Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Момчета, много се вживявате (чат-пат и аз го правя като стане въпрос за Т из ОП). Я се посмейте малко:

 

s87t9.jpg

 

 

Аз пък си търся хора за игра в отбор - 2в2, 3в3, 4в4. Някой има желание ...

 

Мъкаaaaa, мъкаааааа! От 144 зерга в Ro512 на първия турнир, организиран от TeamLiquid, в Ro16 остана само 1 - Haypro. Трябва ми валериан...

 

1.1 иде в сряда събахлян. Да видим какви ще са изненадите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

А къде са ти танковете? 5-6 танка зад 5-6 тора и 6-8 викинга как ще ги спреш?

 

Ето ти веднага един пример - преди 2 часа ми се падна Стилгар. Едно време се подвизавахме в 4К-то... На Ксел'Нага Кейвърнс. Просто не знам, какво друго можеше да направя. Единствения шанс може би беше някакъв дроп в базата му или да бях изчакал да се съберат малко повече брууд лордове, за да му бутна златото. Но като цяло, просто нищо не можеш да направиш!

Ето и играта: http://rapidshare.com/files/419815256/Xel_Naga_Caverns__2_.SC2Replay

Той говори за маса торове, не за маса торове И маса танкове. Както вече съм споменал, маса танкове и торове е едно от най трудните неща за зерг. Трябва да издебне танковете и торовете докато са в движение, и да нападне от две страни. Направи ли това и победи ли, играта е свършила.

Link to comment
Share on other sites

А къде са ти танковете? 5-6 танка зад 5-6 тора и 6-8 викинга как ще ги спреш?

 

Ето ти веднага един пример - преди 2 часа ми се падна Стилгар. Едно време се подвизавахме в 4К-то... На Ксел'Нага Кейвърнс. Просто не знам, какво друго можеше да направя. Единствения шанс може би беше някакъв дроп в базата му или да бях изчакал да се съберат малко повече брууд лордове, за да му бутна златото. Но като цяло, просто нищо не можеш да направиш!

Ето и играта: http://rapidshare.com/files/419815256/Xel_Naga_Caverns__2_.SC2Replay

Хидри...грешка.

Атаката на бруд лордовете, грешка. Броня се вдига....

Да стоиш на 2000 минерала, убийствена грешка. Аз бих направил 5 хатчерита.

Ако имаше 5 хатчерита отгоре и беше атакувал от две посоки, щеше да биеш. Тия сийджове отзад горките ....

Link to comment
Share on other sites

Хидри...грешка.

Атаката на бруд лордовете, грешка. Броня се вдига....

Да стоиш на 2000 минерала, убийствена грешка. Аз бих направил 5 хатчерита.

Ако имаше 5 хатчерита отгоре и беше атакувал от две посоки, щеше да биеш. Тия сийджове отзад горките ....

 

 

+тва терана беше поне 5 пъти по добър !!!!

Още в началото като ти уби 1000 дрона се видя + изключително грешна тактика и грешни юнити от твоя страна/явно копиране на някви риплей и циклене на едно и също в хиляда игри.Никакво мислене не видях от твоя страна ! Срещу каквато и раса да играеш и срещу каквито и да са юнити сигурно винаги правиш едно и също...

така че на крив к*р корема му пречел имаше една приказка :lol:

Link to comment
Share on other sites

Негодник, дай ти два-три реплея да те видя, на какво ниво си, за да си направя поне сметката тия празни обвинения дето сипеш, колко са основателни. Много мразя някви шматки да ми говорят, какво и що, при положение, че нивото им сигурно дори не се доближава до това на този, по чиито адрес сипят критики. Аман от разбирачи! Терана бил поне 5!!! пъти по-добър! И по кое по-точно прецини този "факт"? Думи като "грешно мислене", "грешна тактика", "копиране на риплеи", "циклене"...ти си поредния дървен философ ми се струва, прав ли съм?

 

За първи път играя с тая тактика - пътите, в които съм вадил хидри ми се броят на пръстите на едната ръка. Причината, поради която ги извадих беше, че исках да видя как ще се справят като съпорт на брудлордовете срещу викинги - е, беше грешка. Това пък напълно противоречи с твърдението ти, че съм копирал реплеи, защото поне аз не си спомням някой да е вадил хидри срещу юнитите, които терана извади. Не казвам, че не съм направил грешки, напротив, има много какво да се иска още, но да говориш, че изобщо не съм мислил, моля те, спести си го, че ми ставаш смешничък...

