няма стил?!

 

Не обичам стабилни играчи :(

Link to comment
Share on other sites

В момента Dimaga нещо не ме радва. Последните му игри, които гледах, включително срещу KiwiKaki (бтв, на 28.09 отново ще играят един срещу друг), бяха доста слаби и безидейни. За сметка на това съм впечатлен от MadFrog, DarkForce, Haypro, ret, Lalush, kore (PhoenixWerra), ice и др. А колкото и да го плюете, IdrA също е в групата на най-добрите зерги и очаквам с нетърпение да видя какво ще постигне в EG.

 

А тези дни и Cool, разбира се :)

Link to comment
Share on other sites

Колко от тези загуби са срещу зерг? Поне едната на Scrap Station трябва да е от зерг :)

4 срещу зерг, 4 срещу протос. Двете победи са срещу зерг и теран. Мнооого лош ден беше :)

Link to comment
Share on other sites

Скрил си няколко победи в последните игри... :D

Е аз се опитвах да направя симетрия...

Ся да попитам някой от тераните: имате ли ачийвмънта за ямато кенън? На мен ми се струва твърде трудно да го направя в нормална игра.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък задобрявам със зерг. След като ме изнесаха грозно 2-3 пъти единия път си изгледах риплея и хванах много добра тактика. Срещу зерг и протос е МНОГО вървежна - 10 дрони, газ, още 1, после пуул после пускам 3 дрона на газта да съберат 100 газ и после обратно пак на минералите, а като стане пуула пускам скоростта на лингите и кралица и после без повече дрони само линги и овърлордове а кралицата запложда да стават по-бързо ларви... за нула време се събират 30тина линга при това бързи а минерали има достатъчно... направо го заривам със зерглинги...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък задобрявам със зерг. След като ме изнесаха грозно 2-3 пъти единия път си изгледах риплея и хванах много добра тактика. Срещу зерг и протос е МНОГО вървежна - 10 дрони, газ, още 1, после пуул после пускам 3 дрона на газта да съберат 100 газ и после обратно пак на минералите, а като стане пуула пускам скоростта на лингите и кралица и после без повече дрони само линги и овърлордове а кралицата запложда да стават по-бързо ларви... за нула време се събират 30тина линга при това бързи а минерали има достатъчно... направо го заривам със зерглинги...

 

И направо се чудя какво ще направиш с тия зерлинги среюу воид рей ръш ....

 

или пък сентри на рампата и 20 дрона назад в икономиката...

 

....... или пък 7 пуул + 2 спайна....мута ръш.....бейлинзи...или хилядите други БО, където масс зерлинги просто не върви.

 

 

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е има си рискове :)

 

2та спайна не мисля че ще ги спрат виж другите ... войд ръша може и да ги спре след като са му изтребили работниците... само рипъри на рампа ги спират ултра грозно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...