Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Играя си 4в4 рандом тийм и някакво копеле постоянно чати на all от нашите... до тук добре, но мен ми правят 6поол и ме изнасят и той ми пише нещо като "don't fast expand at 4v4 noob" Аз му пиша "shut the fuck up and play" В последствие ми килва 1 работник от експанд хатчерито (то оживява). Играем още малко и него му вкарват 4-5 дарка и му изнасят половината база, като накрая му убиват и Command Center-а. Пиша му "omg lit off" и тоя отива и започва с керливите мародери да ми бута експанда, убива ми го и ми налива работниците. Нашият протос се ядоса и започна да бие по тъпия теран... накрая логично паднахме.

 

Въпросът ми е дали има някакво правило или тенденция да прата риплей и да го репортна тва копеле мършаво и да му баннат акаунта, да го предопредят или поне да го demote-нат в bronze лигата. Сигурен съм, че ги биехме, ако не беше тоя говнар. Тоя цирк става в platinum...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Играя си 4в4 рандом тийм и някакво копеле постоянно чати на all от нашите... до тук добре, но мен ми правят 6поол и ме изнасят и той ми пише нещо като "don't fast expand at 4v4 noob" Аз му пиша "shut the fuck up and play" В последствие ми килва 1 работник от експанд хатчерито (то оживява). Играем още малко и него му вкарват 4-5 дарка и му изнасят половината база, като накрая му убиват и Command Center-а. Пиша му "omg lit off" и тоя отива и започва с керливите мародери да ми бута експанда, убива ми го и ми налива работниците. Нашият протос се ядоса и започна да бие по тъпия теран... накрая логично паднахме.

 

Въпросът ми е дали има някакво правило или тенденция да прата риплей и да го репортна тва копеле мършаво и да му баннат акаунта, да го предопредят или поне да го demote-нат в bronze лигата. Сигурен съм, че ги биехме, ако не беше тоя говнар. Тоя цирк става в platinum...

Би трябвало да ти съчувствам, но в момента почти се задушавам от смях. Добра игра е било, дай реплея!

Link to comment
Share on other sites

Кво ти пука? Напушил се е човека и е неадекватен. Аз в такива игри лефтвам без много да се обяснявам - ясно е че ще се пада, кво изобщо да си губя времето.

 

Преди месец последно имах подобна игра - онзи постоянно ми мрънкаше - не съм бил скаутнал навреме и не сме видяли че му правят фотонки в НЕГОВАТА база, ама ако съм бил скаутнал щели сме да видим форджа, после не съм имал юнити да утрепя ръша по-рано и му били убили няколко работника после не знам си какво и само "you f***ng noob" и прочее... не че той скаутна, не че нещо друго... по едно време лефтна и след това ги бих сам. Писах му ако иска да изгледа с мен риплея и че нуба е той после видях че е в силвър и се светнах че силата му е писането не играенето... И преди съм имал подобни игри с неадекватни хора - като ми писне дори да не са ни нападнали излизам и почвам нова - дреме ми на шлифера че ще ми пише загуба.

Link to comment
Share on other sites

http://www.2shared.com/file/KrsvF01h/Extinction.html Ето го риплея... като го гледах и аз рофлнах колко е прост тоя. Напраил 6-7 бараки има 20 апм и само храни.

 

djadomraz, сега опитвам да влеза в диамантената и такива като тоя само пречат. Надявам се, че там ще има по-недебилни.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, ти и синия протос сте плачевни. Него няма да го коментирам - за цялата игра не пусна една газ, а екстри като уорп гейтове - :X

Ти - голямата уста и никаквата игра. Като ти влезнаха тия жаби - понеже дроните са imba - реши да ги разделиш на две групички и да дадеш шанс на жабите. Такова нещо като скупчване на работниците на един минерал с цел по-добра концентрация и разпределение на dmg - не е нужно, дроните са imba срещу жаби. После - седя и гледа мача от ложите. Един зерглинг да беше изкарал. Терана, че беше някъде другаде - няма да коментирам. Ама за отлитането на командния център - с какво по-точно да светне за дарковете после? С кандилце? Или да запали свещ? Или да си дигне всички сгради и да емигрира в Исландия...