 

И по приказките за кривия ти к*р смятам, че си поредния теран, който се страхува в мозъка на костите си, че след нърфа, вече няма да може да маже наред и ще му се наложи поне малко да използва сивото си вещество (което ще се окаже фатално за мнозинството терани), а не само заучени тактики на известни играчи като рийпър хараса примерно или други "модерни" тактики...

Link to comment
Share on other sites

Негодник, дай ти два-три реплея да те видя, на какво ниво си, за да си направя поне сметката тия празни обвинения дето сипеш, колко са основателни. Много мразя някви шматки да ми говорят, какво и що, при положение, че нивото им сигурно дори не се доближава до това на този, по чиито адрес сипят критики. Аман от разбирачи! Терана бил поне 5!!! пъти по-добър! И по кое по-точно прецини този "факт"? Думи като "грешно мислене", "грешна тактика", "копиране на риплеи", "циклене"...ти си поредния дървен философ ми се струва, прав ли съм?

 

За първи път играя с тая тактика - пътите, в които съм вадил хидри ми се броят на пръстите на едната ръка. Причината, поради която ги извадих беше, че исках да видя как ще се справят като съпорт на брудлордовете срещу викинги - е, беше грешка. Това пък напълно противоречи с твърдението ти, че съм копирал реплеи, защото поне аз не си спомням някой да е вадил хидри срещу юнитите, които терана извади. Не казвам, че не съм направил грешки, напротив, има много какво да се иска още, но да говориш, че изобщо не съм мислил, моля те, спести си го, че ми ставаш смешничък...

 

И по приказките за кривия ти к*р смятам, че си поредния теран, който се страхува в мозъка на костите си, че след нърфа, вече няма да може да маже наред и ще му се наложи поне малко да използва сивото си вещество (което ще се окаже фатално за мнозинството терани), а не само заучени тактики на известни играчи като рийпър хараса примерно или други "модерни" тактики...

Дупка в аргументацията: Ти почна да правиш хидри много преди да видим дори и един викинг или да пуснеш грейтър спайр. Дали си планирал бруудлордовете, се чудя? Да съпортваш 5 бруд лорда със 102100 хидри срещу 10 викинга е малко овърдуинг според мен.

Link to comment
Share on other sites

А ти как мислиш? То на теран по друг начин не можеш да вземеш игра. Даже в линка, който ти самият си дал по-горе се говори, че зерга трябва да играе с една цел - брудлордове. Но да питам, трябва ли зерга всяка игра да се стреми да извади въпросната единица, за да имаш шанс за победа?!

Link to comment
Share on other sites

Негодник, дай ти два-три реплея да те видя, на какво ниво си, за да си направя поне сметката тия празни обвинения дето сипеш, колко са основателни. Много мразя някви шматки да ми говорят, какво и що, при положение, че нивото им сигурно дори не се доближава до това на този, по чиито адрес сипят критики. Аман от разбирачи! Терана бил поне 5!!! пъти по-добър! И по кое по-точно прецини този "факт"? Думи като "грешно мислене", "грешна тактика", "копиране на риплеи", "циклене"...ти си поредния дървен философ ми се струва, прав ли съм?

 

За първи път играя с тая тактика - пътите, в които съм вадил хидри ми се броят на пръстите на едната ръка. Причината, поради която ги извадих беше, че исках да видя как ще се справят като съпорт на брудлордовете срещу викинги - е, беше грешка. Това пък напълно противоречи с твърдението ти, че съм копирал реплеи, защото поне аз не си спомням някой да е вадил хидри срещу юнитите, които терана извади. Не казвам, че не съм направил грешки, напротив, има много какво да се иска още, но да говориш, че изобщо не съм мислил, моля те, спести си го, че ми ставаш смешничък...

 

И по приказките за кривия ти к*р смятам, че си поредния теран, който се страхува в мозъка на костите си, че след нърфа, вече няма да може да маже наред и ще му се наложи поне малко да използва сивото си вещество (което ще се окаже фатално за мнозинството терани), а не само заучени тактики на известни играчи като рийпър хараса примерно или други "модерни" тактики...

 

Шматката си ти и ти личи от 1000км. Първо ревеш като магаре по форумите че зерга бил слаб.Ами ахмак играй теран тогава да те видим колко си добър !

Или тогава ще ревеш че терана бил слаб :laughing:

Причината е лично и само в теб ,за тая игра се иска както бързина така и мислене а при теб то е ниво 0 !

И друго,казваш в риплея че всичко било практика което само един оформен балък като теб може да го каже !!

И ти за някъв добър играч ли се мислиш ? :laughing:

Хората му казват човешки къде греши но тои големият играч ака господин Никой критика не приема а обижда

Link to comment
Share on other sites

Боже, колко мъка има... И къде по-точно ми го казваш човешки, че греша, в "5 пъти по-добър", "грешна тактика", "грешни юнити" и други такива "насоки", къде бъркам ли?!

Няма да играя теран, защото първо в момента е имба и да се възползвам от този факт, за да трупам победи не ми е в природата и второ не ми харесва самата раса! Ако бях про играч, който да си изкарва прехраната с игра, до сега 1000 пъти щях да съм я сменил!

До сега не съм видял някой да реве ,че терана е слаб! Но виж, за зерга всички признават, че е слаб, дори и болшинството от добрите теран играчи. Само ламугерите никога няма да го признаят и то поради факта, който споменах по-горе.

Не, не се имам за добър играч, но факта, че съм топ 30 в диаманта показва, че не съм и някъв злетак.

И да - практиката определя кой ще стане добър и кой не! Не знам, кой е балък, но явно про греймърите до един са балъци значи!

И престани да си правиш вятър на устата, или по-точно гимнастика на пръсите, защото се дразня, когато ми се говорят глупости без никакви аргументи. Казах - дай реплеи, за да те видим теб!

Link to comment
Share on other sites

Според мен основната грешка беше, че се наля с цялата армия на сиджнатите танкове. При първият wave издруса торовете... мисля че имаше шанс, ако не му се беше налял точно в тоя момент от тая позиция. Така или иначе и двете армии бяха 200/200 и все някой трябва да атакува. На теория е лесно, но иначе не, така че критиците нека си трайкат. Едно е градивна критика и казване на грешките, съвсем друго е заяждането, така че да не съм го чул тоя с 2-та поста.

Link to comment
Share on other sites

Да, знам, че позицията беше кофти, но той така или иначе скоро нямаше да мръдне, а колкото повече го чаках, толкова повече щеше да се нагруха от голда. Идеята беше да си разменим малко юнити, защото така или иначе не можех да правя повече, поне да се опитам да му бутна експанда... Лошото беше, че когато вече имах вторите бруд лордове, той имаше нужните викинги, за да ми ги спре. От тоя момент натам, просто не знам, какво можеше да се направи повече...

Link to comment
Share on other sites

Сега си стоях и разцъквах малко из кампанията. После изведнъж ме удари странно усещане, влезнах в ютюб и си пуснах това:

 

 

Не е ли три пъти по-добро от това на Уаркрафт 3 и от това на старкрафт 2?

Link to comment
Share on other sites

Боже, колко мъка има... И къде по-точно ми го казваш човешки, че греша, в "5 пъти по-добър", "грешна тактика", "грешни юнити" и други такива "насоки", къде бъркам ли?!

Няма да играя теран, защото първо в момента е имба и да се възползвам от този факт, за да трупам победи не ми е в природата и второ не ми харесва самата раса! Ако бях про играч, който да си изкарва прехраната с игра, до сега 1000 пъти щях да съм я сменил!

До сега не съм видял някой да реве ,че терана е слаб! Но виж, за зерга всички признават, че е слаб, дори и болшинството от добрите теран играчи. Само ламугерите никога няма да го признаят и то поради факта, който споменах по-горе.

Не, не се имам за добър играч, но факта, че съм топ 30 в диаманта показва, че не съм и някъв злетак.

И да - практиката определя кой ще стане добър и кой не! Не знам, кой е балък, но явно про греймърите до един са балъци значи!

И престани да си правиш вятър на устата, или по-точно гимнастика на пръсите, защото се дразня, когато ми се говорят глупости без никакви аргументи. Казах - дай реплеи, за да те видим теб!

 

Баба яга ти говореше човешки но ти си знаеш твоето.

Практиката не те прави добър,прави те донякъде да се роботизираш,да си бърз горе-долу,да научиш няколко тактики и 1000 игри да правиш само и единствено това.Стигаш до едно ниво и там зацикляш.За да си вече наистина добър се иска вече горното+ гъвкав ум,тактическо мислене,талант ако щеш и още няколко неща.Прогеймърите поне повечето от тях са точно това,то ако ставаше само с практика.......