И аз също ще те попитам - как в игра 4v4, при това фронтален location ще тръгнеш за бърз експанд?! С това нещо оставяш съотборниците ти да играят 3v4. Щото от четирима човека, поне двама ще играят ако не за ръш, то поне за ранен натиск. Въобще - да искаш бан за някакъв, щото е правил глупости, ми по тая логика да баннем и теб - ти прави не по-малки глупости. Да баннем и синия тосс, щото цяла игра не изкара друго освен зийлот...

Link to comment
Share on other sites

Олиии, дон Антарес извади голямата секира :)

 

Аз така и така ще бачкам цяла нощ, поне ще слушам/гледам с половин око нещо интересно:

 

ITL 15:

 

Main Event:

LzGaMeR vs. CellaWeRRa

 

Co-Main Event:

ThisIsJimmy vs. TT1

 

Main Card:

KawaiiRice vs. Drewbie

QXC vs. Future

Ryan vs. Spades

Moo vs. SeleCT

Silver vs. Azz

iNkA vs. Looky

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, сега опитвам да влеза в диамантената и такива като тоя само пречат. Надявам се, че там ще има по-недебилни.

 

При 4v4? Каква полза? 1v1 - да, 2v2 - също има нещо общо с умения, но 4v4 особено random си е чиста проба късмет (и сериозен ръш - 6-7 макс 8 дрона и pool).

 

 

ПС: Защо след като са утрепани creep туморите той не изчезва?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, ти и синия протос сте плачевни. Него няма да го коментирам - за цялата игра не пусна една газ, а екстри като уорп гейтове - :X

Ти - голямата уста и никаквата игра. Като ти влезнаха тия жаби - понеже дроните са imba - реши да ги разделиш на две групички и да дадеш шанс на жабите. Такова нещо като скупчване на работниците на един минерал с цел по-добра концентрация и разпределение на dmg - не е нужно, дроните са imba срещу жаби. После - седя и гледа мача от ложите. Един зерглинг да беше изкарал. Терана, че беше някъде другаде - няма да коментирам. Ама за отлитането на командния център - с какво по-точно да светне за дарковете после? С кандилце? Или да запали свещ? Или да си дигне всички сгради и да емигрира в Исландия...

И аз също ще те попитам - как в игра 4v4, при това фронтален location ще тръгнеш за бърз експанд?! С това нещо оставяш съотборниците ти да играят 3v4. Щото от четирима човека, поне двама ще играят ако не за ръш, то поне за ранен натиск. Въобще - да искаш бан за някакъв, щото е правил глупости, ми по тая логика да баннем и теб - ти прави не по-малки глупости. Да баннем и синия тосс, щото цяла игра не изкара друго освен зийлот...

Деа знам, бате, не съм про като теб. Виждам, че ги разбираш, няма да споря. Пък и нали знаеш... на тоя мап няма фронтален, няма заден. Моат ти ебат майката отвсякъде.

Гледам, че заемаш страната на 15 годишния ТК едипов чекибойски комплексар, но това е твой избор. Ламерите са си ламери, затова са създадени различните лиги, но комплексираните, дразнещи двопръстови пишколъскачи, които демонстративно развалят играта нямат място в батъл нет.

 

edit: Ето един стар, но епичен риплей.

Link to comment
Share on other sites

От вчера имам 26 бонус пул-а и при вече няколкото победи, които направих от вчера и днес, не мърдат, а продължават да се увеличават. Някой да има подобно нещо?

Link to comment
Share on other sites

И други хора се оплакват от проблеми с бонус пула. Аз от около седмица не съм пускал играта и не знам какво е положението.

 

Днешните мачове от GSL май ще са най-интересните от началото на турнира - Tester (P), IntoTheRainbow (T), Zenio (Z) и Check (Z) накуп! Трябва да се заредя с нещо за дъвчене!

Link to comment
Share on other sites

Насвалих си риплеи PvT, да видя къде бъркам, защото ми е трудно срещу ранни мародери с маринки. Изгледах 7 риплея, Терана би 7 пъти, всеки път с мародери и маринки О_О

Link to comment
Share on other sites

Тактиката според мен е да намериш перфектната комбинация между зелъти и сталкери + адски добри FF.