В момента ги няма още онея добри играчи ,от СтарКрафт 1 и наи вече Варкрафт 3 с апм +250 и управляващи единиците все едно 3-ма човека го правят :blink:

Иди виж един риплеи на Идра и иди виж на Груби от Варкрафт,ми че те са 5 класи разлика.И кво му е доброто на ИДра ???? или пък гледах на HUK канадски протос уж много го хвалят,ми тва са супер слаби играчи.Ми че то има сумати неизвестни кореици много по добри и доколко знам точно на Идра му чупиха гърба на ТГИ още на 32/ финала и то кореец

Единстевния където ме е накефил досега е ТЛО,не че е теран но си личи че има класа тва момче и за мен е наи-добрия на който съм гледал риплей.Всяка игра вкарва различни тактики човека ,даже и вкара така известният напоследък "Батълкрузър ръш" и то не не кои да е, а на кореиски прогеъмър :laughing: Само това говори за класата му

Така че има време,тепърва ще идват добри играчи в СтарКрафт 2 и ще може да копираш добри тактики

И последно ....Няма слаба раса има слаби играчи !

Link to comment
Share on other sites

Нямало слаба раса... Тва го казват само теран играчите! Абе самия факт, че Близард го признават, говори достатъчно, не змам, слепи ли сте, или просто ви е страх, че след нърфа ще ви се наложи да мислите повече?!

 

Иначе за практиката - вярно е, че само с нея не става, но и без нея не става. Разликата от про играча до този, който цъка същото време, но за кеф е там, че про играчите имат треньори и отбор, които да им служат за коректив. Друго си е да играеш по цял ден сам и да се мъчиш сам да анализираш игрите си, а друго е да имаш 2-3ма човека, които да ти казват, къде и какво бъркаш и то в момемнта на играта.

 

Негодник, просто не можеш да ме накараш да повярвам в това, което казваш, въпреки че ти нищшо не казваш, защото един добър стратег на първо място ще е грамотен...

Link to comment
Share on other sites

Нямало слаба раса... Тва го казват само теран играчите! Абе самия факт, че Близард го признават, говори достатъчно, не змам, слепи ли сте, или просто ви е страх, че след нърфа ще ви се наложи да мислите повече?!

 

Иначе за практиката - вярно е, че само с нея не става, но и без нея не става. Разликата от про играча до този, който цъка същото време, но за кеф е там, че про играчите имат треньори и отбор, които да им служат за коректив. Друго си е да играеш по цял ден сам и да се мъчиш сам да анализираш игрите си, а друго е да имаш 2-3ма човека, които да ти казват, къде и какво бъркаш и то в момемнта на играта.

 

Негодник, просто не можеш да ме накараш да повярвам в това, което казваш, въпреки че ти нищшо не казваш, защото един добър стратег на първо място ще е грамотен...

1. Ти си имаше двама човека, които ти казваха къде бъркаш и грешиш, но няма да станеш про-играч.

2. 'Нищшо' лошо няма в това да си неграмотен....

3. Но има лошо в това да наричаш хората негодници :)

4. Като теран играч, аз не ползвам ни една от единиците, които биват нърфнати. Дори не ползвам и мародери. Не ме е страх от нърфа, пак ще съм по-добър от 95% от играчите в мойта лига. Опит се нарича това. И микро :)

Link to comment
Share on other sites

1. Ediniq chovek samo filosofstvashe, bez da kaje edno konkretno neshto. Vtoro, komentirali sme samo edna igra, a na pro igrachite se komentirat predpolagam vsichkite igri. I izobshto nqmam namerenie da stavam pro igrach! I vse pak s greshkite, koito napravis, spored men ne e normalno da izgubq tolkova kategorichno!

2. Ima golqma razlika mejdu tehnicheskite greshki i negramotnostta. Ne se pravi na interesn, zashtoto ne ti se otdava! I ima loshto da si negramoten, no ako za teb nqma - tolkova po-loshto za teb!

3. Ako e losho da se obrushtash kum horata s imenata im, togava naistina si prav...

4. Terana nqma da preturpi nerfove samo na tankovete i maroderite, ako ne si chel edin ot komentarite po-gore, kudeto ima pusnato info otnosno noviq patch, ti preporuchvam da go napravish. Ne znam, kolko e realno infoto, no spored men ne e fake. Taka che terana shte preturpi baq promeni, koito shte se otrazqt na cqlata mu igra, a ne samo na konkretnite edinici!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...