 

А след първия сет на Check срещу JustFake започвам да си мисля, че решението срещу мек е маааааса бейнлинги - няма торове, няма сийджнати танкове - всичко отива на кино :)

Link to comment
Share on other sites

Huk го гледам сега..

ако тръгне за stargate директно губи.

ако тръгне за колос е на кантар. Ако не го чупят преди да излезе колоса (50%) има няколко минути комфорт, в които ако не затвори играта почти сигурно е ГГ, защото самолетчетата му свалят колосите.

 

В общи линии се мъчеше по тези 2 начина. Веднъж направи 4Gate но не се брои, защото беше на DELTA QUADRANT, където можеш да сложиш пилон , който дори през пропаст има видимост към 'задния двор' и да люпиш единици в базата му.

Link to comment
Share on other sites

Тактиката според мен е да намериш перфектната комбинация между зелъти и сталкери + адски добри FF.

 

А след първия сет на Check срещу JustFake започвам да си мисля, че решението срещу мек е маааааса бейнлинги - няма торове, няма сийджнати танкове - всичко отива на кино :)

Мек не влкючва ли и хелиони?

Link to comment
Share on other sites

Включва - аз коментирах конкретната ситуация, в която имаше само тежък мек. Като цяло този теран не беше от най-оправните, просто се получи много ефектно и се въодушевих :)

В следващия кръг Check среща IntoTheRainbow и тогава ще бъде истинското ZvT изпитание.

Link to comment
Share on other sites

Аааа, не! Отказвам се! Магнит за сирене съм аз. Тая седмица няма да играя повече пък може и сиренясалите да умрат или нещо друго хубаво да им се случи и да намалят.

Link to comment
Share on other sites

Дълго съм играл игри на близард, и все още не мога да разбера какво му е на сиренето?

Също съм забелязал, че повечето хора се оплакват, че не могат да победят чийза, а то точно това е най-лесното, защото при чийз всичко е ясно и предсказуемо. Най- силният ми билд срещу протос е уникален и не включва ни един мародер, но въпреки това съм бил наричан чийзър при него. Някой хора просто не различават сиренето от кашкавала....

Отивам да хапна

Link to comment
Share on other sites

Как какво му е? Тъпо е и нищо не научаваш така. Няма смисъл да се прави или да си добър с него преди да си мид-топ диамантен играч. Сега е просто дразнещо, губи ми времето и т.н., независимо че имам 40-50% успеваемост с/у такива билдове.

Link to comment
Share on other sites

Сиренето явно е много модерно в днешно време. Днес от 5 игри 3 cheese (другите 2 загуба от зерг и забиване на компа). И те в топ10 на диаманта, няма да е изненада, ако така са стигнали до там.

 

http://www.2shared.com/file/G8pmjJtY/1v1_23_p.html

http://www.2shared.com/file/jvgrVW0l/1v1_11_Z.html

http://www.2shared.com/file/FriwobMt/1v1_14_p.html

 

Чаай макно бе, за кво ми правиш чийз, кво съм ти напраил???

 

Току що изиграх следващата игра - пак чийз ......

Link to comment
Share on other sites

Колкото по-бързо приемете "чийза" като нормална част от играта, толкова по-добре. В повечето случаи може да се скаутне и предотврати. Да, досадно е да срещаш прокси 2 гейт или канони пред рампата, 6 ракс прокси рийпър или бункер ръш и т.н. Ако част от ядосването се пренасочи към отбелязване на евентуалните места по картата, на които се правят такива неща, впоследствие е много по-трудно да паднеш срещу същата тактика. Забелязал съм например как протата обикалят почти цялата карта Xelnaga Caverns, преди да влязат в базата на опонента.

Така или иначе в ладер или случайни кастъм игри трудно може да се научи нещо - това става с масиране на игри с приятели и отиграване до болка на определени BO.

Link to comment
Share on other sites

http://sc2.competo-cup.de/en/cups/?id=37

 

Не е до отбелязване, то са отбелязани, но лошото е че да се предотвратят трябва едва ли не 6тата проба да ми стои извън базата постоянно и т.н. Аз съм го приел за нормално и дори е нещо, което трябва да науча да правя, но няма да се занимавам с него докато нямам солидни механики, макро, микро, таймингите и т.н. Сега просто дразни, пречи и губи време защото някой иска да си види е-пениса по-голям с 15 точки.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...